Anatolian Sun

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Λοιπόν για τους βιαστικούς.
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=1556
Άντε και....
Επίσης έχω κάνει και άλλο post που διαθέτω την κορμάρα μου για να βγάλω βρωμοδουλειά όσον αφορά το development. Εκεί είναι το ζόρι και το ζουμί.
Με έχετε γράψει στα τέτοια σας.
Χθες τα έλεγα με τον Tim και του έλεγα ακριβώς αυτό το πράγμα.
Για τα 10 χρόνια στο EMF..... εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχει κάτι στα σκαριά. αφού δεν υπήρχε ομάδα. Χθες αποφασίσατε κάποια πράγματα. Έχω πάει και στο forum του EMF για να προσφερθω για βοήθεια αλλά δεν μπορώ να κάνω login - register...
Δεν με χ.... λέω εγώ...
Τόσο καιρό κράζω για το free του πράγματος και αυτό που θέλω να κάνω είναι να σας βάλω τα φυτίλια να ξεκινήσουμε επιτέλους. Πιστεύω ότι έχουμε αρκετό υλικό από άτομα και είναι κρίμα να μην το εκμεταλευτούμε.
Λοιπόν θα κάνουμε δουλεια ναι ή ου?
Όλα τα άλλα είναι παπαριές.
Όλο μιλάμε και έργο δεν κάνουμε.
Το έργο είναι ζόρικο και θέλει πολύ δουλειά τέρμα το διάλειμα τα κεφάλια μέσα. Δεν πρέπει να του βγαίνει ο κ..... ενός ατόμου μόνο. Να μοιράσουμε το πράγμα έτσι ώστε να είναι εύκολο για όλους και να έχουμε πιο γρήγορο αποτέλεσμα. Αν είναι 2-3 άτομα θα πήξουν και θα τα δουν όλα.
Από την στιγμή που το πράγμα θα είναι free και δεν υπάρχουν περιορισμοί τι περιμένουμε?
Άντε όλοι στο στρατολογικό με τα βιογραφικά στο χέρι...
Arty out...
Arty out...

Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

File Arty,
Den m'aresei katholoy to yfos soy.
Den eisai sto team toy EMF opote oso eykairos kai an eisai den prokeitai na bohthiseis.
An den gnwrizeis ti akribws symbainei me to theatro kalo tha htan na mh milas kai idiaitera na anaferesai se atoma poy den gnwrizeis me tetoies lekseis
Fytilia den bazoyn etsi, oyte se blepoyme san mpampoyla gia na proxwrhsoyme to theatro. Apo tosa posts poy exeis kanei ayto katalaba, alliws diorthwse me.
To ti apofasisame kai to ti den apofasisame afora to team toy EMF kai kanenan allon.
Pisteye oti theleis, apo th stigmh poy den eisai sto team, den soy peftei logos na milas kai (epanalambanw) idiaitera me tetoia glwssa gia to project kai gia emas.
To project opws toso kairo lene ta paidia, Jester, Anzac, Mystic, den einai ths e-HAF, einai aneksarthto. (paidia syggnwmh poy anaferw ta onomata sas).
Den gnwrizeis ta sxedia mas gia to ameso mellon. Prin liges hmeres ekana post kai eipa oti tis epomenes hmeres tha yparxoyn ekselhkseis, an den mporeis na perimeneis kane diko soy theatro, opws soy exoyn pei kai tosoi alloi prin apo emena.
Eyxaristoyme poly gia tis symboyles soy, alla mporoyme kai monoi mas na apofasisoyme gia to mellon toy project.

Zhtw syggnwmh apo thn ypoloiph omada ths eHAF, poy anagkastika tha ginoyn aodektes toy parapanw keimenoy.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Σταματη , η e-HAF εχει σε διαθεση για την ομαδα σας ατομα με γνωσεις σε διαφορους τομεις που σιγουρα θα σας χρειαστουν στο μελλον.

Καταλαβαινω οτι δεν γινεται αμεσα και ισως για αυτο να υπαρχει μια αδρανεια και παρεξηγηση απο την μερια τους που δεν τους καλει κανεις , αλλα καποια πραγματα πρεπει να μπουν σε μια σειρα, οπως το να μαζεψεις σιγα σιγα τον κοσμο που γνωριζει και θελει να συνεισφερει.

Ο Acid το γνωριζει και σιγουρα θα χρησιμοποιησει αρκετους

Tο EMF Team εχει πληρη Support απο την e-HAF σε οτι και αν χρειαστει
και αυτο το ξερετε.....

μην βγαζουμε βιαστικα συμπερασματα αν δεν γνωριζουμε το background παρακαλω.....

δεν υπαρχει κανενα θεμα για να αρχισει καμια διαμαχη

κουλαρετε!
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Timo ayto to exoyme syzhthsei kai proswpika kai soy exw pei oti eimaste se epafh me paidia apo thn eHAF poy theloyme th bohtheia toys.
Kathe bohtheia einai eyprosdekth, giati einai megalo to project, alla nomizw prepei na perimenoyme tis ekselhkseis, poy den argoyn.

Ypomonh na exoyme kai ola tha ftasoyn ekei poy prepei.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Deathdealer έγραψε:Timo ayto to exoyme syzhthsei kai proswpika kai soy exw pei oti eimaste se epafh me paidia apo thn eHAF poy theloyme th bohtheia toys.
Kathe bohtheia einai eyprosdekth, giati einai megalo to project, alla nomizw prepei na perimenoyme tis ekselhkseis, poy den argoyn.

Ypomonh na exoyme kai ola tha ftasoyn ekei poy prepei.
ναι ρε

το ιδιο πραγμα λεμε :wink:

απλα το λεω και για τα παιδια που δεν το γνωριζουν

η EMF υπαρχει και δουλευει

αν δεν το πιστευει καποιος δικο του προβλημα :wink:
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Emf - e-haf

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ok pistevo oti einai ora na kanw mia mikrh anakinosh kai elipozw na min epektathei to thema allo.

h e-haf den einai emf
h emf den einai e-haf.

kai ta dio group ta dendei omos min kinh agaph to Falcon 4.0
syn mia megalh filia sta meloi h opoia paei arketa xronia piso.
kai ta dio group allio bohntountai se arketous tomeis.
meloi tis e-haf einai sto emf group opws kai meloi ths emf einai sth e-haf.
se ginikes grames kai ta dio group parea kalipoun isos to megalitero comati
tou greek falcon 4 flying/development community.
ta paidia tis e-haf prws timhs tous exoun prosferei na bohtisoun me to project , mas proferan hosting gia to elliko site tou emf opws episeis kai apires idaies kai testing / debuging.
kai einai kati to opoio to ektoume afantasta, opws kai emeis opo to emf porspathoume na bohthisoume se oti anages exei h e-haf px to emf group
ekane ameso forum sto site mas gia na kalipsoume tis anages tis e-haf otan to site htan offline, opws episeis bohthisame sto anasigrotismo tou site ths e-haf kai sto security. o enas bohthaei ton allo oso mporei kai opws mporei kai auto me kanei kai ta dio groups ksexorista.

tora sxetika me to emf theater, tha anafero mia analogia apo to
"Mythical Man-Month, The: Essays on Software Engineering"
tou Frederick P. Brooks, Jr

"mia egimosinh mias ginaikas diakei 9 mhnes, oses gynaikes kai na prosteiseis gia na bohthisoun stih egimosinh, h egimosinei tha diarkisei 9 mhnes"

me apla logia thelo na pw pws auto to project prospathoume na to organoume swsta etsi oste na min epanavoule lathoi tou parelthontos.
den einai to proto theatro pou kanoume alla sigoura den einai kai to telefteo. otan yparksei anagh gia atoma na bohthisoun (kai auth h ora plisiazei) tha kanoume thn aparetith anakinosh kai efxaristo prosopika
osous exoun prosferthei na bohthisoun sas exoume yposin mas paidia
h ora plisiazei.

gia osoun theloun na gnorizoun gia to status tou emf
to emf einai paketerasimeno kai flyable sta 32MB
auto den sinei pws exei telioseis.
to paketo tha dinemithei stou developers
opws episeis tha paei kai stou alpha testers prosfora ths e-haf
kai ena megalo efxisto kai pali sto timo kai sta paidia for the offer.



Acid Rain
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

BRAVO...

Kalh kardia na yparxei metaksy mas kai ta alla briskontai kai erxontai siga siga!... :wink:
Εικόνα
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Ok ρε παιδιά συγνώμη.
Αποσύρω και την προσφορά μου για βοήθεια.
Εφόσον όλα είναι τόσο τέλεια αγγελικά πλασμένα και είμαστε ένα τσακ από το final release του EMF.
Που θα έχει μέσα τις τόσες χώρες που λέει. Τα τόσα χιλιάδες object τα τόσα αεροδρόμια. Τις τόσες λεπτομέρειες - ιδιαιτερότητες του Terain όπως έχετε φτιάξει τη γέφυρα Ριο Αντίριο.
Το τεραιν ερήμου για την μέση ανατολή και όλα τα άλλα....να μην λέω τώρα γιατί θα γεμίσει ο server από το post που θα κάνω και δεν ξέρω κιολας.... Εδώ το Angola και είναι σε DVD και είναι μικρό....Φαντάσου το EMF.... θα πρέπει να πάει σε επίπεδο duallayer 9GB δηλ και λίγα λέω. Ειδικά αν είναι και photorealistic....καλά κρασά.
Μήπως η πρώτη έκδοση θα είναι μόνο Ελλάδα Τουρκία και εκεί θα σταματήσει το πράμα???? Δηλ μια απο τα ίδια με το ΑΤΟ???? κάτι ημιτελές.
Δεν τα κατακερματίζω όλα... το ξαναλέω γιατί είστε και πάρα μα πάρα πολύ παρεξηγησιάρηδες....

Έχει γίνει φοβερή δουλειά και μπράβο σε όλους.

Αλλά ρε παιδιά να τελειώσουμε - τελειώσετε κάποτε κάτι. Να είναι ολοκληρωμένο. Μια έτσι μια αλλιώς. Μια παίζει μια δεν παίζει. Μια υπάρχει η ομάδα EMF forum, τρέλες, άντε γερά με τσαμπουκά και την επομένη μούγκα.
Και επειδή όλοι είμαστε ερασιτέχνες και το κάνουμε στον λιγοστότατο ελεύθερο χρόνο που έχουμε, και επειδή είστε λίγοι αυτοί που το κάνετε είναι λογικό κάποια στιγμή να πεις αμαν βαρέθηκα τέρμα.
Γι'αυτό έλεγα να γίνουμε πολλοί για να είναι πιο εύκολο και εφικτό για τον καθένα να αφιερώσει λίγο χρόνο μέσα στον πανικό του και να βγει έργο.
Αν νομίζετε ότι φτάνετε όσοι είστε (Δεν ξέρουμε καν πόσοι είστε) οκ πάω πάσο.
Πιστεύω ότι τα forum είναι για να λέει την προσωπική του άποψή του ο καθένας. Αν εγώ λέω 10 χρόνια για το EMF είναι δική μου άποψη. Δεν ανήκω στην EMF ούτε ισχυρίστηκα κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω τίποτα πως φτιάχνετε ένα θέατρο.
Απλά βλέπω ενδιαφέρον ενθουσιασμό συμετοχή και ανθρώπους που συμερίζονται τον ίδιο πόθο - ενδιαφέρον - εξέλιξη. Και θέλω αυτό το κάτι να το δώ κάποια στιγμή πριν αφήσω αυτόν τον μάταιο κόσμο να γίνει πραγματικότητα. Και στο κάτω κάτω της γραφής ο καθε ένας μας έχει κάποιες προσδοκίες από την ομάδα, αν η ομάδα δεν τις πληροί τότε το λέει στην ομάδα. Είναι κακό αυτό??? Έτσι δεν λειτουργούν οι δημοκρατικές - ελεύθερες κοινωνίες???
Και επειδή κοινώτητα EMF δεν υπάρχει ακόμη....Τα λέμε εδώ στην E-haf που για εμένα και τους υπόλοιπους που δεν ξέρουν και πολλά πιστεύω ότι είναι το ίδιο πράγμα.

Βλέπω ακόμη άτομα να χάνουν χρόνο για το ΑΤΟ.... γιατί υπάρχει λόγος???
Για εμένα είναι μάταιο. Αυτά τα άτομα ας κάνουν κάτι για το EMF.

Arty out...
Arty out...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Arty ενα εχω να σου πω

κρατα το Link αυτου του post και δες το μετα απο καιρο.......

ειλικρινα ουτε που διαβασες τι λεμε παραπανω και απαντησες αλλα για αλλα

τι να πω ?

κρατα το Link

μονο αυτο
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Dior
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 15 Δεκ 2004, 22:02
Τοποθεσία: Λάρισα - Κόρινθος

Δημοσίευση από Dior »

Προσωπικά δεν ξέρω από Η/Υ αλλά σέβομαι τους ανθρώπους που εξελλίσουν το παιχνίδι.Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω.Θέλω να διαφωνήσω σε κάτι άλλο που διάβασα πιο πάνω για παιχνίδι με πειραγμένα βλήματα ή πειραγμένα α/φ.Προτείνω και θα ήθελα η ομάδα να παίζει πάντα δίκαια ανεξάρτητα από το τι κάνει οποιοσδήποτε αντίπαλος για τρεις λόγους.
Πρώτον για να βγάζουμε αληθινά συμπεράσματα και να βελτιωθούμε.
Δεύτερον και οι άλλοι αν παίζουν "βρώμικα" δε θα χαίρονται ότι μας νίκησαν αλλά θα αισθάνονται και άσχημα.Είμαι σίγουρος γι αυτό.
Τρίτον θα ήθελα η ομάδα μας (έτσι την αισθάνομαι) να ξεχωρίζει σε λίγα χρόνια για τις ικανότητές της και να γίνει γνωστή και σε ξένες ομάδες.Και σεβαστή θα γίνει μόνο και μόνο αν είναι σωστή.(Το ίδιο συμβαίνει και στην ΠΑ).

Υ.Γ. Δεν ήθελα να θίξω κανένα ειλικρινά.Απλά σαν πρόταση έγραψα το κείμενο.Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο.
KEEP FLYING musicband respect respect :hugging:
Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ας αφησουμε την ομαδα του EMF να εργαστει με την ησυχια της :wink: ειμαι σιγουρος πως ειναι στο σωστο δρομο 8)
Κι ο Arty δε νομιζω πως τα λεει κακοπροαιρετα το παληκαρι απλα ισως ανυπομονει καπως περισσοτερο :twisted: και μη ξεχνατε πως ο γραπτος λογος παντα μπορει να παρεξηγηθει...(κι εσυ ρε Arty μωρακι μου κανα γκομενακι δεν εχεις να πεταξεις στο ατελειωτο θεατρο επιχειρησεων του κορμιου της??? :twisted: 8)) (ασε το EMF ειναι για μεγαλες ηλικιες...(βλεπε Τιμο :? :twisted: )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 04 Μαρ 2005, 18:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Φιλε Dior εχεις απολυτο δικιο, μονο που δεν νομιζω να εχουν και τυψεις μετα, ισα ισα θα λενε οπως ο συνεδελφος, δηλ: ακομα ψαχνονται απο που τους ηρθε.

Παντως , με χαλαει το γεγονος το οτι οι Kangals κανανε κατι τετοιο στο θεατρο τους, προσωπικα τους ειχα ποιο πολυ σε υπολειψη μιας και ειναι η μονη Τουρκικη community σε περιβαλλον Falcon4.

Αλιμονο αν κανουμε τετοιες hackies μεσα στα θεατρα, υποτιθεται πος προσπαθουμε παντα να το κανουμε οσο πιο αληθοφανες γινεται.

Αν ειχα προσωπικα αποδειξεις για το hack που κανανε θα ενημερωνα το Community........
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Τελειωνοντας, και θελοντας να επικρατησει λιγακι ηρεμια εντος ομαδας, οχι πως επεσε και ξυλο δηλαδη, αλλα αν υπαρξει κανενα ειρωνευτικο σχολιο στο μελλον θα κανω εφαρμογη του κανονισμου:

:arrow: http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=314

Ευχαριστω για την κατανοηση
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Kalhspera sas!
Shmera to prwi teleiwsa to d/l toy Anatolian.
Den mporw na pw oti me ekseplhksee, alla apo oti ematha einai BETA kai den exei bgei akoma to final.
Perimenoyme na to doyme teleiwmeno!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

νομιζεις πως το BETA δικαιολογει τα παραπανω σχολια ?
e-HAF Admin
Απάντηση