WinXP Pro SP1->Δε μπορεί να γίνει Logoff από δεύτερο χρήσ

Θέματα που δεν ανήκουν σε καμία άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Επισκέπτης

WinXP Pro SP1->Δε μπορεί να γίνει Logoff από δεύτερο χρήσ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ο δικός μου λογαριασμός λειτουργεί κανονικά. Παρ'όλα αυτά, στο δεύτερο λογαριασμό (έχει δικαιώματα admin) δε μπορεί να γίνει Logoff, ενώ το switch user γίνεται κανονικά. Δοκίμασα να απενεργοποιήσω τα προγράμματα που τρέχουν στο tray αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Έσβησα το λογαριασμό και τον ξαναδημιούργησα αλλά τζίφος...

Καμιά ιδέα;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

nomizw oti sto pc yparxei pada enas admin poy de ginetai na kaneis log off apo ayton.einai o admin oloy toy systhmatos.an esy exeis mesa 5 users tote mono o admin exei full access se ola ta arxeia enw oi users exoyn mono sta dika toys.ta programata sto tray h vgalta mona toys apo to preferences toys poy sigoyra tha exei tray icon off h disable h an thes allakse ta trexontas sto run->msconfig h kane kati pio aplo vgale ola ta exe poy trexoyn apo toys fakeloys.etsi sto tray de tha vgenoyn pote.me to teleyteo isws exeis provlhma sto treksimo toy programatos meta alla ayto den einai apolyto an kaneis kolpakia me to target toy exe.perisotera mesw ts.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

O χρήστης admin δεν έχει πειραχτεί καθόλου. Υπάρχει άλλος 1 λογαριασμός για εμένα, και 1 άλλος. Όλοι έχουν δικαιώματα admin αλλά από τους 3, χρησιμοποιούνται μόνο οι 2 τελευταίοι.

Δοκίμασα και σε safe mode αλλά πάλι τπτ...

Αν μηδενίσω το κλειδί HKEY_CURRENT_USER\Desktop\WaitToKillAppTimeout δεν έχω αποτελέσματα...
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

μηπως περασες και χρησιμοποιησες κανα windows tweeker ???

αυτα συνηθως εχουν ενα καρο αλλαγες για registry & profiles και με ενα λαθος κλικ κανεις ολοκληρη αλλαγη, αλλαγη που δεν βρισκετε μετα ευκολα.

Εχεις περασει κανα τετοιο?

παντως δεν ειναι λογικο

οι Admin χρηστες πρεπει να κανουν τα παντα χωρις προβλημα

ξεκαθαρισε μας ομως τι εννοεις δεν μπορει να κανει Logoff
υπαρχει σαν επιλογη , απλα δεν παιζει ?
μιλας για το logoff στο Start Menu?
δοκιμασε και το logoff που βγαινει στο μενου οταν πατας Ctrl-Alt-Del
και πες μας
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Λοιπόν, tweakers του τύπου X-setup, TweakUI Κλπ δεν έχω βάλει...

Δεν γίνεται logoff: Start->Log Off και όταν επιλέγω Log Off από το διάλογο δε γίνεται τίποτα. Περιμένω 5 λεπτά αλλά πάλι τπτ. Το ξαναπατάω και... τζίφος..

Κάτι άλλο που παρατήρησα. Αν ανοίγοντας το pc μπω στο δεύτερο λογαριασμό, θα κάνει κανονικά logoff. Mετά που μπαίνω στο δικό μου λογαριασμό, δε μπορώ να κάνω logoff και αντίστροφα. Δηλαδή, αν ανοίγοντας το pc, μπω στο δικό μου λογαριασμό πρώτα, θα κάνει Logoff. Μπαίνοντας στη συνέχεια στο άλλο account, no logoff...

Μήπως να το περάσω ένα χέρι μπλε μπογιά και να το πετάξω από τον Ισθμό την Τετάρτη που θα κατέβω Κόρινθο;;;;;;

:evil: :evil: :evil: :evil:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

αφου θα το πεταξεις, γιατι να το πεταξεις φρεσκοβαμενο ?
για να σκουριαζει πιο αργα ?
e-HAF Admin
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

Παρτο βαψτω με την ελληνικη σημαια με ενα κ%#@%%%λο την ωρα που το πετας βγαλε φοτο και στηλετην με mail στον Billako :D :D :D
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
Απάντηση