e-HAF's Site (Category)

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Τι θα θέλατε να είναι το site της e-HAF?

ενημερωτικό
17
65%
portal για το Falcon 4.0 και γυρω από τα flightsimulators
4
15%
γενικό αεροπορικό portal
5
19%
 
Σύνολο ψήφων: 26

TIM
Δημοσιεύσεις: 1232
Εγγραφή: 09 Ιουν 2004, 14:32

Δημοσίευση από TIM »

Πολύ καλό το site...
Και πολυ θετικό που έχει κοινο login με το forum. Έτσι δε θα έχουμε 2 login...

Ήθελα πολύ το site της e-haf να είναι σε αυτό στυλ. Αλλά τι γίναται με το μεγάλο όγκο του υλικού που έχουμε (links, φωτό κ.ά. ) ;

8)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος TIM την 14 Μαρ 2005, 13:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Α, Τίμο,
γράψε και στείλε μου ένα κείμενο στο style που είναι η νέα αρχική σελίδα, που να αναφέρεις δλδ τι είναι η e-HAF, ποιος ο σκοπός της, κτλ.

Μετά θα χρειαστώ όλα τα απαραίτητα texts για αυτούς που μπαίνουν πρώτη φορά στην ομάδα, όπως "Κανονισμός λειτουργίας", "Οδηγός Επιβίωσης", κτλ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ευτύχη, από το site θα κάνεις εγγραφή, όχι login. Δεν χρειάζεται να κάνεις login στο site αφού όπως βγήκε από την δημοσκόπηση θα είναι ενημερωτικό (δλδ διαφημηστικό)
Έτσι οι μόνες φωτό που θα έχει θα είναι φώτος από meetings και τα καλύτερα screenshots από το Falcon 4.0 + ATO.
TIM
Δημοσιεύσεις: 1232
Εγγραφή: 09 Ιουν 2004, 14:32

Δημοσίευση από TIM »

Fine by me

(είπαμε να μιλάμε ελληνικά ε; )

8)
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Α, Τίμο,
γράψε και στείλε μου ένα κείμενο στο style που είναι η νέα αρχική σελίδα, που να αναφέρεις δλδ τι είναι η e-HAF, ποιος ο σκοπός της, κτλ.

Μετά θα χρειαστώ όλα τα απαραίτητα texts για αυτούς που μπαίνουν πρώτη φορά στην ομάδα, όπως "Κανονισμός λειτουργίας", "Οδηγός Επιβίωσης", κτλ.
για το 2ο σκελος της ερωτησης σου δες αυτο στο site μας:

http://www.e-haf.org/homepage/modules.p ... ew_topic=4

ειναι λαθος τοποθετημενα ,λογω διαφορετικης ημερομηνιας, αλλα σαν αριθμητικη σειρα ειναι σωστα

για το 1ο νομιζω πως μας καλυπτει για την ωρα αυτο που εχεις γραψει ηδη
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 16 Μαρ 2005, 21:24, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

να ρωτησω,
βλεπω στην φορμα registration αναφερεις πως η ενημερωση του forum θα γινεται αυτοματα!!!!

πως σκοπευεις να το επιτυχεις αυτο ?
δεδομενου οτι η phpBB για να κανει ενα μελος ενεργο, του αποστελνει activation e-mail και αφου το λαβει επιτυχως ο χρηστης και το κλικαρει, τοτε μονο ειναι επιτυχης η εγγραφη του στο forum

ΥΓ. αν θες να σου μεταφερω την σελιδα e-haf (directory) που εκανες κατω απο τον αιολο, κατω απο το e-haf.org/
για να μην παιδευεσε στην πορεια με αλλαγη paths σε photos etc και σου κανω νεο FTP account για αυτο :wink:
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Όταν εννοώ αυτόματα, εννοώ οτι δεν θα χρειάζεται να κάνει register και στο forum και θα παίρνει κανονικά το activation mail

όσο για την μεταφορά, δεν με πειράζει. Άλλωστε όλα τα links είναι site root related και δεν θα έχω να κάνω καμιά αλλαγή
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Όταν εννοώ αυτόματα, εννοώ οτι δεν θα χρειάζεται να κάνει register και στο forum και θα παίρνει κανονικά το activation mail
παμε παλι .............. πως θα το καταφερεις αυτο ???
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν έχω τους κωδικούς της sql του forum γίνεται
θα είναι σαν την σελίδα για registration που έχει η phpBB αλλά με άλλο design
τώρα το κατάλαβες?
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Αν έχω τους κωδικούς της sql του forum γίνεται
θα είναι σαν την σελίδα για registration που έχει η phpBB αλλά με άλλο design
τώρα το κατάλαβες?
....και ποσο SAFE θα ειναι αυτο ?
e-HAF Admin
Baron-Rojo
Δημοσιεύσεις: 3916
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 14:18

Δημοσίευση από Baron-Rojo »

GRaecuS έγραψε:Έτσι οι μόνες φωτό που θα έχει θα είναι φώτος από meetings και τα καλύτερα screenshots από το Falcon 4.0 + ATO.
Den me briskei sumfonw!Tha ithela na uparxoun kai fotos ths HAF 8)
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Oso safe einai kai twra
allwste o allos blepei tin php ws compiled html mono. Gia na kanei tpt prepei na brei alliws touw kwdikous. An den 8es, to bgazw

Oso gia sena Baron, milise i psifororia. Ektos an 8es na kaneis esu to site
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

Μπορεί να γίνει ξεχωριστό site gia φωτογραφίες, video και άλλο υλικό απο HAF απο την e-haf. Δεν είναι ανάγκη όλα αυτά να είναι ενσωματομένα στην σελίδα της e-haf. Ας γίνει όμως πρώτα η σελίδα της e-haf και μετά βλέπουμε για άλλα site που μπορούμε να επιμεληθούμε ως e-haf που ΔΕΝ θα είναι όμως η σελίδα της e-haf. :wink:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

winder έγραψε:Μπορεί να γίνει ξεχωριστό site gia φωτογραφίες, video και άλλο υλικό απο HAF απο την e-haf. Δεν είναι ανάγκη όλα αυτά να είναι ενσωματομένα στην σελίδα της e-haf. Ας γίνει όμως πρώτα η σελίδα της e-haf και μετά βλέπουμε για άλλα site που μπορούμε να επιμεληθούμε ως e-haf που ΔΕΝ θα είναι όμως η σελίδα της e-haf. :wink:
μιλας για δωρεαν sites ????

παντως μια καλη προταση ειναι υπο εξελιξη απο μελη της ομαδας

δεν θελω να πω περισσοτερα......

απλα ειπα να σας τσιτωσω λιγουλακι

παντως οι φωτος που εχω στο site μου καταλαμβανουν πανω απο 120ΜΒ περιπου χρησιμο χωρο αλλα μπρος στα καλη τι ειν' ο πονος !!!!
e-HAF Admin
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

εε δεν ξέρω αν θα είναι δωρεάν η όχι...

Τίμο κανα info παραπάνω για την πρόταση που λες;; Έτσι να μας τσιτόσεις λιγάκι παραπάνω;; :wink:
Απάντηση