Πράταση Lan Meeting @ Internet Cafe

Συναντήσεις και Events της ομάδας μας
Κλειδωμένο

Lan Meeting @ Internet Cafe

Το δημοψήφισμα λήγει την 29 Μάιος 2005, 19:00

Ναί , να γίνει
15
94%
Όχι , δεν μου ακούγετε ενδιαφέρον
1
6%
 
Σύνολο ψήφων: 16

Thunderbolt
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 23:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Πράταση Lan Meeting @ Internet Cafe

Δημοσίευση από Thunderbolt »

Εικόνα

Αγαπητοί Συνάδελφοι

Απο μια έρευνα που εκανα στην Αθήνα εχθές το απόγευμα προεκυψαν διάφορες προτάσεις εκ των οποίων εδώ θα σας παραθέσω την κραυγαλέα πιο συμφερουσα και εφικτή λύση για την υλοποίηση της οποίας εκρεμεί η δικιά μας απόφαση και το στησιμο του software.
Η πρόταση αφορά μια αίθουσα στην οδό Τζώρτζ όπου ηδη παιζονται με επιτυχία διαφορα αλλα games και στην οποία ειναι διαθέσιμα μεχρι και 40 pc 's. Η οδός είναι αυτή που συνδέει την πλατεία Κανιγκος με την οδό Στουρναρη γνωστή σε όλους απο τα πολλά καταστηματα για P.C. και το Πολυτεχνείο. Ο ιδιοκτήτης, με τον οποίο μίλησα ήδη, είναι διατε8ιμένος να στησει το παιχνιδι οπως εμείς το θέλουμε και το προγραμμα επικοινωνίας που χρησιμοποιούμε και στα 40 μηχανήματα και να εγγυηθεί οτι τα setup θα κλειδώσουν μετά την εγκατάσταση. Επίσης δύναται να εγκατασταθοθν και προγράμματα οπως το Awacs του Σάκη η αλλα που θα κρίνουμε εμείς απαραίτητα, οχί όμως και 2ου setup τουλάχιστον για αρχή.
Οι δυνατότητες που θα έχουμε εμείς είναι:
- Να επισκεπτομαστε το κατάστημα στις ώρες λειτουργίας του και να πετάμε α) μόνοι μας (καθένας δηλαδή οπως παίζει και στο σπίτι του χωρίς κανενός είδους Δικτυο).
β) Να πετάμε μεταξύ μας οι παρευρισκόμενοι με χρήση δικτύου LAN.
γ) Να πετάμε σαν να πετούσαμε απο το σπίτι μας με χρήση του διαδικτύου και με άλλους μη παρευρισκόμενους στον ίδιο χώρο.
Οι παραπάνω δυνατότητες μας επιτρεπουν για παράδειγμα
- Να πετάμε οι μη έχοντες καλό Bandwidth με πολλούς συναδέλφους ταυτόχρονα οτιδήποτε, ακόμα και να συμμετέχουμε στις εβδομαδιαίες αποστολές με περιορισμένο Lag.
- Να πετάμε Lan οι περυρισκόμενοι χωρίς Lag.
- Να κονονίζουμε meetings εκεί εως και 40 άτομα κατόπιν ειδοποιησης και συνενοησης και με τον ιδιοκτήτη.( Μέχρι 10 - 15 άτομα και χωρίς προηγούμενη ειδοποίηση).
- Να μην μεταφέρουμε τιποτα παραπάνω απο τα Hotas.

Το κόστος αυτής της χρήσης ειναι αρχικά 1,80 Euro ανα ώρα ανα χρήστη. Όταν κάποιος χρήστης αποφασίσει να προπληρώσει κάποιο ποσό η Χρέωση μειώνεται κλιμακωτά εως του κάτω φράγματος της τιμής 1Euro/ ώρα για προπληρωμή 20 ωρών χρήσης και άνω.

Προτείνω δε τη διεξαγωγή δημοψηφίσματος - εκδήλωσης ενδιαφέροντος έτσι ώστε να αποφασιστεί να μας ενδιαφέρει το θέμα και αν αυτό έχει νόημα να γίνει ( θα ήταν αστείο να βάλουμε τους εαυτούς μας και τον ιδιοκτήτη σε τόσο κόπο αν δεν έχουμε ενδιαφέρον να πηγαίνουμε εκεί με χαμηλή σχετικά συχνότητα...)


Σας Ευχαριστώ
Νίκος
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Αν και είμαι στην Θεσσαλονίκη ... και χλωμό να παίξει σύνδεση Αθήνα Θεσσαλονίκη...
Συμφωνώ απόλυτα.
Άλλο είναι να κουβαλάμε την σάρα και την μάρα και να ψάχνουμε μέρος και άλλο να παίρνεις το stick σου και να πηγαίνεις κάπου.
Βέβαια το θέμα με τους drivers για τα ΗΟΤΑS είναι ένα θεματάκι....αλλά μικρό.
Επίσης καλό είναι να βλέπεις τους "μετρ" του είδους να γίνονται "ρόμπα"
:lol: :lol: :lol: γιατί στο μπλα μπλα όλοι μας είμαστε τα αστέρια αλλά στην πράξη ???
Από την άλλη υπάρχουν και τα αστέρια όπου και μπορείς να μάθεις.... άλλο είναι το online από το σπίτι και άλλο είναι να είσαι πάνω από το κεφάλι του... είναι σαν να είσαι στο πίσω κάθισμα και ακόμη καλύτερα.
Είχα κάνει παρόμοια πρόταση στο παρελθόν εδώ για Β.Ελλάδα αλλά έπεσε στο κενό. Εδώ με το ζόρι βρισκόμαστε 3 για καφέ με τον χρόνο που έχουμε στην διαθεσή μας... είναι και το οικονομικό στην μέση... αρκετοί φοιτητές που λογικά δεν θα μπορούν. Ελπίζω να το καταφέρετε γιατί εσείς έχετε περισσότερο λαό.
Καλή επιτυχία.
Arty out...

Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Αν κανετε λαν συναντηση περιοδο εκτοσ εξεταστικης ερχομαι κ εγω με το στικ κ τα ακουστικα μου.εχω να μεινω στην αθηνα.παμε κ σε κανα μπαρ αμα θελετε μετα το meeting!
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Εγω δεν εχω προβλημα με εξεταστικη.Αθηνα-Πατρα 2,5 ωριτσες ειναι.Πειτε που και ποτε κι πεταξα!!!!!!!!!!!!
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Νίκο,

έχει χώρο ο μάστορας στα τραπεζάκια του? Γιατί άμα σκάσουμε 20 τρελοί με τα HOTAS θα γίνει το αδιαχώρητο :P
matador
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 17:05
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από matador »

Φυσικά και εγώ μέσα!
Ο κος δκτης και υπδκτης της 321, πρέπει να βγάλουν και άλλους εκπαιδευτές. Μετά από κάτι τέτοιο προβλέπω δεκάδες νέες εγγραφές στην E-HAF....., :)
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Πολύ καλή ιδέα!... bravo

Εγώ είμαι απόλυτα σύμφωνος και μέσα σε ότι άλλο χρειαστεί...

Λεπτομέρεια, ίσως να χρειαστεί άν γίνει να αλλάξουν/τροποποιηθούν οι stantard μέρες και ώρες των lan-συναντήσεων...

:wink:
Εικόνα
Thunderbolt
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: 19 Νοέμ 2004, 23:49
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Thunderbolt »

Jester μην ανησυχείς καθόλου αγαπητέ μου γιατι θα παίζεις Lan όποτε και να ερθεις στην Αθήνα!!!!
Το ραντεβού δεν είναι μόνο για μια ημέρα. Θα είναι κανονικά στημένο το παιχνίδι και θα είναι εκεί για όλους και όλες τις ωρες που το κατάστημα είναι ανοιχτό! Εκτός λοιπόν και αν δεν βρεις κανέναν που να θέλει να πετάχει μαζί σου όποτε έρχεσαι στην Αθήνα θα παίζεις Lan!
Επαναλαμβάνω για να γίνω περισσοτερο σαφής!!! Αν αυτό γίνει τότε θα είναι σαν Lan της ομάδας!!!! Όποτε μας τη δίνει θα δίνουμε ραντεβού εστω και δύο άτομα και θα σκάμε μυτη με τα Hotas (τα οποια όπως το θυμάμαι τα παιρνει πάνω στους πάγκους ) και θα παίζουμε ότι μας έρχεται!! Θα μπορούμε και να συνδεόμαστε απο κει και με τον Server της ομάδας μας και να παίζουμε κάτι με το καλύτερο δυνατό Bandwidth που μπορούμε να έχουμε!
Ματαδόρ φίλε μου κι εγω το ίδιο σκέφτομαι, πως θα διευρυνθεί ο αριθμός των μελών της ομάδας σίγουρα! :D
Άβαταρ μέλους
GOOSE
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: 27 Δεκ 2004, 13:41
Τοποθεσία: ΚΑΡΥΣΤΟΣ

Δημοσίευση από GOOSE »

Δεν μπορώ να λείπω από αυτό το κονσέρτο πτήσεων!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αναμένουμε επιπλέον πληροφορίες.....!!!!!!! :drums:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Επίσης κανονίστε να έχει και ένα soundproof booth για τον Scorpion :wink: :lol: μην μας πάρουν με τις ντομάτες :D
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

yes baby yes.
Everybody in da house..

akoustika
****\NTG/****
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

thundercat έγραψε:yes baby yes.
Everybody in da house..

akoustika
δεν μας κανεις και μια μεταφραση τι λεει η τυπισα ?
e-HAF Admin
mmaker
Δημοσιεύσεις: 1179
Εγγραφή: 24 Απρ 2005, 00:15
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από mmaker »

Και γω μέσα είμαι αν και δεν θα πετάξω μαζί σας τουλάχιστον στο άμεσο μέλλον...
Χρειάζεται εξέδρα ε?
Αν παίζει πρόβλημα να μαζευτούν άτομα,μπορώ να βοηθήσω οικονομικά.
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

Anzac έγραψε:
thundercat έγραψε:yes baby yes.
Everybody in da house..

akoustika
δεν μας κανεις και μια μεταφραση τι λεει η τυπισα ?
Ειναι γιαπωνεζικα και λεει:
A pleasant feeling dearer to me than love
This spirit will never fade(the dogfight)
thundercat

Now get on your feet before you're swallowed
by the waves, Shine on glittering light

dogfight

akoustika
****\NTG/****
Εικόνα
kon_liapis
Δημοσιεύσεις: 353
Εγγραφή: 12 Μάιος 2005, 12:41
Τοποθεσία: Ηρακλειο/Χαλκιδα

Δημοσίευση από kon_liapis »

polu kalh idea.....
Gia poso kairo tha isxuei auto?
Mexri to kalokairi tha einai?
Giati mono tote tha mporw na erxomai.....
Εικόνα
Κλειδωμένο