'EYROFIGHTER TYPHOON' simulator

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
pavloudis
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: 08 Ιουν 2005, 19:18
Τοποθεσία: ellada evros, metaxades
Επικοινωνία:

'EYROFIGHTER TYPHOON' simulator

Δημοσίευση από pavloudis »

prosfata peira apo thn efimerida 'TO THEMA' ena simulator me to onoma...(mhn ksafiasthte) 'EYROFIGHTER TYPHOON'
to exei kaneis sas na moy pei leptomeries giati ton h/y tha ton paro thn kayriakh kai den to exo dei akoma.....kserete kapio forum poy na asxolhte ma ayto simulator????
PAVLOUDIS
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

καμια φωτο απο το logo του sim ???
e-HAF Admin
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Μήπως είναι το "παλιό" Typhoon της DID??? Που μετέπειτα είχε βγάλει και το F-22 Raptor ( :lol: ) ???


:?:
Εικόνα
Επισκέπτης

Re: 'EYROFIGHTER TYPHOON' simulator

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

pavloudis έγραψε:prosfata peira apo thn efimerida 'TO THEMA' ena simulator me to onoma...(mhn ksafiasthte) 'EYROFIGHTER TYPHOON'
to exei kaneis sas na moy pei leptomeries giati ton h/y tha ton paro thn kayriakh kai den to exo dei akoma.....kserete kapio forum poy na asxolhte ma ayto simulator????
Καλούτσικο είναι αλλά δε θα θέλεις να το βλέπεις στα μάτια σου μετά το Falcon.
Anzac έγραψε:καμια φωτο απο το logo του sim ???
http://media.pc.ign.com/media/016/016691/imgs_1.html
raptor έγραψε:Μήπως είναι το "παλιό" Typhoon της DID??? Που μετέπειτα είχε βγάλει και το F-22 Raptor ( :lol: ) ???


:?:
Της Rage είναι. Το είχε δώσει και το PC Master τον περασμένο Οκτώβριο.

Η DID είχε βγάλει το Super EF2000 νομίζω.
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Λογικά είναι το παλιό που είναι και πολύ μάπα...
Arty out...

Εικόνα
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

Είχε βγεί το EF2000 της DID, (ο καλυτερος εξομοιωτής της εποχής '94-'95) και μετά βγήκε το EF2000 TACTCOM, μια βελτιωμένη έκδοση του πρώτου (με τα ίδια γραφικά όμως). Το '97 αν θυμάμαι καλά πρωτοβγήκε το F22 Air Dominance Fighter από την DID πάλι, που ξεπεράστηκε μόνο από το FALCON 4, λίγο αργότερα. Το Eurofighter TYPHOON της RAGE* (το οποίο έχεις εσύ) είναι μία πρόχειρη ανακατασκευή του παλαιότερου παιχνιδιού με σχετικά καλά γραφικά, αλλά με περίεργο Gameplay, αφού παίζεις μονο κάτι σαν Campaign το οποίο είναι και χαζοστημένο. Το παλιότερο παιχνίδι (EF2000 TACTCOM) ήταν κλάσης ανώτερο και είχε φοβερές αποστολές + την καλύτερη Campaign για την εποχή. Ιστορικό Sim. καθως σημάδεψε το πέρασμα από τα παιχνίδια στους εξομοιωτές (μαζί με το Flight Unlimited 1 και το Flight Simulator '95). Εγώ και ένα σωρό κόσμος το φωνάζουμε "η δασκάλα".

*(η DID έκλεισε και πούλησε τα δικαιώματα στην RAGE)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το παλιο EF2000 ηταν κορυφη........

θυμαμε ειχε κατι καταπληκτικες ζημιες αν σε χτυπουσανε
πχ αν ετρωγες πυραυλο στην πτερυγα, εβλεπες μια τρυπα και κομματια να κινουνται απο τον αερα

και αν δεν κανω λαθος ηταν το 1ο με ενεργα φωτα προσγειωσης
ενεργα δηλαδη φαινοτανε φως στον διαδρομο απο αυτα και δεν ηταν απλα για καλοπισμο
e-HAF Admin
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

Αυτό με τα κομμάτια που κινούνται με τον αερα δεν το θυμάμαι.
Πάντως φανταστείτε ότι είχε τόσο σωστά στημένο το μοντέλο πτήσης για την εποχή που με μισό ή 1/3 κόμβου διαφορά από τον αλλον, τον προσπέρναγες αισθητά σε κλειστό σχηματισμό. Πχ. το ανεφοδιαστικό πέταγε με 331 κόμβους και εσύ με 331 αλλά έπαιζες τον σχηματισμό με το throttle στα δέκατα του κόμβου που δέν τα έδειχνε καν το HUD. Μάλιστα πρέπει να ήταν ο πρώτος εξομοιωτής που είχε Ανεφοδιασμό (που να αξίζει), night vision, ο πρώτος πολεμικός με full moving parts, συμπεριφορά πού άλλαζε με το βάρος, στην εκδοσηTACTCOM (που ήταν αισθητά βελτιωμένη) σχεδόν dynamical damage (σου χάλαγε κινητήρα, ημιπτέρυγα, διαρροή καυσίμων, πίεση στο πιλοτήριο κτλ), Εκπληκτική semi-dynamic Campaign με σύνορα που κινούνταν ανάλογα με τα αποτελέσμετα, αποστολές που ρύθμιζες εσύ με στρατηγικά κριτήρια, ανάλογα με τις δυνάμεις που σου απόμεναν... και άλλα πολλά. (+ τέλειο music theme και δυνατότητα να παιζεις CD μουσικής...)

κρίμα που δεν έχω DOS για να σας γυρίσω κανα videaki...
Εικόνα
TIM
Δημοσιεύσεις: 1232
Εγγραφή: 09 Ιουν 2004, 14:32

Δημοσίευση από TIM »

Πρέπει να έχω βάλει τουλάχιστον 1000 ώρες παιχνιδιού στο EF2000 της DID.
Με μία μόνο λέξη:

Κ-Ο-Ρ-Υ-Φ-Α-Ι-Ο :!:

8)
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

ο 1ος μου εξομοιωτης σε PC,μετα το fleet defender στον amstrad!
απλα κορυφαιο παιχνιδι με εκπληκτικα μεγαλους διαδρομους και ωραια γραφικα! τρομερο ηταν το οτι ειχε να χτυπησεις φραγμα και τουνελ με lgb η αλλου ειδους βομβες.επισης το F22 της DID ειχε και τραινα!καθως κ αποστολη που κανεις CAS στη λιμουζινα του BILL.πολυ καλο campaign με ανεφοδιασμο σε fuel και καυσιμα ειχε το F22.δυστυχως με ζοριζαν οι αποστολες awacs που ειχε στα 2 απο τα 3 campaign.
F22 με πολυ καλα γραφικα εχει βγαλει κ η novalogic.
Το μονο που με ζοριζε πολυ ηταν το καυσιμο στο Ef2000 αφου εφευγα παντα με 3ext και γυρνουσα σχεδον αδειος!
δυστυχως δε παιζει στο παλιο μου pc γιατι μου λειπει to MSCDEX.τρεχει μεσω dos mode απο τα win95 αλλα δεν εχω αυτη τη πατεντα και δεν παιζει.
καμια λυση κανεις?
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ειχε κυκλοφορησει και σε εκδοση για windows....
e-HAF Admin
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Από τα καλύτερα, τότε ήμουν 13-14 ετών ήταν της Electronics Arts (EA) όπως το ATF και άλλα της Janes. Αλλά, όντως, σαν το EF2000 της DID se DOS περιβάλλον, τίποτα...Καλά το Falcon4 δεν συγκρίνεται
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Tim έγραψε:Πρέπει να έχω βάλει τουλάχιστον 1000 ώρες παιχνιδιού στο EF2000 της DID.
Με μία μόνο λέξη:

Κ-Ο-Ρ-Υ-Φ-Α-Ι-Ο :!:

8)



Άλλες τόσες και εγώ!... :wink:

Το καλύτερο που μου έχει μείνει ήταν η μαγκιά που είχε στον mission editor που υπολόγιζε πόσο κάυσιμο χρειαζόσουν συνολικά με βάση τα wps, το ύψος και την επιθυμητή ταχύτητα και τα όπλα... Εμφανιζόταν στο κάτω μέρος μια μπάρα που όλο και μεγάλωνε όσο περισσότερο καύσιμο χρειαζόσουν, μέχρι που σου έδειχνε οτι θα χρειαζόσουν να φορτώσεις και εξωτερικές δεξαμενές!... Πολύ ωραία γραφικά για την εποχή του και πρωτοποριακές αποστολές και campaign! Άντε βρές τώρα εξομειωτή που να σου έχει deep strike σε... φράγμα!!!

Απο την άλλη το F-22 δέν με ικανοποίησε τόσο... Την ζημιά την είχε κάνει ήδη το Typhoon! :lol:

Κορυφή η DID...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

και η Digital Intergration λιγο ποιο πισω
e-HAF Admin
Απάντηση