Ερωτηματολόγιο

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση

Ερωτηματολόγιο

Το δημοψήφισμα λήγει την 10 Νοέμ 2005, 09:55

Ανακοινώσεις στις διάφορες ενότητες
4
29%
Υπομνήματα στις διάφορες ενότητες
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Στην τύχη, κοιτάω και διαβάζω ότι με ενδιαφέρει
5
36%
Μόνο τα νέα πόστ
5
36%
Ψάχνω με το search συγκεκριμένα πράγματα
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
Τίποτα απο τα παραπάνω ( Αναφέρατε τι )
0
Δεν υπάρχουν ψήφοι
 
Σύνολο ψήφων: 14

Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Ερωτηματολόγιο

Δημοσίευση από Anzac »

το Poll αυτο απευθυνεται σε νεους χρηστες μελη κυριως

στα πρωτα βηματα σας στο forum μας, αναφερετε μας τι ειναι αυτο που εστιαζετε κυριως
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 25 Ιαν 2006, 11:07, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Πολυ ΜΙΚΡΗ συμμετοχη

μονο 3 ειναι οι νεοι στην ομαδα????????????????????
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

με τις μεχρι τωρα απαντησεις σας , φαινεται οτι τα νεα μελη θελουν να πανε αψε σβησε στις πτησεις χωρις να εχουν διαβασει ουτε εναν οδηγο/οδηγια για αυτο .......

τελειως απονθαρυντικο :?
e-HAF Admin
Sierraxray
Δημοσιεύσεις: 733
Εγγραφή: 09 Ιούλ 2005, 13:56

Δημοσίευση από Sierraxray »

Μην το παιρνεις έτσι... :(
Ενας καινουριος σίγουρα θα κινηθεί από περιέργεια και θα δεί τι παίζει στο φόρουμ. Άν δεί και του αρέσει ταυτόχρονα θα αρχίσει να διαβάζει όλα τα Stickers και τους ΚΟΚ. Το σίγουρο είναι ότι οι ανακοινώσεις σου δεν πάνε χαμένες (για να μην απογοητεύεσαι).
Εγώ έβαλα "διαβάζω τα θέματα που βρίσκω ενδιαφέροντα" και θα έλεγα ψέμματα αν έβαζα πρώτο το "κοιτάω τα Stickers". Παρ'ολα αυτά πρίν να κάνω ένα ποστ, ρίχνω ενα προσεκτικο διαβασμα στις ανακοινώσεις. Και αυτό για να μήν δημιουργήσω πρόβλημα στους άλλους. Πολλές φορές πρώτα πρέπει να καταλάβουμε εμείς οι ίδιοί αν το πάμε σοβαρά το πράμα και άν μας αρέσει, και μετά αρπάζουμε τα Manuals κτλ
(τωρα ανάμεσα στα λογια και τις πράξεις......) :biggrin:
Εικόνα
Alexander
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 13:29

Δημοσίευση από Alexander »

Anzac έγραψε:Πολυ ΜΙΚΡΗ συμμετοχη

μονο 3 ειναι οι νεοι στην ομαδα????????????????????
όντως πολύ μικρή &δεν θα έπρεπε αλλά μην απογοητεύεσαι.Πάντως το έχουν διαβασει αρκετοί!Κάτι είναι και αυτό.Επειδή δεν εστιάζω μόνο σε ένα απο αυτά που αναφέρεις στο ερωτηματολόγιο σου λέω πως π.χ δεν διαβαζω μόνο τα τελευταια post.Πηγαίνω απο δω και απο κει & διαβάζω και καμία ανακοίνωση & κάνα υπόμνημα ακόμα και ότι που ίσως αποδειχτει ότι δεν χρειαζόταν να το διαβάσω....Δηλ. λίγο από όλα και όσο το επιτρέπει ο χρόνος βεβαίως.Πάντα θα είμαι πρόθυμος να βοηθήσω σε παρόμια ερωτηματολόγια που θα βελτιώσουν το site :!: Namarie amelon!!!
Άβαταρ μέλους
mechgr
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 01 Αύγ 2005, 19:04
Τοποθεσία: Kipseli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechgr »

Μετά από αρκετές φωνές, πλέον, ΠΡΩΤΑ οι ανακοινώσεις και μετά τα υπόλοιπα......
Έλα βρε boy! Φαντάσου πόσο ενθουσιασμένοι είναι όλοι που μπήκαν για να παίξουν ένα παιχνίδι on-line, και συνάντησαν μια οργάνωση *απίστευτη*, έναν κόσμο *πάντρελλο*, υπέροχα οργανωμένο και τα λοιπά σάλια.... :-)

Είναι λογικό να μπαίνουν σαλταρισμένοι, να σηκώνουν TS και να φωνάζουν μόνοι τους "ΑΣ ΜΠΕΙ ΚΆΠΟΙΟς ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ" σε κενό server.
Και η εκπαίδευση , για να λέμε και του στραβού το δίκιο είναι μανίκη για κάποιον που θέλει απλά να πάιξει.....Όλοι τους όμως, συμπεριλαμβανμένου και εμού, αποφάσισαν να το τραβήξουν....

Τί σου λέει αυτο???
X-52Pro Profiled by Matador (Divine Profile)!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

mechgr έγραψε:Μετά από αρκετές φωνές, πλέον, ΠΡΩΤΑ οι ανακοινώσεις και μετά τα υπόλοιπα......
Έλα βρε boy! Φαντάσου πόσο ενθουσιασμένοι είναι όλοι που μπήκαν για να παίξουν ένα παιχνίδι on-line, και συνάντησαν μια οργάνωση *απίστευτη*, έναν κόσμο *πάντρελλο*, υπέροχα οργανωμένο και τα λοιπά σάλια.... :-)

Είναι λογικό να μπαίνουν σαλταρισμένοι, να σηκώνουν TS και να φωνάζουν μόνοι τους "ΑΣ ΜΠΕΙ ΚΆΠΟΙΟς ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑΑ" σε κενό server.
Και η εκπαίδευση , για να λέμε και του στραβού το δίκιο είναι μανίκη για κάποιον που θέλει απλά να πάιξει.....Όλοι τους όμως, συμπεριλαμβανμένου και εμού, αποφάσισαν να το τραβήξουν....

Τί σου λέει αυτο???
εχω να πω πως εχεις δικιο για την πορωση της πτησης
ειναι και αυτο ομως ενα απο τα κομματια που με δυσαρεστει !

τι εννοω>?

η μοιρα εδαφους 320 στην ουσια περιλαμβανει ολα τα μελη
σας δινει δε την ευκαιρια αν εχετε καποιο απο τα 2 επισημα σεταπ,
να μαζευτειτε καμποσοι, να σας σηκωσουμε μια αποστολη στον σερβερ μας και να κανετε την πλακα σας χωρις να ειστε υποχρεωμενοι να ακολουθησετε το προγραμμα της μαχημης μοιρας

και ρωταω τωρα εγω !

ποτε ειδες να γινεται κατι τετοιο ?

εχουμε 2 σεβερ και στην ουσια καθονται απαθεις !
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
mechgr
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 01 Αύγ 2005, 19:04
Τοποθεσία: Kipseli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechgr »

Κάθονται απαθείς???????????????????????????????????

Κοίτα - αυτός ο πανικός με setups -superpacks - freefalcon - ato -SP2 - SP3 - FF2 - FF3 (καταλαβαίνεις πού το πάω, ετσι?) πανικοβάλει τον πρώτο χρήστη (της κοινότητας). Σκέφτεται λοιπόν ότι "Πού να ξεκινήσω τώρα παρτίδα....όλοι ασύμβατοι θα είμαστε....." Συμφωνώ μαζί σου στο ότι δεν είναι έτσι (σε προλαβαίνω) αλλά δεν το ξέρουν!!!!

Λοιπόν θα σε φτιάξω ελπίζω...παίρνουμε την πιο απλή λύση..Falcon 4.0 με το patch 1.08 που σίγουρα έχει περπατήσει σε όλους και λέμε "Την Κυριακή, παίζει αποστολή ελευθέρας, ελάτε να γίνει μαδομο*νι!" σε όλον τον κόσμο με PM......δοκιμή ανοχών του server, και ας πετάγεται ο κόσμος random στον αέρα, όλο και κάποιος θα βρεθεί στο διάβα τους....
Guns only και ασ κάνουν και airshow!! Ας φύγει η φοβία του "δεν θα παίξει, μα δεν είμαι έτοιμος" και μετά όλα θα περπατήσουν...δεν θα χρειάζεται να σπρώχνεις!!!


/Off-topic -> Είχα καιρό να κρεμάσω το post με off-topic και μου έλειψε!! - Off-topic/
X-52Pro Profiled by Matador (Divine Profile)!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Psycho
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 27 Αύγ 2004, 21:37
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από Psycho »

..Πριν μάθω για την e-haf και αρχίσω την εκπαίδευση στην 321..πετούσα με πολιτικά αεροπλάνα και για μεγάλο διάστημα στον διεθνή οργανισμό Ivao. Τον έχετε ακουστά σίγουρα οι περισσότεροι από εδώ μέσα και σχεδόν όλοι οι ποιο «μεγάλοι»..

Εκεί μέσα η ιεραρχία οι κανόνες η τήρηση αυτών φρασεολογία κτλ δεν διέφερε σε τίποτα παραπάνω από ότι εδώ.
Δεν πίστευα να έβρισκα άλλού τέτοια οργάνωση! Και να τονίσω ότι στον ivao έχουν βάλει το χεράκι τους και από ξένες χώρες και κυρίως ξένες. Εξάλλου και η καταγωγή αυτού του οργανισμού είναι από το εξωτερικό.. αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Θέλω να πω ότι είναι πολλά πλεονεκτήματα που μας παρέχει η «e-haf» αλλα δεν χρησιμοποιούμε σχεδόν τίποτα.
Για παράδειγμα αυτό που είπε ο Anzac..Έχουμε 2 server οι οποίοι κάθονται!. Και είναι μεγάλο πλεονέκτημα που έχουμε server!
Κάτι άλλο που έχω προσέξει! Στο main site της e-haf κάπου στην μέση και αριστερά έχει ένα ημερολόγιο με events Που μπορούμε να κάνουμε και να διοργανώσουμε..
Ας το χρησιμοποιήσουμε και ας το γεμίσουμε!
Στον ivao ήταν σχεδόν πάντοτε γεμάτο! Και δεν νομίζω να έχουν ποιο πολύ «δουλειά» οι πιλότοι των πολιτικών από ότι αυτών των μαχητικών!!
Ας δούμε ποιοι μπορούν και ποτέ?
Να κανονίζουμε αποστολές ίσως ποιος πολλές και να συμμετέχουν και τα ραντάρ.. σίγουρα θα είναι ποιο ρεαλιστικό!

Ζητώ συγνώμη αν κάτι από αυτά που λέω είναι λάθος η είδη γίνετε αλλά είμαι καινούριος σε αυτόν εδώ το χώρο και οι γνώσεις μου δεν είναι ακόμα πολύ μεγάλες.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

παίρνουμε την πιο απλή λύση..Falcon 4.0 με το patch 1.08 που σίγουρα έχει περπατήσει σε όλους
ε αυτο ειναι σκετη αυτοκτονια ρε συναδελφε
ειπαμε να πεταξουμε ενα πραγματικο μαχητικο , οχι ομως την εκδοση κατι μερικα χρονακια πισω !!!!!!!!

να σας εξηγησω τον λογο υπαρξης 2 επισημων σεταπ

1. το σεταπ Νο1 υπαρχει επειδη παιζει σε ολα τα pc, παλια και νεα (CPU)
και το κυριοτερο, πεταει με το ΑΤΟ (ΑΤΟ 215) που δινεται στα μελη μας.

2. ενα σεταπ με τις τελευταιες ενημερωσεις (updates) στο Falcon. πεταει με Κορεα για ολους και ταυτοχρονα και με ΑΤΟ Final για τα μελη της μαχημης μοιρας.

Τι ποιο απλο ?
και τα 2 παραπανω σεταπ υπαρχουν και στους 2 σερβερ
αρα αν ειστε πολλοι και δεν μπορει να κανει host καποιος απο εσας, δινετε την αποστολη σε καποιον Server Admin (ομαδες μελων) και σας την φορτωνει και πετατε

αντε
Δραστηριοποιηθειτε !!!!!!!!
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
mechgr
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 01 Αύγ 2005, 19:04
Τοποθεσία: Kipseli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechgr »

Ωραία - Λοιπόν, όπως λέει και ο συνάδελφος Psycho, ας γεμίσουμε events..
Αλλά ο όγκος των posts είναι τρομερά μεγάλος (για να το δουν έγκαιρα όλοι)
Έχεις άνεση να κάνεις mass pm??

Οι servers έχουν άνεση να σηκώσουνε κόσμο??? Για πολύ κόσμο
Απλά ενα dogfight, για να φύγει το άγχος του νεοσύλλεκτου (που είχα και εγώ για να μην κρυβόμαστε πίσω από το keyboard μας)
;-)
X-52Pro Profiled by Matador (Divine Profile)!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

mechgr έγραψε:Ωραία - Λοιπόν, όπως λέει και ο συνάδελφος Psycho, ας γεμίσουμε events..
Αλλά ο όγκος των posts είναι τρομερά μεγάλος (για να το δουν έγκαιρα όλοι)
Έχεις άνεση να κάνεις mass pm??

Οι servers έχουν άνεση να σηκώσουνε κόσμο??? Για πολύ κόσμο
Απλά ενα dogfight, για να φύγει το άγχος του νεοσύλλεκτου (που είχα και εγώ για να μην κρυβόμαστε πίσω από το keyboard μας)
;-)
γιατι mass PM ????

ενα ποστ στην καταλληλη ενοτητα δεν κανει την δουλεια ?

μηπως πρεπει να κανουμε μια ομαδα μελων απο μελη της 320
που ΟΜΩΣ θελουν να πετανε συχνα μεταξυ τους ????

για να ξερουμε και εν τελει πιοι ενδιαφερονται να δραστηριοποιηθουν !!!!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 20 Οκτ 2005, 12:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
mechgr
Δημοσιεύσεις: 997
Εγγραφή: 01 Αύγ 2005, 19:04
Τοποθεσία: Kipseli
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από mechgr »

Όχι ιστομάστορα μου δεν θα κάνει δουλειά - οι περισσότεροι είναι με dial-up που σημαίνει ότι, μέσα στην εβδομάδα ΟΤΑΝ βρούνε χρόνο να μπούνε on-line θα κοιτάξουν κάποια πραγματάκια. Τα υπόλοιπα, όπως τις ανακοινώσεις ας πούμε, <<θα τις αφήσουν για κάποια στιγμή που θα έχουν χρόνο>> , αλλά χρόνο για τις ανακοινώσεις δεν θα βρούν τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή - και κυριακή θα σκεφτούν ότι <<έπρεοε ήδη να είμαι έτοιμος>> και πάει το πουλάκι....
Εσύ και εγώ έχουμε την χαρά να δουλεύουμε πίσω από οθόνη, με internet από πίσω - όχι όμως και οι περισσότεροι...

Δεν ξέρω αν μπαίνεις στην σκέψη μου και καταλαβαίνεις τί ακριβώς εννοώ και πώς το εννοώ.
X-52Pro Profiled by Matador (Divine Profile)!!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

mechgr έγραψε:Όχι ιστομάστορα μου δεν θα κάνει δουλειά - οι περισσότεροι είναι με dial-up που σημαίνει ότι, μέσα στην εβδομάδα ΟΤΑΝ βρούνε χρόνο να μπούνε on-line θα κοιτάξουν κάποια πραγματάκια. Τα υπόλοιπα, όπως τις ανακοινώσεις ας πούμε, <<θα τις αφήσουν για κάποια στιγμή που θα έχουν χρόνο>> , αλλά χρόνο για τις ανακοινώσεις δεν θα βρούν τουλάχιστον μέχρι την Κυριακή - και κυριακή θα σκεφτούν ότι <<έπρεοε ήδη να είμαι έτοιμος>> και πάει το πουλάκι....
Εσύ και εγώ έχουμε την χαρά να δουλεύουμε πίσω από οθόνη, με internet από πίσω - όχι όμως και οι περισσότεροι...

Δεν ξέρω αν μπαίνεις στην σκέψη μου και καταλαβαίνεις τί ακριβώς εννοώ και πώς το εννοώ.
η λυση ειναι πολυ απλη και την εδωσα σημερα
οσοι ενδιαφερεστε γινετε μελη στην ομαδα μελων 320-Πτησεις
απο εκει εγω μπορω με 2 κλικ να στελνω mass email (οχι PM) στα μελη της ομαδας
οποτε ενας απο εσας , οποτε θελετε να πεταξετε μου στελνετε το κειμενο σας με pm και εγω με την σειρα μου στην ομαδα με mass email απο το φορουμ

πως σου φαινετε?

ΥΓ. για να δουμε, θα βρεθει Διοικητης για την μοιρα ????????
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Psycho
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: 27 Αύγ 2004, 21:37
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από Psycho »

Να πω και εγώ την ιδέα μου. Γιατί να γίνει όλο αυτό..με τα pm..και να μην μπει ένα απλό event...
για παράδειγμα..οτι την Κυριακή αυτή και ώρα ...(τάδε)... έχει προγραμματιστεί πτήση (dogfight) με (setup.....) ή για να γίνει ποιο ρεαλιστικό και ίσως αυτο πάει ποιο πολύ για την 390..
αυτή την Κυριακή 2 πτήσεις cap νότια της Χίου..
Οι πιλότοι που είναι διαθέσημοι ας δώσουν αναφέρουν.(εννοείτε στο αντίστιχο forum σχετικά με την απόστολη...Στο forum μπορει να γίνει και το breafing μια μέρα πριν..για να προλάβουν να απαντηθούν απορίες εάν υπάρχουν..
Απάντηση