Karta Grafikwn

Θέματα που δεν ανήκουν σε καμία άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση

VGA

Το δημοψήφισμα λήγει την 25 Ιούλ 2004, 16:29

Nvidia Gforce
11
65%
ATI Radeon
6
35%
 
Σύνολο ψήφων: 17

Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Karta Grafikwn

Δημοσίευση από Icarus »

Poies pisteuete oti einai kaliteres kartes autes me chip Nvidia Gforce h autes me ATI Radeon?????????
Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

hmoun panta opados ths nVIDIA, fanatikos tha elega, alla prosfata diabasa sygkritika metaksy nVIDIA kai ATI kartwn kai entypwsiastika apo tis apodoseis twn ATI. Agorasa thn 9800PRO 128MB kai eimai enthousiasmenos. Yparxoun bebaia diafores enstaseis gia to parelthon twn ATI drivers, alla (profanws) exoun diorthwthei para poly.
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Βασικά μετά τις 3DFX όλα τα άλλα είναι για τα μπάνια..... :lol:
Αυτό το ριμάδι το Directx .... άντε να μην ανοίξω το στόμα μου.... :evil:

Πάντως ότι και να λένε οι οπαδοί της Nvidia είναι καθαρά από ζήλια. Οι ATI έχουν φοβερή σταθερότητα και υποστήριξη και ποιότητα. Απλά δεν παίζονται με τίποτα. Νικάν στα σημεία. Μόνο η τελευταία που έβγαλε η Nvidia έχει καλύτερα χαρακτηρηστικά (όχι επιδόσεις εκεί πάλι υστερεί έναντι της ΑΤΙ) αλλά αυτά πιστεύω θα είναι μέχρι να απαντήσει η ΑΤΙ και αν τελικά οι κατασκευαστές software υιοθετήσουν την νέα τεχνολογία που εισάγει η Nvidia. Αν δεις την τιμή όμως θα αλλάξεις γνώμη αμέσως. Και από ΑTI μιλάμε πάντα για τα ΧΤ μοντέλα....
Arty out...
Arty out...

Εικόνα
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

Ara re paidia ti na protimisw?
Me exete mperdepsei.
Kai egw stin arxi ATI elega alla twra den xerw...... help :sheep:
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

ATI XT

An einai na agoraseis. pare XT
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Sto prohgoumeno mou upologisti ixa ati kai tora exo gforce kai ime para pali euxaristimenos apo autin.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

EXW ATI RADEON 9600 XT 256 RAM kai einai super !!!!!! sou thn protinw anepifilakta :idea: :idea:
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

Ok paidia euxaristw. Malon ATI tha protimisw
Εικόνα
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

Gia sas paidia.
Exw alli mia erwtisi.
Ti protinete gia epexergasti????
P4 h AMD????????????
Akouw...........
Εικόνα
Antono
Δημοσιεύσεις: 245
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 19:59
Τοποθεσία: Kantza, Athens

Δημοσίευση από Antono »

AMD βέβαια!

Τα τελευταία χρόνια μόνο επεξεργαστές της AMD παίρνω και τους συστήνω και σε όσους φίλους μου φτιάχνουν νέο PC.

Είναι εξαιρετικά γρήγορα και αξιόπιστα CPUs και με καινοτομίες στο ρεπερτόριό τους (64 bit).

Είναι από τα λίγες περιπτώσεις που μια εταιρεία χτυπάει τόσο αποτελεσματικά τον leader μιας αγοράς (βλέπε Intel) !!
Lt. George 'Antono/LSD' Antonopoulos

Εικόνα
Εικόνα
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

NTG

Δημοσίευση από thundercat »

Vevaia theleis kai kali psykra!

akoustika
****\NTG/****
Εικόνα
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Λοιπόν AMD και τα μυαλά στα κάγκελα.....
Σοβαρά τώρα. όσο και να το ψάξεις (και το έχω ψάξει όσο δεν μπορείς να φανταστείς) με έναν AMD θα έχεις την καλύτερη σχέση τιμής απόδοσης. Έτσι και λεφτά θα γλυτώσεις ή ένα CD ή DVD Recorder θα αγοράσεις αν επιλέξεις AMD αντί για INTEL.
Από ταχύτητες τα AMD ναι είναι λίγο πιο αργά στην ACCESS... σε όλα τα άλλα όμως δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα........
Από θερμοκρασίες αυτά που λένε είναι όλα π...... έχετε δει θερμοκρασίες από τα νέα Prescot της INTEL????? επειδή έχουν περάσει πάρα πολλά από τα χεράκια μου ακούστε με (διαβάστε με - προσέξτε το "με" κατα το ορθόν Θεσσαλονικιότικο).... έχω δει μέχρι και 67C στο BIOS με πρώτο άναμα στην ζωή του και με ανοιχτό το πλαϊνό καπάκι. Ε αν συνδιάσουμε τέτοιες θερμοκρασίες (δεν λέω ότι όλα είναι τόσο ψηλά.... αλλά τα περισσότερα πλέον είναι παραπάνω από τα AMD) με το γεγονός ότι η Intel έχει ενσωματομένο σύστημα για να ρίχνει την συχνότητα για να μην κάψει το CPU :wink: εσύ τι λές να αγοράσεις τελικά??????? To Θέμα είναι ότι πολλοί αυτό το παραβλέπουν άσε που δεν μπορείς να το ελέγξεις. Kαι τους ακούω μετά από λίγο καιρό που παν να κάνουν κάτι σοβαρό...."είναι λιγο αργό το σύστημα...." και μιλάν για P4 3.2 και λέω "σώπα ρε μεγάλε!!!!!" & "πόσα Fan έχεις μέσα" ρωτάω??? Κανένα μου λένε τα Intel δεν έχουν πρόβλημα.... :lol: :lol: :lol: Κούνια που σας κούναγε.... Παλιάααααααα αυτά. Αυτά που ξέρατε να τα ξεχάσετε άλλα κόλπα τώρα....
Arty out...
Arty out...

Εικόνα
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

AAAAAAAAAAAA που πα ρε καραμήτρο Arty..... ξέχασα και το πιο βασικό απ'όλα. Χτυπάς και χαλαρά έναν υπερχρονισμό (OC overclocking κατα το Ελληνικόν) και γλυτώνεις ακόμη παραπάνω χρήματα. Δηλ εγώ έχω AMD στα 2100 και τον τρέχω σαν 2600. Xαλαρά χωρίς τρέλες με υγρές ψύξεις υδραυλικούς και τα σέα.....
To κολιτάρι μου το έπεισα και έβαλε 2500 και τον τρέχει τώρα σαν 3200. Χαλαρά είπαμε χωρίς υγρασίες......
Και με το Intel θα μπορείς να κάνεις OC αλλά θα θέλεις κανα γαϊδούρι ψύκτρα κολιτάρι ψυκτικό και ετήσιο συμβόλαιο συντήρησης για την ψύξη...... γιατί αν ανεβάσει θερμοκρασία θα σου ρίξει την απόδοση άρα δώρο άδωρο.......
Πες μας τώρα ότι θα πάρεις Intel τελικά να κόψουμε φλέβες.....
Arty out...
Arty out...

Εικόνα
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

Wraia.
Twra to mono dilima pou exw einai Nvidia h ATI?????
Εικόνα
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

Telika malon apofasisa.
ATI Radeon 9600
Ti lete???
Εικόνα
Απάντηση