Μια σκέψη...

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Μια σκέψη...

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Λοιπον μετα τα τελευταια γεγονοτα τα οποια με απογοητευσαν παρα πολυ,αποφασισα να προτεινω κατι.

Μετα απο πολλες συζητησεις που παρακολουθησα,καταλαβα οτι ενας λογος εκτος του Multiplayer που εχει εισχωρησει τοσο πολυ το ALLIED FORCE ειναι το οτι μπορεις να τα κανεις ολα με ενα κλικ ενος installer και αλλο ενα κλικ εγκαταστασης ενος patch 20-25ΜΒ.

Αντιθετα στο επιδημο setup με το Cobra,πρεπει να κανεις πολλαπλες εγκαταστασεις επισημων setup κλπ κλπ.
Με αποτελεσμα καποιοι να βαριουνται να το κανουν αφενως,κι αφετερου αν καποιος το κανει και στην τελευταια φαση,μετα απο αρκετες ωρες,του βγαλει καποιο λαθος και πρεπει να το ξανακανει απο την αρχη,λογικο ειναι να βαριεται και παλι!!!!

Οποτε ποια ειναι η λυση???????

Τη λυση μας την εδωσαν μεσα στα ματια μας οι Γαλλοι!!!

Σε εναν Installer εχουν ενσωματωσει ο,τι θελουν να πετανε-ολα τα patch,ρυθμισεις κλπ κλπ

Συνεπως χρειαζονται το original cd του Falcon και αυτον τον installer!!

ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ!!!


Συνεπως.....προτεινω να προχωρησουμε κι εμεις στην λυση αυτη!!!!!

Οι γλωσσες προγραμματισμου που γνωριζω (FORTRAN,C) δεν επαρκουν οποτε θα προτεινα σε καποιον αλλο που εχει τις γνωσεις να το κανει!!!!!

Συνοπτικα,για να πεταξει καποιος στην ομαδα της e-HAF θα χρειαζεται:
:arrow: Original CD
:arrow: e-HAF Patch Installer

Θα μου πειτε,θα ειναι ενα τεραστιο αρχειο...

Ε τι να κανουμε να πληρωσουμε και 5 euro σε ενα Inetrnet cafe να το κατεβασουμε....

Ή του το στελνω εγω με το ταχυδρομειο σε ενα CDακι!!



Ειναι απαραδεκτο να γινονται τετοια πραγματα στην e-HAF!!!

ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

Μια ομαδα ειμαστε!!!

Παρατηρησατε οτι απο τοτε που το A.F. μπηκε στην ομαδα χασαμε την ομονοια μας?????? :evil: :evil: :evil: :evil:

Και δεν με απασχολει στο ελαχιστο το multiplayer και τα αλλα :evil: :evil:

Θελω οταν μπαινω,να μπαινω και να γουσταρω και να βλεπω φιλους-γιατι μεσα απο αυτην την ομαδα ΕΚΑΝΑ ΦΙΛΟΥΣ που τους αγαπαω!!!

Και δεν με απασχολει τι setup θα πεταξουν!!!!!!!

Δεν ειμαι admin αλλα σαν ατομο και σαν μελος αυτης της ομαδας δεν ανεχομαι τετοια πραγματα!!!



ΥΓ:Συγνωμη για την τελευταια εκρηξη,αλλα ξεκινησα να γραφω ηρεμος και σκεπτομενος τι γινεται μου την εδωσε... :oops: :oops:
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Scorpion
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2004, 12:09
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από Scorpion »

symfwnw me ton kova kai na pw oti telika to multiplayer tou allied den einai kalo oso nomizete to mono kalo einai oti den exeis ctd ayto pou exoun oi galoi nomizw oti to kalytero
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

εμεις με τους Γαλλους και οποιονδηποτε δεν ειμαστε μετρο συγκρισης

εμεις θελουμε καποια παραπανω πραγματα τα οποια εχουν ενσωματωθει στο 2o επισημο σεταπ

ποσοι απο εσας γνωριζεται τι εξτρα παρεχει το 2ο επισημο

ξερετε τι παιζει με τα elevations ?

ξερετε τι παιζει με τα flight models ?

ξερετε οτι στο 2ο επισημο ειτε δεν εχετε το ΑΤΟ ειτε το εχετε
πετατε με τις βελτιωσεις που εγιναν πανω στα FM (flight models) εντος e-HAF ????

ολα αυτα και να μπαινανε σε εναν installer , ο χρονος εγκαταστασης θα ητανε παλι ο ιδιος, αντε να κερδιζες καποια λεπτα, ψαχνοντας για τα αρχεια ......

οπως και να εχει , εχω ηδη δρομολογησει λυση με την υποστηριξη αλλου συναδελφου

θα την δειτε προσεχως :!:
e-HAF Admin
pilot747
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: 14 Οκτ 2005, 12:27
Τοποθεσία: Τρίκαλα (αν και σπουδάζω Πάτρα)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pilot747 »

Γειά σου ρε Αναστάσση!

Λοιπόν πρέπει να πω ότι η ιδέα σου μου άρεσε πάρα πολύ!!!!
Είναι πολύ συμφέρον να γίνει κάποιο CD με τα επίσημα setup!


Anzac έγραψε: ολα αυτα και να μπαινανε σε εναν installer , ο χρονος εγκαταστασης θα ητανε παλι ο ιδιος, αντε να κερδιζες καποια λεπτα, ψαχνοντας για τα αρχεια ......
Τίμο όσον αφορά τον χρόνο που κερδίζεις για το ψάξιμο αρχείων, για μένα πχ που έχω 56άρα PSTN σύνδεση ο χρόνος αυτός είναι τεράστιος.

Όσον αφορά τον χρόνο εγκατάστασης, ο Cova φαντάζομαι εννοεί ότι όταν τρέχεις το setup από το CD, το προγραμματάκι θα εγκαθιστεί όλα τα αρχεία που χρειάζονται κάνοντας και τις αντίστοιχες τροποποιήσεις στα αρχεία μάσα στο φάκελο του AF.

Αναστάσση καλά κατάλαβα??????????
Start with doing what is nescessary, then what is possible, and all of a sudden you manage what is impossible.
Frans of Assisi
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

αν αναφερεις το af, τοτε σιγουρα δεν καταλαβες :?
e-HAF Admin
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Anzac έγραψε:εμεις με τους Γαλλους και οποιονδηποτε δεν ειμαστε μετρο συγκρισης

εμεις θελουμε καποια παραπανω πραγματα τα οποια εχουν ενσωματωθει στο 2o επισημο σεταπ

ποσοι απο εσας γνωριζεται τι εξτρα παρεχει το 2ο επισημο

ξερετε τι παιζει με τα elevations ?

ξερετε τι παιζει με τα flight models ?

ξερετε οτι στο 2ο επισημο ειτε δεν εχετε το ΑΤΟ ειτε το εχετε
πετατε με τις βελτιωσεις που εγιναν πανω στα FM (flight models) εντος e-HAF ????

ολα αυτα και να μπαινανε σε εναν installer , ο χρονος εγκαταστασης θα ητανε παλι ο ιδιος, αντε να κερδιζες καποια λεπτα, ψαχνοντας για τα αρχεια ......

οπως και να εχει , εχω ηδη δρομολογησει λυση με την υποστηριξη αλλου συναδελφου

θα την δειτε προσεχως :!:
Μαλλον εσυ δεν καταλαβες...

Το προβλημα του χρονου τιθεται σε αλλη βαση!

Τι εννοω:
Οτι μπορει ναι μεν να παιρνει τον ιδιο χρονο εγκαταστασης αλλα ειναι τελειως διαφορετικο ολα να τα κανεις με ενα κλικ απο το να περιμενεις να τελειωσει το πρωτο Patch για να βαλεις το 2ο,μετα το τριτο κλπ κλπ....

Οσον αφορα τους Γαλους,αφενος δεν τους συγκρινα μαζι μας -εδω μεσα πιστευω οτι ειμαστε απο τους πιο skilled v.pilots παγκοσμιως- κι αφετερου προτεινα τη λυση που υιοθετησαν και οι ιδιοι για ομοιομορφια...

Για πες μου...
Εχεις εγκαταστησει FF3,FF3.1 και ξεκινας να βαλεις το Cobra!
Και ξαφνικα σου βγαζει μηνυμα οτι σου λειπει ενα αρχειο!
Ε τοτε δικαιολογημενα,μετα απο 2 ωρες περιπου υπομονης τον σπας τον υπολοιστη και δεν πετας ποτε Cobra!!!

Αυτο θελω να σου πω!!!

Να κανουμε τη ζωη μας ευκολοτερη!!!


Α!!!!!!! Να θυμισω και κατι!!!!

Οσον αφορα το χρονο εγκαταστασης του AF και του Cobra υπαρχει μια βασικη διαφορα:
:arrow: AF: SP3 Based
:arrow: Cobra: FF3 based!!!!!! :evil: :evil
:

Μιλια μακριααααααααααααααα..................................




EDIT:Δεν ειχα σει το ποστ του Τιμου στην ενοτητα ΑΤΟ!!!
Η σκεψη μου ομως παραμενει μια ιδεα για τυχον μελλοντικες παρομοιες καταστασεις!!!
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

αγαπητε ανασταση

οι φιλοι μας οι Γαλλοι πετανε freefalcon3 MONO
το IUC version θα σε γελασω τι ακριβως προσθετει

αλλα σιγουρα δεν εχουνε ff3.1 - ff3.1.1 ff3.1.1.1.1 cobra αντε γεια

βαζουν σε εναν φακελο μονο 3 αρχεια
freefalcon3
hitiles
και το iuc final
και το τρεχουν

καταλαβες τωρα ?
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Re: Μια σκέψη...

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Kovamaniac έγραψε: Και δεν με απασχολει στο ελαχιστο το multiplayer και τα αλλα :evil: :evil:
Kovamaniac έγραψε: Και δεν με απασχολει τι setup θα πεταξουν!!!!!!!
Τι λες :?: :lol: :lol: :lol: .Σκεφτεσαι το τι γράφεις :?: :?: :?: :?:

Φασκεις και αντιφάσκεις :!: :!: :!: :!: :!:

Να ρωτήσω κάτι έτσι από περιέργεια.

Γιατί ήθελες να μπεί το 1st Allied Force Mission στην 320 ?

Γιατί όταν σου είπα δεν θέλω να μπεί γιατι δεν είναι γραμμένο σαν επισημο setup της 320 μου είπες οτι το θέλεις και οτι θα βάλεις και επισημο setup της 320 ΚΑΙ το Allied Force.?

Μήπως θέλεις να σου θυμίσω το ποστ που έχεις κάνει για το Allied Force ?
Λάβε το να το θυμάσαι
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=4575

Μήπως θυμάσαι οτι όταν επεμενες και έλεγες να βάλω το 1st Official Allied Force Mission στην 320 εγώ σου έλεγα οχι δεν θέλω να είναι σε καμια μοιρα γιατί έστω και ένας να βρεθεί και να έχει πρόβλημα θα γίνει της κοινής γυναικός το σιδηρούν κυκληδομα στη e-haf ?

Έχεις ασθενή μνήμη Αναστάση ..... :wink: :wink: :wink:
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

:arrow:
Anzac έγραψε:αγαπητε ανασταση

οι φιλοι μας οι Γαλλοι πετανε freefalcon3 MONO
το IUC version θα σε γελασω τι ακριβως προσθετει

αλλα σιγουρα δεν εχουνε ff3.1 - ff3.1.1 ff3.1.1.1.1 cobra αντε γεια

βαζουν σε εναν φακελο μονο 3 αρχεια
freefalcon3
hitiles
και το iuc final
και το τρεχουν

καταλαβες τωρα ?
Απο θεμα προγραμματισμου,εναι το ιδιο ακριβως πραγμα με αυτο που λεω!!
Εχουν προγραμματισει 2 διαφορετικα exe σε σειρα!!
Τι 2,τι 3,τι 10!!!!





:arrow:
Thanatos έγραψε:Να ρωτήσω κάτι έτσι από περιέργεια.

Γιατί ήθελες να μπεί το 1st Allied Force Mission στην 320 ?

Γιατί όταν σου είπα δεν θέλω να μπεί γιατι δεν είναι γραμμένο σαν επισημο setup της 320 μου είπες οτι το θέλεις και οτι θα βάλεις και επισημο setup της 320 ΚΑΙ το Allied Force.?

Μήπως θέλεις να σου θυμίσω το ποστ που έχεις κάνει για το Allied Force ?
Λάβε το να το θυμάσαι
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=4575

Μήπως θυμάσαι οτι όταν επεμενες και έλεγες να βάλω το 1st Official Allied Force Mission στην 320 εγώ σου έλεγα οχι δεν θέλω να είναι σε καμια μοιρα γιατί έστω και ένας να βρεθεί και να έχει πρόβλημα θα γίνει της κοινής γυναικός το σιδηρούν κυκληδομα στη e-haf ?

Έχεις ασθενή μνήμη Αναστάση .....
Περιμενα πως και πως την απαντηση σου...

Προφανως καταλαβες οτι αντιτιθεμαι στο Allied Force!!

Αν ηταν ετσι ουτε θα επιχειρουσα να λαβω μερος στις αποστολες που οργανωσες ουτε θα εκανα προταση στην 320!
Κατρχην η 320 δεν εχει καμια σχεση με τις αλλες δυο μοιρες!!!
Οπως το εχω πει και θα το ξαναπω,στην 320 πεταμε οτι θελουμε και οπως θελουμε!!!Επειδη το AF εχει μπει στην ζωη της e-HAF θεωρησα οτι αν το βαζαμε σαν setup στην 320 ΚΑΙ ΜΟΝΟ δεν θα επηρεαζε τις αλλες μοιρες!!!
Εξαλλου οχι μονο δεν το εχω απορριψει,αλλα οι μισες απο τις αποστολες που εχω κανει ποστ(δυστυχως ΜΟΝΟ ΕΓΩ :cry: ) γινονταν με AF και δεν ειδα καμια αντιδραση απο κανεναν!!!

Οποτε απορριψη του AF απο μερους μου δεν υφισταται!!!! :wink: :wink:

Το γιατι δεν συνεχισα το ποστ μετα την απαντηση του Τιμου ειναι δικο μου θεμα και το γιατι δεν πιεσα τοσο τη θεσπιση αυτου του setup!!

Και απο οτι ειδα,αν και εδωσα τη δικη μου τυπικη συγκαταθεση(με καμια βαρυτητα,προς Θεου δεν το παιζω καποιος ουτε ειμαι Leader) και σε παρακαλεσα να ερθει η αποστολη στην 320,εσυ μου απαντησες οτι θα γινει χαμος και τετοια!!
Κανενας που δεν ειναι στην 320-Πτησεις κι εφερνε αντιδραση δεν ειχε επιπτωση(οπως εγω δεν μπορω να εκφερω ουσιαστικη γνωμη για θεματα της 391 στην οποια δεν ειμαι μελος)!

Οσον αφορα το αν φασκω ή αντιφασκω δεν μπορω να καταλαβω που το συμπεραινεις και πως!
Η υποθεση με το multiplayer(ποιο setup εχει καλυτερο) οπως ειπα μου ειναι παντελως αδιαφορη,για τον εξης απλο λογο οτι εμενα δεν με απσχολει το ΠΩΣ αλλα το ΠΟΙΟΣ θα πεταξει μαζι μου και θα κανουμε τα γουστα μας!!!!

Πχ με τον Κωστα MechGR που πεταει κατα κυριο λογο AF,καναμε ολα μας τα DF σε Cobra!!
Αν δεν μπορουσαμε να πεταξουμε λογω καιρου-οπως πολυ πετυχημενα λεει ο γατουλης-βαζαμε AF και σκιζομασταν!!!!!

Κατανοητον??????

Δεν μας νοιαζει τι θα πεταξουμε,αλλα το οτι θα πεταξομε παρεα και θα κανουμε τα τρελα μας!!!!!!
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αφου δεν καταλαβαίνεις να στο εξηγήσω καλύτερα.

Πως θα πεταξεις με τους φίλους μας (και εμενα μαζι) αν δεν μπορεί να λειτουργήσει το MP σε όλους αυτούς?

Απαντηση 1η
Κανω τον ΙΒΑΝΟΗ.Βαζω ότι setup θέλω και τρέχω οτι θέλω μονο μου όπως ο ΙΒΑΝΟΗΣ πήγαινε στη μάχη.

Απαντηση 2η
Κανω τον ΛΟΥΚΥ ΛΟΥΚ.Βαζω ότι setup θέλω και ειμαι ένας μοναχικός καβαλάρης.

Το οτι δεν έβαλες το setup του Allied Force στην 320 όπως είπες είναι δικό σου θέμα.Όταν επιμένεις παραπάνω απο μία φορά για την τοποθέτηση της αποστολής και στο TS και σε κατ ίδίαν συζητήσεις να μπεί στην 320 και να το βάλουμε και να ράνουμε ....έπερνες την ίδια απαντηση "ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ 320 ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ" τότε μάλλον είναι μόνο δικό σου θέμα σαν Δκτης της 320

Ήσουν παρόν στο TS όταν ο Τίμος μετακίνησε το ποστ από το Allied Force και το πήγε στην 320.Με άκουσες πως παραφερθηκα και εβριζα για αυτό το λόγο. Ο Τίμος θυμάται πολύ καλά το τι ακουσε εκείνο το βράδυ(ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΙΜΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ).
Και αφού σου εξήγησα εσύ συνεχιζες "να μπεί στην 320.Θα το βάλω στην 320 το Allied Force".

Οσον αφορά την εισαγωγή του Allied Force στην e-haf θα ήθελα να σε ενημερώσω οτι υπάρχει συγκεκριμένο τοπικ πριν έρθω εγώ στην e-haf.Κατι που σημαίνει οτι την "πλήγη" την άνοιξαν καποιοι άλλοι και όχι εγώ.Όχι πως είπες οτι το άνοιξα εγώ αλλά έτσι για να μην ξεχνίωμαστε.

Το αν έχει καλύτερο MP ξέρεις πως το κρίνω εγώ?
Να πώ "cockpit" και να ακούσω άλλα 10 "cockpit" απο συναδελφους.

Αν εσύ κάνεις αποστολές σε Allied γιατί τότε θέλεις να βγεί ? και στο αρχικό ποστ γράφεις οτι φταίει το Allied για την διχονια στην ομάδα.?

Εσύ δεν φταις δηλαδή αν το παρουμε όπως το γράφεις ?
Σε παρέσειρε κανενας στην αμαρτία και στο ναρκωτικό που λέγεται Allied ?

Αν ναι ονομάσε συναδελφους και καταστάσεις ΤΩΡΑ!!!!!!

Αντι υπογραφής......
"Το να γνωρίζεις τις δυνατότητες του εχθρού σου αλλά και τις δικές σου σου δίνει σίγουρη νίκη στη μάχη. Το να γνωρίζει τις δικές σου δυνατότητες αλλα να αγνοείς του εχθρού τότε εχεις τις μισές πιθανοτήτες να κερδίσεις τη μάχη" Σουν Τσου. Η τεχνη του πολέμου.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Scorpion έγραψε:symfwnw me ton kova kai na pw oti telika to multiplayer tou allied den einai kalo oso nomizete to mono kalo einai oti den exeis ctd ayto pou exoun oi galoi nomizw oti to kalytero
Εσυ εχεις χαμηλό πινγκ και δεν μετράς...
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Φιλάκια Μητσάκο μπες να σε δούμε ρε που χάθηκες?
Δημήτρης
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

thanatos έγραψε:Το οτι δεν έβαλες το setup του Allied Force στην 320 όπως είπες είναι δικό σου θέμα.Όταν επιμένεις παραπάνω απο μία φορά για την τοποθέτηση της αποστολής και στο TS και σε κατ ίδίαν συζητήσεις να μπεί στην 320 και να το βάλουμε και να ράνουμε ....έπερνες την ίδια απαντηση "ΟΧΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΕΙ ΣΤΗΝ 320 ΘΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ" τότε μάλλον είναι μόνο δικό σου θέμα σαν Δκτης της 320

Ήσουν παρόν στο TS όταν ο Τίμος μετακίνησε το ποστ από το Allied Force και το πήγε στην 320.Με άκουσες πως παραφερθηκα και εβριζα για αυτό το λόγο. Ο Τίμος θυμάται πολύ καλά το τι ακουσε εκείνο το βράδυ(ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΤΙΜΟ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ).
Και αφού σου εξήγησα εσύ συνεχιζες "να μπεί στην 320.Θα το βάλω στην 320 το Allied Force".
Μονος σου αποδεικνυεις οτι ΔΕΝ ειμαι εναντια στο ALLIED FORCE αφου ηθελα να το βαλω στην 320
thanatos έγραψε:Αν εσύ κάνεις αποστολές σε Allied γιατί τότε θέλεις να βγεί ? και στο αρχικό ποστ γράφεις οτι φταίει το Allied για την διχονια στην ομάδα.?
Δεν θελω να βγει ουτε το ειπα ποτε αυτο!Κι εγω πεταω Allied Force!!!!!!!!!!!!!
Απλά δεν συμφωνω με τον υποσκελισμο του Cobra λογω Allied Force!!!

Δεν αναφερομαι σε προσωπα ή καταστασεις και ουτε ριχνω ευθυνες!!

Απλα προσδιορισε χρονικα ποτε αρχισε αυτη η φαγωμαρα περι setup και θα δεις!!
thanatos έγραψε:Εσύ δεν φταις δηλαδή αν το παρουμε όπως το γράφεις ?
Σε παρέσειρε κανενας στην αμαρτία και στο ναρκωτικό που λέγεται Allied ?
Παρ'ολο που ειμαι καποιες δεκαετιες μικροτερος σας,ποτε δεν παρασυρθηκα απο κανεναν!!!
Ο,τι κανω θελω και ξερω γιατι το κανω!!!!

Καλυτερα να ληξει εδω το ποστ αυτο!!!

Εγω εκανα μια προταση μονο!
Τιποτα αλλο!
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

δίάβασε το πρώτο ποστ σου και μετα διαβασε και το τελευταίο που έκανες

βλέπεις κάτι ?

Βλέπεις οτι δεν έχουν καμια σχέση μεταξυ τους.

Στο ένα λές βγάλε το Allied για με αυτό άρχισε η φαγομάρα και βάλτε το Γαλικό Setup και μέχρι να φτάσεις στο τέλος μας λες οτι δεν έχεις πρόβλημα με το Allied και οτι με αυτό πετάς.

Ξεκαθάρισε το θες ή δεν το θες το Allied για το MP ?
Εσύ θέλεις να πετάς με το Allied MP ?

NAI ή ΟΧΙ

Απλά ξεκαθαρα πραγματα.Με ναι ή όχι.
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Διαβασα και σε αλλη ενοτητα απαντηση του κοngrigo για το ΑΦ και το κομπρα και διαβαζω αυτα που γραφετε εδω και σε αλλες ενοτητες.

Λοιπον δειτε τα πραγματα σφαιρικα.

Για οσους εχουν πεταξει το φαλκον σκετο,το φαλκον 108,το e-φαλκον,το RP5 ,το SP1,το SP3,τα freeφαλκον,τα BMS,το κομπρα,το αφ και οτι εχει βγει στο χωρο του φαλκον η αληθεια ειναι οτι το κομπρα ειναι πιο μπροστα απο αποψη εξελιξης.Περασανε χρονια μεχρι η e-φαλκον κ το RP να ενωθουν για να δωσουν το SP3.Ισως να περασουν χρονια να βγει ενα σταθερο κομπρα η κατι αντιστοιχο στο επιπεδο του αφ.Το αφ ειναι ενα SP4 με βελτιωσεις και αφαιρεση bugs,βασισμενο πανω στα διαφορα MP.exe που εβγαιναν κατα καιρους.

Το κομπρα κρινεται στο ΑΤΟ και μιλαμε για ενα θεατρο beta μορφης με patches και χιλια δυο add ons.Το αφ ειναι ενα CD με στανταρ θεατρα και χωρις add on εξτρα πλην των επισημων patches.το αφ προσφερει αμεση εγκατασταση.Το κομπρα ΑΤΟ προσφερει δυσκολη εγκατασταση.
Το αφ δεν εχει τεσταριστει σε αποστολες κορεσμου με πολλα ατομα πλην της 1ης επισημης.Το κομπρα ατο τεσταρεται καθε σαββατο εδω και καιρο.

Επειδη μακραν τα παντα κρινονται απο το αποτελεσμα το αποτελεσμα ηταν ιδανικο οταν πριν ενα εναμισο χρονο πετουσαμε ερυθροι-κυανοι με τα λιγοτερα προβληματα εβερ.ηταν μακραν το πιο σταθερο setup μας και ηταν FF3 ΑΤΟ σκετο χωρις adds και edits στον ημιτελες θεατρο.Δειτε ποσοι πετουσαμε τοτε και τι γινοταν καθε σαββατο!!!

Η συγκριση αφ με κομπρα ατο ειναι σαν να συγκρινεις το 2λτ με το EF2000 στo tranche1,ενω το FF3ατο μπορω να το παρομοιασω με το φ16.

Αυτα τα ολιγα απο καποιον που πετα φαλκον απο το φαλκον του 97 και online απο το ιανουαριο 2002 σε F4 Standar Patch!Ας μου θυμισει ο γερακης και ο spike σε τι setup πεταξαμε το πρωτο DF μας με τις 33αρες συνδεσεις μας και ποτε πεταξαμε επισημη κυριακατικη με σερβερ την αυστραλια 8 ατομα,αλλα και πως καναμε καθε φορα που εβγαινε ενα νεο update η κατι που εκανε το game as real as it gets...
Χαιρετισματα στη νοσταλγικη πατριδα μαγκες.

ΥΓ δειτε στην υπογραφη μου τι λεει ο LOTM,πριν απαντησετε.thanx
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jester την 18 Φεβ 2006, 15:49, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

εγω θελω να προσθεσω κατι που ειπα και σε καποιον αλλον συναδελφο σε κατ ιδιαν συζητηση
η ehaf ειναι μια Falcon 4 Community

αυτο σημαινει οτι πεταμε με Falcon 4.0 και οτι updates or expansion packs , οπως θελετε πειτε το, βγαινουν στο Community

Το Allied Force δεν ειναι ενας διαφορετικος εξωμειοτης
Ειναι ενα expansion pack και αυτο του Falcon 4

τωρα αν αυτο μας παει ποιο πισω ή ποιο μπροστα το γνωριζετε ηδη

το θεμα ομως ειναι οτι ειναι και αυτο ενα Falcon 4 Και οχι ενας αλλος εξομειωτης !!!!

αυτο το λεω γιατι αναφερατε lomac's , vietcongs κ.α.

Eιμαστε Falcon 4 Community κυριοι και αυτο δεν προκειται να αλλαξει !
ουτε FS θα βαλουμε ουτε Lomac, επειδη εχουν τζαματο multiplayer

Tωρα αν καποιοι συναδελφοι λειτουργουν περιεργα και οχι ΟΡΙΜΑ, σε οτι σχετιζεται με το A.F. αυτο θα καταληξει στο να αφαιρεθει το Α.F. απο την ομαδα τελειως.

Και σε αυτο δεν θα φταιω εγω αλλα ουτε και αυτοι που απλα συμμετειχαν χωρις να δημιουργουν συγκρουσεις.

Οπως αλλιως το λενε μαζι με τα ξερα καιγονται και τα χλωρα

Δεν θα φταιω εγω ομως, και θα ειναι η 1η αποφαση που θα παρω ερειμην σας

Φερθειτε Οριμα και πολιτισμενα , και δεν εχει κανεις να βγει χαμενος
_________________
δηλαδη οταν με το καλο βγει κανα falcon 5 ή fighterOps θα βγαλουμε τα ματια μας ?
e-HAF Admin
Απάντηση