Πώς προέκυψε το NickName σας

Θέματα που δεν ανήκουν σε καμία άλλη κατηγορία

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dior
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: 15 Δεκ 2004, 22:02
Τοποθεσία: Λάρισα - Κόρινθος

Δημοσίευση από Dior »

Ένας κυβερνήτης της 337 ΜΠΚ με έβγαλε έτσι στην πρώτη πτήση μαζί του και άρχισε (χωρίς να μου αρέσει αρχικά) να με φωνάζει όλη η μοίρα.Το DIOR από το όνομά μου που είναι Ισίδωρος.Τώρα το συνήθισα και μ αρέσει. 8)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Slick
Δημοσιεύσεις: 716
Εγγραφή: 20 Ιούλ 2004, 13:52
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Slick »

Έκανα αγγλικά σε φροντιστήριο όταν πήγαινα γυμνάσιο. Μία μέρα μάθαμε απο την καλή μας την κυρία τη σημασία του επιθέτου "Slick" και από τότε έμπαινα στο mirc για φάρσες με αυτό το ψευδώνυμο. Ηταν πιασάρικο κυρίως για τις ξένες :twisted:
Τεσπά από τότε μου έμεινε ασυναίσθητα...
Εικόνα
"Εχωμεν δε και ψυχάς συν τοις θεοίς αμείνονας"
Ξενοφώντος, Κύρου Ανάβαση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Slick έγραψε:Έκανα αγγλικά σε φροντιστήριο όταν πήγαινα γυμνάσιο. Μία μέρα μάθαμε απο την καλή μας την κυρία τη σημασία του επιθέτου "Slick" και από τότε έμπαινα στο mirc για φάρσες με αυτό το ψευδώνυμο. Ηταν πιασάρικο κυρίως για τις ξένες :twisted:
Τεσπά από τότε μου έμεινε ασυναίσθητα...
τουτεστην ????
e-HAF Admin
nivam
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 16:25

Δημοσίευση από nivam »

χωρις κανενα ιχνος φαντασιας απο το ονομα μου: NIkos VAMvakas 8)
matador
Δημοσιεύσεις: 661
Εγγραφή: 30 Μαρ 2005, 17:05
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

MATADOR

Δημοσίευση από matador »

Η επιρροή έρχεται από τα ισπανικά που ξεκίνησα φέτος (matador φονιάς, φονικός)
Ηθελα κάτι που να προκαλεί σεβασμό στους συναδέλφους και τρόμο στους εχθρούς... τρομάρα μου...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος matador την 23 Μαρ 2006, 07:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
mmaker
Δημοσιεύσεις: 1179
Εγγραφή: 24 Απρ 2005, 00:15
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από mmaker »

Tο δικό μου είναι από το Model Maker... 8)
spook
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 08 Μαρ 2006, 12:38
Τοποθεσία: Π.Φάληρο
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spook »

Λογω μιας....ελαφριας(πολυ ελαφριας :lol: ) συμπαθειας προς το F-4 επελεξα το ονομα του τυπακου αριστερα, που τυγχανει μασκοτ του Φαντασματος. 8)
ΕικόναΕικόνα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

condor: γυπαετός των άνδεων....
παντα μου αρεσε ο τροπος που κινουνται στον αερα αυτου του ειδους τα πουλιά (αετος, γερακι) σινιθως ειναι κατελιμενα οποτε επιασα κι εγω το condor για να ειμαι και μεσα στο κλίμα... :wink:
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Manwlo
Δημοσιεύσεις: 355
Εγγραφή: 03 Δεκ 2004, 09:19
Τοποθεσία: Ελευσίνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Manwlo »

Μanwlo=Μανώλο.

Πρίν 2 χρόνια στο HvACC με εξέταζε ένας εκπαιδευτής και με φώναζε έτσι την ημέρα της εξέτασης.

Λίγο καιρό μετά, όλοι οι φίλοι μου simmers που πέταξαν στην εξέτασή μου εκείνη την μέρα με φώναζαν έτσι.

Το κανα nick για να υπάρχει μια αναταπόκριση ;-)

-=Μanwlo=-
Ο "Αγωγιάτης"....που έλεγε και ο Αντώνης....
pilot747
Δημοσιεύσεις: 647
Εγγραφή: 14 Οκτ 2005, 12:27
Τοποθεσία: Τρίκαλα (αν και σπουδάζω Πάτρα)
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από pilot747 »

Eγώ, από το γυμνάσιο "έπριζα" τους φίλους μου με ό,τι είχε σχέση με αεροπλάνα ή με τον αέρα γενικά, λέγοντας ότι το μελλοντικό μου επάγγελμα θα είναι πιλότος. Από τη Β' λυκείου όταν απέκτησα κινητό, όλοι οι φίλοι μου με αποθήκευσαν ως "Πιλότος" ή "Pilot". Κάποιοι άλλοι συμαθητές επειδή βαριόντουσαν να πουν Μιχάλη (λες και είναι μεγάλο!!!!!!) με φώναζαν πιλότε.
Αυτό είχε κατάληξη να με γνωρίζουν στο σχολείο και το φροντιστήριο ως πιλότο. Ε, και εγώ το υιοθέτησα και έβαλα από πίσω και το 747 που είναι το αγαπημένο μου αεροπλάνο
8)
Start with doing what is nescessary, then what is possible, and all of a sudden you manage what is impossible.
Frans of Assisi
Εικόνα
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

τα 3 πρώτα γράμματα από το όνομα
τα 5 επόμενα από το επίθετο

kon-grigo
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Diver
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 16 Μαρ 2006, 22:30
Τοποθεσία: Thessaloniki/LGTS

Δημοσίευση από Diver »

Diver

Τουτ εστιν ΔΥΤΗΣ,αρχικα θαλλασα,πραγματικοτης,αργοτερα στον αερα μεσω Flight Simulator,που θα παει θα μας βγει και το REAL!!!
Diver
Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

To Dragoon το εχω καμια 10 χρονια τωρα σε οτι ΜΡ παιχνιδι εχω παιξει.
Επειδη εχω μεγαλη αγαπη στο αλογα και τα αγαπημενες μου μονοδες ηταν παντα το Cavalry και ειδικα στο 17-18 αιωνα οι Δραγωνοι. Και οι δυο παππουδες μου ηταν στο Ιππικο στον Αλβανικο στον WW II ,εχω και παρασιμα στο σπιτι μου κληρονομια απο αυτους :wink: .Καμια φορα θα ηθελα να ημουν κατοικος σε καποιο χωριο και να εκανα μια φαρμα με αλογα,αλλα η ζωη αλλου σε παει και σε αλλα θελεις :) . Τωρα εδω στην Αγγλια οποτε δεν ΒΡΕΧΕΙ !!! και εχω χρονο παω και κανω ιππασια.
http://www.westwaystables.co.uk/
RunnerBaylisstic
Δημοσιεύσεις: 439
Εγγραφή: 09 Αύγ 2006, 22:21
Τοποθεσία: Greece

Δημοσίευση από RunnerBaylisstic »

ιστοριες με ινδιανους... εε η ιστορια του nickname μου...
Εμενα βασικα ειναι ασχετο με αεροπορια και πτηση (αν και εχει λιγο πτηση μεσα αυτο που κανω, πληροφοριες εντος links παρακατω :Razz: ), αλλα διατηρω το ιδιο σχεδον nickname σε οτι κανω...

Ουσιαστικα χωριζεται σε 3 μερη μιας και σε ολα τα φορουμς εχω ενα nickname με 3 λεξεις "Runner Ducati Baylisstic", εδω το "τσεκουρεψα" και το εκανα με δυο, δεν εχει νοημα και το Ducati σε φορουμ με αυτο το θεμα, επειδη ομως το Baylisstic ειναι συνεχεια καποιου αλλου, τα παραθετω εδω...

anyway μιας και το εφερε η κουβεντα :P ...

"Runner" ... ηταν το πρωτο nickname και λεγοταν "Runner172" και ξεκινησε πριν 3.5 χρονια οταν ξαφνικα σε ηλικια σχεδον 35 :em2: χρονων αποφασισα να ασχοληθω με τα διτροχα, να αγορασω το πρωτο, και να βγαλω διπλωμα μοτοσυκλετας, το πρωτο λοιπον που αγορασα ηταν ενα σκουτερ διχρονο το οποιο το ειχα κανει "τουμπανο" απο περιφεριακα και πειραγμενο μοτερ ανεβασμενο απο τα 125 στα 172cc, και ηταν μαρκας "Gilera" και μοντελο "Runner"...

("Ducati"... μετα το gilera Runner αγορασα μια μοτοσυκλετα Ducati, μια Monster 600, οποτε επρεπε να αλλαξει το nick στα φλορουμς μοτοσυκλετας, αλλα τιμης ενεκεν του θρυλικου Runner, αντι να αλλαξω nick, εβγαλα το 172, και το εκανα "Runner Ducati" το οποιο το κραταω μιας και τωρα διαθετω ενα Monster 800cc...)

"Baylisstic"... με τον καιρο και με την ενασχοληση με πιστες κλπ, αποφασισα καθως ημουν πολυ φαν ενος αναβατη της Ducati στα World Superbikes, και προσπαθουσα γιατι μου αρεσε να εφαρμοσω το οδηγικο του στυλ, να δανειστω εξ ολοκληρου το nickname που εχει ο παγκοσμιος αναβατης, οπου λεγεται Troy Bayliss και εχει nickname Baylisstic...


links με φωτος με την αφεντομουτσουναρα μου απο την δραστηριοτητα μου περαν των simulators, και το λογο του nikname...

(2002) gilera runner και runner+++)
http://img246.imageshack.us/img246/9222 ... ootwb1.jpg

(Runner και η συνεχεια προς το Baylisstic)
http://www.bikepics.com/members/runnerbaylisstic/
http://www.sportbikez.net/member/14000


(υγ: στην φωτο στο αβαταρ μου ειμαι εγω με το μηχανακι μου στην πιστα των Μεγαρων, Baylisstic rulezzzz)

:beer:
Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

--------------------------------------------------------------------------------

http://www.fleetairarmarchive.net/Aircr ... ldiver.htm

The SB2C Helldiver was an American carrier-based dive bomber. The prototype first flew on 18 December 1940. However, due to stability problems and a series of prototype accidents, :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ακούγετε σαν εμένα έτσι δεν είναι???? :wink:

Δημήτρης
Απάντηση