Μια ευγενική χειρονομία...

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
mmaker
Δημοσιεύσεις: 1179
Εγγραφή: 24 Απρ 2005, 00:15
Τοποθεσία: Αθήνα

Μια ευγενική χειρονομία...

Δημοσίευση από mmaker »

Με τα παιδιά απ το Modelclub,σκεφτήκαμε να κάνουμε μια μικρή κίνηση ως ένδειξη θαυμασμού, εκτίμησης αλλά και αγανάκτησης για τον άδικο χαμό του Σμηναγού Ηλιάκη...
Αποφασίσαμε λοιπον να εκτυπώσουμε κάποιες φανέλες με το παλιότερο μοιρόσημο της 343...
Με μια μικρή διαφορά όμως!
Αυτό το σχέδιο έγινε γνωστό στην Μοίρα και τους άρεσε!
Σκεφτήκαμε λοιπον να φτιάξουμε μια μπλούζα με υπογραφές και να σταλεί!
Οι μπλούζες όμως τελικά είναι δύο!
Μια στην Μοίρα και άλλη μία στην οικογένεια του σμηναγού,που συγκινήθηκε όταν το άκουσε...

Όσοι θέλουν να υπογράψουν στις μπλούζες και επειδή θα είναι ίσως δύσκολη μια συνάντηση σύντομα και με πολλά άτομα,θα πρότεινα όσοι μπορείτε να γράψετε και να σκανάρετε το ονοματεπώνυμο σας με την μορφή,π.χ. "Μ.Γεωργίου" και μια υπογραφή από κάτω.
Αυτό θα μου το στείλετε στο georgethemmaker (at) yahoo.gr και θα φροντίσουμε να "ξεπατικώσουμε" τα στοιχεία στις μπλούζες.
Πιθανότατα κάποια παιδιά να θεωρήσουν την όλη κίνηση βλακώδη,ή άσχετη.
Απλά ήταν κάτι που μας έκανε να νιώσουμε όμορφα και θα κάνει κάποιους να νιώσουν ότι δεν είναι μόνοι και κάποιοι, τους πονάνε,έστω και ελάχιστα....
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mmaker την 29 Μάιος 2006, 11:40, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
melpas1013
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 18 Σεπ 2005, 20:28
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από melpas1013 »

Για όσους θα βρεθούν στην επίδειξη των Red Arrows, μεθαύριο μπορούν να υπογράψουν τότε. Θα υπάρξει περαιτέρω ενημέρωση, εφόσον το επιθυμείτε...
Κωνσταντίνος Στούμπανος
-------------------------------
ΠΟΙΕΙΝ Α ΚΕΛΕΥΕΙ ΠΑΤΡΙΣ
Εικόνα
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Στέλνω αύριο
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

παιδια δεν ξερω, αλλα αυτο το "Η εκδικηση θα ειναι δικη μας" μου θυμιζει κατι απο βεντετα και δεν μου καθεται καλα

χωρια για το avatar το οποιο μπορει να το χρησιμοποιησουν καποιοι για να μας την πουν!

οπως ειχα κανει εγω για καποιον Τουρκο ο οποιος ειχε σαν αβαταρ animated gif με τον πυροβολισμο του Σωλωμου, και τον οποιο τον εκανα ρομπα στο Community.......
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 28 Μάιος 2006, 19:25, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
melpas1013
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 18 Σεπ 2005, 20:28
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από melpas1013 »

Δεν θα κάναμε καμία τετοια κίνηση αν δεν είχαμε το οκ από τη Μοίρα ότι δεν έχουν πρόβλημα... Μας είπαν να προσθέσουμε μόνο το νέο μοιρόσημο, το οποίο είναι από τη μπροστά πλευρά της μπλούζας...
Κωνσταντίνος Στούμπανος
-------------------------------
ΠΟΙΕΙΝ Α ΚΕΛΕΥΕΙ ΠΑΤΡΙΣ
Εικόνα
Baron-Rojo
Δημοσιεύσεις: 3916
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 14:18

Δημοσίευση από Baron-Rojo »

Anzac έγραψε:παιδια δεν ξερω, αλλα αυτο το "Η εκδικηση θα ειναι δικη μας" μου θυμιζει κατι απο βεντετα και δεν μου καθεται καλα
Δεν θα σημφωνισω μαζι σου!
Οι δημιουργοι του δεν το εκαναν για αυτο τον λόγο!

χωρια για το avatar το οποιο μπορει να το χρησιμοποιησουν καποιοι για να μας την πουν!
Δεν νομιζω!

οπως ειχα κανει εγω για καποιον Τουρκο ο οποιος ειχε σαν αβαταρ animated gif με τον πυροβολισμο του Σωλωμου, και τον οποιο τον εκανα ρομπα στο Community.......
Αλλο το ενα και αλλο το αλλο Τιμο!Εκεινο σε προκαλουσε για τα καλα!
Baron-Rojo
Δημοσιεύσεις: 3916
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 14:18

Re: Μια ευγενική χειρονομία...

Δημοσίευση από Baron-Rojo »

mmaker έγραψε:Με τα παιδιά απ το Modelclub,σκεφτήκαμε να κάνουμε μια μικρή κίνηση ως ένδειξη θαυμασμού, εκτίμησης αλλά και αγανάκτησης για τον άδικο χαμό του Σμηναγού Ηλιάκη...
Αποφασίσαμε λοιπον να εκτυπώσουμε κάποιες φανέλες με το παλιότερο μοιρόσημο της 343...
Με μια μικρή διαφορά όμως!
Αυτό το σχέδιο έγινε γνωστό στην Μοίρα και τους άρεσε!
Σκεφτήκαμε λοιπον να φτιάξουμε μια μπλούζα με υπογραφές και να σταλεί!
Οι μπλούζες όμως τελικά είναι δύο!
Μια στην Μοίρα και άλλη μία στην οικογένεια του σμηναγού,που συγκινήθηκε όταν το άκουσε...

Όσοι θέλουν τα υπογράψουν στις μπλούζες και επειδή θα είναι ίσως δύσκολη μια συνάντηση σύντομα και με πολλά άτομα,θα πρότεινα όσοι μπορείτε να γράψετε και να σκανάρετε το ονοματεπώνυμο σας με την μορφή,π.χ. "Μ.Γεωργίου" και μια υπογραφή από κάτω.
Αυτό θα μου το στείλετε στο georgethemmaker (at) yahoo.gr και θα φροντίσουμε να "ξεπατικώσουμε" τα στοιχεία στις μπλούζες.
Πιθανότατα κάποια παιδιά να θεωρήσουν την όλη κίνηση βλακώδη,ή άσχετη.
Απλά ήταν κάτι που μας έκανε να νιώσουμε όμορφα και θα κάνει κάποιους να νιώσουν ότι δεν είναι μόνοι και κάποιοι, τους πονάνε,έστω και ελάχιστα....

Εικόνα
Γιωργη πολυ καλη η ιδεα σας!
Θα θελα πολυ να στειλω και εγω!Ειμαι ομως στο εξωτερικο λογο καποιον οικογενειακων προβληματων!
Μεχρι ποτε ειναι ολο το προτζεκτ??Εχετε θεσει καποια ημερωμηνια??
thundercat
Δημοσιεύσεις: 1064
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 23:08

Δημοσίευση από thundercat »

Πολυ ωραια ιδεα.Θα συνδραμμω κι εγω!

akoustika
****\NTG/****
Εικόνα
melpas1013
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 18 Σεπ 2005, 20:28
Τοποθεσία: Αθήνα-Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από melpas1013 »

Δεν έχει τεθεί κάποια καταληκτική ημερομηνία. Σίγουρα μέχρι το επόμενο ΣΚ θα βρίσκονται Αθήνα ώστε να μπορέσουν να υπογράψουν όσοι θέλουν και μετά θα φύγουν για Κρήτη, υπάρχει(μέχρι νεοτέρας) και ραντεβού για τους Red Arrows, όπου θα τις έχουμε μαζί μας, καθώς κάποια από τα μέλη μας(modelclub) θα υπογράψουν εκεί...
Ο Γιώργος ήδη πρότεινε όσοι δε μπορούν να υπογράψουν αυτοπροσώπως, να μας στείλουν μια σκαναρισμένη υπογραφή. Μπορείτε να το πράξετε είτε στο mail του Γιώργου, είτε στο δικό μου.
Κωνσταντίνος Στούμπανος
-------------------------------
ΠΟΙΕΙΝ Α ΚΕΛΕΥΕΙ ΠΑΤΡΙΣ
Εικόνα
Baron-Rojo
Δημοσιεύσεις: 3916
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 14:18

Δημοσίευση από Baron-Rojo »

melpas1013 έγραψε:Δεν έχει τεθεί κάποια καταληκτική ημερομηνία. Σίγουρα μέχρι το επόμενο ΣΚ θα βρίσκονται Αθήνα ώστε να μπορέσουν να υπογράψουν όσοι θέλουν και μετά θα φύγουν για Κρήτη, υπάρχει(μέχρι νεοτέρας) και ραντεβού για τους Red Arrows, όπου θα τις έχουμε μαζί μας, καθώς κάποια από τα μέλη μας(modelclub) θα υπογράψουν εκεί...
Ο Γιώργος ήδη πρότεινε όσοι δε μπορούν να υπογράψουν αυτοπροσώπως, να μας στείλουν μια σκαναρισμένη υπογραφή. Μπορείτε να το πράξετε είτε στο mail του Γιώργου, είτε στο δικό μου.
Οκ Κωστα!

Σε ευχαριστω πολυ!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εχεις και την δικιά μου.Καταπληκτική η ιδέα σας.Θα τα πουμε την Πέμπτη στον Φλοίσβο. :D
Georgegrm
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 25 Σεπ 2005, 23:43
Τοποθεσία: Αθήνα-Γέρακας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Georgegrm »

Δεν ξερω αν συμφωνειτε ως e-haf αλλα ειπαμε με τον mmaker να δωσουμε στην μοιρα και εμεις ως e-haf ενα απο αυτα τα stick που εχω φτιαξει ετσι ως ένδειξη θαυμασμού για τον χαμό του Σμηναγού Ηλιάκη.

Παρακαλω πες τε μου πως σας φαινεται η ιδεα ετσι ωστε αν ειναι οκ να το κανονισω .
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

λιγο αστοχο το θαυμασμου,νομιζω

αλλα καταλαβα τι θες να πεις
e-HAF Admin
Georgegrm
Δημοσιεύσεις: 358
Εγγραφή: 25 Σεπ 2005, 23:43
Τοποθεσία: Αθήνα-Γέρακας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Georgegrm »

ok αφου καταλαβες τι θελω να πω, για πες μου τι γνωμη σου??
Συμφωνειτε να το δωσουμε??
Ακομη μαζι με το stick μπορουμε να δωσουμε και καποιο εγγραφο το οποιο θα εκφραζει την λυπη μας για τον χαμο του πιλοτου μας.
Baron-Rojo
Δημοσιεύσεις: 3916
Εγγραφή: 15 Απρ 2004, 14:18

Δημοσίευση από Baron-Rojo »

Γιωργο πολυ καλη η ιδεα σου!
Εγω συμφωνο!
Απάντηση