Jane's USAF.Η γνωμη σας γι'αυτο το flight simulator?

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Jane's USAF.Η γνωμη σας γι'αυτο το flight simulator?

Δημοσίευση από NoFear »

Γεια σας παιδια!

Ποια η γνωμη σας για το USAF της Janes?

Σιγουρα δεν ειναι τοσο ρεαλιστικο και ακριβες οσο το Falcon αλλα νομιζω οτι ειναι απο τα αξιολογα του ειδους!

Εδω και καιρο μαλιστα εχουν λυσει και τα προβληματα που ειχε με τα Win XP και εχουν κανει και καποια patches/updates(π.χ. το SP 9.2)με αμετρητα αεροπλανα και αμετρητες αποστολες!

Κατα την γνωμη μου απο τα πολυ καλα του ειδους,ειδικα αν δεν θελει καποιος να 'ζοριστει' με πολλες λεπτομερειες σαν του Falcon ή του Lock On.
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Mpaaaaa
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

προσωπικα τα janes δεν μου αρεσαν ποτε....και το αεροπλανο συμπεριφεροταν σαν βαρκα

προσωπικη μου αποψη!
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Anzac η συμπεριφορα...'βαρκας' των αεροπλανων που λες,γνωστη ως 'bobbing' εχει λυθει προ πολλου!

Τα updates/patches π.χ. SP 9.2 εχουν κανει το USAF αλλο παιχνιδι!!!

Ξαναλεω δεν ειναι τοσο περιπλοκο/αληθοφανες σαν τα Falcon 4.0/Lock On αλλα για καποιον που θελει κατι πιο απλο το USAF SP 9.2 ειναι μια πολυ καλη επιλογη κατα την αποψη μου παντα!

Απλα ηθελα να ακουσω και την γνωμη των μελων αυτου του forum αφου ειναι...εμπειροι σε αυτο το ειδος των παιχνιδιων.

Σεβαστες ολες οι αποψεις παντως!
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Soft-core simming?
:lol: :lol:
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Palpatine
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 22:36

Δημοσίευση από Palpatine »

Έχω παίξει άπειρες ώρες το USAF όταν είχε κυκλοφορήσει πριν από μερικά χρόνια. Αυτά που θυμάμαι ως θετικά ήταν τα πολύ καλά γραφικά και η δυνατότητα να αλλάζεις αεροσκάφη σε διάφορες πτήσεις κατά την διάρκεια της αποστολής in-game. Το επιπεδο εξομοίωσης ήταν σχετικά απλό (κάτι σαν το IAF) αλλά όχι arcade.
Nofear μπορείς να δώσεις το link που περιέχει τα νεα patches κτλ;

Πάντως έχω παίξει σχεδόν όλα τα παιχνίδια της Janes με κορυφή το Longbow, F-15E και την πρώτη μου αγάπη, το Fighters Anthology!
Naval aircraft don't land, they crash under controlled conditions
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

...και κανα screenshot ρε παιδια...
e-HAF Admin
Palpatine
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 22:36

Δημοσίευση από Palpatine »

Link

Reviews, screenshots κτλ, κτλ
Naval aircraft don't land, they crash under controlled conditions
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Παιδια μιλαμε για οχι απλως νεα αεροσκαφη,τα οποια ειναι ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ,αλλα για αεροπλανοφορα,καταδρομικα,ριψεις εφοδειων με μεταγωγικα αεροσκαφη,ελικοπτερα,τανκς και οτι βαλει ο νους σας!!!

Ολα αυτα μπορει ο παιχτης να τα χειριστει !!!

Τι θα λεγατε για F-14A/B/D για παραδειγμα?
Σας ανοιξε η...ορεξη?

Τι να πω αλλο,απλα η δουλεια που εχει γινει ειναι περαν περιγραφης!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος NoFear την 12 Οκτ 2007, 11:11, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ok

δωσε συγκεκριμενες πληροφοριες

ειναι 2 cd το janes usaf?

μετα περνας ενα μονο patch ? ή μια σειρα απο patches ???? Και αν περνας μονο ενα τοτε ποιο ? Link....
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Anzac ναι το usaf ειναι 2 cd.
Το κανεις 'clean install' και μετα περνας 1 patch το SP9.2(ειναι 2 μεγαλα files).Τωρα αν θελεις να τρεξεις το παιχνιδι σε Win XP εχει ακομη 1 μικρο patch που λεγετε 'UI fix'.Εγω το τρεχω σε Win98 μιας και εχω dual boot system.

Instructions:
1. Install Usaf from CDs to c:directory.
2. Rename USAF into Usaf2.
3. Install both SP9.2 files into C:\Program Files\Jane's Combat Simulations\Usaf.
4. Copy the Terrain Dir from Usaf2 to Usaf(not the Terrain folder but what is inside).


Το θεμα ειναι οτι για να παρεις τα 2 files του SP9.2(2 rar αρχεια,233ΜΒ και 290ΜΒ αντιστοιχα) πρεπει να γραφτεις στο forum που εδωσα σαν link και να γραψεις 4 posts(οχι ασχετα!!!).
Μετα πας στο download section του forum και κατεβαζεις οτι θελεις,εχει τα παντα,patches,missions κτλ !!!

Θελει λιγο υπομονη κυριως στο install γιατι αργει λιγο!
Αλλα μετα...ποιος Maverick και ποιος Goose?!

Πραγματικα παιδια ΑΞΙΖΕΙ τον κοπο!


ΥΓ :Υπαρχουν λεπτομερεις οδηγιες στο site/forum που σας ανεφερα για το installation και ολα τα αλλα.Αν θελετε παντως μην διστασετε ειτε με ποστ ειτε με π.μ. για να σας λυσω την οποια απορια!
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Μερικα στοιχεια που ισως σας...κεντρισουν το ενδιαφερον:

'You are now able to fly missions from Aircraft Carriers, in V/STOL Aircraft & Helicopters, Stealth, ABL, SR-71 recon, right down to old fashion carpet bombing in a B-52 or Cargo runs.You will also be able to operate an M1A1 and fight on the ground with all of the other ground objects.There are 50 campaigns in Super Pro 9.2 and some of the campaigns have as many as 100 missions in them.There are over 400 aircraft in Super Pro 9.2 and almost all of them are flyable. The list is to long to name all of the aircraft so here is a list of all of the countries that have airforces in Super Pro 9.2. Each of the countries in the game have several aircraft in their airforces.

U.S.A., Great Britain, Canada, Israel, Iraq, Iran, Syria, Jordan, Saudi Arabia, Kuwait, Egypt, Libya, India, Pakistan, Turkey, Greece, Cuba, Vietnam, China, Japan, North Korea, South Korea, Serbia, Czech Republic, Albania, Argentina, Spain, Italy, France, Sweden, Germany, Russia.That's 33 countries in all.

[Airbase's]:

NellisAFB, NellisRedAFB, BoulderCityAFB, LasVegas_Secret Gravel Runway, AvianoAFB, MaloAFB, ErdingAFB, ErdingRedAFB, Landsberg, MaloAFB, PadovaAFB, SalzburgAFB, SandrigoAFB, Venezia, Senozece, Kulmbach, Munchburg, Ottengquner Heide, Ramat David, Baghdad, TikritAFB, Qaryat Atij, BanKaloungAFB, BanSanounAFB, Hanoi, Vietnam_Secret Gravel Air Base, Kep, GiaLam, HoaLac, PhucYen, VanTapAFB, Vinh, Chungchong Bukto, Kyongsang Bukto, YangyangAFB, Hims, MalatyaAFB, MultanAFB, Afghanistan_Gravel Runway, Helmand, Nimruz, JarbardanAFB, ZindanaAFB, VeneziaAFB, IeneAFB, Tov, Karachi, Buraydah, Saudi Arabia_Gravel Runway, Hail, Ashkhabad, Nukus, Urgench, Dnipropetrovsk, Kharkiv, Kharkov.

[Aircraft Carrier's]:

CVA-62 Independence, CVA-63 Kitty Hawk, CVN-65 Enterprise, CVN-68 Nimitz, CVN-69 Dwight D. Eisenhower, CVN-70 Carl Vinson, CVN-71 Theodore Roosevelt, CVN-72 Abraham Lincoln, CVN-73 George Washington, CVN-75 Harry S. Truman, CVN-76 Ronald Reagan, LHA-1 Tarawa, LHA-2 Saipan, LHA-5 Peleliu, LHD-1 Wasp, CVS-R05 Invincible, CVS-RO6 Illustrious, Charles De Gaulle, Clemenceau, Kremlin Kuznetsov.'

Και εχει campaigns για Βιετναμ,Ιρακ,Ιραν,Ευρωπη κτλ!

Ξερω σας 'επρηξα' και μιλαω και σε 'φανατικους' του Falcon 4.0 !!!

Ας κανω μια (μικρη) παυση!
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
brabus1980
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 17 Ιούλ 2006, 14:46

Δημοσίευση από brabus1980 »

το janes ηταν ενα απο τα αγαπημενα μου ειχα κανει παπαδες με τον editor απο γαλλια μεχρι γερμανια και απο ιρακ μεχρι αιγυπτο ειχα κανει ενα τεραστειο θεατρο που ουτε εγω δεν θυμαμαι ποσα αεροσκαφη ειχα μεσα το σεναριο ειχα διαρκεια 1 μηνα ειχε τα παντα dogfights βομβαρδισμους τα παντα απλα το βαρεθηκα μετα διοτι ειχα καταντησει μεσα σε 5 λεπτα να τελειωνω την καθε αποστολη
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Φιλε brabus1980 ενδιαφεροντα ολα αυτα που λες για το θεατρο που εφτιαξες με τον editor (φανταζομαι μιλας για το UME,ε?).

Αν τοτε τελειωνες την καθε αποστολη σε 5',και σε πιστευω,προσπαθησε το SP 9.2 και το επερχομενο SP 9.4 και δες αν μπορεις να τελειωσεις μια αποστολη σε 5'!

Τελος σε παρακαλω,στειλε μου αν θες π.μ. (p.m.) να σε ρωτησω κατι σχετικα με τις γνωσεις σου στον editor του USAF.

Ευχαριστω.
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
Άβαταρ μέλους
Pappas Evagelos
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: 05 Ιούλ 2004, 10:15
Τοποθεσία: Athens

Δημοσίευση από Pappas Evagelos »

Εύκολα και αβαδιστα.. :wink:

ftp://ftp.palmhome.se/pub/Super%20Pro/9.2

Pap
Απάντηση