OPEN FALCON

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

nivam έγραψε:Να προσθεσω οτι αυτη τη στιγμή η συντριπτική πλειοψηφία των εικονικών μοιρων παγκοσμίως εχουν ως επίσιμο setup το OF... Αυτο απο μόνο του "ασκεί" ενα είδος πίεσης στους developers να συνεχισουν... Ειναι μια εμμεση επιβράβευση των κόπων τους και ας μην ηρθαν τα πραγματα ακριβως όπως ήθελαν αρχικά (βλ. leak)!

Η πλειοψηφία έχει το AF.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
nivam
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 16:25

Δημοσίευση από nivam »

Mystic_J έγραψε:
nivam έγραψε:Να προσθεσω οτι αυτη τη στιγμή η συντριπτική πλειοψηφία των εικονικών μοιρων παγκοσμίως εχουν ως επίσιμο setup το OF... Αυτο απο μόνο του "ασκεί" ενα είδος πίεσης στους developers να συνεχισουν... Ειναι μια εμμεση επιβράβευση των κόπων τους και ας μην ηρθαν τα πραγματα ακριβως όπως ήθελαν αρχικά (βλ. leak)!

Η πλειοψηφία έχει το AF.
:oops:
Ναι εχεις δίκιο, ειχα ξεχασει οτι υπάρχει και αυτό.... Αμέσως μετά όμως ποιο setup ειναι; :wink:

και μην μου πεις το RV ή το SP4.2...
nivam
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 16:25

Δημοσίευση από nivam »

raptor έγραψε: Καλές οι "προσδοκίες" σου, αλλά όπως είπες στο τέλος "...κατα την γνώμη μου..." :roll:
Σύντομα θα έχουμε νεα και τοτε καλο θα είναι να κάθεστε... :wink:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

όπως ?
e-HAF Admin
nivam
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 16:25

Δημοσίευση από nivam »

Anzac έγραψε:όπως ?
Αυτη τη στιγμή δυστυχώς δεν μπορώ να πω κάτι παρα μόνο οτι οι developers εργάζονται για να ανεβάσουν το OF σε άλλα επίπεδα... :roll:
'Οσοι απο εσάς παρακολουθήτε frugals, globalfalcon κ.α. θα έχετε ήδη "μυριστεί" κάτι... Είναι κοινό μυστικο πλεον....
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

nivam έγραψε:
Anzac έγραψε:όπως ?
Αυτη τη στιγμή δυστυχώς δεν μπορώ να πω κάτι παρα μόνο οτι οι developers εργάζονται για να ανεβάσουν το OF σε άλλα επίπεδα... :roll:
'Οσοι απο εσάς παρακολουθήτε frugals, globalfalcon κ.α. θα έχετε ήδη "μυριστεί" κάτι... Είναι κοινό μυστικο πλεον....

Φίλε μου το Open Falcon v4.5 που θα βγεί είναι ενα απλό hotfix με κάποια νέα μοντέλα και ήχους και τίποτα παραπάνω. Αυτά τα κάνουν όλοι, ακόμα και εσύ.. Exe edits δεν κάνει κανείς πλέον απο την πρώην ομάδα του Open Falcon.. :cry:
Εικόνα
nivam
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 16:25

Δημοσίευση από nivam »

raptor έγραψε: Φίλε μου το Open Falcon v4.5 που θα βγεί είναι ενα απλό hotfix με κάποια νέα μοντέλα και ήχους και τίποτα παραπάνω. Αυτά τα κάνουν όλοι, ακόμα και εσύ.. Exe edits δεν κάνει κανείς πλέον απο την πρώην ομάδα του Open Falcon.. :cry:
Mιλησα εγω για το 4.5? Μιλαω για το νεο OF με .exe edits απο τους developers! Να είσαι σιγουρος οτι συνεχιζουν φίλε μου οτι και edits κανουν και πολλες νεες ιδεες υλοποιούν τις οποιες θα τις μάθετε σύντομα...

Το μονο που φοβαμαι ειναι το πιθανό κλείδωμα της νεας εκδοσης, ωστε να μην γινει leaked :( !
Ευχομαι να το διαθέσουν σε όλη την κοινότητα εξ'αρχης!
atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

Δημοσίευση από atsalis_p »

Ok, αν ισχύουν όλα αυτά (που το ελπίζω και το εύχομαι) εκείνο που με ενδιαφέρει περισότερο
είναι να μπορέσουμε να το πάρουμε κι εμείς.
Αφού έχεις άκρες και μαθαίνεις πράγματα, μπορείς να μάθεις τι προυποθέσεις χρειάζονται
για να πάρουμε κι εμείς επίσημα από τους developers αυτό το νέο σετάπ;
Σίγουρα θα το δώσουν σε κάποιες Μοίρες, όπως γινόταν μέχρι τώρα και με το 4.3
Για κάποιους λόγους τους εμπιστεύονταν.
Τι πρέπει να κάνουμε για να το πάρουμε κι εμείς όταν βγει;
Αν μπορέσεις να μάθεις κάτι πες μας, δημοσίως ή ιδιαιτέρως.
ΤΝΧ

atsalis_p
321vTS
Εικόνα
ALL GAVE SOME... BUT SOME GAVE ALL

Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

nivam έγραψε: Mιλησα εγω για το 4.5? Μιλαω για το νεο OF με .exe edits απο τους developers! Να είσαι σιγουρος οτι συνεχιζουν φίλε μου οτι και edits κανουν και πολλες νεες ιδεες υλοποιούν τις οποιες θα τις μάθετε σύντομα...

Το μονο που φοβαμαι ειναι το πιθανό κλείδωμα της νεας εκδοσης, ωστε να μην γινει leaked :( !
Ευχομαι να το διαθέσουν σε όλη την κοινότητα εξ'αρχης!


Μακάρι να γίνει όπως λές, μπορεί οι πηγές σου να είναι καλύτερες.. 8)

Προσωπική άποψη και sorry αν είναι off-topic..: Για μένα προσωπικά το Falcon έχει αρχίσει να πεθαίνει σιγά σιγά.. Ανάμικτα συναισθήματα τόσα χρόνια με τόσες ομάδες, patches τσακωμούς κτλ κτλ.. Ακόμα και το OF version 5 αν έβγαινε, θα είχε πολλά μείον κυρίως λόγο παλιάς "τεχνολογίας".. Μετά την έλευση του Fighter Ops απλά θα σβήσει σιγά-σιγά, θα υπάρχει σαν setup για να θυμίζει κάτι το ιδιαίτερο. Και θέατρα που περιμένουμε τόσο καιρό έχουν καθυστερήσει πολύ και μάλλον θα χάσουν το τρένο της Ιστορίας.. :roll:
Εικόνα
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Και πότε θα βγει το Fighter Ops...; που σημαίνει πώς αν βγει τον ερχόμενο χειμώνα το EMF θα είναι άχρηστο.
WingedWolf
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 15:22
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από WingedWolf »

raptor έγραψε:
nivam έγραψε: Mιλησα εγω για το 4.5? Μιλαω για το νεο OF με .exe edits απο τους developers! Να είσαι σιγουρος οτι συνεχιζουν φίλε μου οτι και edits κανουν και πολλες νεες ιδεες υλοποιούν τις οποιες θα τις μάθετε σύντομα...

Το μονο που φοβαμαι ειναι το πιθανό κλείδωμα της νεας εκδοσης, ωστε να μην γινει leaked :( !
Ευχομαι να το διαθέσουν σε όλη την κοινότητα εξ'αρχης!


Μακάρι να γίνει όπως λές, μπορεί οι πηγές σου να είναι καλύτερες.. 8)

Προσωπική άποψη και sorry αν είναι off-topic..: Για μένα προσωπικά το Falcon έχει αρχίσει να πεθαίνει σιγά σιγά.. Ανάμικτα συναισθήματα τόσα χρόνια με τόσες ομάδες, patches τσακωμούς κτλ κτλ.. Ακόμα και το OF version 5 αν έβγαινε, θα είχε πολλά μείον κυρίως λόγο παλιάς "τεχνολογίας".. Μετά την έλευση του Fighter Ops απλά θα σβήσει σιγά-σιγά, θα υπάρχει σαν setup για να θυμίζει κάτι το ιδιαίτερο. Και θέατρα που περιμένουμε τόσο καιρό έχουν καθυστερήσει πολύ και μάλλον θα χάσουν το τρένο της Ιστορίας.. :roll:
Σίγουρα συμφωνώ μαζί σου αλλά για να πάρουν άτομα το FO και να γίνει κάτι μαζικό έτσι ώστε να αλλάξουν Setup θα περάσει minimum 1 χρόνος :roll: από ότι κατάλαβα το FO δεν θα κυκλοφορήσει στα καταστήματα αλλά θα το κατεβάζεις ή θα το παίρνεις από Αμέρικα...Αρα ο κόσμος που θα το πάρει ιδικά στην Ελλάδα θα είναι σχετικά μικρός, επίσης το FO θα κάνει γύρω στα 100$ άλλως ένας λόγος που αρκετή δεν θα το πάρουν γρήγορα.Όσο για το emf δεν νομίζω να πάει χαμένο σε καμία περίπτωση...
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

To EMF δεν πάει χαμένο....
Και το FO να βγεί δεν νομίζω η e-HAF να αλλάξει απο F4 se FO
Γιώργος
nivam
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 09 Φεβ 2005, 16:25

Δημοσίευση από nivam »

Το FO θα βγει στην καλύτερη περίπτωση τέλος του χρόνου (αν δεν καθυστερήσει για το τέλος του επόμενου!) και θα βγει πρώτα το training module (χωρίς ΤΕ και campaigns δηλαδή). Προσθέστε μετά 2-3 μήνες για το πρώτο ΤΕ module, τουλάχιστον 1 με 1,5 χρόνο έτσι ώστε να σταθεροποιηθεί με patches για να λυθούν τα bugs, και να γίνει adopt από κάποιες μοίρες, μιλάμε για τουλάχιστον 2 χρόνια από σήμερα.
Τώρα αν θα φτάσει στα avionics και FM επίπεδα του F4 θα δούμε.
Δύσκολα πάντως θα παρατήσουμε το F4….
Και σε τι θα υπολείπεται το F4 του FO;
Γραφικά; Μάλλον όχι. Αυτά για τους περισσέοτερους παίζουν δευτερεύοντα ρόλο. Μην ξεχνάτε όμως ότι οι developers του RV ήδη έχουν ξεκινήσει τις προσπάθειες για μετατροπή της μηχανής γραφικών από DX7 σε DX9 (RV manual σελίδα 2 και 61). Όσο για το OF, θα αναβαθμιστεί και αυτό.
Global Terrain; Καλή είναι και η Κορέα, τα Βαλκάνια, καλό θα είναι το EMF…

Δυστυχώς ή ευτυχώς τo Falcon έχει χρόνια ακόμη μπροστά του…
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

nivam έγραψε:Το FO θα βγει στην καλύτερη περίπτωση τέλος του χρόνου (αν δεν καθυστερήσει για το τέλος του επόμενου!) και θα βγει πρώτα το training module (χωρίς ΤΕ και campaigns δηλαδή). Προσθέστε μετά 2-3 μήνες για το πρώτο ΤΕ module, τουλάχιστον 1 με 1,5 χρόνο έτσι ώστε να σταθεροποιηθεί με patches για να λυθούν τα bugs, και να γίνει adopt από κάποιες μοίρες, μιλάμε για τουλάχιστον 2 χρόνια από σήμερα.
Τώρα αν θα φτάσει στα avionics και FM επίπεδα του F4 θα δούμε.
Δύσκολα πάντως θα παρατήσουμε το F4….
Και σε τι θα υπολείπεται το F4 του FO;
Γραφικά; Μάλλον όχι. Αυτά για τους περισσέοτερους παίζουν δευτερεύοντα ρόλο. Μην ξεχνάτε όμως ότι οι developers του RV ήδη έχουν ξεκινήσει τις προσπάθειες για μετατροπή της μηχανής γραφικών από DX7 σε DX9 (RV manual σελίδα 2 και 61). Όσο για το OF, θα αναβαθμιστεί και αυτό.
Global Terrain; Καλή είναι και η Κορέα, τα Βαλκάνια, καλό θα είναι το EMF…

Δυστυχώς ή ευτυχώς τo Falcon έχει χρόνια ακόμη μπροστά του…
EΥΤΥΧΩΣ! :wink:
Γιώργος
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Αφού τα γνωρίζετε λοιπόν τόσο καλά ας μην μιλήσω.. 8)
Εικόνα
Απάντηση