Προτάσεις Βελτίωσης

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Προτάσεις Βελτίωσης

Δημοσίευση από Anzac »

κανα χρονο τωρα , το μονο πραγμα που κανουμε καλα ειναι να τρωγομαστε να τρωγομαστε να τρωγομαστε................

η φαγομαρα της φαγομαρας

επιθυμω εδω και τωρα, να δωσω ΤΕΛΟΣ σε ολα αυτα

ακουω ΣΟΒΑΡΕΣ προτασεις για να δοθει ενα τελος σε ολα αυτα επιτελους
e-HAF Admin
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

lan meetings συχνά..
Εικόνα
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Re: Προτάσεις Βελτίωσης

Δημοσίευση από manik »

Anzac έγραψε:κανα χρονο τωρα , το μονο πραγμα που κανουμε καλα ειναι να τρωγομαστε να τρωγομαστε να τρωγομαστε................

η φαγομαρα της φαγομαρας

επιθυμω εδω και τωρα, να δωσω ΤΕΛΟΣ σε ολα αυτα

ακουω ΣΟΒΑΡΕΣ προτασεις για να δοθει ενα τελος σε ολα αυτα επιτελους
Τότε δεν θα πρέπει να τσιμπάς με την κάθε "καραβίδα" που σου πετάνε και σκοπό έχουν να σε κάνουν να νευριάσεις και να κάνεις κινήσεις που έκανες στο πρόσφατο παρελθόν...
Επίσης διαμάχες μεταξύ μελών να γίνονται μέσω p.m. δεν νομίζω να έχουνε ανάγκη η υπόλοιποι να ακούνε τα κοκόρια να μαλώνουν.

Για μένα η λύση είναι πονάει κεφάλι - κόψει κεφάλι, ήτι, μέλος (ας είναι και ο αρχαιότερος εδώ μέσα) που παραφέρεται και κάνει του κεφαλιού του Ban και άντε γεια οριστικά, όχι για μια βδομάδα και μετά τον ξαναβάζουμε μέσα και όλα μέλι-γάλα...
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το να μην τσιμπαω ναι, αυτο θα γινει

το να τσακωνονται με PM δεν μου αρεσει

γιατι ΤΙ ΕΧΟΥΝΕ να χωρισουν ? Τα μελη τουλαχιστον τι ?

και εκτος αυτου οπως το λες , ειναι σαν να ανοιγουμε ενα νεο παραθυρακι για καυγαδες! δηλαδη δεν γουσταρουμε να την λετε μεταξυ σας Public, Καντε το underground.....
?????

ΔΕΝ ΛΕΕΙ!!!!
e-HAF Admin
Cannon
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 12 Μαρ 2006, 10:55

Δημοσίευση από Cannon »

Πρόταση: Κόψε ΤΕΛΕΙΩΣ τη λειτουργία pm απο το Forum !!! :evil:

Καλό, ε; "Πονάει δόντι, κόψει κεφάλι..."

Τί λέτε;
Κωνσταντίνος "Cannon" Οικονομίδης - SW4NLS
Εικόνα
Dragon
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: 10 Ιαν 2005, 13:03

Δημοσίευση από Dragon »

Cannon έγραψε:Πρόταση: Κόψε ΤΕΛΕΙΩΣ τη λειτουργία pm απο το Forum !!! :evil:

Καλό, ε; "Πονάει δόντι, κόψει κεφάλι..."

Τί λέτε;
Σωστος o Cannon
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

χα! καλο!

πως γινεται ?

:)
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το θεμα δεν ειναι να κοψουμε τις υπηρεσιες του φορουμ

ουτε να κλεινουμε παραθυρακια με κανονισμους και τετοια

σε λιγο ισως βρουνε και σαν παραθυρακι το teamspeak, να μπαινουν και να βγαζουν τα ματια τους, οσοι εμπλεκονται σε τετοια

το θεμα ειναι να κανουμε επιτελους χαβαλε και να περναμε καλα

και με οσο κοσμο μας απεμεινε.......
e-HAF Admin
Dragon
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: 10 Ιαν 2005, 13:03

Δημοσίευση από Dragon »

Ασχετο.Το topic με το κουκουτσι το εσβησες Τιμο?
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ε?
e-HAF Admin
Alexander
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 13:29

Δημοσίευση από Alexander »

Αρχικά να μειωθεί η πολυλογία και να σκεφτόμαστε λίγο πριν μιλήσουμε
(ε όσο μπορούμε μιας και είμαστε από τη φύση μας έτοιμοι για εμπλοκή,βάλτε το διακόπτη λίγο στη θέση SAFE).

Αλήθεια για ποιό λόγο ξεκινάει η φαγομάρα και ο κανιβαλλισμός(για το τρωγόμαστε πάει αυτο);;; :?
Μα ποιές διαφορές μπορεί να έχουμε ποιά;Θέλω κάποιον παλιό να μου πει ιδιαιτέρως,στην τελική,2-3 παραδείγματα(κάποιοα γεγονότα που οδήγησαν σε φαγομάρα)για να καταλάβω και εγώ.
Εγώ νομίζω πως η αιτία είναι-->
Σε περίπτωση που γίνει μια παρεξήγηση(αρχή φαγωμάρας) καλό είναι να λύνεται όσο το δυνατό γρηγορότερα[εκείνη τη στιγμή ακόμα καλύτερα] και ο θιγμένος να λέει π.χ...ξέρεις κάτι Αλέξανδρε αυτό που είπες με πρόσβαλε/ενόχλησε γιατί αυτό και το άλλο,και να εξηγηθούν για να μην υπάρξει συνέχεια...της φαγομάρας.Και αν υπάρξει συνέχεια,καλό θα είναι να λυθεί μεταξύ αυτών που τρώγονται είτε στο TS είτε με τα PM ώστε να μη γίνεται γενικευμένη εμπλοκή στο forum όπου θα γίνει της τρελλής
αφού πλέον ο καθένας θα έχει το δικαίωμα να εμπλακεί/λάβει θέση και να γίνεται ο χαμός που όλοι έχουμε δει.Αυτό μόνο κακό κάνει στη συνοχή της ομάδας.

Και όχι να περιμένει να βγει π.χ ο Αλέξανδρος από το TS και να αρχίσουν τα πισωμαχαιρώματα και οι κακόβουλες συζητήσεις εις βάρος αυτού που απουσιάζει και δεν μπορεί να αμυνθεί.

Πρόταση 1
Πρότασή μου είναι να απασχοληθούν τα μέλη με τις ΠΤΗΣΕΙΣ.
Να δουν δηλαδή ότι είμαστε μια ομάδα που γουστάρει να πετάει περισσότερο απο το να μιλάει.
Εδώ θα πρέπει να δείξει η ομάδα υψηλή πτητική δραστηριότητα.Και τα παλιά μέλη δείξτε ποιό μεγάλη πτητική δραστηριότητα(η παρουσία σας,οι γνώσεις σας θα δώσει κίνητρο να πετάξουν και οι νέοι ποιό πολύ).
Εγώ ας πούμε χαίρομαι που πετάω καθημερινά με Dragon,ster,manik,maverick.Αλλά θα χαιρόμουν διπλά αν πέταγα ποιό συχνά και με τους παλιούς-->Mystic_J,Anzac,helldiver,LantirN,Starserif(δεν ξέρω άλλους) α και φυσικά με τον....καλύτερο στο DF που χάνει αλλά δεν ξέρει γιατί.... ατάκα man Scorpion.

Πρόταση 2
Επίσης να έχουν πρόσβαση μέλη,που δεν είναι σε μοίρες,στο
www.commit.e-haf.org/ τουλάχιστον στις μοίρες 320 και 321(να μπορούν μόνο να διαβάζουν)και να βλέπουν τις αναφορές,τις αποενημερώσεις,τις ατάκες,τα ευτράπελα και γενικά το ωραίο κλίμα κατά τις πτήσεις ώστε να θελήσουν να γίνουν μέλη στις μοίρες αυτές.
Για μένα η λύση είναι πονάει κεφάλι - κόψει κεφάλι, ήτι, μέλος (ας είναι και ο αρχαιότερος εδώ μέσα)
που παραφέρεται και κάνει του κεφαλιού του Ban και άντε γεια οριστικά,
όχι για μια βδομάδα και μετά τον ξαναβάζουμε μέσα και όλα μέλι-γάλα...
Εγώ δεν συμφωνώ με αυτήν την τακτική Νίκο.Το καλύτερο είναι με υπομονή ,ψυχραιμία και διάλογο να του πει η κοινότητα αυτή...ώπα παρεκτρέπεσαι και περιθωριοποιείσαι.Γνωρίζω βέβαια ότι η διαδικασία αυτή είναι δύσκολη και ψυχοφθόρος
Πρόταση: Κόψε ΤΕΛΕΙΩΣ τη λειτουργία pm απο το Forum !!!
Μα γιατί να κοπούν τα PM;Το πρόβλημα δεν βρίσκεται στις υπηρεσίες της κοινότητας αλλά στον εγκέφαλό μας.Εκεί υπάρχει το πρόβλημα
και εκτος αυτου οπως το λες , ειναι σαν να ανοιγουμε ενα νεο παραθυρακι για καυγαδες! δηλαδη δεν γουσταρουμε να την λετε μεταξυ σας Public, Καντε το underground.....
Όντως,σκοπός είναι να σταματήσουν ή ποιό σωστά να μειωθούν τα φαινόμενα αυτά και όχι να αλλάξουν περιοχή.


Πρόταση 3
Κάθε βδομάδα να βγαίνουν από τους διοικητές
(με τη βοήθεια και μελών ώστε να μην πέφτει όλο το βάρους σε 5-6 άτομα) αποστολές.
Δηλαδή--> τη Δευτέρα στις 21:00 η πρώτη αποστολή
--> τη Δευτέρα στις 23:00 η δεύτερη αποστολή
Και ο καθένας να διαλέγει μια ώρα ή και τις δύο και να δηλώνει διαθεσιμότητα.Ομοίως για τις υπόλοιπες μέρες

Φιλικά e-haf virtual pilot Cadet 1 Air Force Αλέξανδρος

Υ.Γ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΤΗ ΦΑΓΟΜΑΡΑ ΚΑΙ ΜΠΕΙΤΕ COCKPIT
matrix
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: 07 Ιουν 2006, 13:51
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από matrix »

ΕΥΓΕ!
ΛΟΙΠΟΝ.....ΔΕΝ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΤΠΤ ΑΛΛΟ ΑΠΟΛΥΤΩΣ!
ΣΥΜΦΩΝΩ 100%
ΜΙΛΗΣΤΕ,ΒΓΕΙΤΕ ΓΙΑ ΚΑΦΕ,ΚΑΝΤΕ ΚΑΤΙ.....ΑΛΛΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΣΑΣ/ΜΑΣ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΛΥΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ(ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ),(ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΜΠΟΥΝΙΕΣ!!ΧΑΑΧΑΧ)
ΑΛΕΞ? ΜΕ ΞΕΧΑΣΕΣ......(ΑΝ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΑ.... :( )
Alexander
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 13:29

Δημοσίευση από Alexander »

ΝΑ ΤΑ ΛΥΝΟΥΜΕ ΑΜΕΣΩΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ(ΠΡΟΤΙΜΟΤΕΡΟ),(ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΝΝΟΩ ΜΠΟΥΝΙΕΣ!!ΧΑΑΧΑΧ)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Δεν σε ξέχασα φίλε μου απλά μίλησα για την καθημερινή παρουσία.Στο είπα και στο TS crazy boy :wink:
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manik »

Anzac έγραψε: και εκτος αυτου οπως το λες , ειναι σαν να ανοιγουμε ενα νεο παραθυρακι για καυγαδες! δηλαδη δεν γουσταρουμε να την λετε μεταξυ σας Public, Καντε το underground.....
?????

ΔΕΝ ΛΕΕΙ!!!!
Eίναι απλό Τίμο.
Έστω ότι σε μια παρέα 2 έχουν πρόβλημα μεταξύ τους..
Από την στιγμή που δεν ενδιαφέρει τους υπόλοιπους το θέμα που υπάρχει μεταξύ τους, το λύνουν μόνοι τους με διάλογο
ή όποιο τρόπο βρουν και νομίζουν ότι είναι καλύτερος π.χ. μονομαχία με 10 βήματα πλάτη-πλάτη, μπουνιές κ.λ.π.

Σε πολλά forum που είμαι μέλος αυτό λένε οι mods-admins:
Έχετε κύριοι πρόβλημα μεταξύ σας; Τότε ξεκαθαρίστε το με p.m. και αφήστε το υπόλοιπο forum στην ηρεμία του.
Alexander έγραψε:
manik έγραψε:Για μένα η λύση είναι πονάει κεφάλι - κόψει κεφάλι, ήτι, μέλος (ας είναι και ο αρχαιότερος εδώ μέσα)
που παραφέρεται και κάνει του κεφαλιού του Ban και άντε γεια οριστικά,
όχι για μια βδομάδα και μετά τον ξαναβάζουμε μέσα και όλα μέλι-γάλα...
Εγώ δεν συμφωνώ με αυτήν την τακτική Νίκο.Το καλύτερο είναι με υπομονή ,ψυχραιμία και διάλογο να του πει η κοινότητα αυτή...ώπα παρεκτρέπεσαι και περιθωριοποιείσαι.Γνωρίζω βέβαια ότι η διαδικασία αυτή είναι δύσκολη και ψυχοφθόρος
Όταν Άλεξ ένα μέλος έχει την ίδια συμπεριφορά και δεν την αλλάζει δεν νομίζω να του αλλάξει κάποιος άλλος τον τρόπο σκέψης του.
Όπως μεγαλώνεις, βιώνεις πράγματα και φτιάχνεις χαρακτήρα. Τώρα αν ο χαρακτήρας σου είναι τέτοιος που μπλέκεις συνέχεια σε φασαρίες, ε, τότε δεν υπάρχει
ελπίδα και η περιθωριοποίηση είναι η μόνη λύση για να μην κάνει κακό αυτό το άτομο σε άλλους...
Υou can't teach an old dog new tricks που λένε και οι Αγγλοσάξωνες...

Και από την στιγμή μάλιστα που δεν ξέρουμε ποιο είναι το άτομο για να το πιάσουμε με το καλό και να το συζητήσουμε, δεν μπορείς να κάνεις και πολλά
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Alexander έγραψε: Αλήθεια για ποιό λόγο ξεκινάει η φαγομάρα και ο κανιβαλλισμός(για το τρωγόμαστε πάει αυτο);;; :?
πριν ενα χρονο περιπου..........για το Allied Force

αν ειναι καλυτερο αν ειναι χειροτερο

αν εχει καλυτερα γραφικα ή κλεμενο κωδικα και τετοιες μπουρδες

και μετα χωριστικαμε σε στρατοπεδα

εσυ εισαι alliedforcikos εσυ cobrikos .....κτλ

αυτο εγινε!
e-HAF Admin
Απάντηση