Προτάσεις Βελτίωσης

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Dragon
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: 10 Ιαν 2005, 13:03

Δημοσίευση από Dragon »

Εγω απο την πλευρα μου και με τους περιορισμους που εχει η 391 δεν βλεπω διαθεση απο κανενα απο τους νεους να μπει στην μοιρα.Και μην μου πεις οτι δεν σας νοιαζει γιατι ψαχνεται ποιοτητα?
Ας χαλαρωσουμε λιγο γιατι μοιρα με 3 ατομα δεν γινεται οσο hardcore simers και να ειναι.Η ουσια ειναι οτι τιποτα δεν θα εχει αλλαξει ακομα και μετα απο μηνες.
Π.Α δεν γινομαστε.
Μιλας για hardcore στην vHaf.Τι να το κανω το hardcore αμα ειναι να διαλυσουμε παλι οπως τοτε.
Και οσο αυστηρα και να ειναι τα πραγματα θα παραμεινουμε simmers.Βαλτε κοσμο στην μοιρα και μην τους αποθειτε.Γιατι αυτο γινετε. :wink:
Εικόνα
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Γρηγόρη μου εσύ είσαι στην 391, εσύ ξέρεις... Εγώ απλά παρέθεσα τις απόψεις μου... Και εσύ δίκιο έχεις και εγώ όμως πάλι δίκιο έχω... Anyway... Ας ξεκινήσουμε όλοι τις πτήσεις οπουδήποτε και όλα θα πάνε καλά! Σωστά??? ;)
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

ΤΗ συζήτηση αυτή την έχουμε κανεί εδώ και πολύ καιρό. Μέχρι στιγμής 3 άτομα από την 321vTS, έρχονται με τις προδιαγραφές που θέλουμε...
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Dragon
Δημοσιεύσεις: 403
Εγγραφή: 10 Ιαν 2005, 13:03

Δημοσίευση από Dragon »

Mystic_J έγραψε:ΤΗ συζήτηση αυτή την έχουμε κανεί εδώ και πολύ καιρό. Μέχρι στιγμής 3 άτομα από την 321vTS, έρχονται με τις προδιαγραφές που θέλουμε...
Μονο που εκπαιδευονται παραπανω απο 3 στην 321.Αν θελετε αυτους τους 3 πειτε ποιοι ειναι και οι αλλοι να φυγουν.Γιατι να περνανε εκπαιδευση αφου δεν τους θελετε?Αυτες τις διακρισεις δεν γουσταρω καθολου.
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Είπα μέχρι στιγμής... Όποιος έχει μεράκι και διάθεση προχωρά. Απλά είναι.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Κατ αρχην να πω οτι τι 391 τι 320 τι 3ΧΧ ολοι ειμαστε e-HAF, και εχουμε τον ιδιο σκοπο!

Βασιλη ναι, εχεις απολυτο δικιο σε αυτο που ειπες!!!


Dragon,

O Νακος απαντησε σε αυτο που ειπες για το προσωπικο.

Δεν κανουμε διακρισεις "εσυ θα ερθεις-εσυ οχι".

Μιλαμε για 3 ατομα τα οποια ειναι στη τελικη και ερχονται συντομα.

Οποιος εχει μερακι και θελει προχωρα!

Οσο για το "ΠΑ δεν γινομαστε" σιγουρα εχεις δικιο σε αυτο..

Στα πτητικα ομως, εχουμε φτασει σε ενα επιπεδο, που αλλες μοιρες εκτος πραγματικα θα ζηλευαν...

Ειναι καποια πραγματα ειτε στον ασυρματο, ειτε στις διαδικασιες, ειτε στις προσβολες, ειτε στις αναχαιτησεις, ειτε στο leadership, ειτε στο SΑ, ειτε στα checks κτλπ που "χτιζουν" ενα τεραστιο χασμα.
Ειναι ο τροπος που πετας!
Το οτι του λες "παμε HADB45" και δε σε κοιταει σαν βρεγμενη γατα γιατι εχει διαβασει μονος του ειναι μεγαλη αξια..
Οτι λες στον αλλο 2 λογια στο briefing και καταλαβαινει 15 ειναι τρομερη αξια...
Το οτι κανει παντα οτι του λες ειναι τρομερη αξια..

Το οτι κανουμε πραγματα τα οποια τα κανει καθημερινα η ΠΑ, μας φερνει ολοενα και κοντα.

Προσωπικα, ειμαι πολυ χαρουμενος να βλεπω τετοια ατομα.

Ατομα που διαβαζουν και το χαιρονται, που νιωθουν τις ευθυνες στη πτηση, ατομα με πειθαρχια και αυτοσυγκρατηση στον αερα.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Scorpion
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2004, 12:09
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από Scorpion »

anoixto geraki einai to setup mas bghke anakoinwsh oeoeoeoeoeoeoe


plaka kanw ade anoixto geraki timo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Καλησπέρα.

Αν και εγώ δεν πετάω καθόλου θα πω κάτι που το είχα ξαναπεί.

«Όποιος καμαρώνει το άσπρο άλογο με τον καβαλάρη να προσπαθήσει να ανέβει και αυτός σε άσπρο άλογο και όχι να τον ρίξει»

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα είναι η "μυστικοπάθεια" της 391 (Αλήθεια πόσα μέλη έχει :?: ) όσο αφορά το πως εκτελούν τις αποστολές της.

Εγω ξέρω ότι η ομάδα είναι χωρισμένη σε 2 forum.

Γύρισα από τις καλοκαιρινές διακοπές και έπρεπε μπω στην διαδικασία να κάνω πάλι log-in. Γιατί :?: Σε εξυπηρετούσε αυτό το σπάσιμο :?:

Μπορεί και ειλικρινά το λέω αυτό να το είχα προτείνει αυτό, δεν το θυμάμαι.

Αν το είχα προτείνει ΤΩΡΑ πιστεύω ότι είναι λάθος και πρέπει να το παραδεχτώ.

Εγώ ξέρω ότι τa post που γίνονται καθημερίνα, όσο πάνε και λιγοστεύουν και στα 2 forum (3 στην περιοχή πτήσεων και 17 σε αυτό και αυτές με το ζόρι).

Λέμε για την Ομάδα...

Εγώ ξέρω ότι η μια Ομάδα έχει γίνει δύο Ομάδες.

Η μια (391) ζει και βασιλεύει (αν και όταν εντάσονται σε αυτή μέλη μετά από λίγο, αποχωρούν) θεωριτικά τουλάχιστον γιατι νέα της δεν ξέρουμε, και η υπόλοιπη ομάδα προσπαθεί :?: να κάνει εκπάιδευση.

Εγώ ξέρω ότι η ομάδα έχασε πολλά μέλη. Εγώ, όμως ξέρω την μια όψη του νομίσματος. ΚΑι όποτε ρώτησα επί της ουσίαςμου είπαν μισόλογα.

Δεν ξέρω αν βοήθησαν τα παραπάνω, προσωπικά είμαι πολύ μπερδεμένος, το σίγουρο είναι ότι την e-haf δεν την αφήνω γιατί από πίσω υπάρχει μια μεγάλη μου, αγάπη...


Υ.Γ.

1) Τελικά αντί να είμαστε ΕΝΑ, e-haf, readines, heat, ψιτ, πιτ, Aces-High.gr και να κάνουμε κάτι ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ μια φοβερή ΟΜΑΔΑ έχουμε χωριστεί και "τσακονόμαστε" ...μεταξύ μας και με τους άλλους για (ναι, τους κατηγορώ) προσωπικές φιλογοξίες

2) Ενα σπίτι κάνει 2 χρόνια να χτιστεί και 2 ώρες να γκεμιστεί.

3) Μην φοβάστε εγώ δεν έχω... κωδικούς ... για να τους δώσω αλλού :wink:

4) Δεν φ*** εκει που τρώω.

5) Βαράτε ελεύθερα... :D
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Βασικα αλλα λεει ο ενας αλλα λεει ο αλλος.
Η 391 φυσικα και θελει κοσμο. Και η 321 και η 320.
Απλα υπαρχει μια ΟΥΣΙΩΣΗΣ ΔΙΑΦΟΡΑ στον τροπο πτησης.
Αλλοι θελουν αν αφηνουν να αφηνουν βομβες σε στοχους και να φευγουν κ να λενε α πεταξαμε σημερα.αλλοι πετανε df και λενε α πεταξαμε σημερα.αλλοι πετανε χαμηλες και λενε α πεταξαμε.
Λοιπον για ολα αυτα μενει κανεις στην 320.

Αλλο να δεις 10 α/φ ξεφραγκο αμπελι να αφησουν 10 βομβες σε ενα α/δ σε χρονο αγνωστο και αλλο να δεις 10 α/φ να κανουν ενα κομαο και να σακατευουν ολοκληρο α/δ σε διαστημα 30" και να αποχωρουν το καθενα τηρωντας το σχεδιο πτησης.Αυτη ειναι η διαφορα.Κ αυτος ειναι ο λογος βασικα για αυτους που θελουν να μπουν στη 391.
ΟΠΟΙΟΣ θελει να γινει καλυτερος πρεπει να πεταει με καλυτερους απο αυτον.


@kongrigo: καθε ομαδα εχει στοχο να αυξησει τα μελη της. μολις γινει αυτο η ομαδα χανει κατι: τη συνοχη της. Και αν δεν την χασει μετα απο λιγο ερχεται κατι αλλο: ο εσωτερικος ανταγωνισμος. Καποιοι καπαρωνουν θεσεις και θεωρουν οτι τους ανηκουν εφ ορου ζωης!!! Καποιοι παλι που ειναι φιλοδοξοι κ δεν ανερχονται στη γ@μ@@λα την ιεραρχια τους τη βαραει κ αρχιζουν τις προστριβες και τις δημοσιες επιθεσεις. Καποιοι παλι θεωρουν οτι νοιαζονται για την ομαδα στην πραγματικοτητα ομως στο βωμο της ηρεμιας της ομαδας τα γ@@@νε ολα και παρεκτρεπονται.Κ ολα αυτα δε γινονται γιατι δεν υπαρχει αξιοκρατια η γιατι δεν υπηρχε κανονισμος η γιατι καποιοι ηταν πολυ ΕΓΩ-ιστες η ανυποχωρητοι. ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΦΙΛΟΔΟΞΙΑ,Ο ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΣ,Η ΑΝΤΑΜΟΙΒΗ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΠΕΤΑΕΙ. ΛΟΙΠΟΝ ΟΠΟΙΟΣ ΠΕΤΑΕΙ ΠΕΤΑΕΙ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΚΗ ΤΟΥ ΤΡΕΛΛΑ.ΚΑΙ ΟΠΟΙΟΣ ΓΡΑΦΕΙ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΑΘΕΣΕΙ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΤΩΝ ΛΟΙΠΩΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΩΝ ΤΟΥ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΣΕΒΕΤΑΙ.
Απλα στη μεση μπαινουν παντα αυτες οι διαπροσωπικες σχεσεις και σαυτες το θεμα ειναι παντα η ΙΣΟΡΡΟΠΙΑ και ΟΧΙ Η ΚΥΡΙΑΡΧΙΑ.

***Πολυ ωραιο το ποστ σου kongrigo. :wink:
***VIVA ανοιχτο γερακι!
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

εισαι μεσα 100%

thanks jes!
e-HAF Admin
Scorpion
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2004, 12:09
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από Scorpion »

apopsh mou katargoume thn 320 kai thn 321 gia na enwthoume oloi kai yparxei mono 315 kai 391

egw anebika sto aspro alogo alla katebika axaxaxaxaxxaxaxaxaxaxaxaxax

apo thn prwth mera sthn ehaf elega na katargithei to eval kai to lew kai twra
na eimaste ena oloi kai na petame ,alloi tha nai kalyteroi kai alloi xeiroteroi
ayto emena den me ptwei , sthn 391 ta atoma pou exoun gnwseis einai 3 kai diabazoun apo
ta yparxonta, giati o master olwn htan o shadowman

na baloume to anoixto geraki, parakalw thelw metafrash tou manual tou opoios to kanei tha ton filhsw giati kserw aglika alla den kserw teleia aglika
kai opoios kanei anafora gia allied na petroboleite lol lol lol

kai triton dwse pswmi ston lao timo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!kanto opws to katalabaineis alla kanto

tetarton raptor pou eisai ??? exw polla na se rwthsw paidia o raptor einai o pio pronomiouxos apo olous kserw tilew lolllllllllllllllllllllllllllllllllll
o iapetos pou einai?????????mas exei grapsei kanonika

kai kati allo pou skeftika na mhn ksexname na diagrafoume atoma kserete ayta pou exoun na mpoun kana xrono kai etsi
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ρε Δημητρη σε παρακαλω δηλαδη

οταν συζηταμε κατι σοβαρο, ας μην βαζουμε μεσα LOL's

thanks

οπως ειπα καθε μοιρα εχει τον σκοπο της

σκοπος ηταν να ανοιξει και αλλη μοιρα με Μιραζακιδες, αλλα αν δεν υπαρχει προσωπικο με γνωσεις πως θα ανοιχτει?

πανω που λεγαμε οτι γεμιζει η 391, εγινε το μπαμ και αδειασε εντελως

ο shadowman ΝΑΙ ηταν η ψυχη της ομαδας
αλλα το οτι τον ακολουθησαν πολλοι στην αποχωριση του ηταν το καταστροφικο

ολοι αυτοι εκπαιδευονταν για καιρο στην 321
που στην ουσια ολος ο χρονος αυτος χαθηκε σε μια στιγμη
e-HAF Admin
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Anzac -> Συμφωνώ.
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Κύριοι συμφωνώ αλλά όχι 100% με τις απόψεις σας... Όταν θέλουμε ΠΕΤΑΜΕ ΒΥ ΤΗΕ ΒΟΟΚ....Και στην 320! Τηρώντας ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!! Τουλάχιστον μιλώντας από τη δική μου εμπειρία... Ας μην έχουμε την Μοίρα σαν το ''αποπαίδι'' μας... Και άλλες φορές τεστάρουμε το α/φος ως προς την ''φυσική'' του κατάσταση... Ο νοών νοείτο...;)
Aυτό που ανέφερα και με απασχολεί, είναι το ότι πρέπει να επανέλθουμε στις πτήσεις ΟΛΟΙ και ΠΑΝΤΟΥ!!! Και το λέω κι εγώ που έλειπα αρκετό καιρό από το...taxi!
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

δεν ειπα ποτε πως ειναι αποπαιδι οποιαδηποτε μοιρα!
e-HAF Admin
Απάντηση