Ξέρεις από Lock On ?

Lomac Lock-On Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Doolittle
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 31 Μαρ 2007, 14:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Doolittle »

Τιμο εχω:

pentium 4, 3.0 ghz
1 Gb RAM
ATI RADEON X1600 512MB καρτα γραφικων
Ηotas cougar
Αναμμενω το trackIR 4 pro

Πηρα σημερα το Lock on Gold (+ Flamming Cliffs)
+ το starforce προγγραμμα

Ηθελα να ρωτησω αν ειναι ρεαλιστικος εξομοιωτης σχετικα με radar,hud,κτλ,οπως ειναι το OF.Απο γραφικα απο οτι ειδα ειναι πολυ ωραιος.
...Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο,κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το cockpit δεν ειναι clickable, ελπίζω να μην σε ξενερώνει αυτό

όσο για το ρεαλισμό του ας απαντήσει άλλος

για το δικό μου μηχάνημα είναι πολύ βαρύ και δεν ασχολήθηκα καθόλου

Αλλά απο το λίγο που ασχολήθηκα, μου την έδινε στα νευρα που έχει συνέχεια την τάση να βουτάει προς τα κάτω. Γενικά θέλει συνέχεια να το τριμάρεις :evil:
e-HAF Admin
Doolittle
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 31 Μαρ 2007, 14:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Doolittle »

Λοιπον παιδια εβαλα το Lock on gold,οχι το FC, και παιζει κανονικα.Κατεβασα και κατι patch,και οκ.
Καταρχην οταν ηθελα να παιξω με το Hotas...δυσκολο.Δεν μπορουσα.Ολο trimm,rudder,δε δεχοταν τα κουμπια του,
κτλ.Οταν ομως εβαλα το MS sidewinder FF2,ολα μια χαρα.Και γιατι εχω το rudder sto stick,αλλα σχεδον ποτε δεν χρειαζεται trimm.
Γενικα ειναι πολυ ωραιο,...για να ΠΑΙΞΕΙΣ ομως.Δηλ. να ριξεις καμια βομβα,πυραυλο,να χαζεψεις τη θαλασσα, το εδαφος,τα συννεφα,λογω φοβερων γραφικων,και με trackIR φανταζομαι θα ειναι super...αλλα μεχρι εκει.
Το Falcon,δεν ειναι τοσο "ομορφο",αλλα ειναι ΕΞΟΜΟΙΩΤΗΣ..οποτε,καταλαβαινετε.Φανταστειτε,σε 2 ωρες μεσα το ειχα μαθει.(ρανταρ,λειτουργιες κτλ).
Για χαλαρες πτησεις λοιπον...Locn on.
Για εκπαιδευση ,πολεμο και "ΠΑ" ,Falcon !!
...Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο,κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Eμενα μπορει να με διαφωτισει κανεις ποιο λοκ ον εχω? κ πως θα βρω την εκδοση του? θελω το flamming cliffs. Jojo σιγουρα εχει κ το FC αυτο που μου εδωσες? Για βοηθηστε λιγο πλιζ.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Doolittle
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 31 Μαρ 2007, 14:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Doolittle »

Στο autorun ,οταν βαλεις το cd στον υπολογιστη βλεπεις αν ειναι Lock on:modern air combat ,η' Lock on:Flamming cliffs.Το γραφει φατσα καρτα.
Αν λοιπον το εγκαταστησεις(το modern air combat),η αρχικη εκδοση ειναι το ν1.01.Αν θελεις μετα βαζεις το patch ν1.02 και το βλεπεις στο μενου του παιχνιδιου(την αρχικη οθονη μολις τρεξει το παιχνιδι),κατω δεξια μεσα σε ενα οργανο.Γραφει "ν1.02" .Το FC μπαινει μετα το αρχικο lock on modern air combat,και το patch για αυτο ειναι το ν1.12 .Το FC ομως προστατευεται απο το starforce.Εκει εγω δεν εβγαλα ακρη...(καθοτι δεν εχω το γνησιο).
Οποτε εβαλα κ παιζω μονο το αρχικο με το patch ν1.02 .Κατεβασα κ κατι add on απο το www.lockonfiles.com κ παιζει μια χαρα.
...Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο,κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

εγω θελω το FC. το αλλο το ειχα κ σε cd απο παλια.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Doolittle
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 31 Μαρ 2007, 14:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Doolittle »

Παιδια εγω πηρα το FC γνησιο τελικα κ ησυχασα...Απο το www.simw.com
Eκανε 5 μερες να ερθει,απο Βελγιο.Λιγο τσιμπημενα τα μεταφορικα ηταν.50 ευρω συνολο.
Ειναι ομως πολυ καλο.....
...Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο,κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

περνάει και το Starforce?
e-HAF Admin
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Anzac έγραψε:περνάει και το Starforce?
Εγώ κάθε φορά το περνάω... Μια φορά τη βδομάδα βάζω το CD για να ανανεωθεί το κλειδί και όλα μια χαρά :wink:

Βέβαια, δεν μου άρεσε ο εξομοιωτής και το έχω παρατήσει :lol:
Γιώργος
Doolittle
Δημοσιεύσεις: 163
Εγγραφή: 31 Μαρ 2007, 14:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Doolittle »

Tιμο,βαζεις το γνησιο cd FC,το starforce κανει check οτι οντως ειναι γνησιο,και παιζει κανονικα.Το μονο αρνητικο ειναι οτι βαζω το cd για να παιξω.
...Αξίζει φίλε να υπάρχεις για ένα όνειρο,κι ας είναι η φωτιά του να σε κάψει.
sysfail
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 08 Δεκ 2007, 16:46

Δημοσίευση από sysfail »

Doolittle έγραψε:Τιμο εχω:

pentium 4, 3.0 ghz
1 Gb RAM
ATI RADEON X1600 512MB καρτα γραφικων
Ηotas cougar
Αναμμενω το trackIR 4 pro

Πηρα σημερα το Lock on Gold (+ Flamming Cliffs)
+ το starforce προγγραμμα

Ηθελα να ρωτησω αν ειναι ρεαλιστικος εξομοιωτης σχετικα με radar,hud,κτλ,οπως ειναι το OF.Απο γραφικα απο οτι ειδα ειναι πολυ ωραιος.
Γειά σου μαν.

Το συστημά σου ειναι αρκετά καλό για το LOMAC. Δεν θα πω τέλειο γιατί ακόμα δεν έχω δει σύστημα να παίζει FULL Detail το LOMAC. Γενικά απ΄ όσο το παρατήρησα είναι πιο απαιτητικό σε CPU παρά σε κάρτα γραφικών. Απ΄όσο ξέρω δουλέυει άψογα με trackIR αλλά κάπου πήρε το αυτί μου για πρόβλημα με Hotas Cougar. Δεν είμαι απόλυτα σίγουρος πάντως παίζει να το άκουσα και σε αυτό το forum ...

Από άποψη ρεαλισμού τώρα δεν μπορώ να σε βοηθήσω πολύ γιατί είναι ο μόνος εξομοιωτής που έχω ασχοληθεί σοβαρά, οπότε δεν έχω μέτρο σύγκρισης... Πάντως όσες συζητήσεις έχω ακούσει όλοι γουστάρουν να παίζουν τα ρώσικα αεροσκάφη γιατί λένε οτι έχουν καλύτερη ανταπόκριση κλπ. Εγώ παίζω μόνο τις αποστολές για τους αμερικάνους γιατί γενικά γουστάρω f-15 πολύ και το A-10 είναι ι καινούρια μου αγάπη. Πάντα όταν παίζω με αυτό ανακαλύπτω και κάτι καινούριο για το πώς συμπεριφέρεται. Τώρα για hud κλπ το μέτρο σύγκρισης μου για την ρεαλιστικότητα είναι το USAF οπότε "ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΜΑ ΡΕΑΛΙΣΤΙΚΟ" :P Ελπίζω να βοήθησα μαν ;)
Stomen Guitarist. Seymour Duncan Shreder. System_Fai1ure.
Απάντηση