Ηράκλειο Μeeting !!!

Συναντήσεις και Events της ομάδας μας
Απάντηση
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Ηράκλειο Μeeting !!!

Δημοσίευση από manik »

Αφού αποφάσισε και κατέβηκε Κρήτη ο φίλτατος Αlexander τον πήρα από το χεράκι και του δείχνω τα μέρη για 2-3 μέρες που θα είναι στην Μεγαλόνησο.
Βέβαια ήταν βράδυ και δεν είδε πολλά αλλά θα του δείξω και σήμερα κι άλλα.
Θα δει και το TACAN του Ηρακλείου και τα ραντάρ των S-300 (Το κόκκινο φωτάκι εκεί ψηλά το βλέπεις; Mπράβο... ).
Αναμένετε φωτογραφίες τις προσεχείς ημέρες... :P

Να βρίσκαμε και τον ΜΙΑ Μaverick καλά θα ήταν!!
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Καλά να περάσετε κύριοι!!! :)
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Alexander
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 13:29

Δημοσίευση από Alexander »

Ναι ξαφνικά απόγευμα Παρασκευής μου λένε έρχεσαι Κρήτη;Εγώ με τη μία λέω ναι και θα είναι ευκαιρία να δω τσους Κρητικούς φίλους από την eHAF...manik,maverick...παίρνω τηλ το manik και του λέω έρχομαι..... :wink:

Έτσι λοιπόν μπούκαρα στο παποράκι της γραμμής(γ****α τα παπόρια της Κρήτης) και μετά από 9 ώρες πάτησα στη μεγαλόνησο.
Βγήκαμε και πήγαμε Χερσόνησο,και μετά με φιλοξένησε 1 μέρα σπίτι που είναι στο Ηράκλειο :) Μου έδειξε και το TACAN Ηρακλείου,το radar των S-300,το παλίο radar του N.A.T.O κ.α.

Πέρασα πολύ ωραία μου έδειξε όσα μέρη της πόλης μπορούσε στο χρόνο που διαθέταμε-->Παλιά Ναυπηγεία,Πλατεία Ελευθερίας,την παλιά πόλη,....στο μουσείο......(απ' έξω :D ),τους πεζόδρομους (καλό πράμα κυκλοφορεί στην Κρήτη :wink: )

Βέβαια δεν θυμηθήκαμε να πάρουμε τηλ. τον atsali_p να συναντιόμασταν.... :oops:
Συναντηθήκαμε και με τον ''παππού'' φίλο maverick τα είπαμε,παίξαμε και μπουνιές,τσακωθήκαμε άγρια.........................πλάκα κάνω............ :D
Η φιλοξενία ήταν τέλεια/άψογη/φοβερή και ιδίως η φανταστική μητέρα του,που έκανε τα πάντα για να με περιποιηθεί και να περάσω καλά....& που αν έμενα για καμιά βδομάδα σπίτι του θα έφτανα τα πολυπόθητα 70 κιλά!!! icecream ....Σας Ευχαριστώ πολύ-πολύ-πολύ και να είστε όλοι καλά:wink:
respect
Το μόνο παράπονο που έχω από το φίλτατο Νίκο είναι ότι δεν με έμαθε να κάνω σούζες... :lol: :lol: :biggrin: :biggrin:
Επίσης ο αθεόφοβος έλεγε στο 7 μηνών ανιψάκι του να μου ρίξει 5Φ :twisted: :twisted: ........ :( ...Α τσις 3 κρητικές πίτες τις τσάκισαααα...όποιος γνωρίζει το μέγεθος του σουβλακίου αυτού θα με καταλάβει :em1:
Ευχαριστώ bravo
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manik »

Προτείνω το επόμενο Σάββατο 14/4 να συναντηθούμε όσα μέλη το επιθυμούν για καφέ ή για καμμιά ταβέρνα να μιλήσουμε και για το hobby μας και γενικώς να περάσουμε καλά.
Δηλώστε συμμετοχές. :twisted:
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

Δημοσίευση από atsalis_p »

Νομίζω πως κάτι μπορεί να γίνει, ειδικά αν πρόκειται για μάσα,

γιατί τα καφέ σε τέτοιες περιπτώσεις με έχουνε χαλάσει,

μαζευόμαστε αρκετοί αλλά δε μπορούμε να κάνουμε κουβέντα πάνω από 2-3

λόγο μουσικής, φασαρίας κλπ.

Πάμε για μάσα και κράσο!

atsalis_p
321vTS
Εικόνα
ALL GAVE SOME... BUT SOME GAVE ALL

Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Τα καλύτερα σουβλάκια και πιτόγυρα στην Κρήτη τα φτιάχνουν σε ενα μαγαζάκι στο Ρέθυμνο, δεν θυμάμε όμως πως το λένε.. :twisted:
Εικόνα
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manik »

raptor έγραψε:Τα καλύτερα σουβλάκια και πιτόγυρα στην Κρήτη τα φτιάχνουν σε ενα μαγαζάκι στο Ρέθυμνο, δεν θυμάμε όμως πως το λένε.. :twisted:
Καλά άμα κατέβεις Ηράκλειο να θυμάμαι να μην σε κεράσω γύρο... :twisted:
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
Sacerdos
Δημοσιεύσεις: 326
Εγγραφή: 26 Φεβ 2007, 23:33
Τοποθεσία: ΠΕΙΡΑΙΑΣ

Δημοσίευση από Sacerdos »

raptor έγραψε:Τα καλύτερα σουβλάκια και πιτόγυρα στην Κρήτη τα φτιάχνουν σε ενα μαγαζάκι στο Ρέθυμνο, δεν θυμάμε όμως πως το λένε.. :twisted:
Ίσως εννοείς το "Πέτρινο" στην παραλιακή λεωφόρο Ε.Βενιζέλου, στο Ρέθυμνο... :roll:
Εικόνα Εικόνα
Ο Τολμών...υψικρατείν στο Αιγαίο!
manik
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2021
Εγγραφή: 05 Ιουν 2005, 16:34
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτης
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από manik »

Kαι μετά τα σουβλάκια λέω να κανονίσουμε τελικά αυτό το Σάββατο 21/4 να βρεθούμε όσοι θέλουν να τα πούμε από κοντά.
Θα μοιραστεί επίσημο setup κ.λ.π. για όσους δυσκολεύονται στην εγκατάσταση ή δεν μπορούν να το κατεβάσουν και θα περάσουμε καλά. :wink:

Νίκος.
:m2k: Eίμαι μόνο Μιραζάκιας :m2k:

Saitek X-52 HOTAS
Saitek Pro Flight Rudder Pedals.
Απάντηση