Είναι ΤΡΕΛΟΙ αυτοί οι... τούρκοι!!!

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Είναι ΤΡΕΛΟΙ αυτοί οι... τούρκοι!!!

Δημοσίευση από PREDATOR »

Μόλις άκουσα από δελτίο ειδήσεων πως ο τούρκος Α/ΓΕΑ θεωρεί το ατυχές συμβάν στην Κάρπαθο ως πρόκληση της ελληνικής πλευράς... Και πως εαν επαναληφθεί η Τουρκία θα καταρρίψει δύο δικά μας α/φη ως αντίποινα!!!! :shock: :shock: :shock:
Μετά μας λένε μην βρίζετε, μην λέτε και μην κάνετε πράγματα, μην , μην κλπ...
Τελικά πρόκειτο για ζώα...Μα το Θεό, η στρατιωτική τους ηγεσία κάνει και σκαρφίζεται τα πάντα για μην μπει η χώρα τους στην ΕΕ... Πότε θα την ''φάνε'' δεν ξέρω... :evil: :evil: :evil: Και θα τους αρέσει... :evil:
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Ωραία,γιατί εξεπλάγεις? Πρώτη φορά τα ακούς?
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

τετοια Δημοκρατια που εχουν να την χαιρονται

ηθελα να ηξερα τι ψηφιζουν ρε παιδια οι Τουρκοι πολιτες

κανονικα στα ψηφοδελτια τους δεν επρεπε να ειχαν τους πολιτικους και βουλευτες των κομματων

αφου ετσι και αλλιως αλλοι ηγουνται

τι κοροϊδευονται και μεταξυ τους ?

Προθυπουργος: Ταξιαρχος (Ι) Μεχμετ Τακανολιμπα

Υπουργος Αμυνας : Στρατηγος Φενταγιν Πυροβολαν

Υπουργος Αιγαιου : Ναυαρχος Αλι Βραχονισιδ

για τους υπολοιπους ηγετες ενημερωθειτε απο την επισημη σελιδα τους

www.ypes.tu
e-HAF Admin
Block50
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 16:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Είναι ΤΡΕΛΟΙ αυτοί οι... τούρκοι!!!

Δημοσίευση από Block50 »

PREDATOR έγραψε:Μόλις άκουσα από δελτίο ειδήσεων πως ο τούρκος Α/ΓΕΑ θεωρεί το ατυχές συμβάν στην Κάρπαθο ως πρόκληση της ελληνικής πλευράς... Και πως εαν επαναληφθεί η Τουρκία θα καταρρίψει δύο δικά μας α/φη ως αντίποινα!!!! :shock: :shock: :shock:
Μετά μας λένε μην βρίζετε, μην λέτε και μην κάνετε πράγματα, μην , μην κλπ...
Τελικά πρόκειτο για ζώα...Μα το Θεό, η στρατιωτική τους ηγεσία κάνει και σκαρφίζεται τα πάντα για μην μπει η χώρα τους στην ΕΕ... Πότε θα την ''φάνε'' δεν ξέρω... :evil: :evil: :evil: Και θα τους αρέσει... :evil:
I dilosi toy afti synista anerythriasti yvri sto prosopo toy Iliaki...Den koitane kalytera na ekpaidefsoyn toys mpoyntalades toys oste na min peftoun me kathe break se alla aeroskafi..Ehoyn plirosei ti magkia toys polles fores,omos...Opos to poylaki<Magic> stin pipa tou Falcon toys prin kapoia hronia..Vevaia afto einai mono ena apo ta polla :twisted: AS'TOUS na KOYRAIVONTAI 8)
Αny mission,any time,anywhere...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

επισημως αυτο που λες δεν εγινε ποτε!
e-HAF Admin
Block50
Δημοσιεύσεις: 429
Εγγραφή: 09 Ιουν 2006, 16:16
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Block50 »

Anzac έγραψε:επισημος αυτο που λες δεν εγινε ποτε!
Episimos den yfistatai kamia katarripsi...Episimos den ehoyme kai aeroplana se Readiness...Episimos panta :)
Αny mission,any time,anywhere...Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Επισήμως, απαγορεύονται τα greeklish Βlock50.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Alexander
Δημοσιεύσεις: 930
Εγγραφή: 29 Σεπ 2005, 13:29

Δημοσίευση από Alexander »

Και πως εαν επαναληφθεί η Τουρκία θα καταρρίψει δύο δικά μας α/φη ως αντίποινα!!!!
...Σιγά-σιγά τις απειλές γιατί τρομάζουμε Α/ΓΕΑ Ατουρκουμ Απειλομ λελεκ.... :walkin:

.....σίκιμε μπουλντού βαρά Α/ΓΕΑ Ατουρκουμ Απειλομ λελεκ(αυτό αύριο θα το σβήσω)
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Alexander την 20 Νοέμ 2006, 18:15, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Mystic_J έγραψε:Ωραία,γιατί εξεπλάγεις? Πρώτη φορά τα ακούς?
Ναι, πρώτη φορά ακούω ΑΝΟΙΧΤΑ ΚΑΙ ΑΠΡΟΚΑΛΥΠΤΑ τούρκο να λέει πως θα ανοιξούν πυρ εναντίων ελληνικών μαχητικών.... Εκτός και αν εσύ το ακούς συνέχεια... :wink:
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Alexander έγραψε:
Και πως εαν επαναληφθεί η Τουρκία θα καταρρίψει δύο δικά μας α/φη ως αντίποινα!!!!
...Σιγά-σιγά τις απειλές γιατί τρομάζουμε Α/ΓΕΑ Ατουρκουμ Απειλομ λελεκ.... :walkin:

.....σίκιμε μπουλντού βαρά Α/ΓΕΑ Ατουρκουμ Απειλομ λελεκ(αυτό αύριο θα το σβήσω)
DONT YOU DARE

κορυφαιο!

χαχαχαχαχαχα

δυστυχως καλυτερα και απο το δικα μου :evil:
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Παιδια καλησπερα.Θα ηθελα να πω και εγω την αποψη μου πανω σε αυτα τα θεματα.

Πιστευω οτι δεν πρεπει να μας προκαλουν εκπληξη τετοιου ειδους δηλωσεις απο την Τουρκικη πλευρα.Σιγουρα πρεπει να τις περνουμε υπ'οψιν μας αλλα δεν πρεπει να μας...εκνευριζουν.Ο θυμος δεν ειναι καλος συμβουλος!

Οι Τουρκοι πολιτικοι και κυριως οι Τουρκοι στρατηγοι παιζουν εδω και χρονια,μην πω δεκαετιες,αυτο το παιχνιδι με μας και εμεις συνηθως πεφτουμε στην παγιδα.

Δεν ειναι η πρωτη φορα που απο το στομα Τουρκου επισημου ακουμε απειλες.Πριν απο δεκαετιες (νομιζω δεκαετια 60 ή 70) η Τουρκια απειλησε 'να κατακαυσει την Ελληνικη υπαιθρο'!

Νομιζω οτι πρωτα πρεπει να σκεφτομαστε ψυχραιμα και μετα να εκδηλωνομαστε.Και κυριως πρεπει να ειμαστε ενωμενοι και δυνατοι για να αντιμετωπισουμε την οποια απειλη.Ας τους αφησουμε στο σκοταδι,δηλαδη να μην ξερουν τι προκειται να κανουμε στην μια ή στην αλλη περιπτωση και οχι μεσα απο τον θυμο μας και την αυθορμητη αντιδραση να τους δινουμε ετσι αβιαστα και δωρεαν την ευκολη λυση και απαντηση για τις προθεσεις μας.Αληθεια γιατι αραγε η πρωτη μας αντιδραση να ειναι ο...θυμος και ο εκνευρισμος?

Να θυμομαστε παντα οτι δεν πρεπει να αφηνουμε κανεναν να μας ριχνει στο επιπεδο του.Και παρολα τα στραβα μας εχουμε γενικοτερα ανωτερο επιπεδο απο τους...απεναντι.

Εμεις πιστευω οτι πρεπει να τους υπολογιζουμε,αλλα οχι να τους φοβομαστε.Αφηστε αυτους να μην μας υπολογιζουν!Ετσι θα την πατησουν,σαν καποιους Μουσολινι και Χιτλερ!

Αν ερθει η ωρα (το απευχομαι) θα παρουν την απαντηση που τους πρεπει.
Μεχρι τοτε υπομονη και μετα λιγο ακομη υπομονη!Το καλο πραγμα αργει να γινει!

Συγνωμη για το μεγαλο post.

Φιλικα,

Παναγιωτης 'NoFear'
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Παναγιώτη μου μόνο θυμό μας προκαλεί γιατί βλέπουμε τους εκπροσώπους της χώρας μας και πααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα'αντα μένουν αμέτοχοι, ατάραχοι, ήρεμοι, σαν να είναι σε κόμα!!! Λίγο τρίξιμο στα δόντια της γείτονος εγώ θα ήθελα προσωπικά... Πάντα μένουμε στην αφάνεια και στο χαμόγελο... Και οι άλλοι παίζουν το παιχνίδι τους... Αυτό εμένα με εξοργίζει αφάνταστα... Και δεν λέω να ανοίξουμε πολεμικό μέτωπο (για να προλάβω κάποιους που ίσως με ρωτούσαν)...
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

αν αρχισουμε να ριχνουμε warning shots με τα πολυβολα θα δουμε ποιος θα καταρρίψει ποιον.... :twisted: :twisted: :twisted:

ΥΓ. ...πλακα κανω αλλα εχουν να φανε kill στο ατο..... :wink:
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

PREDATOR έγραψε:Παναγιώτη μου μόνο θυμό μας προκαλεί γιατί βλέπουμε τους εκπροσώπους της χώρας μας και πααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααααα'αντα μένουν αμέτοχοι, ατάραχοι, ήρεμοι, σαν να είναι σε κόμα!!! Λίγο τρίξιμο στα δόντια της γείτονος εγώ θα ήθελα προσωπικά... Πάντα μένουμε στην αφάνεια και στο χαμόγελο... Και οι άλλοι παίζουν το παιχνίδι τους... Αυτό εμένα με εξοργίζει αφάνταστα... Και δεν λέω να ανοίξουμε πολεμικό μέτωπο (για να προλάβω κάποιους που ίσως με ρωτούσαν)...

Φιλε PREDATOR,πιστεψε με και εμενα δεν μου αρεσει η...απραγεια αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!Ολα εχουν την ωρα τους.Κατα βαθος σε κατανοω.

Δεν ειμαι υπερ του να ενδιδει κανεις ουτε λεω κατι τετοιο.
Για τους 'εκπροσωπους' της χωρας μας (πρωην και νυν) να μην μιλησω καλυτερα γιατι θα βγει ακαταλληλη η ταινια! :D

Θα ηθελα να δω την πλειοψηφια των ανθρωπων αυτης της χωρας να ενδιαφερεται για το καλο της και να προσπαθει να βελτιωσει την κατασταση της και να παψει να κοιταει μονο το βολεμα του και την παρτη του.
Βλεπετε το θεμα ειναι τεραστιο και τα λογια του Τουρκου στρατηγου ειναι μια αφορμη για κουβεντα και αναλυση γενικοτερη πιστευω της καταστασης.

Δεν ειμαι υπερ του πολεμου αλλα δεν ειμαι και υπερ του να τρεχω μακρια απο τα προβληματα και τις οποιες ευθυνες μου αναλογουν.Απλα δεν νομιζω οτι η λυση ειναι να αφησω τον οποιον Τουρκο κουτοπονηρο να με κανει να αφριζω και να χοροπηδαω απο το κακο μου.Σκοπος μου θα ηταν να καταφερω εγω να τον εκνευρισω και να ειμαι εγω αυτος που θα γελαει!

Θα μου πεις πως μπορει να γινει αυτο?Γινετε,αλλα ας εξελιχθει λιγο ακομη η ενδιαφερουσα αυτη κουβεντα και θα επεκταθω και εγω με την σειρα μου.
Ενα μονο να σκεφτουμε που ειναι αρκετο για να αλλαξει απο αρκετα εως πολυ την κατασταση αναμεσα στις σχεσεις των 2 χωρων:βελτιωση του χειρισμου των οικονομικων δαπανων ωστε να καλυτερεψουμε την αμυνα (και οχι μονο) και ποσοτικα και ποιοτικα.

Τελος να πω παιδια οτι παρακολουθω το φορουμ σας και τις γενικοτερες προσπαθειες σας με ενδιαφερον ακομη κι αν δεν συμφωνω παντα με ολους (αλλοιμονο αν μπορουσε να γινει κατι τετοιο εξ αλλου!).

Να'στε καλα ρε παιδια.Χαιρομαι που υπαρχουν τετοια Ελληνικα φορουμ και τετοιες Ελληνικες προσπαθειες.

Ελπιζω αυτο το ποστ να συνεχιστει.
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Συμφωνώ στο ότι πρέπει να αφήσουμε την απραξία το συντομότερο... Και να κάνουμε τους απέναντι να μπουν σε σκέψεις.... Αυτό όμως πρέπει να ξεκινήσει από τους ιθύνοντες και όχι από απλούς πολίτες λάτρεις της ΠΑ ή των Ενόπλων Δυνάμεων της χώρας. Εμείς το μόνο που μπορούμε είναι να ''φωνάζουμε'' μήπως και ακούσει κανείς...
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Απάντηση