Είναι ΤΡΕΛΟΙ αυτοί οι... τούρκοι!!!

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

επισης εγω δεν θα επρεπε να μιλαω για τουρκους γιατι?
για να μην με μπουζουριασουν ή για να μην μου ριξουν το site?
Ξέρεις, πολύ καλά, γιατί...
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

για Pm me...
e-HAF Admin
mmaker
Δημοσιεύσεις: 1179
Εγγραφή: 24 Απρ 2005, 00:15
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από mmaker »

Ο εκνευρισμός σε τέτοιες περιπτώσεις μόνο καλό δεν κάνει...
Ναι να ανεβαίνουν τα αίματα λίγο,αλλά μέχρι εκεί.
Το έχουμε ξαναπεί,οι γείτονες μας(για την ακρίβεια οι στρατιωτικoί τους) παίζουν ένα πολύ καλό παιχνίδι με προσχεδιασμένες κινήσεις...
Κανείς δεν μπορεί να "μαγκέψει" ξαφνικα και να αρχίσει φασαρίες.
Προσωπική μου γνώμη,είναι ότι οι πολιτικοί μας και ιδιαίτερα αρκετοί απ τους στρατιωτικούς μας δεν είναι καθόλου βλάκες όσο θέλουν να δείχνουν...
Το έχουν αποδείξει αρκετές φορές με τις κινήσεις τους,φέρνοντας σε δύσκολη θέση τους γείτονες...
Προσπαθούν να παίξουν το παιχνίδι των Τoύρκων...
Το να νευριάσουμε και να παρασυρθούμε στην παγίδα τους μόνο κακό θα μας κάνει...
Αυτό που πρέπει να γίνει πάση θυσία,όσα χρόνια και να περάσουν,είναι να εκπολιτιστούν,ώστε να κοπεί ο βήχας σε όσους βολεύονται εδώ και χρόνια με αυτήν την κατάσταση.
Αν ποτέ υπάρξει "κανονική" κυβέρνηση, τα περισσότερα προβλήματα θα λυθούν...
Ο φίλος No Fear έχει απόλυτο δίκιο.
Χρειάζεται να "ζεσταινόμαστε" με κάτι τέτοια που ακούμε,αλλά να διατηρούμε πλήρως την ψυχραιμία μας,χωρίς βιαστικές κινήσεις.
Επίσης,επειδή αρκετός "κόσμος" μας διαβάζει,ας φροντίσουμε όλοι μας να βάζουμε και από ένα λιθαράκι σε αυτόν τον αγώνα,βοηθώντας τους αρχηγούς μας,έστω δίνοντας ιδέες μεσα απ τις συζητήσεις μας!
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Αν ποτέ υπάρξει "κανονική" κυβέρνηση, τα περισσότερα προβλήματα θα λυθούν..

Διαφωνώ. Δεν είναι θέμα κυβέρνησης ούτε παράνοιας των Τούρκων. Είναι, καθαρά, σύγκρουση συμφερόντων. Και γαλαξιακή δημοκρατία να είχαν, η σύγκρουση είναι αναπόφευκτη.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Ολα καλά αυτά. Και αυτά θέλουν να πετύχουν.

Διχασμό, που είμαστε 1οι Παγκοσμίως

Ολα αυτά θα μπορούσαμε να τα αντιμετωπίζαμε ΑΝ υπήρχε από το ΓΕΕΘΑ ή την ΚΥΠ ή το ΚΥΣΕΑ μια Ομάδα που ή όπως αλλιώς θέλετε ονομάστετο, που θα αντιμετώπιζε όλες αυτές τις ψυχολογικές επιχειρήσεις των τούρκων αποτελεσματικά.

Γιατί δεν είναι τίποτα άλλο από Ψ.Ε.

Γιατί μεταξύ μας, εκεί πάνω όσο καλοί και πολύ και αν είναι τούρκοι τρώνε ΠΟΛΥ ΞΥΛΟ. ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Και από εμάς και από ΕΥΡΩΠΑΙΟΥΣ.

Και το μαθαίνουν στις απενημερώσεις. Γιατί στο αέρα παραμένουν πάπιες καθιστές
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Παιδια εγω απλα πιστευω (οσο κι αν ακουγεται αστειο) οτι σημασια εχει να μην διχαζομαστε ασχετα με το αν εχουμε διαφορετικες αποψεις ή προσεγγισεις σε καποια θεματα.

Επισης (παλι οσο κι αν ακουγεται αστειο) η οποια προσπαθεια που κραταει 'την σπιθα ζωντανη',ειτε ειναι οπως ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου,απο τον απλο δασκαλο/καθηγητη,τον απλο δημοσιογραφο,τον τελευταιο κατωτερο αξ/κο ή υπαξ/κο,τον οποιονδηποτε ειναι αξιεπαινη.

Ακομη και μια κουβεντα σε ενα τετοιο φορουμ μετραει.
Γι αυτο και ειπα στο αρχικο μου ποστ οτι χαιρομαι που υπαρχει ενα τετοιο φορουμ.

Και ξαναλεω οτι μερικες φορες ειναι ευκολο να γινουν 'παρεξηγησεις' μια που ο γραπτος λογος δεν ειναι παντα απολυτα ξεκαθαρος.

Δεν με πειραζει και τοσο ρε παιδια αν νομιζουν μερικοι οτι ακουγομαι 'γραφικος'.Το προτιμω απο το να φοβαμαι να πω την αποψη μου ή να γινω αδιαφορος για τετοια σημαντικα θεματα.

Ουτε και ηρθα εγω εδω ξαφνικα να σας κανω μαθηματα.Προς Θεου!Απλα αποψεις ανταλλασουμε και το χαιρομαι.

Οσα λαθη κι αν εχουν γινει παραμενω αισιοδοξος οτι μπορουν να διορθωθουν.

Αλλα για να γινει αυτο και να 'αλλαξουμε τον κοσμο/την κατασταση' πρεπει πρωτα να αλλαξουμε τον εαυτο μας.
Να καλυτερεψουμε την χωρα μας και την θεση της.

Δεν κατηγορησα κανεναν για την θεση του και την αποψη του.Απλα τολμησα,νιωθωντας οτι ειμαι αναμεσα σε φιλους,να προτεινω καποια πραγματα σαν να ελεγα στους φιλους μου:'δεν πειραζει ρε παιδια για αυτα που λεει ο στρατηγος απο απεναντι και μην του δινετε την χαρα να λεει οτι σας εκνευρισε'.

Παντα φιλικα.
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Εγώ πάντως επειδή έτσι το νιώθω, δεν θα ξανανοίξω ούτε θα απαντήσω σε ανάλογου θέματος post... Και κακώς το άνοιξα βασικά...
NoFear είσαι ανάμεσα σε φίλους... Και συμφωνώ μαζί σου...
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

PREDATOR έγραψε:Εγώ πάντως επειδή έτσι το νιώθω, δεν θα ξανανοίξω ούτε θα απαντήσω σε ανάλογου θέματος post... Και κακώς το άνοιξα βασικά...
NoFear είσαι ανάμεσα σε φίλους... Και συμφωνώ μαζί σου...

Φιλε PREDATOR δεν το ανοιξες το θεμα κακως.Ισα ισα,που καλα κανεις και εσυ και ολοι οσοι εκφραζουν τις αποψεις τους και τα συναισθηματα τους για αυτα που τους απασχολουν.

Ο διαλογος ειναι πολυ βασικο στοιχειο(η βαση θα ελεγα)και για να παμε μπροστα και για να 'διατηρησουμε την σπιθα' που ειπα και σε προηγουμενο ποστ μου.

Και σε ευχαριστω που μου επιβεβαιωνεις την αισθηση που ειχα,οτι δηλαδη ειμαι αναμεσα σε φιλους!

Να'σαι καλα και εσυ και ολοι σας!
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

εσεις οι δυο τωρα δηλαδη καταλαβατε οτι αντι να σχολιασουμε την κινηση του στρατηγου, κατσαμε να κρινουμε τα δικα σας λεγομενα ?

οταν ο καθενας λεει την αποψη του, το ποιο φρονιμο ειναι στο τελος να βγει ενα μελος και να πει "εγω τελευταια φορα που ξανα ανοιξα θεμα?

μα τι διαβαζω ?

:|
e-HAF Admin
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

PREDATOR έγραψε:Εγώ πάντως επειδή έτσι το νιώθω, δεν θα ξανανοίξω ούτε θα απαντήσω σε ανάλογου θέματος post... Και κακώς το άνοιξα βασικά...
NoFear είσαι ανάμεσα σε φίλους... Και συμφωνώ μαζί σου...

:shock: :shock: :shock:

Γιατί :?: :?: :?: Εχωωωωω ανοίξει... εγώ

ΤΩΡΑ, κάνεις λάθος :!: :!: :!:
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Anzac έγραψε:εσεις οι δυο τωρα δηλαδη καταλαβατε οτι αντι να σχολιασουμε την κινηση του στρατηγου, κατσαμε να κρινουμε τα δικα σας λεγομενα ?

οταν ο καθενας λεει την αποψη του, το ποιο φρονιμο ειναι στο τελος να βγει ενα μελος και να πει "εγω τελευταια φορα που ξανα ανοιξα θεμα?

μα τι διαβαζω ?

:|

Μα φιλε Anzac,στην ουσια σχολιαζουμε οχι μονο τι ειπε ο Τουρκος στρατηγος αλλα κυριως (και αυτο εχει για μενα μεγαλυτερη σημασια) τι 'επιπτωσεις' εχουν τα σχολια του σε εμας και τι αντιδρασεις μας προκαλουν.

Ετσι νομιζω βγαινουν τα πιο ενδιαφεροντα συμπερασματα.
Απλα τα σχολια του στρατηγου γινονται η αφορμη και το εναυσμα για μια πιο γενικοτερη συζητηση/αναλυση της ολης καταστασης αναμεσα στις 2 χωρες.

Κανω λαθος?
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Eτσι ειναι τα πραγματα.

Προτεινουμε λυσεις γιατι αλλιως ειναι γκρινια.

Και οποιος επισης πιστευει οτι οι τουρκαλαδες ειναι ασχετοι και ανικανοι πιλοτοι ειναι αξιος της τυχης του.

Η δικη μου αποψη ειναι μεχρι ενα σημειο να τους αφηνουμε να μπαινουν.
Ομως οποιος περασει πιο μεσα να φαει βολη.
Να γινει και να τηρηθει.
Αν ζητησουν ρεστα θα πουμε οτι προειδοποιησαμε.
Ας γινει και πολεμος.
Αλλιως δεν εχουμε κυρος.
Δεν γινεται να λεμε και μετα να ξε-λεμε.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Anzac έγραψε:εσεις οι δυο τωρα δηλαδη καταλαβατε οτι αντι να σχολιασουμε την κινηση του στρατηγου, κατσαμε να κρινουμε τα δικα σας λεγομενα ?
Όχι.... Είναι κάτι άλλο... Εγώ το διακρίνω...
οταν ο καθενας λεει την αποψη του, το ποιο φρονιμο ειναι στο τελος να βγει ενα μελος και να πει "εγω τελευταια φορα που ξανα ανοιξα θεμα?
Το φρόνιμο είναι άλλο... Να μην είμαστε αρνητικοί σε οποιουδήποτε μέλους τις απόψεις, ΕΣΤΩ και αν έχουν επαναληφθεί και θα επαναληφθούν ξανά και ξανά... Κάποια πράγματα δεν αλλάζουν... Οι απόψεις όμως; Το αφήνω σε εσένα να το σκεφτείς...
μα τι διαβαζω ?
Δεν ξέρω.... Εσύ τι λες? :? :roll:
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

Παιδια μια ακομα σκεψη πανω στο τι ειπε ο Τουρκος στρατηγος και γενικα στο θεμα της στασης της Τουρκιας προς την Ελλαδα.

Μηπως τελικα θα επρεπε να χαιρομαστε με κατι τετοια που λενε οι Τουρκοι πολιτικοι και στρατηγοι?Γιατι πιστευω πως τους εκθετουν και ετσι 'ξεμπροστιαζονται'!

Αυτοι οι 'τραμπουκισμοι' απο μερους τους μαλλον ειναι υπερ μας.Και το λεω αυτο γιατι εχω πολλους γνωστους/φιλους απο Γερμανια,Αγγλια,Αμερικη,Ιταλια κτλ και απο τις κουβεντες που κανω μαζι τους καταλαβαινω οτι η Τουρκια με οσα εχει κανει και εχει πει,εχει εκτεθει στα ματια των υπολοιπων λαων.

Τωρα θα μου πειτε ασε τι γινεται με τους πολιτες των κρατων που αναφερεις και δες τι γινεται με τις κυβερνησεις τους και την σταση τους,αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια.

Και με τους γνωστους μου αυτους που αναφερω,μην φανταστειτε οτι τους εχω κανει καμμια πλυση εγκεφαλου ή προπαγανδα.Απο μονοι τους δεν θελουν και δεν 'πολυγουσταρουν' τους απεναντι.
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

LantirN έγραψε:Eτσι ειναι τα πραγματα.

Προτεινουμε λυσεις γιατι αλλιως ειναι γκρινια.

Και οποιος επισης πιστευει οτι οι τουρκαλαδες ειναι ασχετοι και ανικανοι πιλοτοι ειναι αξιος της τυχης του.

Η δικη μου αποψη ειναι μεχρι ενα σημειο να τους αφηνουμε να μπαινουν.
Ομως οποιος περασει πιο μεσα να φαει βολη.
Να γινει και να τηρηθει.
Αν ζητησουν ρεστα θα πουμε οτι προειδοποιησαμε.
Ας γινει και πολεμος.
Αλλιως δεν εχουμε κυρος.
Δεν γινεται να λεμε και μετα να ξε-λεμε.

Δεν είναι κακό :!: :wink:
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Απάντηση