Άν τιμωρηθεί κανείς να μου γράψετε.....

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

Εγω παω ακριβως σε ενα μηνα Αυλωνα/μαυροσκουφης, μηπως να αλλαξω?
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

killerwing έγραψε:Εγω παω ακριβως σε ενα μηνα Αυλωνα/μαυροσκουφης, μηπως να αλλαξω?
αν μπορεις ΚΑΝΤΟ :!: :!: :!:
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

killerwing έγραψε:Εσεις παιδια ειχατε γνωστο στην αεροπορια,κανενα σμηναρχο,ταξιαρχο,υποπτεραρχο, φανταζεσται να ειχατε περιουσια δις ευρω και να κανατε παρεα με υπουργους, βουλευτες, τι θα εκαναν για εσας μονο και μονο για να σας εξυπηρετησουν. Εγω θα ηθελα να μαθω που πηγε στρταο ο Τζιγγερ ή ο πετρος κοκκαλης.

Εγω πιστευω οτι ο αντισυνταγματαρχης δεν εφταιγε σε τιποτε,του ειπαν να παει να παρει τα χαρτια και πηγε. Σιγα που επερνε λεφτα και τα εβαζε ολα στην τσεπη του.
Νομίζω ότι ο Π.Κ. δεν πήγε φαντάρος λόγω ...ματιού...
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

kongrigo έγραψε:
killerwing έγραψε:Εσεις παιδια ειχατε γνωστο στην αεροπορια,κανενα σμηναρχο,ταξιαρχο,υποπτεραρχο, φανταζεσται να ειχατε περιουσια δις ευρω και να κανατε παρεα με υπουργους, βουλευτες, τι θα εκαναν για εσας μονο και μονο για να σας εξυπηρετησουν. Εγω θα ηθελα να μαθω που πηγε στρταο ο Τζιγγερ ή ο πετρος κοκκαλης.

Εγω πιστευω οτι ο αντισυνταγματαρχης δεν εφταιγε σε τιποτε,του ειπαν να παει να παρει τα χαρτια και πηγε. Σιγα που επερνε λεφτα και τα εβαζε ολα στην τσεπη του.
Νομίζω ότι ο Π.Κ. δεν πήγε φαντάρος λόγω ...ματιού...
Μπα, ήταν ..... ματιασμένο το πουλάκι μας?
FLY LOW - HIT HARD
sjmygian
Δημοσιεύσεις: 891
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2006, 15:16
Τοποθεσία: Athina

Δημοσίευση από sjmygian »

killerwing έγραψε:Εσεις παιδια ειχατε γνωστο στην αεροπορια,κανενα σμηναρχο,ταξιαρχο,υποπτεραρχο, φανταζεσται να ειχατε περιουσια δις ευρω και να κανατε παρεα με υπουργους, βουλευτες, τι θα εκαναν για εσας μονο και μονο για να σας εξυπηρετησουν. Εγω θα ηθελα να μαθω που πηγε στρταο ο Τζιγγερ ή ο πετρος κοκκαλης.

Άκουσα, αλλά δεν ξέρω αν είναι ράδιο-αρβύλα, ότι ο Τζίγγερ υπηρέτησε Π.Ν. Αυτός που μου το είπε μάλιστα ανέφερε, ότι κατά τη διάρρκεια της βασικής έκανε ακριβώς ότι και οι άλλοι, χωρίς καμία διαφορά. Όταν ήρθαν οι μεταθέσεις βέβαια, κανείς δεν έμαθε που ακριβώς πήγε και τι έκανε εκεί, αλλά στην βασική ήταν 'ενας από τους πολλούς.

Για σύγκριση, να αναφέρω ότι όταν έκανα εγώ βασική, υπήρξε άτομο που πήρε τηλέφωνο για να μην κάνει θαλαμοφύλακας 10-12 το βράδυ, όπως επίσης (πάλι από την βασική μου) άτομο που έιχα πετύχει μπροστά στον καθρέπτη να επιδεικνύει τα ποντίκια του, επιμελώς μεγενθυμένα με ώρες στα γυμναστήρια, αργότερα έμαθα ότι είχε βγει άοπλος.
Εγω πιστευω οτι ο αντισυνταγματαρχης δεν εφταιγε σε τιποτε,του ειπαν να παει να παρει τα χαρτια και πηγε. Σιγα που επερνε λεφτα και τα εβαζε ολα στην τσεπη του.
Εδώ θα διαφωνήσω. Δεν πιστεύω ότι το έκανε για την ψυχή της μάνας του, αλλά σίγουρα δεν έπαιρνε αυτός τα πολλά λεφτά.

Πάντως και λεφτά να μην έπαιρνε, δεν μπορεί να πει κανείς ότι δεν φταίει. Η αφαίρεση εγγράφων από υπηρεσιακούς φακέλους (γιατί για αυτό κατηγορείται, αν δεν κάνω λάθος) είναι αδίκημα από μόνο του.
Απάντηση