Ειδίκευση αεροναυπηγών

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

σιγά τη γυναίκα ρε σεις .......

πάρτε ο καθένας απο μία Αλεξανδράτου και ανοίχτε σπίτι να δείτε την γλύκα.....

ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ
e-HAF Admin
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

ΟΚ οτι πεις Ανδρεα!
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Τρομερη γυναικα η τζουλια! μην ακουτε τους παντρεμενους η αυτους που οδευουν για παντρια...ειναι τοις πασι γνωστο οτι ο γαμος σκοτωνει τον ερωτα και τα ονειρα των παντρεμενων... στην ηλικια μας τα κοριτσια εχουν παρει πυρκαγια που δε σβηνει ουτε με 10 :fire: .....
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Συμφωνώ για τη τζούλια.Προτιμώ μια ΠΑΠΑΡΙΖΟΥ που είναι και ΘΕΑ!!!!
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Καλά... Τα κορίτσια στην ηλικία μου τα φτιάχνουν μόνο με άτομα άνω των 18... ΔΕ βρίσκεις γκόμενα με τίποτα... Εγώ όμως έχω! Της είπα ότι είμαι πιλότος και τα φτιαξε μαζί μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ξέχασα όμως να αναφέρω το -e!
Εικόνα
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

Kovamaniac έγραψε:Για αν δουλεψεις ως αεροναυπηγος σε μαχητικα πρεπει να δουλεψεις ή στην Dassault ή στην EADS ή στην Lockheed Martin ή στην Boeing ή δεν ξερω που αλλου.

Αν καταφερεις να βγαλεις τη σχολη με βαθμο πανω απο 9 και να κανεις ενα τρομερο Master τοτε μπορεις να δουλεψεις στα μαχητικα.

Αλλα θα εχεις στερηθει 10 χρονια.

Γιατι αν σου βγαινει ο κωλος να βγαλεις τη σχολη με ενα 6-7 και λες ευχαριστω,φαντασου ποσο θες να βγαλεις 9+.

Μονο σε τετοιο επιπεδο μπορεις να δουλεψεις για να "δημιουργησεις"..

Σε οποιοδηποτε αλλο επιπεδο απλως θα υπογραφεις αναφορες απο τεχνικους και αντε να ψαξεις να βρεις καμμια πατεντα για το πως θα στερεωθει το rib της πτερυγας.
Δηλαδη βλεπε ΕΑΒ.

Ασε πηγα ενα καλοκαιρι και ειλικρινα βλαστημησα την ωρα και τη στιγμη που πηγα.Να βλεπεις τρομερα μυαλα να πηγαινουν χαμενα και να υπογραφουν ΤΟ απο την παραγωγη.
Κι εκει στα μαχητικα ειναι.
Πανω ακριβως απο τα F-16 και τα διλιτρα και τα Α-7 και απ'ολα.
Κι εχουν καταντησει οι ανθρωποι να τα βλεπουν και να τα φτυνουν γιατι ενας ακακας διευθυντης τους την ειπε επειδη η ιδεα τους για το πως θα διορθωθει η βλαβη ηταν καλυτερη απο αυτην που προτειναν οι Αμερικανοι και οι Γαλλοι και θιχτηκανε τα μαναρια μου.
Για να πας να εργαστεις σε αυτες τις εταιριες πρεπει να σε διαλεξουν,Αν σπουδαζες στην ΜΙΤ,Riddle,στο Cranfield,ΜΑΙ,ΚΑΙ τοτε θα ειχες την ευκαιρια να σε δουν, να παρεις καμια μια υποτροφια, στην ελλαδα υπαρχουν δυο αεροπορικες εταιρειες, δυο τεχνικες βασεις, πως μπορει να αναπτυχθει οι αεροπορικη παιδεια?
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Καλό!!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

....ένα αθώο ψεματάκι ....
e-HAF Admin
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Ποιες είναι οι 2 τεχνικές βάσεις στην Ελλάδα?
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

ΕΑΒ και η αλλη ειναι τις ολυμπιακης (οι μεγαλες), υπαρχουν μικρα συνεργεια οποιοι επισκευαζουν ελαφρα και ανεμοπτερα.
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

killerwing έγραψε:
Kovamaniac έγραψε:Για αν δουλεψεις ως αεροναυπηγος σε μαχητικα πρεπει να δουλεψεις ή στην Dassault ή στην EADS ή στην Lockheed Martin ή στην Boeing ή δεν ξερω που αλλου.

Αν καταφερεις να βγαλεις τη σχολη με βαθμο πανω απο 9 και να κανεις ενα τρομερο Master τοτε μπορεις να δουλεψεις στα μαχητικα.

Αλλα θα εχεις στερηθει 10 χρονια.

Γιατι αν σου βγαινει ο κωλος να βγαλεις τη σχολη με ενα 6-7 και λες ευχαριστω,φαντασου ποσο θες να βγαλεις 9+.

Μονο σε τετοιο επιπεδο μπορεις να δουλεψεις για να "δημιουργησεις"..

Σε οποιοδηποτε αλλο επιπεδο απλως θα υπογραφεις αναφορες απο τεχνικους και αντε να ψαξεις να βρεις καμμια πατεντα για το πως θα στερεωθει το rib της πτερυγας.
Δηλαδη βλεπε ΕΑΒ.

Ασε πηγα ενα καλοκαιρι και ειλικρινα βλαστημησα την ωρα και τη στιγμη που πηγα.Να βλεπεις τρομερα μυαλα να πηγαινουν χαμενα και να υπογραφουν ΤΟ απο την παραγωγη.
Κι εκει στα μαχητικα ειναι.
Πανω ακριβως απο τα F-16 και τα διλιτρα και τα Α-7 και απ'ολα.
Κι εχουν καταντησει οι ανθρωποι να τα βλεπουν και να τα φτυνουν γιατι ενας ακακας διευθυντης τους την ειπε επειδη η ιδεα τους για το πως θα διορθωθει η βλαβη ηταν καλυτερη απο αυτην που προτειναν οι Αμερικανοι και οι Γαλλοι και θιχτηκανε τα μαναρια μου.
Για να πας να εργαστεις σε αυτες τις εταιριες πρεπει να σε διαλεξουν,Αν σπουδαζες στην ΜΙΤ,Riddle,στο Cranfield,ΜΑΙ,ΚΑΙ τοτε θα ειχες την ευκαιρια να σε δουν, να παρεις καμια μια υποτροφια, στην ελλαδα υπαρχουν δυο αεροπορικες εταιρειες, δυο τεχνικες βασεις, πως μπορει να αναπτυχθει οι αεροπορικη παιδεια?
Αρα συμφωνεις μαζι μου.

Αν τελειωσεις με καλο βαθμο και καταταξη 1 ή 2 σε περνουν για MSC στο ΜΙΤ και στα αντιστοιχα και απο κει και περα αντε γεια.
Αν βγαλεις και πανω απο 18 στις εγχωριες εξετασεις σε παιρνουν και απο το bachelor.


Τα ελληνικα πανεπιστημια εχουν αναγνωριση εξω.

Και οι μηχανικοι που βγαινουν εξω το αποδεικνυουν.

Το θεμα ειναι οτι αυτα τα μυαλα δεν αξιοποιουνται στην Ελλαδα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Kovamaniac την 12 Ιαν 2007, 01:15, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Fantasma337
Δημοσιεύσεις: 1078
Εγγραφή: 06 Ιουν 2004, 22:49
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Fantasma337 »

Οπότε εδώ άν έχεις Στρατολογία με αρχή μέση και τέλος, έρχεται ο recruiter Στρατολόγος της ΠΑ και σου λέει, φίλε μου έλα να εργαστείς στο αντικείμενό σου και να προσφέρεις και στην Πατρίδα, σώζοντας έτσι λεφτά από τον φορολογούμενο...

Είπατε τίποτα???
ACIG Team Member
Εικόνα
ΜΑΧΙΜΩΤΑΤΟΙ ΟΙ ΙΣΧΥΟΝΤΕΣ (Αριστοτέλης)
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Εννοεις να ερθει η στρατολογια και να σε προσλαβει ή κατα τη διαρκεια της θητειας σου?
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

Επεστρεψε στην ελλαδα ενας γνωστος απο το ΜΑΙ, και μεταπτυχιακο στο Riddle ηαι τη του ειπαν,δεν αναγνωριζονται τα διπλωματα σου πηγαινε για δικατσα για αναγνωρισει.
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

killerwing έγραψε:Επεστρεψε στην ελλαδα ενας γνωστος απο το ΜΑΙ, και μεταπτυχιακο στο Riddle ηαι τη του ειπαν,δεν αναγνωριζονται τα διπλωματα σου πηγαινε για δικατσα για αναγνωρισει.
Eιναι αλλη φαση ο στρατος..μη το ψαχνεις.
Ειναι αλλη λογικη εντελως.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Απάντηση