Ιδιωτικές σχολές μηχανικών αεροσκαφών

Περιοχή συζήτησης για τα Αμυντικά Σώματα της Ελλάδας

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Όλες αυτές είναι κρατικές ή ιδιωτικές?Και ειδικεύονται σε πολιτικά ή μαχητικά αεροσκάφη?
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

killerwing έγραψε:American Institute of Aeronautics and Astronautics(USA) κλπ.
H AIAA ειναι συλλογος.

www.aiaa.org

@zafos:Κανε ενα search στο google(www.google.com) και δοκιμασε συνδυασμους λεξεων για να ενημερωθεις με οτι θες και με τις σχολες και με το που και τι μπορεις να σπουδασεις!

Στρωσε κ**ο και κατσε ψαξε! :wink:

Μην περιμενεις μονο απο τους αλλους!

8)
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Φίλε Kovamaniac χαλάρωσε!Απλά ψάχνω το σύντομο δρόμο,εννοείται πως ταυτόχρονα ψάχνω γιατί ούτως ή άλλως στο άλλο post για τους αεροναυπηγούς ήξερα σχεδόν τα πάντα από όσα μου γράψατε!
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Οσα και να σου γραψουμε με μια ωρα στο search θα βρεις πολυ περισσοτερα.

Χαλαρος ειμαι ρε συ εδω και 21 χρονια!
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

21 είσαι ?
e-HAF Admin
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Ναι αμε
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Απορία γενικής φύσεως:Σε περίπτωση που αναθεωρηθεί το άρθρο 16 του συντάγματος και ιδρυθούν ιδιωτικά πανεπιστήμια,θα δημιουργηθούν τμήματα ανώτατης επαίδευσης όλων των σχολών?Δηλαδή και σχολή μηχανικών αεροσκαφών ανώτατης εκπαίδευσης? :roll:






Υ.Γ Μη γκρινιάξει κανείς που ρωτάω γιατί αυτό δεν μπορώ να το απαντήσω με search. :wink:
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

Το αρθρο 16 θα αναθεωρηθει στην επομενη βουλη ,δηλ στην επομενη συνταγματικη αναθεωρηση. Η τελευταια εγινε το 2003-2004 και η επομενη θα γινει 2011-2012.

Σκεψου ιδιωτικο πανεπιστημιο μετα το 2020 και βαλε......
Αυτη η συζητηση με το αρθρο 16 γινεται μονο και μονο να μην πληρωσει η ελλαδα προστιμο στην ΕΕ για την μη συμμορφωσει στις διαταξεις τις.Η ελλαδα παντα κανει τελευταια τις μεταρρυθμισεις,πως το λενε... τις αρεσει,την βρισκει να πληρωνει προστιματα στην ΕΕ.

Μην το σκεφτεσαι φιλε μου Zafos για δημιουργια τετοιων τμηματων στην ελλαδα, επειδη η ελλαδα δεν μπορει να τους αφομοιωσει στην αγορα.
zafos
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 03 Ιαν 2007, 23:59

Δημοσίευση από zafos »

Είσαι σίγουρος?Εμένα κάποιος μου είπε ότι η αναθεώρηση θα γίνει αυτό το μήνα και θα προλάβω εάν θέλω να πάω σε τέτοιο πανεπιστήμιο...
killerwing
Δημοσιεύσεις: 299
Εγγραφή: 03 Ιούλ 2006, 20:43

Δημοσίευση από killerwing »

Αναθεωρηση του αρθρου 16 δεν γινεται τωρα.Τωρα θα ψηφιστει αν θα τεθει στο τραπεζι για να ψηφιστει κατα την αναθεωρησει του συνταγματος.

Ανοιξε το βιβλιο Δικαιο της δευτερας λυκειου και σε καποια παραγραφο που αναφερετε για την βουλη των ελληνων,λεει και για την αναθεωρηση του Συνταγματος,καθε ποτε γινεται και τη αποσκοπει.

Αναθεωρησης του συνταγματος γινεται καθε 8 χρονια (οχι αναγκαστικα) επειδη εγινε το 2004 τωρα θα γινει 2012
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

φιλε μου πραγματικα ευχαριστω. ειχα την εντυπωση οτι η αναθεωρηση θα ψηφιζοταν τωρα και απο την επομενη βουλη-κυβερνηση θα ψηφιζονταν νομοι.αλλα ετσι οπως τα λες εχεις δικιο γιατι οι κινητοποιησεις λενε θα εντατικοποιηθουν το μαρτιο! οποτε τωρα εξηγουνται ολα λογικα.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Απάντηση