FF4 Online testing

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

FF4 Online testing

Δημοσίευση από panpan »

Αν συμφωνεί και ο admin μπορούμε να κανονίζουμε τις διαθεσιμότητες για online testing εδώ: 8)
Εικόνα
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Ας γράφουμε και τα αποτελέσματα των online εδώ... Σήμερα με τον cannon ενεργοποιήσαμε και τα comms του παιχνιδιού και μπορέσαμε να επικοινωνήσουμε χωρίς TS!!! Αλλά το DF του φφ4 χάλια... Με νίκησε 5-6:0... :lol:
Εικόνα
Cannon
Δημοσιεύσεις: 982
Εγγραφή: 12 Μαρ 2006, 10:55

Δημοσίευση από Cannon »

panpan έγραψε:...Αλλά το DF του φφ4 χάλια... Με νίκησε 5-6:0... :lol:
Κρύβε λόγιαααα..... :P :)
Κωνσταντίνος "Cannon" Οικονομίδης - SW4NLS
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

συγνώμη , αλλά απο το σκόρ σας δίνεις συμπεράσματα για το MP ?
e-HAF Admin
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

:lol: =κάνω πλάκα... Όχι μια χαρά είναι το df του... :P
Εικόνα
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Χεχε εγώ τις έφαγα από τον Χριστάρα χθες (ή ο Cannon ήταν; Δεν θυμάμαι...το έχω κάψει. :lol: )
Μετά όμως τις έφαγα και από το AI (στο επίπεδο ACE). Έπειτα από μερικά παιχνίδια όμως συνήθισα το 3d view και πήρα την εκδίκησή μου από τα ΑΙ. :D

Είχαμε κάποια προβλήματα με το multiplayer στο dogfight, γιατί σε κάτι φάσεις μου κολλούσε (ήμουν client) στο τέλος δεν έβγαινε ούτε desktop με τίποτα, οπότε πάτησα το μαγικό κουμπάκι (reset).
Τώρα που το σκέφτομαι είναι ώρα να κρατήσω και κανα backup από την δουλειά που υπάρχει μέσα στο δίσκο γιατί με τις ταρζανιές από τα μπλιμπλίκια μπορεί να χάσω τίποτα και μετά να με κυνηγούν σαν τον Μπένυ Χίλ.

Αν και δεν έχω παίξει πολύ Falcon οπότε δεν μπορώ να κάνω συγκρίσεις, μου άρεσε το overlay που έχει το HUD του κοκκινοχιά. Τώρα φαίνεται κανονικά και στο πράσινο. Επίσης, έχει ελαφρώς βελτιωμένο flight model ή ήταν ιδέα μου; Εκτός και αν ήταν οι αναταράξεις όταν τραβάς G (αυτές δεν υπήρχαν νομίζω).

Το AI είναι πολύ καλό στο ACE (ή εγώ είμαι πολύ άσχετος :lol: ), αλλά όταν σου αρχίσουν τα vertical κι εσύ κρατήσεις ενέργεια μετά από λίγο πέφτουν μόνοι τους, ή κάτι τέτοιο έγινε, γιατί δεν έχω συνηθίσει το 3d και δεν τα καταλάβαινα όλα. Υπάρχει κάποιο κουμπί center view στις ρυθμίσεις;
Να το πατάω δηλαδή και να γυρίζει το κεφάλι μπροστά στο hud γιατί όταν κοιτάζω πίσω και πρέπει να κάνω μανούβρα, μέχρι να γυρίσει το κεφάλι μπροστά για να δω τα όργανα έχω πάει ραντεβού με το έδαφος.

Είχα και κάποια προβλήματα στα γραφικά. Όποτε τρέχω το παιχνίδι βγαίνουν διάφορα σκουπίδια στην οθόνη και τέτοια. Αυτά εξαφανίζονται αν πάω στις ρυθμίσεις και πατήσω save (και ας μην αλλάξω τίποτα).
Δηλαδή πρέπει να φορτώνω το παιχνίδι, να κάνω save στις ρυθμίσεις και μετά να παίζω.
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Μόλις κάναμε δοκιμαστική πτήση με τον ΑΛΕΧΑΝΔΡΟΥ.Host έκανα εγώ.Απογειωθήκαμε και προσγειωθήκαμε χωρίς κολλήματα και ενώ συνήθως αντιμετωπίζω προβλήματα στις επικοινωνίες (Teamspeak) τα πράγματα εξελίχθηκαν μια χαρά.Στο τέλος που απογειωθήκαμε πάλι αντιμετωπίσαμε λίγο lag αλλά όχι μεγάλου βαθμού.Αυτά :wink:
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

Το εφτιαξα και γω και ξεκιναει με 3d πανελ αλλα μολιγυρισω σε 2d κανει cdt καμια ιδεα;;;
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Μήπως εγκατέστησες κάποιο κάποιο cockpit? Σε τι ανάλυση παίζεις?
Εικόνα
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

οχι απο την αρχη ειχε προβλημα
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

Θα πρότεινα αν δε βαριέσαι να ξανακάνεις από την αρχή το setup. Αν δε βιάζεσαι όμως μπορείς να δοκιμάσεις να βάλεις το πιτ του aeyes...(ΠΡΟΣΟΧΗ όχι όπως είναι τώρα θέλει μία εύκολη τροποποίηση) Παίξε και με τη ρύθμιση rendered2d cockpit... Βασικά ψάξε λίγο τις ρυθμίσεις των γραφικών μέσα από το παιχνίδι.(τα advanced έτσι?) Θα τα πούμε και από κοντά και θα το φτιάξουμε don't worry!!! :wink:
Εικόνα
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Γιάννη η λύση νομίζω θα βρεθεί μέσα στο config editor στα cockpits.Άντε να γίνει η εγκατάσταση σου να παίξουμε και σ'αυτό(μέχρι στιγμής τα πάω σχετικά καλά με το online του) :wink:
spook
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 08 Μαρ 2006, 12:38
Τοποθεσία: Π.Φάληρο
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spook »

Χτες το βράδυ κάναμε μια δοκιμαστική πτήση μόνο ναυτιλία και σχηματισμό 4 άτομα σύνολο, με τους Atsali,Cannon και Manik.Πήγε μια χαρά αν και με μικροκολληματάκια σε πολύ κοντινές αποστάσεις. :)
ΕικόναΕικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

spook έγραψε:Χτες το βράδυ κάναμε μια δοκιμαστική πτήση μόνο ναυτιλία και σχηματισμό 4 άτομα σύνολο, με τους Atsali,Cannon και Manik.Πήγε μια χαρά αν και με μικροκολληματάκια σε πολύ κοντινές αποστάσεις. :)

Αυτά τα μικροκολλήματα είναι το lag και αν βάλεις όχι 4 αλλά 14 human players γίνεται άστα να πάνε..

Εγώ προσωπικά ξήλωσα το RV απο το pc μου.. Καλό και eye-candy αλλά.. back to OF.. :twisted: :twisted:
Εικόνα
spook
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 08 Μαρ 2006, 12:38
Τοποθεσία: Π.Φάληρο
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spook »

raptor έγραψε: back to OF.. :twisted: :twisted:
Παίρνουμε σειρά και οι υπόλοιποι σιγά σιγά :D :wink:
ΕικόναΕικόνα
Απάντηση