Διαφήμιση σε περιοδικά

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

Δημοσίευση από atsalis_p »

Ok, η άποψή μου θα πονέσει.

Εγώ λέω όχι, διαφωνώ.

Η ιδέα είναι μια χαρά. Το πρόβλημά μου είναι το εξής:

Δε νομίζω ότι είμαστε σε θέση να κρατήσουμε το ύφος μας, τον χαρακτήρα μας, τη γραμμή μας αν θέλετε

στην περίπτωση που η διαφήμηση πιάσει και πλακώσει κανένα μαζικό κύμα εγγραφών.

Δυστυχώς υπάρχει κι ένα πολύ βασικό επιχείρημα στο παραπάνω (μακάρι να μην υπήρχε και να μην υπήρξε ποτέ):

Πριν ένα "α" χρονικό διάστημα είχαμε κάτι παρόμοιο. Φανήκαμε, τραβήξαμε βλέμματα, έγιναν εγγραφές.

Μετά από λίγο καιρό η e-HAF ήταν ένα φλεγόμενο τοπίο. Και δεν έφτεγαν για αυτό οι "νέες εγγραφές"

σε καμία περίπτωση. Έφταιγε το ότι η e-HAF δεν ήταν έτοιμη για κάτι τέτοιο.

Κι ο πυρήνας, καμένος ήδη από το παρελθόν, δε μπορούσε να "πατήσει πόδι" στο παραμικρό

για να μην παρεξηγηθεί κανείς. Από τον χαμό της προ - e-HAF εποχής είχε μείνει μια τελείως ηλίθια ευγένεια

που αποτέλεσμα είχε να μην είναι η ομάδα στιβαρή σε ορισμένα πράγματα που έπρεπε

και να την παίρνει ο άνεμος του κάθε καινούργιου μέλους.

Ήμουν κι εγώ τότε σχετικά καινούργιο μέλος, αρκετό καιρό μεν αλλά όχι τόσο καιρό στην ομάδα που να μπορώ

να έχω άποψη και να επιμένω σε πράγματα.

(Τίμο, μην πετάξεις πάλι την ατάκα σου ότι δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι στην ομάδα!

Αλοίμονο αν κάποιος με ένα μήνα εδώ σηκωθεί κι αρχίσει και φωνάζει για πράγματα. )

Δεν θέλω να πω περισότερα για ότι έγινε, όσοι ήταν ξέρουν, όσοι δεν ξέρουν θα μάθουν ότι χρειάζεται με τον καιρό...

:shock:

Γουστάρω καινούργια μέλη. Γουστάρω μεγάλη e-HAF. Γουστάρω πολύ.

Δεν νομίζω όμως ότι είμαστε έτοιμοι ακόμα για κάτι τέτοιο.

Διαφωνώ λοιπόν για τώρα αλλά συμφωνώ εάν πρόκειται να το μελετήσουμε,

να φτιάξουμε κάποια πράγματα και όταν είμαστε έτοιμοι να κάνουμε το μπαμ.

Πιστεύω στην ομάδα αλλά δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ξαναδώ ΤΑ ΧΑΛΙΑ του παρελθόντος!

Αυτά, ελπίζω να μην σας πόνεσα πολύ.

(Ειδικά εσένα Πάνο.. σόρυ. )

atsalis_p
321vTS
Εικόνα
ALL GAVE SOME... BUT SOME GAVE ALL

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Η Αδυναμία που αναφέρεις Παναγιώτη στηριζόταν στο "δεν θέλω να φεύγουν μέλη - δεν θέλω κανέναν δυσαρεστημένο - κάνω τις χάρες ολονών"

Αν αυτό ήταν Σφάλμα , ήταν και ευελπιστώ να μήν ξανα γίνει

Στο θέμα μας τώρα....

Πρίν 3 χρόνια δεν μας ήξερε κανείς, κάναμε κάποια βήματα για να μας μάθει ο κόσμος, όπως αυτά που προαναφέρθηκαν + ότι συμμετείχαμε στο Flight Simulators Event.

Υπάρχει όμως μια μεγάλη διαφορά του τότε με του τώρα.

Τότε είχαμε κάτι να δείξουμε και κάτι να προσφέρουμε. Είχαμε μια δυνατή 391, μια δυνατή 321, αλλίμονο όχι πως δεν έχουμε τώρα αλλα τότε ήταν ακόμα ποιο δυνατή.

Και συνεχίζω, τότε είχαμε ένα ΑΤΟ και ένα EMF να σπονσοράρουμε.

Αφού λοιπόν δεν έχουμε αναβαθμίσει το ΑΤΟ Final και αφού δεν έχουμε κάτι χειροπιαστό ούτε επίσημη συνεργασία με το EMF αφότου έφυγαν απο το Subdomain μας, έχουμε να επιδείξουμε τίποτα στο υπόλοιπο FS Community ?

Προσωπικά πιστεύω ΟΧΙ

Άρα δεν συμφωνώ στην παρούσα φάση με την συγκεκριμένη πρόταση

Sorry αλλά είναι προσωπική μου άποψη και ελπίζω και σεβαστή
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 07 Φεβ 2007, 13:06, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
NoFear
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 02:39
Τοποθεσία: Thessaloniki

Δημοσίευση από NoFear »

atsalis_p έγραψε:

(Τίμο, μην πετάξεις πάλι την ατάκα σου ότι δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι στην ομάδα!

Αλοίμονο αν κάποιος με ένα μήνα εδώ σηκωθεί κι αρχίσει και φωνάζει για πράγματα. )
Μου αρεσουν πολυ αυτες οι τοσο σωστες και τοσο ωραια διατυπωμενες αποψεις! :)

Θα περιμενω να παλιωσω πριν κανω αλλο post! :D

EDIT BY ADMIN :?: :!: :lol:
Fighter pilots make movies.Bomber pilots make history!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

atsalis_p έγραψε:...
(Τίμο, μην πετάξεις πάλι την ατάκα σου ότι δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι στην ομάδα!

Αλοίμονο αν κάποιος με ένα μήνα εδώ σηκωθεί κι αρχίσει και φωνάζει για πράγματα. )....
atsalis_p
321vTS
Πάνο μου, δεν είναι καμία ατάκα μου . Αντιθέτως είναι η ΕΠΙΣΗΜΗ γραμμή της e-HAF

Θυμίσου πως και εσύ είχες σοβαρές ενστάσεις και ας ήσουν και εσύ νέος τότε.

ΔΕΝ Νομίζω όμως να επέτρεψα σε κανέναν να αμφισβιτήσει το δικαίωμα της άποψης σου σαν νέος :idea:
e-HAF Admin
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Το αν εχουμε να επιδειξουμε τιποτα στο FS Community δεν περιμενα να το ακουγα απο σενα Τιμο.

Ας ερθει να παρακολουθησει καποιος μια πτηση με πολλαπλα πακετα απο τους ηδη υπαρχοντες e-πιλοτους.

Δεν νομιζω οτι εχουμε κατι να ζηλεψουμε εκτος απο τα γραφικα.

Και ρεαλισμο εχουμε και δυσκολιες στις αποστολες και ολα.

Τι δυνατη και αδυναμη 391.Με 2-3 ατομα που φυγανε,που ομολογω οτι το κατειχαν ρε παιδι μου,χανει δυναμη η ομαδα?

Ας πεταξει καποιος με Jester,Lantirn,atsali,Mystic, manik -κι εσενα ακομα και αρκετους αλλους που ξεχναω-(με τα νεα παιδια δεν εχω πεταξει και δεν ξερω) και μετα ας μας πει οτι υπολοιπομαστε σε ρεαλισμο.

Αυτα γιατι εθιξες,εσφαλμενα για μενα,το οτι δεν εχουμε τιποτα να επιδειξουμε στο FS Community.
Εχουμε να επιδειξουμε ρεαλισμο-και οσοι ξερουν θα κρινουν και θα καταλαβουν.

Οσοι δεν το εκτιμησουν γιατι δεν "απεικονιζονται καλα τα wing trails" υπαρχει και το ACE COMBAT στο PS2.



Ατσαλακη μου,θα συμφωνουσα μαζι σου εαν δεν εβλεπα την αντιμετωπιση του Τιμου σε ενα συγκεκριμενο περιστατικο.
Η κατασταση αυτη ισχυε οταν μπηκαμε εμεις(και παλι καλα δηλαδη γιατι αφου δεν ημασταν κωλοπαιδια και δεν διεκδικουσαμε δαφνες ουτε το παιζαμε μαγκες και πολυξερηδες απο τις πρωτες μερες μας στο forum και προσαρμοστηκαμε ανετα και γρηγορα) και συνεχιστηκε με την προσθηκη των γνωστων-αγνωστων που και τιμη τιμη τους κανω που εστω τους αναφερω με αυτο το ονομα.

Ημασταν,ειμαστε και θα ειμαστε η καλυτερη ομαδα εξομοιωσης αποστολων F-16.

Οι παλιοι εκπαιδευτηκαν απο τους καλυτερους,εγιναν ακομα καλυτεροι και τωρα εκπαιδευουν οι ιδιοι τους μελλοντικους e-ασσους.

Ακουγεται γραφικο αλλα δεν ειναι.

Στο θεμα μας τωρα πιστευω οτι η e-HAF EINAI ETOIMH να δεχθει ατομα και να τα διαχειριστει και να κανει το απαραιτητο "φιλτραρισμα".

Τοσο ο admin οσο και υπολοιποι που επικουρουν το εργο διαχειρησης και συντηρησης του forum,μαζι με τη βοηθεια και τη συμπαρασταση των παλαιοτερων μελων,που ειναι ειναι πιο μαγκες αλλα εχουν ζησει καταστασεις συγχυσης, μπορουν να τα βγαλουν περα με τα περισσοτερα ατομα.

Ωραια ολα αυτα.

Το θεμα ειναι ΤΙ θα κερδισουμε απο τα παραπανω ατομα?

Ειμαστε σιγουροι οτι θα πανε στο πτητικο?

Γιατι να πληρωσουμε για να διαφημιστουμε?
Βγαζει κανεις λεφτα απο δω μεσα?

Ας φτιαξει ενα excel με τα αποτελεσματα απο το Thread: "Πως μαθατε για την e-HAF?"

Και απο κει να δουμε πως θα κινηθουμε.

Συνεση χρειαζεται.
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Ok, επαναδιατυπώνω

Δεν έχουμε να επιδείξουμε τίποτα νεότερο

στο δυνατή ή αδύνατη έχασες μια φράση μου που τόνισα το "ΑΛΙΜΟΝΟ"

και επίσης δεν έφυγαν 2-3 σημαντικοί (e) Ίκαροι αλλά περισσότεροι

Η ομάδα και ειδικότερα οι Μοίρες της είναι σε φάση "ΑΝΟΙΚΟΔΟΜΙΣΗΣ". Όταν υπάρξει , ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ αυτό είναι βέβαιο, περαιτέρω βελτίωση και ανάπτυξη, τότε θα κάνουμε και το επόμενο βήμα μας!
e-HAF Admin
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Δε λεει για Ικαρους ο kova, μιλαει για hardcore μελη.(που αποχωρησαν)
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

LantirN έγραψε:Δε λεει για Ικαρους ο kova, μιλαει για hardcore μελη.(που αποχωρησαν)
Οι οποίοι ήταν και σημαντικοί (e) Πιστοποιημένοι Ίκαροι
e-HAF Admin
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Anzac έγραψε:
LantirN έγραψε:Δε λεει για Ικαρους ο kova, μιλαει για hardcore μελη.(που αποχωρησαν)
Οι οποίοι ήταν και σημαντικοί (e) Πιστοποιημένοι Ίκαροι
Υep.

Νομιζω οτι μιλαμε για περιπου 6-7 ατομα.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

Δημοσίευση από atsalis_p »

NoFear έγραψε:
atsalis_p έγραψε:

(Τίμο, μην πετάξεις πάλι την ατάκα σου ότι δεν υπάρχουν παλιοί και νέοι στην ομάδα!

Αλοίμονο αν κάποιος με ένα μήνα εδώ σηκωθεί κι αρχίσει και φωνάζει για πράγματα. )
Μου αρεσουν πολυ αυτες οι τοσο σωστες και τοσο ωραια διατυπωμενες αποψεις! :)

Θα περιμενω να παλιωσω πριν κανω αλλο post! :D

EDIT BY ADMIN :?: :!: :lol:
ΟΧΙ-ΟΧΙ, καμία σχέση. ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ η γνώμη και η άποψη είναι όχι μόνο σεβαστή αλλά και ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ.

Μην πιάνεσαι από τα λόγια μου με αυτόν τον αρνητικό τρόπο. Ίσως να μην εκφράστηκα καλά αλλά σε καμία περίπτωση δεν εννοούσα κάτι τέτοιο.

Δεν έχεις ιδέα όμως τι έχει συμβεί παλιότερα από άτομα που όχι ποστ κάνανε, αλλά επίδειξη ισχύος, και πολλά άλλα...

Και πάλι μην το πάρεις έτσι.

(Θέλω όμως να μου στείλεις με πμ ότι έσβυσε ο Admin, εάν τουλάχιστον πιστεύεις ακόμα ότι θα ήθελες να φτάσουν τα λόγια σου μέχρι εμένα.)

[Κανονίστε τώρα οι υπόλοιποι να το παίξετε πυροσβέστες πάλι και να πλακώσετε.]

atsalis_p
321vTS
Εικόνα
ALL GAVE SOME... BUT SOME GAVE ALL

Εικόνα
atsalis_p
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1477
Εγγραφή: 27 Ιαν 2005, 19:41
Τοποθεσία: Χανιά τέλος...

Δημοσίευση από atsalis_p »

Anzac έγραψε: Η ομάδα και ειδικότερα οι Μοίρες της είναι σε φάση "ΑΝΟΙΚΟΔΟΜΙΣΗΣ". Όταν υπάρξει , ΚΑΙ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ αυτό είναι βέβαιο, περαιτέρω βελτίωση και ανάπτυξη, τότε θα κάνουμε και το επόμενο βήμα μας!
ΑΜ ΜΠΡΑΒΟ, έρχεσαι στα λόγια μου. Δεν ήθελα να το πω αλλά χαίρομαι που το είπες.

Παιδιά, με τον καιρό ξεχάσαμε ότι το Α και το Ω είναι η πτητική δραστηριότητα.

Εκείνη η 391 έκανε αυτό ακριβώς με έναν πολύ ποιοτικό τρόπο. Αυτό την έκανε έτσι δυνατή όπως λες.

Νομίζω από αυτή τη δύναμη προέκυψε και η ανάγκη για παραπάνω πράγματα, ΑΤΟ κλπ, πράγματα που τελικά πήγαιναν παράλληλα.

Συμφωνώ, δεν έχουμε να δείξουμε κάτι ιδιαίτερο σήμερα από ΑΤΟ, EMF και λοιπά.

Έχουμε όμως την πτητική δραστηριότητα. Ήταν η ουσία του πράγματος, ήταν ο λόγος δημιουργίας και ύπαρξης

και σήμερα είναι σε πολύ σοβαρό επίπεδο. ΑΥΤΟ είναι που πρέπει να επιδείξουμε στον "έξω κόσμο"

αλλά κι αυτό είναι που ψάχνει ο "έξω κόσμος" νομίζω κι έρχεται.

Θέλει να πετάξει και να γίνει καλός από καλούς και καλύτερος από καλύτερους. Δεν θέλει να κάνει development στο φάλκον.

Αυτό λοιπόν δεν χάθηκε. Υπάρχει η γνώση, είναι συγκεντρωμένη και διαθέσιμη (με τον κατάλληλο τρόπο πάντα)

αλλά και ζωντανή και πάντα εξελήσεται γιατί πάντα υπάρχουν κι άλλα πράγματα για να μάθουμε.

Χρειάζεται μόνο λίγο σουλούπωμα. Αυτήν την "ανοικοδόμηση" που λες.

Γνώμη μου λοιπόν είναι ότι όταν γίνει αυτή η ανοικοδόμηση θα πρέπει να γίνει και το άνοιγμα,

να βγούμε και να παρουσιάσουμε ΤΟ ΠΩΣ ΠΕΤΑΜΕ.

Είμαι 1000% σίγουρος ότι αν κινηθούμε έτσι ΘΑ ΣΚΙΣΟΥΜΕ! ΘΑ ΚΟΥΦΑΝΟΥΜΕ! Θα γίνει μεγάλος χαμός.

atsalis_p
321vTS
Εικόνα
ALL GAVE SOME... BUT SOME GAVE ALL

Εικόνα
WingedWolf
Δημοσιεύσεις: 800
Εγγραφή: 11 Σεπ 2005, 15:22
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από WingedWolf »

Κατά την γνώμη μου μια διαφήμιση στον τύπο δεν είναι αυτο που χρειάζεται... Αν φτιάχναμε video που να περιγράφουν τη είναι e-haf (Μοίρες κ.τ.λ) και ένα άλλο καθαρά από αποστολή comms κ.τ.λ και το ανεβάζαμε στου Patrick youtube κ.τ.λ τότε θα προσελκύονταν άτομα εξίσου. Επίσης μια παρουσίαση στα ξένα forum Frugals FreeFalcon κ.τ.λ θα ήταν καλή....Αυτό από εμένα.
Εικόνα
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Δεν χρειαζόμαστε τίποτα από αυτά. Και στο διεθνές falcon community είμαστε πολύ γνωστοί.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Και στου Patricks επίσης :)

@ WingedWolf

...σωστά όλα αυτά, μόνο που θα απευθύνεται μόνο σε Έλληνες....σιγά μην γνωρίζουν οι ξένοι Ελληνικά

το μόνο που ξέρουν είναι το "Θα τον ξ*** τον Π***έ"

:) :) :)
e-HAF Admin
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

...ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΦΑΓΑΜΕ... ΑΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Απάντηση