Ιδέα για Ιστοσελίδα!

Δώστε το δικό σας στίγμα για το Forum

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Παιδιά πιστεύω ότι για να γίνει αυτό πρέπει να γίνει μια συνάντηση από κοντά για να συζητηθούν περισσότερα πράγματα σχετικά με αυτό το θέμα.
spook
Δημοσιεύσεις: 243
Εγγραφή: 08 Μαρ 2006, 12:38
Τοποθεσία: Π.Φάληρο
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από spook »

Το θέμα είναι πόσο χρησιμοποιείται η αρχική σελίδα σε σχέση με τα υπόλοιπα αλλά και από την άλλη τι εικόνα δείχνει για μας σε κάποιον που μας επισκέπτεται.Προσωπικά τη χρησιμοποιώ ελάχιστα αφού ότι χρειάζομαι υπάρχει στο forum.Το forum είναι άγιο και καλό με τα links για Homepage/Downloads/Commit αλλά όπως και να το κάνουμε το Homepage είναι αυτό που βλέπει κάποιος τη πρώτη φορά και σχηματίζει εντύπωση.Αν δεν μπορούν να ενσωματωθούν όλα μαζί, μια σελίδα flash με links για όλους τους σημαντικούς τομείς της e-HAF όπως είπατε παραπάνω είναι καλύτερο αφού τα έχουμε όλα μαζεμένα.Απ'την άλλη είμαστε πολλά μέλη και εφ'όσον συμφωνούν αρκετοί θα μπορούσαμε να μοιραστούμε(?) το κόστος καινούριου(?) site αν βέβαια κάτι τέτοιο είναι εφικτό.
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Η τελευταία πρόταση σου είναι αδύνατη, ή τουλάχιστον όσον αφορά την διοίκηση είναι μη αποδεκτή!
e-HAF Admin
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Αν το κάνουμε μακροπρόθεσμα Τίμο αλλά όσο να ναι κάποια πράγματα χρειάζεται να συζητηθούν με όλα τα μέλη από κοντά...
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Να ξοδευτούν χρήματα δεν είναι καλή ιδέα και δεν χρειάζεται αφού υπάρχουν τόσες υποδομές δωρεάν. Μην ξεχνάμε πως πρόκειται για ένα χόμπυ.

Εμένα πάντως μια χαρά μου φαίνεται η σελίδα. Βάζετε μια όμορφη αρχική με ένα φλασάκι και ξεμπερδεύετε.

Μετά όμως μην αρχίσουν κι άλλα παράπονα του στυλ το intro είναι ωραίο αλλά το υπόλοιπα κομμάτια του site διαφέρουν μεταξύ τους κτλ (inconsistency στα Ελληνικά :D)
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Να ξοδευτούν χρήματα για να φτιαχτεί μια σελίδα εικονικής και μη κερδοσκοπικής ομάδας , είναι πραγματικά ανούσιο, καθότι τα λεφτά αυτά δεν πρόκειται να προσελκύσουν κόσμο και ούτε θα γίνει ποτέ απόσβεση τους!

Επίσης, μπορεί η σελίδα να είναι σε phpnuke και να είναι Outdated, έχει όμως την δικιά της ιστορία και το δικό της περιεχόμενο.

Μπορεί να είναι outdated και αυτό, αλλά αν ψάξεις στα links που περιέχει όλο και κάτι χρήσιμο θα βρείς που δεν το γνωρίζεις.

Θυμάμαι ότι αεροπορικό λινκ έβρισκα το έβαζα εκεί. Και ότι άλλο χρήσιμο λινκ φυσικά.

Έτσι λοιπόν να την πετάξουμε στα σκουπίδια ? Ξέρω είναι βαριά και είναι η μοναδική μας ιστοσελίδα που αργεί να ανοίξει. Έχω γράψει άπειρες ώρες για να την βελτιώσω και να την τροποποιήσω. Να πάει έτσι στον πάτο ? Κρίμα......

Τουλάχιστον να υπήρχει κάποιο άλλο είδος Site να του κάναμε import την database και να δούλευε άμεσα, με το ίδιο περιεχόμενο και άλλο στύλ, δεν θα έλεγα όχι!
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Λοιπόν, επειδή είμαι απο τους παλιούς Falcon-άδες, θα πρότεινα η εισαγωγική flash να βασιζόταν σε κάτι ανάλογο του .....

Εικόνα

σας θυμίζει τίποτα ?

:D
e-HAF Admin
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Την πίτα εννοείς?
Γιώργος
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Ωωωω έλα ρε αρχηγέ! F-16 Combat Pilot. Το είχα στην Amiga και είχα τερματίσει και το campaign. Επικό.
Μου άρεσε που γύριζε το κεφάλι του ο πιλότος αναλόγως που πήγαινες το ποντίκι στην οθόνη όπου έβαζες όπλα.
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Anzac έγραψε:Να ξοδευτούν χρήματα για να φτιαχτεί μια σελίδα εικονικής και μη κερδοσκοπικής ομάδας , είναι πραγματικά ανούσιο, καθότι τα λεφτά αυτά δεν πρόκειται να προσελκύσουν κόσμο και ούτε θα γίνει ποτέ απόσβεση τους!
Τίμο η ιστοσελίδα μας είναι σα το σπίτι μας, στο σπίτι δηλαδή δε βάζεις καινούρια πράγματα επειδή δε κάνεις απόσβεση ή για να το δουν οι καλεσμένοι και να πουν κάτσε εδώ είμαστε το κάνουμε ΓΙΑ ΜΑΣ!!!(δε θέλω να θιχτείς δε έχω αυτό το σκοπό)Άμα είναι να το κάνουμε σωστά και ας δώσουμε και κάτι παραπάνω...

Εγώ λέω να συζητηθούν από κοντά αυτά πράγματα...έστω από teamspeak...
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Σπίτι μας είναι φυσικά, και ότι έχει γίνει έχει γίνει με μεράκι και αγάπη για αυτό, στο μέτρο που φυσικά μας επιτρέπεται.....

Για να αγοράσεις στήσιμο σελίδας κοστίζει αρκετά απο ότι σηκώνουν οι τσέπες μας, ...νομίζω
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Περισσότερα πάνω στην ιδέα μου.....

Φυσικά αυτό είναι μια πρόταση.

Οι νέες εικόνες θα πρέπει να είναι Έγχρωμες

Εικόνα
e-HAF Admin
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

Δυστηχώς, δεν μπορώ να σας βοηθείσω γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά...
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

kongrigo έγραψε:Δυστηχώς, δεν μπορώ να σας βοηθείσω γιατί δεν έχω ιδέα από αυτά...
για φαντάσου να απαντήσουν άλλοι 300 σαν εσένα!

τι να σου πώ ?
e-HAF Admin
kongrigo
Δημοσιεύσεις: 3248
Εγγραφή: 24 Μάιος 2005, 14:50
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από kongrigo »

οκ...

... μέσα σε όλα, γουστάρω αλλά από τεχνικά θέματα δεν σκαμπαζω μία...

Πάντως σαν όνομα το «PHP» μου αρέσει αν και το JSP μου θυμίζει F35,

και το ...«μέσω του control του PHPNuke»... κάτι μου λέει για ΠΕΠ...

:wink: :D :)
...είμαι και μιραζάκιας...
Η ΦΥΣΙΣ ΔΙΔΑΣΚΕΙ ΓΝΩΣΙΝ
Ως ηγήτορες των ιδεών μας, οφείλουμε να αντεπεξέλθουμε στις πιέσεις των ιδανικών μας...Εικόνα
Απάντηση