ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΟ FLAMING CLIFFS

Lomac Lock-On Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
antonis
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 24 Απρ 2007, 17:08

Δημοσίευση από antonis »

παντος υπαρχει λυση χωρις ολα τα παραπανω οποιος θελει ας στηλει p.m
antonis
Δημοσιεύσεις: 74
Εγγραφή: 24 Απρ 2007, 17:08

Δημοσίευση από antonis »

τελικα δουλεψε ?????? παρακαλω απαντηστε για να δουμαι τη γινεται με το joistick
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Και γω έστειλα pm κι ακόμα περιμένω.
Γενικά το όλο θέμα μέχρι να καταφέρεις να παίξεις το FC 1.1b πολύ σπάσημο βρε παιδί μου... Όχι μόνο απο τις οδηγίες της κατηγορίας 'LOCK ON' που ανα Θέμα ανάκατα είναι, & πάλι demi αν κάνεις δουλειά ή όχι,αλλά δεν μπορείς και συγκεκριμένα να βρεις κατα φθίνουσα σειρά σε ποιο τα χει μαζεμένα/ αποτελεσματικές οδηγίες.
Ξεκινάει ας πούμε με ένα error (πχ λεμε τώρα) σε in-game graphics,έτσι αρχίζει βάσει τίτλου δλδ και πιο κάτω βλέπεις να λένε για το setup,μια προηγούμενη έκδοση του παιχνιδιού,για εμβέλειες και το κάθε τι,ξεφεύγεις.

Forum είναι, δε λέω,απλώς αξίζει να μαζευτούν ολοκληρωμένες,με σαφήνεια οδηγίες μέχρι να παίξει επιτυχώς,μιας και το game έχει τη ζήτησή του, βλέπεις και στα torrents, sites ή uTube tutorials που ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του. Το πως και με πια κατεβασμένη κόπια,ή τί σύστημα/λειτουργικό και codecs έχεις βάλει,αν δοκίμασες να σβήσεις το protect.exe & .dll, αν έκανες disable to CD/rw disc,αν δοκίμασες anti-blaxx,DT,alcohol,σε dvd αν αν αν αν....
Εγώ μιά φορά είχα ασχοληθεί,poy μέχρι και το 1.1b και κατάφερα να το παίξω,απο (RUS to eng )version,είχε τα κουλά του βέβαια,αλλα άξιζε και με κράτησε καιρό...

Τώρα που θα βγει και το καινούριο κιόλας,θα χουμε πάλι θέμα φαντάζομαι,απλώς τόσες προσπάθειες ανα το internet και setups θα βοηθούσε αυτούς που δεν μπορούν/δεν θέλουν να το προμηθευοτούν αυθεντικό.. Τι μας κάνεις mother Russia..
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

pm που στείλατε ; δεν κατάλαβα
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Βασικά στα υπόλοιπα που είπα ήταν η ουσία,αυτό που ήθελα να μείνει,τεσπα,μην ξεφεύγουμε όπως είπα.

(προφανώς στον απο πάνω αναφέρομαι αλλα και σε κάποιο άλλο άτομο, θυμάμαι του ζητήθηκε πμ για το θέμα)
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

η μόνη λύση πάντως που ξέρω εγώ και για εμένα έχει δουλεύψει, είναι ότι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να βάλεις το cd του FC σε DVD RW / CD RW cdrom device. Πρέπει να είναι απλό cd/dvd
e-HAF Admin
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Αν εννοείς ότι έστειλες σε μένα πμ, μην περιμένεις απάντηση, καθώς δεν το ξαναέβαλα ποτέ. Ευτυχώς δεν το αγόρασα γιατί είναι μεγάλη πατάτα.

Σου είχα απαντήσει στο πμ, λέγοντας σου πως το έχω διαγράψει...
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Corsair: δεν νομίζω να κατάφερες να εγκαταστήσεις εως και τα τελευταία patches επιτυχώς για να έχεις τέτοια γνώμη,απόλυτα, να το ξέρεις τόσο σφαιρικά δλδ το παιχνίδι.. δεν θυμάμαι και πότε/αν μιλήσαμε. Εμά πια,τόση αφοσίωση με το falcon,ή μήπως έκρινες απ'τα bugs και κουφά των πρώτων εκδόσεων; Ναι,ξεκίνησε προ 7ετίας ο τίτλος και δεν είχε τόσο ανοιχτό κώδικα & δομή, ή δυνατότητες για τα περεταίρω mods και τα παρεμφερή,αλλά πιστεύω εως τώρα έιναι απ'τις πιο ολοκληρωμένες προσπάθειες γενικά (τόσα α/φη ,περιβάλλον γενικά,μοντέλο ζημιων, κοκ) εξού και οι τόσoς κόσμος που ασχολείται..


Tεσπα..μην αρχίσουμε με αυτά ,και αυτό που είπες ακριβώς δοκίμασα Anzac

-ή παλιότερα αποσύνδεσα τελείως το cd-rw εγγραφή του mdf σε μικρή ταχύτητα
-ακολουθούσα το καθενός setup τα readME κανονικά και προκοπή δεν είδα( εκτός της RU -παρακινδυνευμένης- έκδοσης) /κάτι κουφά setup τις 1.02 πάνω στην 1.1 όπως πρότειναν –το τρέχει με μενού της 1.1 αλλά αποστολές και άφη έχει της .02 μονο..κλπ....
Κάπου εκεί είναι η λύση,το καταλαβαίνω και γω απ'τα συμφραζόμενα,αλλά σίγουρα είναι απαραίτητο και κάποιο crack-άρισμα,ανα έκδοση patch,μιας και υπάρχουν διάφορα...Δοκίμασα και κάποιες άλλες εκδόσεις (σε μια πχ,δημιουργεί νέο φάκελο: Ubisoft/ Eagle dynam + Eagle dynamics)αλλά και πάλι ότι και να κάνω μου βγάζει συνεχώς να 'install application lybraries and reboot', το κάνω/επανεκίνηση/ τ τρέχω και ξανά βγάζει τα ίδια ή ζητάει ενεργοποίηση starforce & reboot ξανά…
[στο συγκεκριμένο εγκαταστάθηκαν: lomac- updateALL1.02- FC- 1.12a- 1.12beng] σε 64-bit win στο κανονικό p.f. ΚΑΙ στο prog.files(*86),με τα codecs που ζητά όλα κομπλέ..]

Χρόνο δεν είχα τόσο καιρό να ξαναδώ τι παίζει,και απο τότε (που έχω να ασχοληθώ) στα torrents δεν έχει τόσο υλικό πια, αλλά απ'αυτό το χάος ξέρω οτι υπάρχει κάποια λύση.
1)Κανένας χριστιανός που ξέρει πάνω κάτω τι χρειάζεται βήμα βήμα; Όχι το τι διάβασε ή νομίζει,να είδε αποτέλεσμα ο ίδιος θέλω..
2) Ασχολήθηκα και με sfcdvrem, sfdrvup, ή διαγραφή των protect .exe & .dll.. Eκεί πιστεύω μπορεί να γίνει δουλειά και όχι με τα anti-blaxx/ daemon, τι λέτε;
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Antwnis έγραψε:Corsair: δεν νομίζω να κατάφερες να εγκαταστήσεις εως και τα τελευταία patches επιτυχώς για να έχεις τέτοια γνώμη,απόλυτα, να το ξέρεις τόσο σφαιρικά δλδ το παιχνίδι.. δεν θυμάμαι και πότε/αν μιλήσαμε. Εμά πια,τόση αφοσίωση με το falcon,ή μήπως έκρινες απ'τα bugs και κουφά των πρώτων εκδόσεων; Ναι,ξεκίνησε προ 7ετίας ο τίτλος και δεν είχε τόσο ανοιχτό κώδικα & δομή, ή δυνατότητες για τα περεταίρω mods και τα παρεμφερή,αλλά πιστεύω εως τώρα έιναι απ'τις πιο ολοκληρωμένες προσπάθειες γενικά (τόσα α/φη ,περιβάλλον γενικά,μοντέλο ζημιων, κοκ) εξού και οι τόσoς κόσμος που ασχολείται..
Τα είχα εγκαταστήσει όλα. Υπάρχει άλλο ποστ που το αναφέρω. Αυτό που δεν έχω βάλει (και ούτε πρόκειται) είναι το FC2. Το ότι είναι πατάτα είναι προσωπική άποψη. Κάτι High G, κάτι radar με κουτάκια και άλλα πολλά δείχνουν το arcade του παιχνιδιού. Δεν υπάρχει καμία σύγκριση με το Falcon.
Γιώργος
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Μετά το BMS το χάος.. :twisted: Υπομονή..
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

raptor έγραψε:Μετά το BMS το χάος.. :twisted: Υπομονή..
Και το BMS 3 μια χαρά είναι. Καλά αν βγει το 4.... :twisted:
Γιώργος
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Χμ,τεσπα μήπως θυμάσαι Corsair αν η λύση είναι περίπου με το να πας Device manager/view/show hidden dev. και να απεγκατασατήσεις το εκεί starforce;
Ή με αυτό,το τσεκάρεις αν λειτούργησε το εκάστοτε anti-starforce removal και γενικά ένα κολπάκι έχει εκεί..

Καταρχάς για να παίξει σε win 7 το 1.12a/b δεν περιμένουμε να βγεί και νέο patch? Ή κατεβάζεις ανάλογη έκδοση του strfrc και το crackαρεις?
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Πάντως εγώ έφαγα πολλές ώρες στο παρελθόν και λύση δεν βρήκα, το starforce κάνει δουλειά..
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Antwnis έγραψε:Χμ,τεσπα μήπως θυμάσαι Corsair αν η λύση είναι περίπου με το να πας Device manager/view/show hidden dev. και να απεγκατασατήσεις το εκεί starforce;
Αυτό που λες δεν το έκανα ποτε

Antwnis έγραψε:Καταρχάς για να παίξει σε win 7 το 1.12a/b δεν περιμένουμε να βγεί και νέο patch? Ή κατεβάζεις ανάλογη έκδοση του strfrc και το crackαρεις?
Δεν ξέρω για Win7, όταν το έβαλα είχα ΧΡ
Γιώργος
Απάντηση