(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

Μετάφραση Falcon Manual
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Εθελοντισμός
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
xrhstaras

Ένταξη: 15 Νοέ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 12 Φεβ 2018
Τόπος: Αθήνα, Κάτω Πατήσια
Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάι, 2008 9:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά το project έχει ξεκινήσει...Είναι πολύ αργά τώρα.
Το θέμα είναι αν θα δηλώσουν κι άλλα άτομα Ιn να καταμερίσουμε ακόμα καλύτερα την εργασία και να τελειώνουμε πιο γρήγιορα.

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 03 Νοέ 2012

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάι, 2008 11:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το θέμα δεν είναι ποιος θα δηλώσει in το θέμα είναι ποιός απο αυτούς που δηλώσαν in θα παραμείνει με αυτά που λέγονται.
Cosa unable να συνεχίσει λοιπόν, γιατί ορισμένα πράγματα έχουν και τα όριά τους και γιατί είμαι και λίγο ευαίσθητος σε κάποιους τομείς.Καλό κουράγιο σε οσους θα συνεχίσουν αυτήν την προσπάθεια, θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω και γώ ανεπίσημα negative comments removedΑυτό θα είναι και το τελευταίο μου post σε αυτό το forum, από δω και πέρα μόνο commit και μόνο πτητικά θέματα της 320 για μένα.

**Οσο με φορτώνει ο γραπτός λόγος του Στάθη άλλο τόσο με κατευνάζει ο απευθείας διάλογος μαζί του μέσω TS, δεν έχω να πώ τίποτα άλλο , το παραδέχομαι δημόσια.

EDITED

Έχει επεξεργασθεί από τον/την cosa στις Κυρ 25 Μάι, 2008 4:56 am, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
panpan
Moderator
Moderator

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 15 Δεκ 2017
Τόπος: Βύρωνας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Μάι, 2008 11:38 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σιγά ρε Μάνο κούλαρε... δεν έγινε και τίποτα... συνεχίζουμε Wink
Moderator

Ένταξη: 30 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 05 Ιάν 2015
Τόπος: Δρακόλιμνη Γκαμήλας
Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάι, 2008 5:01 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευτυχως υπαρχει και το ΤΣ. Wink Θεμα ληξαν και οπως ειπε κ ο χρηστος καλως να αρχισει πιο ενεργα το project. Wink

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
M2k.......F16
Επιστροφή στην κορυφή
raptor

Ένταξη: 31 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 17 Σεπ 2018
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάι, 2008 5:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο Στάθης με κάλυψε σε όλα τα προηγούμενα.. Κανείς δεν είναι αρνητικός στην ιδέα όπως αντιτάσουν κάποιοι στα προηγούμενα posts, πολύ απλά λέμε την προσωπική μας γνώμη για κάτι που έχει δοκιμαστεί και παλιότερα. Πολύ καλά θα κάνετε να συνεχίσετε και μακάρι να το τελειώσετε και σύντομα, η LP δεν θα έχει και κανένα πρόβλημα να το κάνει και host επίσημα, business της είναι. Απλά είναι δύσκολο και χρονοβόρο, χωρίς επίσημη μετάφραση ορολογίας τα περισσότερα μέλη του project να είστε σίγουροι οτι θα χρησιμοποιούν διαφορετικές λέξεις σε ίδιους όρους, και ο Νάκος ανέφερε τα περι καλύτερης αξιοποίησης του χρόνου...

Good luck!! Wink

Ένταξη: 15 Νοέ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 12 Φεβ 2018
Τόπος: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάι, 2008 5:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

raptor έγραψε:
να είστε σίγουροι οτι θα χρησιμοποιούν διαφορετικές λέξεις σε ίδιους όρους

Η ομάδα μετάφρασης το έχει αναλάβει αρκετά υπεύθυνα το θέμα. Ακολουθούμε κοινή γραμμή σε τέτοια θέματα, προσπαθώντας να εκμηδενίσουμε όσο μπορούμε τη διαφορετική απόδοση ιδίων όρων.

Ένταξη: 27 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 23 Αύγ 2018

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάι, 2008 10:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

<removed by me>

θέμα με την LP δεν υπήρξε και καμία σχέση με τα δικαιώματα που αναφέρθηκε
το παλαιότερο project το ΑΚΥΡΩΣΑ εγώ γιατί κάποιοι τότε γράφτηκαν απλά για να γραφτούν "ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ" στην e-HAF και απο έργο ΜΗΔΕΝ

όσο για την μετάφραση, σας κάλυψαν με απαντήσεις τους συνάδελφοι νωρίτερα

δεν μεταφράζουμε ορολογίες, μεταφράζουμε κείμενο

<removed by me>

και BTW, το μεταφρασμένο manual θα είναι προσφορά στην ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ και όχι προσφορά στα μέλη της e-HAF

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΥΡΙΟΙ Idea Idea Idea

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Anzac στις Τετ 04 Ιούν, 2008 7:01 pm, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
skyray

Ένταξη: 13 Μάρ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Μάρ 2016

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν, 2008 8:42 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

in και εγώ

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 26 Ιούν 2018
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν, 2008 9:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δήλωσε κεφάλαιο που θέλεις να μεταφράσεις στην ενότητα Μετάφραση Manual... Υπάρχει λίστα με τα παιδιά που ασχολούνται ήδη και ποια κεφάλαια έχει πάρει ο καθένας.

Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν, 2008 10:15 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SkyRay έγραψε:
in και εγώ

ok σε βάζω μέσα στην ομάδα

εσύ δες τις ανακοινώσεις Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Aegeus

Ένταξη: 09 Μάρ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 21 Απρ 2016

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν, 2008 5:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

In
Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν, 2008 6:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aegeus έγραψε:
In
welcome beer
Επιστροφή στην κορυφή
Archael

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 27 Απρ 2010
Τόπος: A.A. Θεσσαλονικης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν, 2008 12:54 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειμαι κατοχος ενος Cambridge First Certificate in English με βαθμο C αλλα προτιθεμαι να συνδραμω στο εγχειρημα σας, αν σας ειμαι χρησιμος.
Ειναι μια καλη ευκαιρια να διαβασω πιο προσεκτικα το εγχειριδιο.
Αναμενω κατευθυντηριες...

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν, 2008 8:19 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Archael έγραψε:
Εγω ειμαι κατοχος ενος Cambridge First Certificate in English με βαθμο C αλλα προτιθεμαι να συνδραμω στο εγχειρημα σας, αν σας ειμαι χρησιμος.
Ειναι μια καλη ευκαιρια να διαβασω πιο προσεκτικα το εγχειριδιο.
Αναμενω κατευθυντηριες...
welcome mate
Επιστροφή στην κορυφή
djohn

Ένταξη: 26 Απρ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 05 Ιάν 2009

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Ιούν, 2008 4:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν παιδιά καλώς σας βρήκα και πάλι και συγχαρητήρια για την προσπάθειάς σας...

Κατ αρχάς ... έχω proficiency στα αγγλικά.. αλλά εκτός αυτού σπουδάζω και τεχνολογία αεροσκαφών οπότε είμαι σίγουρα σε θέση να βοηθήσω στην μετάφραση των manuals. Φέτος πήρα και το μάθημα ξένη γλώσσα-ορολογία και σίγουρα πάω να χτυπήσω 10αρι...

Αν αναλάβω κάποιο τμήμα μετάφρασης θα το φέρω σίγουρα εις πέρας

Καλή συνέχεια.... Και περιμένω να μου αναθέσετε δουλίτσα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Εθελοντισμός Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 4 από 7

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials