Μετάφραση Falcon Manual

Περιοχή προσφοράς εθελοντικών εργασιών
Απάντηση
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

Παιδιά το project έχει ξεκινήσει...Είναι πολύ αργά τώρα.
Το θέμα είναι αν θα δηλώσουν κι άλλα άτομα Ιn να καταμερίσουμε ακόμα καλύτερα την εργασία και να τελειώνουμε πιο γρήγιορα.
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Το θέμα δεν είναι ποιος θα δηλώσει in το θέμα είναι ποιός απο αυτούς που δηλώσαν in θα παραμείνει με αυτά που λέγονται.
Cosa unable να συνεχίσει λοιπόν, γιατί ορισμένα πράγματα έχουν και τα όριά τους και γιατί είμαι και λίγο ευαίσθητος σε κάποιους τομείς.Καλό κουράγιο σε οσους θα συνεχίσουν αυτήν την προσπάθεια, θα προσπαθήσω να σας βοηθήσω και γώ ανεπίσημα negative comments removedΑυτό θα είναι και το τελευταίο μου post σε αυτό το forum, από δω και πέρα μόνο commit και μόνο πτητικά θέματα της 320 για μένα.


**Οσο με φορτώνει ο γραπτός λόγος του Στάθη άλλο τόσο με κατευνάζει ο απευθείας διάλογος μαζί του μέσω TS, δεν έχω να πώ τίποτα άλλο , το παραδέχομαι δημόσια.

EDITED
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος cosa την 25 Μάιος 2008, 04:56, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

σιγά ρε Μάνο κούλαρε... δεν έγινε και τίποτα... συνεχίζουμε :wink:
Εικόνα
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Ευτυχως υπαρχει και το ΤΣ. :wink: Θεμα ληξαν και οπως ειπε κ ο χρηστος καλως να αρχισει πιο ενεργα το project. :wink:
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Ο Στάθης με κάλυψε σε όλα τα προηγούμενα.. Κανείς δεν είναι αρνητικός στην ιδέα όπως αντιτάσουν κάποιοι στα προηγούμενα posts, πολύ απλά λέμε την προσωπική μας γνώμη για κάτι που έχει δοκιμαστεί και παλιότερα. Πολύ καλά θα κάνετε να συνεχίσετε και μακάρι να το τελειώσετε και σύντομα, η LP δεν θα έχει και κανένα πρόβλημα να το κάνει και host επίσημα, business της είναι. Απλά είναι δύσκολο και χρονοβόρο, χωρίς επίσημη μετάφραση ορολογίας τα περισσότερα μέλη του project να είστε σίγουροι οτι θα χρησιμοποιούν διαφορετικές λέξεις σε ίδιους όρους, και ο Νάκος ανέφερε τα περι καλύτερης αξιοποίησης του χρόνου...

Good luck!! :wink:
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

raptor έγραψε:να είστε σίγουροι οτι θα χρησιμοποιούν διαφορετικές λέξεις σε ίδιους όρους
Η ομάδα μετάφρασης το έχει αναλάβει αρκετά υπεύθυνα το θέμα. Ακολουθούμε κοινή γραμμή σε τέτοια θέματα, προσπαθώντας να εκμηδενίσουμε όσο μπορούμε τη διαφορετική απόδοση ιδίων όρων.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

<removed by me>

θέμα με την LP δεν υπήρξε και καμία σχέση με τα δικαιώματα που αναφέρθηκε
το παλαιότερο project το ΑΚΥΡΩΣΑ εγώ γιατί κάποιοι τότε γράφτηκαν απλά για να γραφτούν "ΕΘΕΛΟΝΤΕΣ" στην e-HAF και απο έργο ΜΗΔΕΝ

όσο για την μετάφραση, σας κάλυψαν με απαντήσεις τους συνάδελφοι νωρίτερα

δεν μεταφράζουμε ορολογίες, μεταφράζουμε κείμενο

<removed by me>

και BTW, το μεταφρασμένο manual θα είναι προσφορά στην ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ και όχι προσφορά στα μέλη της e-HAF

ΚΟΙΝΟΤΗΤΑ ΚΥΡΙΟΙ :idea: :idea: :idea:
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Anzac την 04 Ιουν 2008, 19:01, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
skyray
Δημοσιεύσεις: 77
Εγγραφή: 13 Μαρ 2008, 01:35

Δημοσίευση από skyray »

in και εγώ
Phabulus Phucker Phantastic Phanatic Phorever PHANTOM
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

Δήλωσε κεφάλαιο που θέλεις να μεταφράσεις στην ενότητα Μετάφραση Manual... Υπάρχει λίστα με τα παιδιά που ασχολούνται ήδη και ποια κεφάλαια έχει πάρει ο καθένας.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

SkyRay έγραψε:in και εγώ
ok σε βάζω μέσα στην ομάδα

εσύ δες τις ανακοινώσεις :!:
e-HAF Admin
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

In
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Aegeus έγραψε:In
welcome :beer:
e-HAF Admin
Archael
Δημοσιεύσεις: 38
Εγγραφή: 01 Ιουν 2008, 18:31
Τοποθεσία: A.A. Θεσσαλονικης

Δημοσίευση από Archael »

Εγω ειμαι κατοχος ενος Cambridge First Certificate in English με βαθμο C αλλα προτιθεμαι να συνδραμω στο εγχειρημα σας, αν σας ειμαι χρησιμος.
Ειναι μια καλη ευκαιρια να διαβασω πιο προσεκτικα το εγχειριδιο.
Αναμενω κατευθυντηριες...
Δεν θα την πάρουνε ποτέ την γη των Μακεδόνων
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Archael έγραψε:Εγω ειμαι κατοχος ενος Cambridge First Certificate in English με βαθμο C αλλα προτιθεμαι να συνδραμω στο εγχειρημα σας, αν σας ειμαι χρησιμος.
Ειναι μια καλη ευκαιρια να διαβασω πιο προσεκτικα το εγχειριδιο.
Αναμενω κατευθυντηριες...
welcome mate
e-HAF Admin
djohn
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 26 Απρ 2008, 12:30

Δημοσίευση από djohn »

Λοιπόν παιδιά καλώς σας βρήκα και πάλι και συγχαρητήρια για την προσπάθειάς σας...

Κατ αρχάς ... έχω proficiency στα αγγλικά.. αλλά εκτός αυτού σπουδάζω και τεχνολογία αεροσκαφών οπότε είμαι σίγουρα σε θέση να βοηθήσω στην μετάφραση των manuals. Φέτος πήρα και το μάθημα ξένη γλώσσα-ορολογία και σίγουρα πάω να χτυπήσω 10αρι...

Αν αναλάβω κάποιο τμήμα μετάφρασης θα το φέρω σίγουρα εις πέρας

Καλή συνέχεια.... Και περιμένω να μου αναθέσετε δουλίτσα...
Απάντηση