(e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία ©
Unofficial Hellenic Air Force Portal
Greek Falcon 4 Community
Main e-HAF Forum

Κανονισμός ΛειτουργίαςΚανονισμός Λειτουργίας   Επίσημα Setup ομάδας e-HAFΕπίσημα Setup   Οδηγός για πολλαπλά Falcon 4.0 Setup στο PC ΣαςΟδηγός για πολλαπλά Setup   English SectionEnglish Section
Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα της 321 Μοίρας Κ.Χ.Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ   Αποποίηση ΕυθύνηςΑποποίηση Ευθύνης   Forum RSS Feed   Feedback to AdministratorΕπικοινωνία
e-HAF Domain GateΠεντάγωνο   Περιοχή Πτήσεων e-HAFΠεριοχή Πτήσεων   Φοριαμός Αποθήκευσης ΑρχείωνFile Area   Facebook GroupFB Group
...στο Fox2
Συχνές ΕρωτήσειςF.A.Q.   ΑναζήτησηΑναζήτηση   ΕγγραφήΕγγραφή   Δείτε ποιοί είναι Τώρα OnLine στο TeamSpeak !TeamSpeak
ΣύνδεσηΣύνδεση
 News HOT NEWS

Μετάφραση Falcon Manual
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Εθελοντισμός
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Anzac

Ένταξη: 27 Μάρ 2004
Τελευταία Επίσκεψη: 09 Οκτ 2017

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ, 2009 10:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν κατάλαβα μια ... Neutral
Επιστροφή στην κορυφή
Sugarmate

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 25 Οκτ 2017
Τόπος: Θεσσαλονίκη
Ομάδες Μελών: Κανένας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ, 2009 11:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρωτάει αν ο Product Manager απλά θα οργανώνει τη φάση...

Μια τυπική οργάνωση υπάρχει ήδη, έχει γίνει μια ανάθεση κεφαλαίων αλλά δεν ξέρω πόσοι και ποιοι τα δουλεύουν, πόσοι το προχωράνε με αργό ρυθμό και πόσοι το παρατήσαν εντελώς και απλά δεν το δηλώνουν.

Γεγονός είναι ότι η ομάδα μέχρι στιγμής αριθμούσε λίγα άτομα, πράγμα που κάνει δυσκολότερο το εγχείρημα. Αν οριστεί ένας PM που θα κινεί το πράμα και θα "τσιγκλάει" κόσμο να συμμετάσχει για να διαμοιράζεται η εργασία, λογικά θα δουλέψει.

Προσωπικά είμαι στην κατηγορία "προχωράω με αργό ρυθμό", όποτε βρίσκω ευκαιρία, χρόνο και διάθεση. Και κυρίως καλοκαιρινούς μήνες (όπως και στο ξεκίνημα πέρσι), που οι υποχρεώσεις μου είναι λιγότερες. Πήρα ίσως και το μεγαλύτερο κεφάλαιο (A-G) αλλά έχω τελειώσει παραπάνω από το μισό... Απλά περιμένω το καλοκαίρι να κάνω ένα ντου να το τελειώσω όλο.

Cipher αν θες να αναλάβεις και ΡΜ, ακόμα καλύτερα. Αν όχι, μπορείς τουλάχιστον να αναλάβεις κάποιο κεφάλαιο προς μετάφραση (δες και το Manual Translation Group thread)

Επιστροφή στην κορυφή
Vlassis4

Ένταξη: 18 Δεκ 2006
Τελευταία Επίσκεψη: 22 Φεβ 2010

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 02 Απρ, 2009 11:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

same

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 26 Οκτ 2017
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ, 2009 10:32 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι Sugarmate αυτό εννοώ.

Βασικά δεν έχω πρόσβαση στο group. Αν τώρα δεν έχει αναλάβει κάνεις άλλος και δεν θέλει, μιας και έχω όρεξη πέρα της μετάφρασης ίσως να μπορώ να βοηθήσω στην οργάνωση. Λέω ίσως γιατί ο PM έχει δύσκολο έργο και είναι μεγάλος κύνδυνος να βρεθείς στα χέρια με κάποιον (έχω αντιμετωπίσει φάσεις του ποιός είσαι εσύ που θα μου πεις τι θα κάνω και άλλα παρόμοια.. no offence) Πάντως για αρχή διατίθεμαι να βοηθήσω μεταφράζοντας και εγώ ένα κομμάτι...

Αυτά..
Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ, 2009 10:57 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ σε βάζω και εσένα στο group
Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ, 2009 11:02 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν , σαν καθήκοντα ο Project Manager θα έχει ότι είχα και εγώ.

Θα κατευθύνει δηλαδή το έργο
Θα αναθέτει κεφάλαια
Θα μεταφράζει και ο ίδιος
Θα ελέγχει την πρόοδο όσων έχουν αναλάβει μετάφραση
Θα ελέγχει τα ολοκληρωμένα κεφάλαια

Τέλος θα ενώσει όλα τα κεφάλαια σε ένα αρχείο, όταν με το καλό...

Για όλα αυτά όπως καταλαβαίνετε, χρειάζεται ελεύθερος χρόνος Neutral
και μεράκι

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Anzac στις Παρ 03 Απρ, 2009 11:06 am, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Cipher

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 26 Οκτ 2017
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ, 2009 11:05 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλώς... Αν δεν αναλάβει κάποιος σύντομα θα αναλάβω εγώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 25 Απρ, 2009 4:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είχα ζητήσει να δηλώσουν active/inactive όσοι ήταν μέλη στο translation group.

Απο τα 15 μέλη, μόνο τα 6 μπήκαν στον κόπο να απαντήσουν.....αυτοί και παρέμειναν.

Το group έχει μόνο 5 μέλη πια!
Επιστροφή στην κορυφή
Aegeus

Ένταξη: 09 Μάρ 2007
Τελευταία Επίσκεψη: 21 Απρ 2016

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Ιούν, 2009 11:59 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πώς πάτε γενικά από μετάφραση?
Επιστροφή στην κορυφή
Anzac

Ομάδες Μελών: 
[Διαχείριση ]

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 03 Ιούν, 2009 4:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παραιτούμαι απο το project και παύω να μεταφραζω οτιδήποτε.

Όποιος επιθυμεί απο το group μπορεί να αναλάβει καθήκοντα project manager.

Αν δεν, η ομάδα μετάφρασης θα διαγραφεί οριστικά και αμετάκλητα.
Επιστροφή στην κορυφή
fisico

Ένταξη: 29 Απρ 2008
Τελευταία Επίσκεψη: 10 Ιούν 2013
Τόπος: Άγιος Νικόλαος Κρήτης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 24 Ιούλ, 2009 7:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πραγματικά έχω αρκετές υποχρεώσεις, αλλά θα ήθελα και γω να βοηθήσω στην μετάφραση. Αν ο καθένας μεταφράσει έστω και λίγες σελίδες, νομίζω ότι μπορούμε να καταφέρουμε πολλά πράγματα. Άσε που θα μαθαίνουμε κιόλας, εμείς δηλαδή που δεν έχουμε διαβάσει ακόμα!!
Άντε λοιπόν παιδιά, από λίγο ο καθένας !!
Υ.Γ το μήνυμα αυτό το είχα δημοσιεύσει σε λάθος σελίδα, sorry...νέος!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    (e)ικονική Ελληνική Πολεμική Αεροπορία © Αρχική σελίδα -> Εθελοντισμός Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Σελίδα 7 από 7

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης

Commercials