EMF...ζητείται βοήθεια!

Διάφορα θέατρα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Arty, KERVEROS, Διαχείριση

Απάντηση
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

EMF...ζητείται βοήθεια!

Δημοσίευση από Aegeus »

Επειδή πολλοί από έμας εδώ αλλά και έξω από τα στενά πλαίσια της πατρίδας μας περιμένουν το EMF με ανυπομονησία...ανέβηκε σήμερα στο forum μια ανακοίνωση που ίσως μας βοηθήσει να το απολαύσουμε πιο γρήγορα από όσο νομίζουμε...Όσοι παρακαλώ μπορείτε βοηθείστε...

Εξάλλου αφορά όλους εμάς, ας μη μείνουμε με σταυρωμένα τα χέρια!!!


http://forum.eastmedfront.net/viewtopic.php?f=1&t=423

http://forum.eastmedfront.net/viewtopic.php?f=8&t=118

Ορίστε και το link, παρακαλώ όσοι είναι και θέλουν, κάντε μια απλή εγγραφή, δεν παίρνει παραπάνω από ένα λεπτό...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Aegeus την 21 Ιουν 2008, 12:30, έχει επεξεργασθεί 3 φορές συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το link που έδωσες απαιτεί εγγραφή χρήστη

όταν κάποιος ζητάει βοήθεια γενικά, δίνει ένα link το οποίο είναι public, στο οποίο δεν απαιτείται εγγραφή, και άρα φαίνεται σε όλους.

η εγγραφή να γίνεται αφού ο χρήστης αποφασίσει να βοηθήσει

έτσι είναι το σωστό !

ΥΓ. Γιατί δεν το βάλανε στις ανακοινώσεις, που φαίνεται μια χαρά ;
e-HAF Admin
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Τρέχουμε τώρα!! :scrable:
Εικόνα
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Νομίζω υπάρχει και άλλο post που το λέει ακόμη πιο ξεκάθαρα...

http://forum.eastmedfront.net/viewtopic.php?f=8&t=118
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Aegeus έγραψε:Νομίζω υπάρχει και άλλο post που το λέει ακόμη πιο ξεκάθαρα...

http://forum.eastmedfront.net/viewtopic.php?f=8&t=118
επειδή εγώ κολλάω στις λεπτομέριες, όταν κάνουμε μια συγκεκριμένη ανακοίνωση, είμαστε σαφής , και δεν ζητάμε στον χρήστη να αρχίσει να ψάχνει το site μας για να δεί τι εννοούμε...

και εξηγούμε και λέω , ότι το 2ο λίνκ που έδωσες έχει ημερομηνία Oct 30, 2005
e-HAF Admin
Aegeus
Δημοσιεύσεις: 634
Εγγραφή: 09 Μαρ 2007, 18:59
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Aegeus »

Τι να πω δεν είμαι στο μυαλό του καθενός...το θέμα είναι να δούμε το κοινό καλό για εμάς και για τους ανθρώπους που το φτιάχνουν, το να βοηθάς κάποιον που έχει ανάγκη και αφορά και εσένα μόνο θετικά πράγματα μπορεί να έχει για όλους μας...
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Aegeus έγραψε:Τι να πω δεν είμαι στο μυαλό του καθενός...το θέμα είναι να δούμε το κοινό καλό για εμάς και για τους ανθρώπους που το φτιάχνουν, το να βοηθάς κάποιον που έχει ανάγκη και αφορά και εσένα μόνο θετικά πράγματα μπορεί να έχει για όλους μας...
δεν είπα το αντίθετο
e-HAF Admin
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

επειδή δεν προτίθεμαι να γραφτώ στο site αν ξέρει κάποιος ας πεί τι βοήθεια χρειάζεται.Γραφίστας? Developer? 3D? κάποιον με γρήγορο παπί να κουβαλάει μπύρες? τι θέλετε τελος πάντων?
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

[γκρίνια]να που τελικά βγήκα σωστός[/γκρίνια]
e-HAF Admin
Monster
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 19:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Monster »

Δηλαδή, για να καταλάβω,

σας πειράζει να κάνετε μια απλή εγγραφή σε ένα forum, από το οποίο θα μαθαίνετε νέα για κάτι που οι περισσότεροι περιμένετε; Αν σας λέγανε να κάνετε εγγραφή στο forum έτσι ώστε να κατεβάσετε το EMF, αναρωτιέμαι, θα το κάνατε; Γιατί μπορώ να το κάνω και αυτό, χωρίς εγγραφή στο forum να μη μπορείς να εγκαταστήσεις το θέατρο.

Νομίζετε ότι όλοι όσοι δουλεύουν για το EMF δεν έχουν τίποτα καλύτερο να κάνουν στη ζωή τους, από το δουλεύουν μέρα-νύχτα, και να ακουν και γκρίνιες από πάνω; Ή νομίζετε ότι το να φτιάξεις ένα σωστό θέατρο, ειδικά τέτοιων διαστάσεων, είναι εύκολο; Γιατί να φτιάξεις έτσι γενικά ένα θέατρο είναι πανεύκολο, μπορεί να γίνει σε μια βδομάδα. Αλλά από τη πρώτη πτήση θα αρχίσουν τα παράπονα (τα αεροδρόμια είναι μέσα στη θάλασσα, η Ελλάδα δεν έχει F-5 πλέον κτλ). Όχι ότι το EMF θα είναι αψεγάδιαστο, αλλά θα είναι αξιοπρεπέστατο και φυσικά θα έχει υποστήριξη.

Τόσο καιρό φωνάζετε όλοι ότι αργεί το EMF και συμφωνώ ότι έχει περάσει αρκετός καιρός από τότε που ξεκίνησε, όλοι άλλωστε θέλουμε να πετάμε πάνω από την Ελλάδα. Και τώρα που αποφασίσαμε ότι για να τελειώσουμε νωρίτερα θα χρειαστούμε βοήθεια, και τη ζητάμε αυτή τη βοήθεια, σας πειράζει που πρέπει να κάνετε ένα account στο forum; Αναρωτιέμαι σε πόσα forums έχει γραφτεί ο καθένας μας και δεν έχει ξαναπατήσει το πόδι του σ' αυτά.

Όποιος δε θέλει να γραφτεί στο forum είναι ελεύθερος φυσικά να μη γραφτεί και όποιος δε θέλει να βοηθήσει είναι ελεύθερος φυσικά να μη βοηθήσει. Άλλα όποιος θέλει να βοηθήσει θα πρέπει να δείξει τουλάχιστον το στοιχειώδες ενδιαφέρον.

Και μη βιάζεστε να βγάλετε συμπεράσματα για την συμπεριφορά του EMF Group, γιατί υπάρχουν γεγονάτα (που γίνανε αρκετό καιρό πριν και από άτομα που δεν είναι παρόντες σε αυτό το forum, γιαυτό και δε θα επεκταθώ) τα οποία οι περισσότεροι αγνοείτε.

Γενικά, είμαι πολύ απογοητευμένος, όπως και οι περισσότεροι από το EMF Group. Μη ξεχνάτε ότι το μόνο που λαμβάνει ο καθένας σαν αμοιβή για τη δουλειά του σε αυτή τη κοινότητα, είναι η υποστήριξη του κόσμου και η ικανοποίηση του να προσφέρει κάτι που θα ευχαριστήσει κάποιο κόσμο. Τα πράγματα όμως απ' ότι βλέπω πάνε όλο και χειρότερα. Δε ξέρω που θα καταλήξει αυτό το θέμα, αλλά παρακαλώ να σκεφτείτε λίγο ότι κανένας δεν είναι υποχρεωμένος σε αυτή τη κοινότητα, να κάνει τίποτα για κανέναν, όλα γίνονται βασιζόμενοι στη καλή θέληση του καθενός.
Σάκης "Monster" Γκιόκας
391 SQ Pilot
315 SQ CO
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Καταρχήν , αυτός που γκρινιάζει είμαι εγώ. Και ο λόγος για τον οποίο το έκανα, τον εξήγησα.

Την ποιότητα του θεάτρου όμως, δεν την αμφισβήτησε κανείς.

Αντιθέτως η πολύχρονη αναμονή φέρνει και τις ανάλογες γκρίνιες.

so, στο θέμα μας, θα ήταν τόσο τραγικό να έβγαινε αυτή η ανακοίνωση και να φαινότανε public ;

ΥΓ. εγώ έτσι και αλλιώς δεν έχω γνώσεις για να συνεισφέρω
e-HAF Admin
Monster
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 19:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Monster »

Τίμο, το σχόλιό μου για γκρίνια δεν ήταν στοχευμένο σε σένα προσωπικά (αν και είσαι αρκετά γκρινιάρης γενικά :lol: :lol:).

Είναι λογικό να υπάρχουν αυτά τα συναισθήματα όταν περιμένεις κάτι τόσο πολύ και για τόσο πολύ καιρό. Πρέπει όλοι όμως να καταλάβουμε ότι έτσι δεν οδηγούμαστε πουθενά.

Για τον αν θα έπρεπε ή όχι το topic να ήταν public, ναι δεν θα ήταν τραγικό να ήταν public, αλλά και από την άλλη, δεν είναι τραγικό που έγινε για τα μέλη του forum μόνο. Η ανακοίνωση έγινε από την ομάδα του EMF για τα μέλη του EMF Forum. Η ανακοίνωση δεν έγινε ούτε προς την e-haf, ούτε προς την Readiness, ούτε προς το Frugals, ούτε προς κανέναν άλλον. Τώρα, αν κάποιο μέλος θέλησε να μεταφέρει την είδηση, πιστεύω ότι έκανε πολύ καλά, αλλά οι άνθρωποι του EMF δεν υποχρέωσαν κανέναν να εγγραφεί στο forum για να διαβάσει την ανακοίνωση. Όποιος θέλει μπορεί να γραφτεί στο forum του EMF και να παρακολουθεί τα γεγονότα από μόνος του. Η εγγραφή είναι πολύ απλή και ο σκοπός της είναι μόνο ένας: Να βλέπουμε ότι υπάρχει κόσμος που υποστηρίζει τη δουλειά μας και να παίρνουμε κουράγιο να συνεχίσουμε.
Σάκης "Monster" Γκιόκας
391 SQ Pilot
315 SQ CO
Εικόνα
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Monster έγραψε:Δηλαδή, για να καταλάβω,

σας πειράζει να κάνετε μια απλή εγγραφή σε ένα forum, από το οποίο θα μαθαίνετε νέα για κάτι που οι περισσότεροι περιμένετε;
Nαι εμένα με πειράζει γιατί έχω γραφτεί σε 500 forum και μόλις ακούσω για mail pass και activation link με πιάνει κάτι.Αν όμως είναι για να βοηθήσω για κάτι τόσο καλό χαλάλι.
Αρκεί να ξέρω οτι μπορώ να βοηθήσω.
Ρε παιδιά να 'μαστε και λογικοί δηλάδη ,
βοήθεια θέλετε πείτε μια λεξούλα παραπάνω .Θέλω εγώ να βοηθήσω, ορίστε. Τι πρέπει να κάνω? Δεν είναι τίποτα πείτε το κάποιος εδώ στο forum.
Μην είμαστε και πλεονέκτες πού ΄λεγε και ο Χατζηχρήστος.....

Τα υπόλοιπα που λέει ο Monster δεν τα καταλαβαίνω, μάλλον για κάποιους απο εσάς τα λέει εγώ είμαι ψιλο noob εδώ .

*Αυτό που λέει ο Anzac πιο πάνω ,οτι δηλαδή όταν ζητάμε βοήθεια απο το πλήθος πρέπει να είμαστε πιο user-friendly δεν είναι η άποψη του.Διεθνές πρωτόκολλο είναι.

Εσύ Monster που είσαι και στις δυο ομάδες γιατί δεν μεταφέρεις την ανακοίνωση σε αυτό το forum? Κακό δεν θα κάνει.
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Ενα ποστ θελω να κανω γιατι παρακολουθω αυτη τη περιεργη "διαμαχη" που γινεται ολο αυτον τον καιρο.

Η e-HAF ειναι κατι διαφορετικο απο το EMF και το EMF ειναι κατι διαφορετικο απο την e-HAF. Το οτι πολλα μελλη γνωριζονται μεταξυ τους απο τις 2 ομαδες δεν σημαινει οτι ειναι η ιδια ομαδα.

Υπαρχει φορουμ του EMF, για το EMF. Δεν καταλαβαινω γιατι τα σχολια γινονται εδω μεσα και ο καθενας λεει οτι του "φανει". Ξερετε δεν ειναι και οτι ευχαριστο για τα παιδια που καθε μερα βαζουν και ενα τουβλακι στο κτησιμο του EMF.

Δεν ειναι υποχρεωμενος κανεις απο το development να κανει ποστ στην e-haf για κατι που αφορα το ιδιο το EMF.

No offense, αλλα φιλε cosa τι προσδοκιες θα ειχε η ομαδα του EMF απο καποιον (και μιλαω γενικα) ο οποιος βαριεται να κοιταξει ενα μαιλ, η να κανει ενα νεο account ? Απλα αναρωτιεμαι.. :? Δεν σε ξερω προσωπικα δεν κανω καποιο σχολιο αρνητικο για σενα, καθαρα αναρωτιεμαι.. :!:

Μα...αυτος που ενδιαφερεται θα τσακιστει να βρει την ομαδα, θα τους πιασει και θα τους πει οτι προτιθεται να βοηθησει..!
Ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα που ελεγα παλιοτερα με τις πτησεις, οτι αυτος που το γουσταρει πραγματικα, την 321 την τελειωνει στο πιτς φιτιλι σε 3 μηνες, οπως εχει αποδειχτει και με ορισμενα τετοια ατομα.

Υ.Γ: Δεν ειμαι στο EMF ουτε εκπροσοπω κανεναν, για να μη γινονται παρεξηγησεις. 8)
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Monster
Δημοσιεύσεις: 900
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 19:49
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Monster »

Κοίτα Μάνο, η διαφορά μας είναι σε αυτό ακριβώς το σημείο. Δε ζητήσαμε βοήθεια από το πλήθος αλλά από τα μέλη του EMF Forum. Εκεί ήμασταν όσο user friendly γίνεται.

Για το αν θέλεις να κάνεις account ή όχι, αυτό δε μπορεί να στο επιβάλλει κανένας, είναι καθαρά δικαίωμά σου. Ένας από τους λόγους όμως που αποφάσισα να απαντήσω σε αυτό το thread, είναι και η απάντησή σου, στην οποία (σε εμένα τουλάχιστον) δεν μου φάνηκαν ξεκάθαροι οι λόγοι που δε θες να εγγραφείς στο EMF forum και έτσι όπως το διατυπώνεις, θα μπορούσε κάποιος να οδηγηθεί σε τελείως διαφορετικό συμπέρασμα. Τέλος πάντων όμως, δεν στέκομαι σε αυτό αφού τόσο καιρό που είμαι εδώ έχω δει πάρα πολλές παρεξηγήσεις να ξεκινούν από το γραπτό λόγο και μάλιστα οι περισσότερες (όχι όλες δυστυχώς) να τελειώνουν με μια συνομιλία στο Teamspeak.

Για τα πράγματα που δε καταλαβαίνεις, καλά κάνεις και δε τα καταλαβαίνεις, και ίσως ήταν λάθος μου να αναφερθώ σε αυτά, μιας και είναι περασμένες ιστορίες, οπότε δε στέκομαι εδώ.

Τέλος, για το γιατί δεν μετέφερα εγώ προσωπικά την ανακοίνωση στην e-haf, έχεις δίκιο, κακό δε θα έκανε, αλλά από την άλλη κιόλας, δεν ήταν και απαραίτητο. Η ανακοίνωση έγινε στο φυσικό της χώρο και για την ομάδα του EMF (και για μένα) αυτό είναι αρκετό. Ένα απλό copy-paste θα μπορούσε να κάνει οποιδήποτε μέλος και γνωστοποιήσει τι ακριβώς βοήθεια χρειαζόμαστε, αλλά αυτό είναι απλά η μεταφορά της ανακοίνωσης και όχι η ανακοίνωση.
Σάκης "Monster" Γκιόκας
391 SQ Pilot
315 SQ CO
Εικόνα
Απάντηση