H πρώτη μου πτήση!!!

Οι Εικονικές Μοίρες της e-HAF

Συντονιστές: the_ripper, Arty, sparta, SETRAHD, Διαχείριση

Απάντηση
zois
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: 11 Ιούλ 2009, 18:50
Τοποθεσία: Ελευσίνα

H πρώτη μου πτήση!!!

Δημοσίευση από zois »

:pilotf:-Χθες το βραδυ ειχα την πρωτη μου συνδεση στην περιοχη πτησεων της 320!Καταρχην να πω ενα μεγαλο ευχαριστω στα παιδια Condor και Cosa για τις ρυθμισεις που μου εκαναν για να μπορεσω να μπω στο commit.Χαρα στην υπομονη τους!!!!!Εχω τρελαθει και περιμενω την δευτερα και εγω το Saitek για να μιλαμε την ιδια γλωσα.Και ενοειται πως δεν καταλαβα ποτε πηγε 04:30 to πρωι!!!!!!!! :D
ΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Αυτά είναι ;)

Δεν συμπληρώνετε και οι υπόλοιποι, κυρίως νεόφερτοι, τις εντυπώσεις απο την πρώτη σας (e)ικονική πτήση ;
e-HAF Admin
Clawhammer
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2009, 22:33

Δημοσίευση από Clawhammer »

Ωραίο θα ήταν να υπήρχε είτε εδώ είτε στο commit ένα θέμα που να γράφουν τις εντυπώσεις τους από την πρώτη τους πτήση όλοι οι καινούργιοι.Πιστεύω θα είχε πολύ ενδιαφέρον.

Αχχχχ....τι θυμάμαι τώρα και εγώ.Πρώτη πτήση.Αποστολή με περίπου 10 άτομα.Κατευθείαν στα βαθιά και χωρίς ανάσα 8) 8) και να έχω πίσω μου στην τροχοδρόμηση έναν captaincris που να μου λέει συνέχεια ρίξε fox-3 στον μπροστινό :lol1: :lol1:

Ωραίοι καιροί... :D
Εικόνα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

εσυ που εισαι χαμενος τωρα που το λεμε???
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Anduril
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2005, 13:56
Τοποθεσία: Θεσσαλονικη

Η πρώτη μου πτηση

Δημοσίευση από Anduril »

Ηταν μια φθινοπωρινη νυχτα πριν απο πολλα πολλα πολλα (3+) χρονια οταν συνδεθηκα για πρωτη φορα στο commit και στο ts και εκανα την πρωτη μου πτηση.

Οι "πρωτοι" μου δασκαλοι ηταν Greg και Doperman (τραυματικη εμπειρια), οι οποιοι μετα απο τους καταλληλους "χαιρετισμους" μεταξυ τους με βαλανε σε df. Μετα απο αυτη την οδυνηρη εμπειρια, πως εμεινα και δεν εφυγα ενας θεος ξερει.

Το πρωτο μου Kick.............

δυο μερες μετα γνωριζω τον Kypselo και του λεω την κλασικη μου ατακα "παμε για ενα df?" με το συνηθισμενο φυσικα αποτελεσμα για αυτον.........
μα φυσικα την ηττα του, πραγμα που δεν τον χωνεψε εξου και το kick απο το ts.

Aυτες οι ειναι οι δικες μου εμπειριες......
Άβαταρ μέλους
tas_mak
Δημοσιεύσεις: 201
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 16:03
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Πρώτο αίμα!

Δημοσίευση από tas_mak »

Καλημέρα σε όλους.

Πριν 3 μέρες λοιπόν και εγώ μπήκα στον χώρο των οnline πτήσεων και πρέπει να πω ότι δεν έχει καμία σχέση με το campain ή γενικά το παιχνίδι αυτό καθ'αυτό.
Να ευχαριστήσω τον Cipher που με υποδέχθηκε και μαζί κάναμε 2 δοκιμαστικές αποστολές. Μετά μπήκαν και άλλοι αλλά δεν θυμάμαι αυτήν την στιγμή τα ονοματά τους!
Άντε τώρα που πήραν αέρα τα φτερά μου να αποκτάω σιγά σιγά εμπειρία και ΚILLS!!!! :twisted:
Καλημέρα σε όλους!
kypselos
Δημοσιεύσεις: 1017
Εγγραφή: 03 Νοέμ 2006, 19:05
Τοποθεσία: Χανια-Κρητη

Δημοσίευση από kypselos »

Εγω Πετρο για σενα το εκανα...

Για να μη κλαις γιατι ξερω οτι ο Doper ποναει λιγο...

fox3 :wink:
Clawhammer
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: 21 Μάιος 2009, 22:33

Δημοσίευση από Clawhammer »

condor έγραψε:εσυ που εισαι χαμενος τωρα που το λεμε???
Φίλε Μηνά η αλήθεια είναι ότι είχα χαθεί το τελευταίο τρίμηνο.Ήταν λίγο...περίεργη κατάσταση.Παρακολουθούσα τις εξελίξεις αλλά είχα να πετάξω από το Πάσχα.

Από εδώ και πέρα όμως θα επιστρέψω σιγά σιγά στις πτήσεις.Έχω ψιλοσκουριάσει και το έχω ρίξει στην προπόνηση τις τελευταίες μέρες.
8)
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

>MERGED<
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
louloudas
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2008, 20:04
Τοποθεσία: Πάτρα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από louloudas »

Σήμερα το μεσημέρι πραγματοποίησα και εγώ την πρώτη μου πτήση ήταν ακριβώς όπως την περίμενα ΤΕΛΕΙΑ !!!
Να ευχαριστήσω τους Casper που με βοηθησε πολύ με το setup και τον nicklytras που με βοηθησε στην πτήση !!!
The mission is simple ... Kill the bandit !!!
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Kαλή συνέχεια!!! 8)
cracker
Δημοσιεύσεις: 66
Εγγραφή: 16 Ιουν 2009, 02:13

Δημοσίευση από cracker »

Πριν από καμιά βδομάδα, και μετά από αναμονή τριών περίπου μηνών (είχα αποχωριστεί από το HOTAS μου!), μπήκα κι εγώ TS. Εκεί με υποδέχτηκαν τα παιδιά (heli, nicklytras, condor, jimlucky) που με βοήθησαν στο ξεψάρωμα, αλλά και στο... dogfight με τον router μου.

Δυστυχώς όμως το router νίκησε, κι έτσι τους άφησα στην ησυχία τους να πετάξουν, και πήγα να το ψάξω πιο πολύ το θέμα.

Το περασμένο Σάββατο όμως, η τύχη ήταν με το μέρος μου. Οι συνδέσεις δούλεψαν με την πρώτη, και πριν το καταλάβω ήμουν στον αέρα σε σχηματισμό με nickchris και έπαιρνα μαθήματα για τακτικές BVR.

Μετά από λίγο, υπήρξε και ακόμα μια πρωτιά! Ενώ το AF το πετάω πολύ καιρό τώρα, το OF δεν το είχα αγγίξει καν. Με την υπομονετική βοήθεια όμως του kodi, κάναμε τις απαραίτητες ρυθμίσεις, και βρέθηκα στο cockpit ενός F-16 στο αεροδρόμιο της Λέσβου, μαζί με άλλους 5, για μια "επίσκεψη" σε ένα συμμαχικό ;) αεροδρόμιο.

Αργότερα ακολούθησε και ένα BVR 4vs4, όμως σε αυτό μάλλον θα μπορούσα να θεωρηθώ μέλος της αντίπαλης ομάδας... :oops: . Πάλι καλά που κατάφερα και μια κατάρριψη...

Η Κυριακή όμως στέφτηκε με επιτυχία, αφού συμμετείχα και στην πρώτη μου καθαρά επιτυχημένη και ολοκληρωμένη online αποστολή.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά λοιπόν, και ραντεβού το σαββατοκύριακο!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

:clap: :salute:

και κάτι για εσένα

:poulada:
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
kodi
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 14:47

Δημοσίευση από kodi »

andreas έγραψε:Πριν από καμιά βδομάδα, και μετά από αναμονή τριών περίπου μηνών (είχα αποχωριστεί από το HOTAS μου!), μπήκα κι εγώ TS. Εκεί με υποδέχτηκαν τα παιδιά (heli, nicklytras, condor, jimlucky) που με βοήθησαν στο ξεψάρωμα, αλλά και στο... dogfight με τον router μου.

Δυστυχώς όμως το router νίκησε, κι έτσι τους άφησα στην ησυχία τους να πετάξουν, και πήγα να το ψάξω πιο πολύ το θέμα.

Το περασμένο Σάββατο όμως, η τύχη ήταν με το μέρος μου. Οι συνδέσεις δούλεψαν με την πρώτη, και πριν το καταλάβω ήμουν στον αέρα σε σχηματισμό με nickchris και έπαιρνα μαθήματα για τακτικές BVR.

Μετά από λίγο, υπήρξε και ακόμα μια πρωτιά! Ενώ το AF το πετάω πολύ καιρό τώρα, το OF δεν το είχα αγγίξει καν. Με την υπομονετική βοήθεια όμως του kodi, κάναμε τις απαραίτητες ρυθμίσεις, και βρέθηκα στο cockpit ενός F-16 στο αεροδρόμιο της Λέσβου, μαζί με άλλους 5, για μια "επίσκεψη" σε ένα συμμαχικό ;) αεροδρόμιο.

Αργότερα ακολούθησε και ένα BVR 4vs4, όμως σε αυτό μάλλον θα μπορούσα να θεωρηθώ μέλος της αντίπαλης ομάδας... :oops: . Πάλι καλά που κατάφερα και μια κατάρριψη...

Η Κυριακή όμως στέφτηκε με επιτυχία, αφού συμμετείχα και στην πρώτη μου καθαρά επιτυχημένη και ολοκληρωμένη online αποστολή.

Ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλα τα παιδιά λοιπόν, και ραντεβού το σαββατοκύριακο!
no worries mate, anytime-anywhere
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

kodi έγραψε:no worries mate, anytime-anywhere
Στην περίπτωση του kodi δε είναι και anyplace :)
Απάντηση