Είναι για σφαλιαρες ή δεν είναι ???

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Και ο Τράγκας δεν είχε κάνει ένα αφιέρωμα - συνέντευξη στις εκπομπές του;

Παιδιά, μη μου ανησυχείτε και εντάξει ηττήθηκε ο κομμουνισμός , οκ έχασε και στον εμφύλιο (όπως και άλλα πολλά η Ελλάδα τότε, ),μπήκαμε και στη Δύση, τέλος.

Μην είμαστε απόλυτοι όμως, κακοί και καλοί... όλα είναι ρευστά. Φαντάσου δηλαδή να μην πολέμαγε τόσο/νικούσε τότε η της ΕΣΣΔ τον Χίτλερ, τότε θα σου λεγα εγώ πως θα ήμασταν σήμερα, εκεί να δείς κράξιμο για τον (εθνικο)σοσιαλισμό. Με το παραπάνω σκεπτικό, επειδή ο παρανοϊκός δηλαδή το ονόμασε έτσι όλοι οι σοσιαλιστές ή εθνικιστές (ή όπως το δει ή ερμηνεύσει κανείς) είναι φασίστες που καίνε βιβλία & Εβραίους ενίοτε ; Για το όνομα.. Έτσι και αλλιώς όλα στην πράξη φαίνονται και αλλοιώνονται

Και μασονία δεν είναι στην ουσία σύνδεσμος [οποιασδήποτε μορφής] ισχυρών που αλληλοβοηθούνται με σκοπό τη δύναμη,ισορροπίες και ότι άλλο συνεπάγεται; Όλα τα άλλα δοξασίες μοιάζουν... Στην Ελλάδα δεν έγινε ένα τέτοιο παγκόσμιο συνέδριο πριν λίγα χρόνια;
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Εχω την εντυπωση οτι εχουμε μπλεξει τα μπουτια μας....ας αφησουμε τις γενικευσεις,...το προβλημα μας δεν ειναι οι μασωνοι, οι εβραιοι, οι κομμουνιστες, η αν ο χιτλερ σκοτωσε πιο πολλους εβραιους η ο σταλιν...σιγουρα πλεον σε αυτη τη γη υπαρχουν κοσμοι/κοινωνιες διαφορετικων ταχυτητων σε ολα τα επιπεδα, με κοινο παρανομαστη το οικονομικο. Διαβαστε αυτα τα βιβλια περι εμφυλιου πολεμου στην Ελλαδα που διανεμονταν μαζι με γνωστη εφημεριδα το καλοκαιρι κ θα δειτε οτι λιγο πολυ τα ιδια συνεβαιναν κ τοτε.....2 οικογενειες ειχαν κ τοτε τα ηνια, κ το μονο που τους ενδιεφερε ηταν η οικονομικη ευρωστια τους, αδιαφορωντας παντελως για τη χωρα Ελλαδα....νομιζω οτι το προβλημα του μεσου ελληνα, δεν διαφερει πολυ απο των τοτε....
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

+1
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Απάντηση