Αegean Theatre για το SF2

PC Sims, Arcade Sims, Flash Game Sims, Java Game Sims, etc.

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Αegean Theatre για το SF2

Δημοσίευση από squid »

Τον Ιανουαριο βγαινει Terrain ("Anatolia Terrain") που περιλαμβανει ολη την Ελλαδα Κυπρο και ολοκληρη την Τουρκία για το Strike Fighters 2

www.thirdwire.com

http://combatace.com/topic/61549-greece ... ntry463714

Εικόνα

http://combatace.com/uploads/monthly_12 ... 601682.jpg
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

Άντε μπράβο, επιτέλους.

Πως και έτσι, πίεσαν οι ανατόλιανζ; πάντα το λεγα πάντως πως αν το αναπτύξουν κάπως έτσι(βλέπε πάνω ντε) θα βοηθηθεί πολύς λαός και γενικά θα γλυκαθεί με τα εδώ aegean πράγματα. Όπως και να το κάνουμε arcade ή όχι, σε βοηθά στην αρχή έτσι ανάλαφρο και πρακτικό. Μαθαίνουν και οι εκολαπτόμενοι όλο και κάτι new...
Είναι ένα καλό tutorial.

Όσο για το 'πείραγμα' που σηκώνει.. Τροφή για ιδέες, όρεξη να χεις βασικά, όλα τα χωράς μέσα
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

ειναι community addon, το εκανε ενας Τουρκος και απο οτι ειδα εχει ριξει αρκετη δουλεια και εχει κανει και καλη δουλεια (οσo επιτρεπει η περιορισμενη -κατα τη γνωμη μου- πλεον μηχανη του SF. Ξεκινησα beta test αλλα επειδη δεν εχω πολλες γνωσεις και δεν εχω και πολυ χρονο και ενεργεια αν θελει να προσφερθει και κανενας αλλος για beta test - δορθωσεις, να ρωτησω μηπως θελει και αλλους testers απο ελλαδα. Το πρωτο παντως που θελω να διορθωσω στο beta που μου εδωσε , αν και δεν ξερω τεχνικα ακομα πως, ειναι τα συνορα στο αιγαιο ........... (θα ανεβασω screens οταν παω σπιτι )
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος squid την 30 Δεκ 2010, 11:51, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

squid έγραψε:ειναι community addon, το εκανε ενας Τουρκος και απο οτι ειδα εχει ριξει αρκετη δουλεια και εχει κανει και καλη δουλεια (οσo επιτρεπει η περιορισμενη -κατα τη γνωμη μου- πλεον μηχανη του SF. Ξεκινησα beta test αλλα επειδη δεν εχω πολλες γνωσεις και δεν εχω και πολυ χρονο και ενεργεια αν θελει να προσφερθει και κανενας αλλος για beta test - δορθωσεις, να ρωτησω μηπως θελει και αλλους testers απο ελλαδα. Το πρωτο παντως που θελω να διορθωσω στο beta που μου εδωσε , αν και δεν ηερω ακομα πως, ειναι τα συνορα στο αιγαιο ...... (θα ανεβασω screens οταν παω σπιτι )
Μπορουμε να κανουμε κατι μαζι θα τα πουμε απο msn.....
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

msn / yahoo : monographix@yahoo.com
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

Πολύ ωραίο φαίνεται...buttt... τον ιανουάριο , δε θα βγει για κανένα λόγο :)
sungsam
Δημοσιεύσεις: 372
Εγγραφή: 27 Αύγ 2008, 18:26
Τοποθεσία: ELEFSINA - GREECE

Δημοσίευση από sungsam »

Άσχετο αλλά το SF2 εχει clickable cockpit ?
Sungsam - Dimitris
Εικόνα
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

sungsam έγραψε:Άσχετο αλλά το SF2 εχει clickable cockpit ?


οχι - ακομη τουλαχιστο - . Και τα avionics 3ης γενιας εχουν ακομη δρομο για να φτασουν σε ενα αξιοπρεπες επιπεδο . Αλλα τσουκου τσουκου o TK συνεχως oλο και κατι προσθετει, βελτιωνει, αναβαθμίζει. Ειναι παντως διασκεδαστικο oταν το βλεπεις για αυτο που ειναι. (Την μερα που θα βγει F-16 απο την ΕD βεβαια θα τα ξεχασω ολα τα αλλα :P )
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα
Εικόνα

Πανω απο τη Μικρα ....
Εικόνα



(γιατι δε μου ερχονται ειδοποιησεις απαντησεων στο post ? :( )
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Antwnis
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: 02 Ιούλ 2008, 19:11
Τοποθεσία: HER

Δημοσίευση από Antwnis »

sungsam έγραψε:Άσχετο αλλά το SF2 εχει clickable cockpit ?
Ωχ,
μην αρχίσουν και βγαίνουν αυτά στη φόρα να χαρείτε, το χουμε ξανασυζητήσει και στα περι WOx, δεν αξίζει. OXI, προς το παρόν δεν παίζουν clickables αλλά ουτε και βλέπω τόσο να είναι στα άμεσα σχέδια της εταιρίας.

Ξεκαθαρίζουμε οτι σαν παιχνίδι το βλέπουμε μόνο, δεν πάει για κορυφές σε γραφικά, ειδικεύσεις σε άφη, πολύπλοκες και ρεαλιστικές αποστολές κλπ
Άλλη η φάση των thirdwire τίτλων, απλά τα πράγματα. Ελαφρύ και με δυνατότητες να πετάξεις αφη και τους λοιπούς οπλισμούς τους και οτι θες.

Κούτσα κούτσα που λέμε, εγκαθιστάς τα έξτρας/addons και ότι θες. Easy to create/get/play φάσεις. Απλά το πρόβλημα είναι όταν μπαίνει να παίξει κάποιος που έχει καλομάθει με of, lofc +++, HAWK (σε gp μηχανή τουλάχιστον). Έτσι και αρχίσουν οι συγκρίσεις καήκαμε. :wink:


Αν έχουμε καλομάθει το A-10,τα sukhoi, ή το γεράκι, όσο να ναι κακοφαίνεται να τα βλέπεις έτσι... Αλλά συγνώμη κιόλας,τόσα άλλα αεροσκάφη & τον οπλισμό τους άντε βρες τα σε "εξομοιωτή" ξανά. Απο ξεχασμένα α/φη ή βολές bullpop,standard, γαλλικών πυρηνικών θες, sd bombs θες, ακυκλοφόρητα θες, όλα μέσα :twisted: .
Ε τώρα αν θες και ολόκληρο το ηλεκτρο-οπτικό σύστημα βολής στοχοποίησης στο 95% του, ή την κάθε λεπτομέρεια σε ραντάρ εδάφους και τηλεπικοινωνίες, μπραβο... λάθος εποχή ασχοληθήκαμε με τα sims

Οπότε μύτη κάτω και ψηθείτε! Αξίζει να αναπτυχθεί τίποτα eHAF δουλειά σε αυτό
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Ω τι κρίμα και είχα φτιάξει ελληνικό χάρτη για SF1 με elevation model από δορυφόρο, αλλά το άφησα στη μέση γιατι ψιλοβαριόμουν τα tiles.

Αν κάποιοι πάντως θέλουν ν' ασχοληθούν με tiles και skins, θα μπορούσαμε να το συνεχίσουμε μαζί.

Και φυσικά εντός των συνόρων μας θα συμπεριλαμβάνεται και η Μ. Ασία. :)
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

Γιατι οχι :) Nα μαζευτουμε να το κανετε :P lol (σοβαρα, call me να το δουμε τι πιθανοτητες εχει)

αδυναμιες που βλεπω παντως εχουν να κανουν με

- σε εντονο αναγλυφο, οπως της Ελλαδας. Χωραφια στρετσαρονται, και οροσειρες και βουνα και γκρεμοί καλυπτονται απο χωραφια ...

- κτιρια μενουν οριζοντια, (και εκτος κλιμακας μαλλον?) σε πόλεις που ειναι σε αναγλυφο και κρεμονται απο τη μια πλευρα που ειναι σε επαφη με την πλαγια

- χρειαζονται τελικα αρκετα και καλα 3D μοντελα για landmarks, οπως ακροπολη, κρεμαστες γεφυρες κλπ για ενα terrain σαν την Ελλαδα

Υπαρχει ενας τυπος , ο "CA_Stary" ο οποιος κανει φοβερα terrains, ειναι πολυ μερακλης και συνεργασιμος, και ειμαι σε επαφη μαζι του. Ισως ενδιαφερεται να ρετουσαρει και να σουλουπωσει ενα Aegean Τheatre
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Pacman
Δημοσιεύσεις: 422
Εγγραφή: 23 Ιουν 2006, 08:51

Δημοσίευση από Pacman »

Μην ανησυχείς για χωράφια και τέτοια. Ορίζεις tiles ανά υψόμετρο.
Βασικά χρειάζομαι κάποιους να αναλάβουν τα εξής:

1. Εντοπισμός freeware αεροσκαφών, πιλοτηρίων και skin για τα αεροσκάφη της HAF και των αντιπάλων.

2. Κατασκευή skin για τα αεροσκάφη που δεν έχουν ελληνικά.

3. Καταγραφή αεροδρομίων, μονάδων, δυνάμεων κτλ της Ελλάδας (ή και των αντιπάλων) για να τα περάσουμε στο θέατρο.

4. Κάποιος να μου στείλει κάποια καλά tiles ευρωπαϊκού θεάτρου (τύπου wings over europe).

5. Κάποιος να κόψει κάποια σημεία του χάρτη από google earth σε tiles διαστάσεων που θα του πω.
(Αυτό βαριόμουν κυρίως, αλλά χωρίς αυτό η Σαντορίνη για παράδειγμα εμφανίζεται όπως ήταν πριν την έκρηξη του ηφαιστείου)

6. Χμμ το ξέχασα, αλλά θα μου 'ρθει κάποια άλλη στιγμή

Όποιος θέλει να αναλάβει κάτι από τα παραπάνω, ας απαντήσει.
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

ΓΙΑΤΙ δε μου ερχονται ειδοποιησεις για απαντησεις στα θεματα που παρακολουθω? :(


1. Υπαρχει ... tonage freeware ειτε απευθειας ελληνικων/εχθρικων ειτε που γινονται με μικρη προσαρμογη

4. Υπαρχουν τα μακραν καλυτερα tiles διαθεσιμα απο τον CA_Stary ο οποιος ειναι προθυμος να μας τα δωσει καθως και τη βοηθεια του σχετικα με αυτα. Ετοιμαζει μαλιστα καινουριο σετ και ηδη προσφερε ενα σετ που ειναι καλυτερο απο αυτο που ειναι διαθεσιμο για download στο CA

2. ειναι κατι στις δυνατοτητες μου με εγγυημενο αποτελεσμα αλλα υπαρχει θεμα χρονου

Ισως θα μπορουσαν να χρησιμοποιηθουν τα αρχεια του Τουρκου σαν βαση για να κερδηθει ο μισος κοπος ?
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

kαι μια φρεσκια εκδοση , "Mirage Factory" M2000 http://combatace.com/topic/61640-mirage ... ge__st__20
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
Απάντηση