ΑΣΥΜΕΤΡΑ ΟΠΛΙΚΑ ΦΟΡΤΙΑ ?

Γενικά θέματα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

ΑΣΥΜΕΤΡΑ ΟΠΛΙΚΑ ΦΟΡΤΙΑ ?

Δημοσίευση από raptor »

O titlos ta leei ola.

Arage yposthrizontai pleon apostoles etsi???
http://img.photobucket.com/albums/v136/ ... s/A-7E.jpg

An den kano lathos se paliotera patch kapoia montela kai F-16 eixan problhmata...(?)

Any info???
Εικόνα
Palpatine
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 22:36

Δημοσίευση από Palpatine »

Στο F-16 Sp3/FF3 που έχω πετάξει αρκετές αποστολές δεν έχω παρατηρήσει κάποιo πρόβλημα όταν το α/φ έχει ασύμμετρα φορτία. Ειδικά σε μία αποστολή που είχα 4 Amraam και 4 Harm και λόγω απροσεξίας άδειασα πρώτα όλους τους πυραύλους από το 1 φτερό (hardpoints 6,7,8 και 9), το α/φ πέταγε κανονικά και χωρίς περίεργα "τραβήγματα" του ενός φτερού ή να χρειάζεται κάποιο trim - υποθέτω το διορθώνει το FBW.

Για το Loadout screen δεν έχω παρατηρήσει κάποιο περιορισμό στο πως μπορείς να φορτώσεις τον οπλισμό.
Naval aircraft don't land, they crash under controlled conditions
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Palpatine έγραψε:Στο F-16 Sp3/FF3 που έχω πετάξει αρκετές αποστολές δεν έχω παρατηρήσει κάποιo πρόβλημα όταν το α/φ έχει ασύμμετρα φορτία. Ειδικά σε μία αποστολή που είχα 4 Amraam και 4 Harm και λόγω απροσεξίας άδειασα πρώτα όλους τους πυραύλους από το 1 φτερό (hardpoints 6,7,8 και 9), το α/φ πέταγε κανονικά και χωρίς περίεργα "τραβήγματα" του ενός φτερού ή να χρειάζεται κάποιο trim - υποθέτω το διορθώνει το FBW.

Για το Loadout screen δεν έχω παρατηρήσει κάποιο περιορισμό στο πως μπορείς να φορτώσεις τον οπλισμό.


Oxi, den katalabes...

Den anaferome se problhma eystathias logo opisthelkousas apo thn mia meria toy a/fous... Sto F4 ayto den eksomoionetai (h toulaxiston realistika! - As ypothetoume oti to analambanei to FBW toy F-16 :lol: ) Sta real a/fh to trim to analambanei ontos to FBW eno osa den exoun... to antistoixo pedal!!! :lol:

Epishs den nomizo sto F4 na yparxei kapoio problhma an ''adeiaseis'' ta opla ths mias pterygas mono kata th diarkeia ths pthshs...

Sthn loadout screen mporeis na baleis oti syndiasmo soy erthei. Ayto poy rotao einai an mporeis na apogeiotheis kai na doulepsoun ola ta systhmata sosta kai to game xoris kollhmata kai ctds sto FF3. Giati an den kano lathos eixe parathrhthei na fortoneis ston #3 pylona 1 MK-20 kai ston antistoixo #7 1 AGM-65A kai na exeis ctd mesa sto game otan epeleges A/G mode kai ebene h SMS othonh... Yphrxe kapoio conflict me ta opla A/G alla oxi me ola...

:wink:
Εικόνα
Palpatine
Δημοσιεύσεις: 193
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 22:36

Δημοσίευση από Palpatine »

Έκανα ένα γρήγορο TE σε FF3 και έβαλα τον παρακάτω οπλισμό (F16CG, όπλα στα 1-9 hardpoints)

AIM120B-AIM9B-AGM65B-MK84-LowAltCamera-MK20D-AGM154A-AIM9X-AIM9M

Δεν υπήρχε κανένα πρόβλημα κατά την διάρκεια της απογείωσης και πτήσης, ούτε όταν επέλεγα τα A2G όπλα, ούτε όταν έκανα άφεση (μάλιστα κατά την απογείωση έκανα cycle συνέχεια τον A2G οπλισμό). Ίσως υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος συνδυασμός που προκαλεί το CTD?
Naval aircraft don't land, they crash under controlled conditions
Απάντηση