Απορίες σχετικά με το Ανοιχτό Γεράκι 4.3

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Ναι, θα βγει public αυτό.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

προφανώς μέσω hotfix!
e-HAF Admin
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Αν και έχω "περάσει" επιτυχώς το validator - άρα ο μέγιστος αριθμός subtitles των επικοινωνιών είναι 10 και μένουν στην οθόνη για 10 sec - όταν για παράδειγμα κάνω ένα landng inbound announcement η επικοινωνία με το ATC δεν εμφανίζεται στην οθόνη. Ξέρει κανείς γιατί?
FLY LOW - HIT HARD
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Μέσα στο Falcon, πήγαινε στο SETUP και checkare το.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Done, thanks
FLY LOW - HIT HARD
Zeus6
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: 05 Μαρ 2007, 17:51
Τοποθεσία: Παρίσι, για την ώρα....

Δημοσίευση από Zeus6 »

anka έγραψε:Για ποιο profile μιλάς Παναγιώτη? Αν έχω καταλάβει καλά πρέπει να έχεις και εσύ Cougar, σωστά? Σου παρουσιάζει και σε σένα το ίδιο "πρόβλημα" :?:
Καλημερα σε ολους!

Αντι για ερωτησεις ως καινουριο μελος, θα δωσω μια απαντηση για το παραπανω προβλημα, που δουλεψε τουλαχιστον σε μενα.

Το Cougar για να 'θεωρησει' οτι συνεχιζεις να κρατας πατημενο καποιο κουμπι, χρειαζεται στο profile να εχει το modifier /H μπροστα. Δηλαδη θα πρεπει να ειναι καπως ετσι:

"BTN S2 /H Pickle" για Weapon Release

και

"BTN TG1 /H Fire_Gun" για βολες πυροβολου

Δεν ξερω αν ειναι ακριβως το ιδιο προβλημα με αυτο που ειχα (εγω χρησιμοποιω το FF4), μοιαζει παντως αρκετα. Ειχα πολυ καιρο να ασχοληθω με το Falcon και δεν ηξερα οτι εχει μπει το feature της συνεχους πιεσης του pickle button για τις αφεσεις radar-guided πυραυλων. Ομολογω οτι με εκνευρισε αρκετα μεχρι να βρω τι εφταιγε!!!

Οσο για μενα, ειχα το Falcon απο τοτε που πρωτοβγηκε, δεν ειχα εμπλακει ποτε ομως σε online πτησεις. Ελπιζω να βρω την ευκαιρια και το χρονο να το κανω, ισως εδω ειναι καλο μερος να αρχισω! Δυστυχως μονο Σ/Κ υπαρχει λιγο ευκαιρια, αλλα μονο για τα σταδια εκπαιδευσης φαινεται να χρειαζονται μηνες! Ιδωμεν....
Kovamaniac
Δημοσιεύσεις: 2595
Εγγραφή: 09 Μαρ 2005, 22:52
Τοποθεσία: Θήβα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kovamaniac »

Καταρχην καλως ηρθες!

Φαινεται οτι το κατεχεις το αθλημα οποτε δεν θα ειναι πολυ δυσκολο να κριθεις "μαχιμος".

Ευχαριστουμε και για τη λυση στο Cougar.
ΕικόναΕικόνα
Ειρωνεύτηκες τη γκαρσόνα??? Την έβαψες.........
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Σωστόν, το /Η ήταν η αιτία.

Έχει δοθεί η λύση και στο προφίλ του cougar @Hardware/Software Section

Thanks πάντως...
e-HAF Admin
Armada
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: 27 Οκτ 2004, 23:12
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Μια διαπιστωση

Δημοσίευση από Armada »

Armada έγραψε:
Rambo έγραψε:εκανα μια πτηση και μετα απο αρκετη ωρα μου κολλησε και ακουγονταν μονο ο θορυβος του κινητηρα. Τελικα εκαν hard restart του PC για να ξεκολησει.
Σάββα το συγκεκριμένο το παθαίνω αρκετές φορές και εγώ και σε ΑΤΟ και σε ΚΟΡΕΑ. Οι ρυθμίσεις μου είναι κανονικά....αλλά κάτι παίζεται.....

Σύμπτωμα: Ξαφνικό κόλλημα του Falcon ακούγεται από πίσω ο κινητήρας αλλά τα πάντα παγωμένα....δεν κλείνει με τίποτε παρά μόνο με Restart ή ON-OFF του PC.

@Mystic_J: Νάκο δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Μήπως πρέπει να το προωθήσετε το συγκεκριμένο πρόβλημα?
Εχθές μίλησα με τον ανεπανάληπτο Κώστα MechGr και πιστεύω πως η βοήθειά του ήταν σωτηριώδης.....

Το συγκεκριμένο κόλλημα-πάγωμα του OF σε οποιαδήποτε αποστολή εξακολουθούσε να υφίσταται και είχε αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό. Απρογραμμάτιστο κόλλημα είτε γυρνούσες από εξωτερικό σε εσωτερικό view ή όταν έκανε κινήσεις με το hat για να δείς τις πλευρές του αεροσκάφους. Από αναφορές στο Global φαινόταν ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας γραφικών και όχι φυσικά του OF.

Ο Κωνσταντίνος εχθές μου σύστησε να βάλω επάνω όχι τους κανονικούς drivers αλλά κάποιους άλλους με performance Formula 1 (έτσι τους λέω εγώ δεν ξέρωπως τους λένε, θα μας πεί ο Κωστής) και το θαύμα έγινε.....

Τέλος μέχρι στιγμής τουλάχιστον το κόλλημα και το κουφό είναι ότι ενώ έπαιρνα π.χ. στην Αγχίαλο μπαίνοντας cockpit 20-27 FPS τώρα παίρνω κοντά στα 40 και στόν αέρα έχω πάρει και 60...Δηλ με απλάλόγια αυτξήθηκαν τα Frames !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Κωστή-MechGr σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και παρακολούθησα και τις θερμοκρασίες και δεν έχουν ανέβει....Αν μυρίσει τίποτε :lol: θα στο στείλω πακέτο.... :lol: :lol: :lol:
Armada ή απλά....Γεώργιος...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Τον νόμο του Merfy τον ξέρεις φαντάζομαι.....

Όταν βγαίνουν νέοι drivers δεν ειναι υποχρεωτικό ότι θα δουλεούν και σωστά σε όλα τα games ή εφαρμογές
e-HAF Admin
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Re: Μια διαπιστωση

Δημοσίευση από Jester »

Armada έγραψε:
Armada έγραψε:
Rambo έγραψε:εκανα μια πτηση και μετα απο αρκετη ωρα μου κολλησε και ακουγονταν μονο ο θορυβος του κινητηρα. Τελικα εκαν hard restart του PC για να ξεκολησει.
Σάββα το συγκεκριμένο το παθαίνω αρκετές φορές και εγώ και σε ΑΤΟ και σε ΚΟΡΕΑ. Οι ρυθμίσεις μου είναι κανονικά....αλλά κάτι παίζεται.....

Σύμπτωμα: Ξαφνικό κόλλημα του Falcon ακούγεται από πίσω ο κινητήρας αλλά τα πάντα παγωμένα....δεν κλείνει με τίποτε παρά μόνο με Restart ή ON-OFF του PC.

@Mystic_J: Νάκο δυστυχώς το πρόβλημα παραμένει. Μήπως πρέπει να το προωθήσετε το συγκεκριμένο πρόβλημα?
Εχθές μίλησα με τον ανεπανάληπτο Κώστα MechGr και πιστεύω πως η βοήθειά του ήταν σωτηριώδης.....

Το συγκεκριμένο κόλλημα-πάγωμα του OF σε οποιαδήποτε αποστολή εξακολουθούσε να υφίσταται και είχε αρχίσει να γίνεται ενοχλητικό. Απρογραμμάτιστο κόλλημα είτε γυρνούσες από εξωτερικό σε εσωτερικό view ή όταν έκανε κινήσεις με το hat για να δείς τις πλευρές του αεροσκάφους. Από αναφορές στο Global φαινόταν ότι ήταν πρόβλημα της κάρτας γραφικών και όχι φυσικά του OF.

Ο Κωνσταντίνος εχθές μου σύστησε να βάλω επάνω όχι τους κανονικούς drivers αλλά κάποιους άλλους με performance Formula 1 (έτσι τους λέω εγώ δεν ξέρωπως τους λένε, θα μας πεί ο Κωστής) και το θαύμα έγινε.....

Τέλος μέχρι στιγμής τουλάχιστον το κόλλημα και το κουφό είναι ότι ενώ έπαιρνα π.χ. στην Αγχίαλο μπαίνοντας cockpit 20-27 FPS τώρα παίρνω κοντά στα 40 και στόν αέρα έχω πάρει και 60...Δηλ με απλάλόγια αυτξήθηκαν τα Frames !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Κωστή-MechGr σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια και παρακολούθησα και τις θερμοκρασίες και δεν έχουν ανέβει....Αν μυρίσει τίποτε :lol: θα στο στείλω πακέτο.... :lol: :lol: :lol:
Γιωργο ποιου drivers εβαλες? αποσο θυμαμαι εχουμε την ιδια καρτα!
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Armada
Δημοσιεύσεις: 580
Εγγραφή: 27 Οκτ 2004, 23:12
Τοποθεσία: ΠΑΤΡΑ
Επικοινωνία:

Re: Μια διαπιστωση

Δημοσίευση από Armada »

Jester έγραψε: Γιωργο ποιου drivers εβαλες? αποσο θυμαμαι εχουμε την ιδια καρτα!
Στάθη σου δίνω το link κατευθείαν...

http://194.71.11.70/pub/games/PC/guru3d ... com%5D.exe

...έτρεξα το exe κατευθείαν χωρίς unistall....Βέβαια κάποια στιγμή μου είπε ότι πάς σε παλαιότερους αλλά τι με ένοιαζε αφού ο Κώστας μου είπε ότι είναι Formuliaρικοί.... :lol: :wink:
Armada ή απλά....Γεώργιος...
Εικόνα
Jojo
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1546
Εγγραφή: 24 Ιαν 2007, 19:27

Δημοσίευση από Jojo »

Θα κάνω μία ερώτηση...
Γιατί δεν υπάρχει Rafale sto Open Falcon???
Γιώργος
panpan
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 2016
Εγγραφή: 05 Δεκ 2006, 22:31
Τοποθεσία: Βύρωνας
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από panpan »

jojo έγραψε:Θα κάνω μία ερώτηση...
Γιατί δεν υπάρχει Rafale sto Open Falcon???
Λόγω stealth χαρακτηριστικών!!!!!!!!! :lol: Δεν είχα δει ότι δεν υπάρχει...
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

jojo έγραψε:Θα κάνω μία ερώτηση...
Γιατί δεν υπάρχει Rafale sto Open Falcon???
Μα ερώτηση είναι αυτή ?

Αυτό είναι θέμα του group που φτιάχνει κάθε Update. Πάντα θα υπάρχει και ένα άφος που θα λείπει απο την λίστα.........
e-HAF Admin
Απάντηση