RF Switch ?

Πιλοτήρια για Οικιακή Χρήση<br>
Batteries Not Included !

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

raptor έγραψε: Ο διακόπτης RF είναι πάνω απο το MASTER ARM SWITCH (στην θέση που στα Ελληνικά F-16 υπάρχει ο διακόπτης του drugchute).
ΟΚ, τότε στα ελληνικά που είναι; Ή δεν υπάρχει; Αυτό το layout έχουν τα ελληνικά;

Εικόνα

Γιατί ρώτησα τον Mike (Kabar03) στο Viperpit αν μπορεί να φτιάξει το Misc σε ευρωπαϊκή έκδοση και είπε ναι. Ποιά ακριβώς είναι η σωστή για τα δικά μας;

Νικόλας
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Δυστηχως κανενα απο τα 2, ελπιζω να μην ειχες αρχισει κατι πανω σε αυτα τα κομματια..
Κατι απο μπλοκ 20-25 μου φερνουν αυτα που δειχνεις.

Ετσι ειναι τα Ελληνικα μπλοκ 30.

Εικόνα

Και τα μπλοκ 50 & 52 ετσι.(λογω φωτογραφιας δε φαινεται του αλεξιπροχωριου..)

Εικόνα
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος LantirN την 11 Μαρ 2007, 18:05, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

Ευχαριστώ. Όχι, δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα, γι αυτό ρωτάω. Θα κάτσω τώρα να το σχεδιάσω (το 52άρι).

RF διακόπτης στα ελληνικά δεν υπάρχει;

Νικόλας
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Χάρος έγραψε:Ευχαριστώ. Όχι, δεν έχω κάνει τίποτα ακόμα, γι αυτό ρωτάω. Θα κάτσω τώρα να το σχεδιάσω (το 52άρι).

RF διακόπτης στα ελληνικά δεν υπάρχει;

Νικόλας
Οπα σου ειπα βλακεια για τα 50 αρια πριν, εκανα αλλαγη στο ποστ τσεκαρε ξανα πως εχουν.

Οχι, τα Ελληνικα δεν εχουν RF switch.
O διακοπτης δεν ειχε κανενα νοημα κατα τη γνωμη μου.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

ΟΚ, δηλαδή συνδυασμός blk52 και MLU:

Εικόνα

Γιατί δεν είχε νόημα το RF switch; Επειδή μπορείς να τα κλείσεις χωριστά; Δεν είναι πιο χρονοβόρο;

Νικόλας
LantirN
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: 11 Ιουν 2004, 12:54
Τοποθεσία: 4.7D in SUD 260R

Δημοσίευση από LantirN »

Nαι Νικολα, αυτο που δειχνεις αυτη τη στιγμη ειναι αυτο που ζητας για μπλοκ 52.

Οσο για το διακοπτη ακριβως αυτο που ειπες ειναι. Μπορεις να κλεισεις ξεχωριστα οτι θελεις. Το ρανταρ το κλεινεις απο το FCR, το ραδιουψομετρο απο το sensors, και το ΤFR σε STBY. Ειναι ελαχιστα χρονοβορο, εως καθολου δηλαδη εαν εισαι εξικιωμενος, αλλα εκτος τουτου, εγω εχω παρατηρησει οτι ενω στο φαλκον υπαρχει ο διακοπτης, τον χρησιμοποιησα σπανια, γιατι χρησιμοποιω τον αλλο τροπο.
Μαλλον το ιδιο φαινομενο θα παρατηρηθηκε σε πολλους για να τον εβγαλαν, αλλα ισως οσα εχουν αλεξιπροχωριο να μην τον εχουν.
Εικόνα
The NIGHT is our Business...340M LANTIRN
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

Οκ, το πανελάκι μου είναι έτοιμο (δεξιά), ευτυχώς που το παρήγγειλα πριν τις ... περικοπές! Είναι καθ' οδόν.

Εικόνα

Νικόλας
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

Χάρος έγραψε:Οκ, το πανελάκι μου είναι έτοιμο (δεξιά), ευτυχώς που το παρήγγειλα πριν τις ... περικοπές! Είναι καθ' οδόν.

Εικόνα

Νικόλας

Απο πού? e-Bay??
Εικόνα
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

raptor έγραψε: Απο πού? e-Bay??
Όχι, από τον Mike (Kabar03) στο Viperpit. Έφτιαξα το σχεδιάκι που βλέπεις παραπάνω βασισμένος στη φωτό του LantirN και ο Mike το έφτιαξε σε dt... Έχω παραγγείλει ακόμα τα Instr και Fuel Qty για να συμπληρώσω την κεντρική κονσόλα.

Νικόλας
Απάντηση