FREE FALCON 5 - Released

Περιοχή αναφοράς πακέτων αναβάθμισης<br>(FreeFalcon, SuperPack, OpenFalcon)

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

Τότε ήταν ο Άγγελος, ο Sting, μετά μπήκα έγω και ο Νάσσος. Συνήθως πετάγαμε 2 φορές την εβδομάδα με την 330Μ σε σενάρια Α2Α και αναχαιτήσεις και Κυριακές όλη η vhaf σε COMAO, αν το σήκωνε η σύνδεση. Πολλές πτήσεις είχα κάνει και με τον Πήγασο (Βασίλης) και τον Satch που ήταν ο evaluator μου. Αν θυμάμαι καλά μετά ήρθες εσύ.. Και μου είχες βγάλει το χέρι σε ένα setup στο οποίο έχασα πανηγυρικά!! :D :D

Λίγο μετά επήλθε η διάλυση..
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Ο Πήγασος έριξε μαύρη πέτρα.... :(
e-HAF Admin
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

Η διεθνής οικονομική κρίση επηρεάζει και την ελληνική... :wink:
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Doc έγραψε:Τότε ήταν ο Άγγελος, ο Sting, μετά μπήκα έγω και ο Νάσσος. Συνήθως πετάγαμε 2 φορές την εβδομάδα με την 330Μ σε σενάρια Α2Α και αναχαιτήσεις και Κυριακές όλη η vhaf σε COMAO, αν το σήκωνε η σύνδεση. Πολλές πτήσεις είχα κάνει και με τον Πήγασο (Βασίλης) και τον Satch που ήταν ο evaluator μου. Αν θυμάμαι καλά μετά ήρθες εσύ.. Και μου είχες βγάλει το χέρι σε ένα setup στο οποίο έχασα πανηγυρικά!! :D :D

Λίγο μετά επήλθε η διάλυση..
Post Deleted

ΥΓ. Τα παντα ολα ειπαμε, οποιος προλαβε τον Κυριο ειδε
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jester την 07 Μαρ 2009, 13:46, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

Καλά τι μου θύμισες τώρα!!!

1ον: Eval είχα δώσει με τον Γιάννη (Satch) καλοκαίρι του 2002 αν θυμάμαι καλά.. Με ξετίναξε!! :D Ο Γιάννης ήταν φοβερά λεπτολόγος αλλά τον γοήτευσε τελικά περισσότερο το FS!
Το ακαδημαϊκό έτος 2002-03 ξεκίνησε το τελευταίο έτος σπουδών, όποτε οι πτήσεις περιορίστηκαν όπου κόπηκαν τελικά.

2ον: Θυμάμαι τις διαμάχες με τους HARM!! Αυτά και άλλα πολλά (όπως αυτά που ανέφερες οδήγησαν στην διάλυση.

3ον: Θυμάσαι μήπως που είχαμε κάνει και μια online συνέντευξη-COMAO για κάποιο περιοδικό, με τον δημοσιογράφο στο σπίτι του dtra? Τότε πέταξα με Palp ως 330Μ σε ρολο SWEEP.
Jester
Moderator
Moderator
Δημοσιεύσεις: 3215
Εγγραφή: 30 Μαρ 2004, 00:50
Τοποθεσία: Δρακόλιμνη Γκαμήλας

Δημοσίευση από Jester »

Post Deleted
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jester την 07 Μαρ 2009, 13:44, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Jester

A good pilot is compelled to always evaluate what's happened, so he can apply what he's learned.
[marq=left]:m2k:.......:f16:[/marq]
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Νομίζω πως τα σχόλια περι διάλυσης καθώς και η δημοσιοποίηση των ονομάτων των εμπλεκομένων, είναι ΑΚΑΙΡΗ ΚΑΙ ΑΣΚΟΠΗ και επιθυμώ να σβηστούν πολύ παρακαλώ.
e-HAF Admin
Satch

Δημοσίευση από Satch »

Γεια σε όλους!!!

Τελικά για κάποιον που έχει να ασχοληθεί πολύ καιρό με το Falcon αξίζει να
βάλει το FF5?

Σάββα ελπίζω να είσαι καλά!!!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Σε σύγκριση με τί όμως ;
e-HAF Admin
Satch

Δημοσίευση από Satch »

Έχεις δίκιο σε σύγκριση με ότι κυκλοφορεί τα τελευταία 6 χρόνια που έχω να "πετάξω".
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ok , σε σύγκριση λοιπόν με το of 4.7 και ff5, επιλέγουμε of
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

Satch έγραψε:Γεια σε όλους!!!

Τελικά για κάποιον που έχει να ασχοληθεί πολύ καιρό με το Falcon αξίζει να
βάλει το FF5?

Σάββα ελπίζω να είσαι καλά!!!
Προς το παρόν είναι ακαταλληλο διότι έχει πολλά bugs.

Μετά το πρώτο Fix ίσως γίνει πιο Operational.

Πάντως έχει μερικά πραγματάκια που θα άξιζε να τα δει κανείς !

έτσι κι αλλιώς τσάμπα είναι :)
Doc
Δημοσιεύσεις: 138
Εγγραφή: 23 Απρ 2004, 15:19
Τοποθεσία: Αθήνα, Ναύπλιο, Πάτρα

Δημοσίευση από Doc »

Satch έγραψε:Έχεις δίκιο σε σύγκριση με ότι κυκλοφορεί τα τελευταία 6 χρόνια που έχω να "πετάξω".
...Να πω ότι συγκινήθηκα είναι λίγο...

Ελπίζω να παραμένεις hardcore simmer (ακόμα κι αν δεν πετάς)...
Αν ναι, τότε επέλεξε το OpenFalcon. Έχω την εντύπωση ότι η έκδοση 4.5 ήταν η πιο σταθερή. Η νεότερη είναι η 4.7 αλλά έχει αρκετά bugs IIRC.
Ό,τι πιο ρεαλιστικό από avionics & flight model. Προτιμάται από τις περισσότερες online squadrons, όπως και το F4AF, η εμπορική έκδοση του SP4.x... Και τα δυο έχουν σταθερότερο MP από τα FFX.X.

Τώρα, εγώ έχω κολλήσει στο FF4/RV1.0.0.4, λόγω και της εμπλοκής μου με την ομάδα FF. Πάντοτε πιο gfx από οτιδήποτε άλλο κυκλοφορεί, λιγότερο πιστό στα avionics του. Από την δική μου πλευρά θα έλεγα ότι είναι η πιο σταθερή πλατφόρμα για single player.

Όσον αφορά το FF5: αναμενόταν ως το patch των patch, με exe & data edits. Δυστυχώς όμως για ακόμα μια φορά, το διαλύσαμε το μαγαζί, οι exe developers (RedViper) έφυγαν και άφησαν αρκετά προβλήματα άλυτα προς το παρόν (ή και για πάντα).

Εξελίξεις: κάτι παίζει με καινούριο BMS.exe κάποια στιγμή το επόμενο εξάμηνο, καθώς και με μια προσπάθεια να βγει ένα RedViper.exe από τους "απολυμένους".

Τελικά:
1. Θα πετάς μόνος? --> Δοκίμασε FF4/RV1.0.0.4 καθώς το OF το ευχαριστιέσαι όπως πρέπει online.
2. Θα πετάς online? --> OF ΑΣΥΖΗΤΗΤΙ!!!!
3. Θα πετάς μαζί μου? --> Σιγά μην πετάξουμε!!! 8) Θα μαζευόμαστε για πτήση και θα μιλάμε για οτιδήποτε άλλο εκτός από πτήση, αν θυμάσαι καθόλου!!!! :D :D

Χάρηκα που σε είδα φίλε!!!!
snakeye
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: 11 Απρ 2008, 14:46

Free Falcon 5 Installer

Δημοσίευση από snakeye »

Γεια σε ολους

Το Free Falcon 5.1.0 Installer ειναι διαθέσιμο για download στην παρακάτω
διευθυνση:http://www.freefalcon.com/forum/showthr ... =14530.Εγώ
χρησιμοποίησα το link http://www.telija.net/freefalcon/FreeFalcon5.0.exe και
το "κατέβασα"με ικανοποιητική ταχύτητα (με το getright εφτασε τα 840kb/s, 600 περίπου χωρίς getright).Δεν το έχω εγκαταστήσει ακόμα,αλλά σκέφτηκα
να κάνω αυτό το post δια πάντα ενδιαφερόμενο που δεν έχει τα παραπάνω links υπ όψιν του.Αν θέλετε όσοι το δοκιμάσατε μπορείτε να πείτε αν αξίζει να
το εγκαταστήσει κανείς ή όχι.


Y.Γ: Ξέρω οτι έχετε καιρό να με δείτε, περίμενα το Πάσχα για να ξαναφανώ :)

Eύχομαι σε όλους να περνάτε καλά και Καλό Πάσχα..
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

thanks man αλλά τουλάχιστον για την ehaf, το ff5 πάτωσε

check here

;)

>MERGED<
e-HAF Admin
Απάντηση