Εδώ ο κόσμος καιγεται και τα ......... χτενίζονται

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

NOMAD έγραψε:Δε ξέρω ρε παιδιά αλλά την επομένη φορά που θα βγει ο κόσμος στους δρόμους δε χρειάζεται να σπάσουν τα μαγαζιά φουκαράδων ή να καταστρέψουν αυτοκίνητα κ να κάψουν τις πόλεις. Αλλά αυτό που πρέπει είναι να μπούμε όλοι στη Βούλη και να τους κάνουμε τα σκατά να μυρίζουν κ αυτοί να βρωμάνε.
AEI ΓΕΙΑ ΣΟΥ!!!! ΜΑΖΙ ΣΟΥ...!!!!

Το Σάββατο λοιπόν... ευκαιρία είναι...αλλά ΟΛΟΙ μαζί...ασχέτως που ανήκει ο καθένας πολιτικά (και μήπως τελικά, ΤΖΑΜΠΑ ''ανήκουμε''?? Ερώτημα για το σπίτι)... Μήπως και ξεκινήσει καααααααααααααααααααααααααααάτι να φαίνεται σε τούτη τη χώρα...
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
NOMAD
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2009, 18:57
Τοποθεσία: Μακρύγιαλος

Δημοσίευση από NOMAD »

Δεν έχει πλέον σχέση που ανήκη ο καθένας. Αλλώστε ποτέ δε θα έπρεπε να έχει. Θα έρθει η ώρα.
Μας κυνηγούν τον αργιλέ
Γιατί το πίνουν οι μάγκες
Και ζούλα τον φουμάρουνε
Όλοι οι αριστοκράτες
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

:idea:
NOMAD έγραψε: Δε ξέρω ρε παιδιά αλλά την επομένη φορά που θα βγει ο κόσμος στους δρόμους δε χρειάζεται να σπάσουν τα μαγαζιά φουκαράδων ή να καταστρέψουν αυτοκίνητα κ να κάψουν τις πόλεις.
Μέγιστη ΑΔΙΚΙΑ.....είτε τα μαγαζιά είναι ακριβά ή φτηνιάρικα, έγιναν με τον κόπο κάποιων , οι οποίοι κάποιοι συντηρούν και κάποιο προσωπικό και αυτοί ζουν απο αυτό.

Ο λαός δεν φταίει σε τίποτα να πληρώνει πάντα τα σπασμένα, ακόμα και απο αναρχικούς, διαληλωτές κλπ

Την Βουλή να την κάνουν χίλια κομμάτια.....γιατί δεν πήγαν εκεί ; δίπλα ήταν
e-HAF Admin
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Anzac έγραψε:Ο λαός δεν φταίει σε τίποτα να πληρώνει πάντα τα σπασμένα, ακόμα και απο αναρχικούς, διαληλωτές κλπ

Την Βουλή να την κάνουν χίλια κομμάτια.....γιατί δεν πήγαν εκεί ; δίπλα ήταν
+10000 Κάτσε και θα πάΜΕ και εκεί....
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ΝΑ ΠΑΜΕ! ΌΧΙ όμως όταν είναι άδεια ! Όταν θα είναι όλα τα καθηζήματα μέσα. Και να μην μπορούν να φύγουν απο πουθενά.

Και οι κάμερες να μην μπορούν να τραβάνε τον ξυλοδαρμό τους ΔΙΟΤΙ η μαγνητοσκόπιση ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ απαγορεύεται απο τον Νόμο.

:idea: :idea: :idea: :idea: :idea:
e-HAF Admin
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

ΜΑΖΙ ΣΟΥ....Δεν αντιλέγω
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
MicaGR
Δημοσιεύσεις: 646
Εγγραφή: 28 Δεκ 2006, 14:37
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ - ΒΠ

Δημοσίευση από MicaGR »

Ναι ξέρεις και κάτι θα γίνει.. Για τράβα στα ΕΛΛΗΝΙΚΑ και καλά... Πανεπιστήμια να δεις τα ΝΕΑ βαμμένα μέχρι το κόκκαλο ΚΩΜΑΤΟΣΚΥΛΑ... ΔΑΠ ΠΑΣΠ και δεν ξέρω γω...

Έρχεται ΝΕΑ φουρνιά ατόμων που θέλουν να φάνε...
ΑΛΛΑ... δεν τολμάει να πει κανείς... ΑΠΑΓΟΡΕΥΣΕΙ κάθε πολιτικής μορφής οργάνωση κτλ... στα πανεπιστήμια...

Αν δεν καθαρίσεις απ την ρίζα κάτι.. μετά είναι πολύ αργά....

Εικόνα


"Αμες δε γεσόμεθα, πολλώ κάρρονες"
PREDATOR
Δημοσιεύσεις: 3310
Εγγραφή: 13 Νοέμ 2004, 20:27

Δημοσίευση από PREDATOR »

Για ΟΛΑ υπάρχουν λύσεις....Μπορεί να μην είναι ΑΜΕΣΑ ορατά τα αποτελέσματά τους...αλλά υπάρχουν... Θέληση θέλει... Ο νοών νοείτο...
''TRAIN AS YOU WILL FIGHT''
HAF
Άβαταρ μέλους
NOMAD
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: 24 Νοέμ 2009, 18:57
Τοποθεσία: Μακρύγιαλος

Δημοσίευση από NOMAD »

Anzac έγραψε::idea:
NOMAD έγραψε: Δε ξέρω ρε παιδιά αλλά την επομένη φορά που θα βγει ο κόσμος στους δρόμους δε χρειάζεται να σπάσουν τα μαγαζιά φουκαράδων ή να καταστρέψουν αυτοκίνητα κ να κάψουν τις πόλεις.
Μέγιστη ΑΔΙΚΙΑ.....είτε τα μαγαζιά είναι ακριβά ή φτηνιάρικα, έγιναν με τον κόπο κάποιων , οι οποίοι κάποιοι συντηρούν και κάποιο προσωπικό και αυτοί ζουν απο αυτό.

Ο λαός δεν φταίει σε τίποτα να πληρώνει πάντα τα σπασμένα, ακόμα και απο αναρχικούς, διαληλωτές κλπ

Την Βουλή να την κάνουν χίλια κομμάτια.....γιατί δεν πήγαν εκεί ; δίπλα ήταν
Γιατί αυτοί που τα σπάγανε όλο αυτό το καιρό δεν ήταν άλλοι πέραν μερικών ηλιθίων οι οποίοι τους έβαζε το ίδιο το σύστημα. Έχεις δίκιο φίλε Αnzac κάποιοι θα δουλεύουν σ' αυτά τα μαγαζιά, κάποιοι θα έχουν επενδύση τη ζωή τους σ' αυτές τις επιχειρήσεις. Κ ορισμένοι ανεγκέφαλοι τα σπάνε κ τα κλέβουν. Γιατί τίποτα άλλο δεν είναι παρα μόνο κλέφτες. Μου κάνουν διαδήλωση μπροστά από τη βουλή κι αντί να μπουν μέσα να τα κάνουν γυαλιά καρφιά πάνε κ σπάνε το περίπτερο του Κώστα, το μαγαζί του Γιάννη κ ούτω καθ' εξής. Μιλάμε για κόπανους του κερατά.
Μας κυνηγούν τον αργιλέ
Γιατί το πίνουν οι μάγκες
Και ζούλα τον φουμάρουνε
Όλοι οι αριστοκράτες
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Anzac έγραψε:dont worry

υπάρχουν όντως σε αυτές τις ημερομηνίες, αυτές οι αποφάσεις ;
Ναι, υπάρχουν

Κώδικας: Επιλογή όλων

ΦΕΚ Α 223/13-11-2009 (ημερομηνία κυκλοφορίας 16-11-2009)
Αρ. Πρωτ. 13543
Αρ. Διεκπ. 9670
Περί δημοσιεύσεως στην Εφημερίδα της Κυβερνήσεως αποφάσεως της Ολομέλειας της Βουλής "Για την παροχή τηλεπικοινωνιακού υλικού και εξοπλισμού πληροφορικής, καθώς και κάλυψη δαπανών για τηλεφωνικά τέλη".
Αυτή είναι η περίληψη που δημοσιεύεται στο ΦΕΚ (ΦΑΚ ΔΕΜ ΟΛ)
FLY LOW - HIT HARD
squid
Δημοσιεύσεις: 748
Εγγραφή: 22 Μάιος 2004, 13:53
Τοποθεσία: SKG / LGTS

Δημοσίευση από squid »

προσωπικα αν δω μπροστα μου καποιον που θα παραδεχτει οτι ειναι ΚΟΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, οτι υποστηριζει συγεκριμενο κομα (κατι που εχω να δω απο τη δεκαετια του 80) ΘΑ ΤΟΥ ΣΠΑΣΩ ΚΑΘΕ ΚΟΚΚΑΛΟ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΘΑ ΤΟΝ ΚΑΨΩ ΖΩΝΤΑΝΟ.

ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΝΑΙ. Φωτιά και τσεκούρι. Να τους λυντσαρουμε ΟΛΟΥΣ. Απο ακρα αριστερα μέχρι ακρα δεξια, ολους.

Την στιγμη που ειναι πασιφανες και υπαρχουν παμπολλοι τροποι να εξοικονομηθουν και να βρεθουν τα χρηματα, αυτοι ΜΑΣ πουλάνε , ΕΜΑΣ, εσενα και μενα και τα παιδια σας, ΜΑΣ ξεπουλανε εξω, μας χαριζουν ΜΑΖΙ με τα δικαιωματα και την ποιοτητα ζωης μας και την αξιοπρεπεια ΜΑΣ για να τσεπωσουνε φρεσκο ρευστο (μια που το τοπικο το σηκωσανε οι προηγουμενοι που σηκωθηκανε και φυγανε, οποιος βρει τον Καραμανλη κερδιζει ματζουνι)

http://troktiko.blogspot.com/2010/05/bl ... _3607.html

http://www.defencenet.gr/defence/index2 ... w&id=11908

http://www.newsit.gr/files/Image/30-04/xreos.jpg
"πότε θα έρθει η 28η Οκτωβρίου να πάμε σην παρέλαση να δούμε τα τζάμπο και τα στούκας"
-------------------------------------------------------
- Εμείς πόσα F-16 έχουμε?
- 'Ενα

Εικόνα
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Re: Εδώ ο κόσμος καιγεται και τα ......... χτενίζονται

Δημοσίευση από gerodinis »

Alejandro έγραψε: Εν μέσω "κρίσης" οι βουλευτές ψήφισαν για τους εαυτούς τους να πάρουν 5.150 ευρώ ο κάθε ένας για αγορά υπολογιστή!

Ερώτημα δεύτερο: Τι υπολογιστή θα αγοράσουν; Από τη NASA; Γιατί έψαξα στο Internet και τόσο ακριβός υπολογιστής δεν υπάρχει.
Τα παιδιά ετοιμάζονται για να τρέξουν το νέο BMS, φαίνεται. Αποτελούν μελλοντικούς falconάδες.

Και το οποίο θα είναι ΠΟΛΥ βαρύ. Γι' αυτό θέλουν επίδομα για να εφοδιαστούν.
Συγκεκριμένα χρειάζονται την εξής σύνθεση:

(Τιμές από Πλαίσιο)

CPU: Intel Core i7 980X Extreme @ 3.33 GHz --> 998.98 E
RAM: Corsair Dominator 12GB DDR3 @ 1866 MHz dual triple-channel --> 529 E
M/B: Asus Rampage 2 Extreme --> 363.21 E
GPU: 3 x GeForce GTX 480 triple SLI --> 1676.99 E
HDD: SSD OCZ Z-Drive m84 512GB PCI-Express --> 1676 E
Blu-ray: 2 x LG blu-ray RW --> 363.99 E
ΨΥΞΗ: Corsair Hydro H50 --> 75 E
ΗΧΟΣ: Asus Xonar Deluxe PCI Express --> 271 E
PSU: Hipro-Tech 1200 Watt --> 375 E
ΚΟΥΤΙ: CoolerMaster --> 141.45 E
ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΙΟ: Logitech G19 --> 178 E
ΠΟΝΤΙΚΙ: Logitech G9X --> 90 E
ΟΘΟΝΗ: Samsung TFT 22" --> 268 E

ΣΥΝΟΛΟ ΔΑΠΑΝΗΣ ΥΠΕΡ ΤΗΣ ΑΔΙΑΛΕΙΠΤΗΣ ΔΙΑΣΥΝΔΕΣΗΣ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΤΩΝ ΒΟΥΛΕΥΤΩΝ: 7006.62 ΕΥΡΩ


Όπως παρατηρείτε συνάδελφοι, υπάρχει μια απόκλιση 1856.62 Ευρώ προκειμένου να κατορθώσουν οι ευυπόληπτοι αιρετοί αντιπρόσωποί μας να ανταπεξέλθουν στα καθήκοντά τους. Γιατί αντιδράτε έτσι;
Γιατί δεν τους υποστηρίζετε στις δύσκολες ώρες που διανύουμε; Αυτοί μάχονται για σας και να το ευχαριστώ. Τς τς τς...

Σοβαρά τώρα: αν δοθεί αυτό το επίδομα με τα προβλήματα που έχουμε, θα μιλάμε για απύθμενη ξεφτίλα. Μιας και το ανέφερα, η ξεφτίλα μπορεί να έχει πάτο; Ή τείνει στο άπειρο; Χμμμ... Να ένα ερώτημα που θα αναλάβουν να απαντήσουν πειραματικά οι 300 στα επόμενα χρόνια.
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Alejandro
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: 15 Οκτ 2008, 18:58

Δημοσίευση από Alejandro »

@gerodinis

Τότε να στειλουμε όλο το πακέτο που γράφεις στους "αξιοτιμους" βουλευτες μας ,όχι τίποτα άλλο μήν νομίζουν τους κοροιδευουν κιόλας και παραπονιουνται μετα και ζητάνε λύσεις μέσα στο forum δεν παιζει αυτο, δεν κάνει το ένα δεν κανει το άλλο και τρέχουν τα παιδια απο Αθήνα στα γραφεία βουλευτων για να σετάρουν τους υπολογιστές για το BMS.

:sos: :sos:
Άβαταρ μέλους
xrhstaras
Δημοσιεύσεις: 987
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2006, 14:05
Τοποθεσία: Αθήνα, Κάτω Πατήσια

Δημοσίευση από xrhstaras »

Κυκλοφορεί αυτό στο troktiko. τώρα κατά πόσον αληθεύει.. :?
Παραίτηση Κυβερνητικού αξιωματούχου σε θέση κλειδί
"Επειδη θεωρω οτι δεν κρυβεις πραγματα,δεν εισαι διαπλεκομενος φιλε μου troktike ακου.Ειμαι κρατικος λειτουργος-αλλα συνηθως εμεις μιλουμε οταν μας διωχνουν απο τη θεση μας-και επειδη θελω να εχω τη συνηδειση μου ησυχη ως ενα βαθμα θα σου πω οτι η αποψη των περισσοτερων υπουργων και αλλων ειναι οτι ο ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ παιζει ΚΑΘΑΡΑ και ΑΝΟΙΚΤΑ το παιχνιδι των ΑΜΕΡΙΚΑΝΩΝ.βιαστηκε να προσφυγει στο μηχανισμο στηριξης της ΕΕ και ΔΝΤ επειδη στο τελος του μηνα θα ερχοταν προταση βοηθειας απο την ΡΩΣΙΑ υψους 50 δις ΕΥΡΩ με σταθερο επιτοκιο 4% για παντα και χωρις ανταλλαγματα.Επισης υπαρχει πακετο 60 δις απο την ΚΙΝΑ για επενδυσεις στην Ευρωπη και ενδιαφερον για εξαγοΡα του ΟΣΕ.Ελαβα μερος σε συζητησεις υψηλου επιπεδου και υπηρχε η διαπιστωση οτι με ορισμενες στοχευμενες κινησεις θα λυνοταν το οικονομικο προβλημα της ελλαδος,ομως η ισχυρη αντιδραση του ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ και της ομαδας του δεν αφηνε περιθωρια,ηταν σιγουρη η αιτηση βοηθειας.εγω θεωρω προδοσια και εγκλημα την αποφαση και σε λιγες μερες η παραιτηση ! μου θα κανει θορυβο.Τωρα ειμαι ανωνυμος αναγνωστης.Πιστευω να το αναρτησεις,αν οχι να εισαι καλα και να με θυμηθεις σε λιγες μερες.
πηγή: http://troktiko.blogspot.com/2010/04/bl ... _1632.html
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36874
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ

ΤΟ ΦΙΛΟ ΑΜΕΡΙΚΑΝΑΚΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΠΡΑΜΑ

ΤΑ ΚΑΝΑΛΙΑ ΝΑ ΣΙΩΠΟΥΝ

ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ ΤΩΡΑ


ΕΞΟΡΙΑ ΚΑΙ ΞΥΛΟ - ΤΕΛΟΣ
e-HAF Admin
Απάντηση