TOP GUN

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

TOP GUN

Δημοσίευση από Anzac »

Αυτή την Κυριακή στο STAR :D
e-HAF Admin
eth0
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 122
Εγγραφή: 21 Ιαν 2009, 23:20

Δημοσίευση από eth0 »

Το 'χουμε δει τοσες φορες σε DVD που πλεον δε μας κανει εντυπωση :P
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Για τα νέα παιδιά καλέ!

Άσε που όσες φορές και να το δείς , θες να το ξαναδείς....

Κάποια στιγμή το βρήκα και σε 8GB DVD Special Edition high quality
e-HAF Admin
Hawksilver
Δημοσιεύσεις: 516
Εγγραφή: 09 Απρ 2008, 22:01
Τοποθεσία: 41°11'04.27"N - 23°14'12.90"E Σέρρες

Δημοσίευση από Hawksilver »

Anzac έγραψε:Άσε που όσες φορές και να το δείς , θες να το ξαναδείς....
Σωστός. Σε μια μέρα το είδα 3 φορές. :)
Δημήτριος Δρέσιος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάιος 2010, 18:53

Δημοσίευση από Δημήτριος Δρέσιος »

Ειναι all time classic, ασε που απο αυτη την ταινια αγάπησα και τις sport μηχανες...
Christos_23
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:29
Τοποθεσία: Βίλλια Αττικής
Επικοινωνία:

Re: TOP GUN

Δημοσίευση από Christos_23 »

Anzac έγραψε:Αυτή την Κυριακή στο STAR :D
Μας ανάβεις καλά καλά και δεν λες την ώρα.... :lol: Γιατί όπως είπες εμείς τα νέα παιδιά δεν έχουμε καταφέρει να το δούμε ακόμα :oops: :oops: (ντρέπομαι γι'αυτό) αλλά μήπως δεν έχω ψάξει να το βρω... :? :twisted:
F-16 Block 52M and Christos_23 are in a relationship...
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Κυριακή , 13:45
e-HAF Admin
Christos_23
Δημοσιεύσεις: 101
Εγγραφή: 06 Μαρ 2010, 21:29
Τοποθεσία: Βίλλια Αττικής
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos_23 »

Ευχαριστώ... :wink:
F-16 Block 52M and Christos_23 are in a relationship...
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

Εγώ πάντως που το είδα πέρυσι τα Χριστούγεννα, απογοητεύτηκα. Αλλιώς το περίμενα. Σαν ταινία μου φάνηκε ελαφρώς βλακεία. Πιστεύω ότι αξίζει μόνο λόγω του cult που δημιούργησε.
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Rambo
Δημοσιεύσεις: 903
Εγγραφή: 02 Αύγ 2006, 13:28
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Rambo »

gerodinis έγραψε:Εγώ πάντως που το είδα πέρυσι τα Χριστούγεννα, απογοητεύτηκα. Αλλιώς το περίμενα. Σαν ταινία μου φάνηκε ελαφρώς βλακεία. Πιστεύω ότι αξίζει μόνο λόγω του cult που δημιούργησε.
Ξερεις οτι αυτη η ταινια εκεινη την εποχη μας ειχε φτιαξει, με αποτελεσμα να δωσουμε πολλοι για την σχολη Ικαρων.
Εικόνα

ΚΑΙ ΤΑ ΙΕΡΑ ΤΑ ΠΑΤΡΙΑ ΤΙΜΗΣΩ
Άβαταρ μέλους
kiki
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 11:45
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία Βόλου

Δημοσίευση από kiki »

Καλή ταινία, απέξω την έχω μάθει!!!!!!!! Πάντως δεν είναι αυτή που μ'έκανε να θέλω να μπω στη ΣΙ!!!!!!!!!
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Κατα βάθος είναι μια gay ταινία...το εξηγεί ο Tarantino

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xHklGtW3rwU[/youtube]
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
kiki
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: 16 Μάιος 2010, 11:45
Τοποθεσία: Ν. Ιωνία Βόλου

Δημοσίευση από kiki »

Δεν κοιτάει τα μούτρα του ο Ταραντίνο κι ας αφήσει την ταινία καλύτερα!!!!!!!!!!
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

Rambo έγραψε: Ξερεις οτι αυτη η ταινια εκεινη την εποχη μας ειχε φτιαξει, με αποτελεσμα να δωσουμε πολλοι για την σχολη Ικαρων.
Αν περίμενες το Top Gun, σώθηκες.... Α, το F-14 δε μπορεί να τραβήξει χειρόφρενο, να κάνει κωλλιά και να βρεθεί πίσω από το MiG-...28, αντιθέτως με τα όσα ισχυρίζεται ο Maverick. Μην τον πιστέψεις, ό,τι και αν σου πει. :P Εκτός βέβαια του ότι ρίχνει τις καλύτερες γκόμενες.

Εικόνα

Τουλάχιστον θα μπορούσαν να μη χρησιμοποιούν την ίδια σκηνή κάθε φορά που εκτοξεύεται πύραυλος.

Σίγουρα ωφέλησε τη Σχολή Ικάρων και όχι μόνο:
The film's producer, John Davis, stated that "Top Gun was a recruiting video for the Navy. It really helped their recruiting. People saw the movie and said, 'Wow! I want to be a pilot.'"

The United States Navy stated that after the release of the film that the number of young men who enlisted, wanting to be Navy aviators, went up by 500 percent.

Paramount Pictures offered to place a 90 second Navy recruiting advertisement at the beginning of the videocassette for Top Gun, in exchange for $1 million in credit towards their debt to the Navy for production assistance. An internal memo to the Pentagon from an advertising agency stated that "Both movies are already wonderful recruiting tools for the military, particularly the Navy, and to add a recruiting commercial onto the head of what is already a two-hour recruiting commercial is redundant."
Πάντως το ότι ώθησε μερικές χιλιάδες να θελήσουν να καταταγούν στην πολεμική Αεροπορία, δε σημαίνει ότι άξιζε απαραιτήτως ως ταινία. Κι εγώ μικρός έβλεπα G.I. Joe και μπορεί να ήθελα να γίνω a real American hero, αλλά αυτό δε σημαίνει πως η σειρά δεν ήταν γεμάτη με στοιχεία προπαγάνδας. Και οι Αμερικάνοι έβλεπαν τον Σβαρτσενέγκερ να κόβει χέρια και να καθαρίζει τους πάντες στο Commando και ήθελαν να γίνουν και αυτοί American heroes --> καταταγείτε. Αυτό δε σημαίνει ότι το Commando δεν ήταν σκουπίδι.

Θα σε ωθούσε μια τέτοια ταινία να καταταγείς στους ΟΥΚ;

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=kxYmEYBLgBE[/youtube]
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Το σίγουρο είναι Gerodinis, πως όσες σειρές και να έβγαζε ο Ατσαλένιος Αετός, και είχε και F-16 μάλιστα, το TOP GUN δεν το πιάνανε με τίποτα,....έτη φωτός μπροστά. Και αν παρακολουθείς και το forum καιρό, θα δείς ότι ο περισσότερος κόσμος βλέποντας την συγκεκριμένη ταινία ήθελε να γίνει και αυτός ίκαρος.

Οι ταινίες πάντα έχουν τα bugs τους και έχουμε αναφέρει και για το Top Gun μερικά κατα καιρούς. Πράγματα που δείχνει και φυσικά δεν ισχύουν.

Ένα που σκέφτομαι εγώ, πολύ απλό και συνάμα ρεαλιστικό, είναι να βγάλεις φώτο με φλάς πίσω απο τζάμι, και να βγάλεις σωστά το θέμα που είναι μπροστά απο το τζάμι.....Μιλάω για την περίπτωση που και καλά βγάλανε φώτο inverted !
e-HAF Admin
Απάντηση