Authorization εγγραφής στην περιοχή πτήσεων

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
kaskanter
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2010, 04:55

Authorization εγγραφής στην περιοχή πτήσεων

Δημοσίευση από kaskanter »

Χαίρεται σε όλους από ένα σχετικά νέο μέλος.

Έχω κάνει εγγραφή στη περιοχή πτήσεων χωρίς όμως να έχει ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός μου.
Περίπου 1 εβδομάδα πριν.

admins παρακαλώ ερευνήστε.

Ευχαριστώ
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

στο FAQ στην ερώτηση 7 θα δεις οτι υπάρχουν 2-3 πράγματα που πρέπει να γίνουν πριν ενεργοποιηθεί ο λογαριασμός σου στην περιοχή πτήσεων..
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
kaskanter
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2010, 04:55

Δημοσίευση από kaskanter »

ΟΚ, δύσκολο χωρίς ουσιαστικό νόημα...Ας εξηγήσω

Αν και διάβασα το FAQ πριν από οτιδήποτε, αυτό που με ενδιαφέρει είναι να μπορώ να επικοινωνώ με μέλη που ενδιαφέρονται για dogfight setup αφού δεν έχω το χρόνο πλέον να ΞΑΝΑ-μα8ω το falcon-f16 όπως 10 χρόνια πριν. Οπότε αν και μου αρέσουν, τα TE και οι διεθνής "πτήσεις", δε με απασχολούνε καθόλου, όπως και η εκπαίδευση για αυτές.

ΞΑΝΑ-γράφτηκα μετά από καιρό για να το απολαμβάνω με απλό τρόπο και όχι να μάθω το μισό -1-1 απέξω...

φιλικά και ευχαριστώ για την απάντηση
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

Οκ τότε μπές στο ts και δες αν είναι οκ το setup σου.. Δεν σου ζητισε κανείς να μάθεις το -1 απο την αρχη αλλά να πεις ένα γεια για τον απλό λογο ότι account στο commit χωρίς να έχεις ουτε ένα ποστ εδω δεν ανοιγει.. Περνάει χειροκινιτη έγκριση απο τον διαχειριστή.. Ότι κωδικό χρειαστείς μπορείς να τον ζητήσεις απο τον Anzac.
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Οπότε φίλε μου αυτό που θες είναι ο κωδικός για το Teamspeak όπου θα μπορείς να συνομιλείς και να πετάς dogfight και όχι να μπορείς να γράφεις στην Περιοχή πτήσεων .Σωστά? :wink:

edit : με πρόλαβε ο Condor :)
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

πάντα.. :twisted: :twisted:

κ. Διοικητά για δώσε κωδικούς(TS/OF) στο παλικάρι..
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
kaskanter
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2010, 04:55

Δημοσίευση από kaskanter »

ΟΚ ευχαριστώ.

Greg, θεώρησα ότι οι κανονισμοί γίνονται γραπτώς στη περιοχή πτήσεων και κατόπιν σε TS. Ευχαριστώ για τα infos.

Το setup μου είναι αυτό που υπάρχει στο forum. Πρέπει απλά να κάνω τα απαραίτητα validation (χρειάζονται??).

Περισσότερα στο TS τότε
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Στη περιοχή πτήσεων γίνεται δεκτός όποιος πετάει στο TS με την ομάδα. Είτε αυτό είναι αποστολές είτε DF και ανεξάρτητα τις αρχικές γνώσεις που έχει.

Οπότε μόλις σε δούμε online σε βάζουμε .Μετά είναι δικό σου θέμα αν προλαβαίνεις να ποστάρεις,είτε αν θες να μελετήσεις κάτι κτλ :wink:

Τα validation χρειάζοντε ώστε όταν μπεις με κάποιον για online πτήση να μην έχεις κάποιο πρόβλημα συμβατότητας. Το Open Falcon είναι περίεργο και θέλει να έχεις κάποιες παραμέτρους ίδιες με αυτόν που θα πετάξεις μαζί.
kaskanter
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2010, 04:55

Δημοσίευση από kaskanter »

All done!

Ο Daredevil με βοήθησε στο validation και την ολοκλήρωση του setup μέσω TS (ευχαριστώ).

Ελπίζω να βρώ διαθέσιμο και πρόθυμο κόσμο για DF όχι όπως "παλιά" που είχαμε καταντήσει εγώ και άλλοι 1-2 (που είναι ακόμα εδώ!) να κλείνουμε 4 και 5 το πρωί.. :).

Παρόλα αυτά έχω μερικές απορίες:
1. Γιατί όταν κάνω cycle τα Α-Α όπλα τα MFD πάνε σε BLANK mode (εδώ υποψιάζομαι RTFM απάντηση, but i take my chances!).
2. Γιατί το μόνο θέατρο επιχειρήσεων που δουλέυει είναι αυτό μεταξύ Τουρκίας-Ιράν, ενώ τα δύο ελληνικά δεν είναι λειτουργήσιμα (δεν υπάρχουν διαθέσιμα αεροδρόμια και μοίρες στο χάρτη).
3. Ποιό το νόημα να υπάρχουνε αεροσκάφη με γελοία FMs (βλέπε Eurofighter)?
4. Υπάρχει κάποιος διαγωνισμός DF όπως παλιά η πυραμίδα (έψαξα αλλά δε βρήκα κάτι πρόσφατο)?

Αυτά για την ώρα.
Cipher
Δημοσιεύσεις: 1771
Εγγραφή: 29 Δεκ 2008, 16:01
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Cipher »

Απαντήσεις :)

1) Δες το DTC. Αυτό φταίει για τις blank mfds.
2) Γιατί οι φίλοι μας οι τούρκοι δεν φτιάξανε το campaign (σε αυτό υποθέτω ότι αναφέρεσαι)
3) Για την οπτική μας απόλαυση :lol: :lol:
4) Υπήρχε, τελείωσε και θα ξαναυπάρχει.
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Tάκη εσύ? :lol:
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Greg έγραψε:Tάκη εσύ? :lol:
Λές??? θα πηδηχτώ απο το παράθυρο αν είναι αυτός!!!
Εικόνα
kaskanter
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2010, 04:55

Δημοσίευση από kaskanter »

χμ, το DTC ρυθμίστηκε σύμφωνα με τα αρχεία του κατέβασα από το Forum (rapace launcher?), θα ερευνήσω.

Το Eurofighter δεν είναι οπτική απόλαυση απλά, είναι πανδαισία αλλά να κάνει σούζα από angels 15 στα 35 με μόνο 220KIAS τότε το πράμα βρωμάει...Εντάξει το έχω δει από κοντά τι κάνει σε hi-A και ικανότητα climb αλλά όχι κι έτσι ρε παιδία...Και μετά από όλη αυτή τη καφρίλα ενέργειας, τράβα το σε sea level και το κάνεις outmanoeuvre σε θέμα χρόνου (χωρίς τα cheat του falcon4 RP5+ / f-16!), ok με AI στα stick.

Τι τύπο αεροσκάφους πετάτε στα επίσημα DF setup?

Όχι, εγώ είμαι αρκετά χρόνια προ e-HAF, οπότε σώσαμε και το πεζοδρόμιο του Doperman :)
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

kaskanter έγραψε:Όχι, εγώ είμαι αρκετά χρόνια προ e-HAF, οπότε σώσαμε και το πεζοδρόμιο του Doperman :)
Αν δεν ακούσω φωνή στο ts δεν πείθομαι :lol: :lol:
Εικόνα
kaskanter
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2010, 04:55

Δημοσίευση από kaskanter »

Θα απογοητευτείς μάλλον.

Με τι callsign "πετούσες" μεταξύ 2001-2004?
Απάντηση