Πολλά μαζεμένα...

Γενικά θέματα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
igp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 18 Δεκ 2010, 21:51
Επικοινωνία:

Πολλά μαζεμένα...

Δημοσίευση από igp »

Καλησπέρα,

μάλλον είμαι στον σωστό χώρο στο forum, έχω μερικές απορίες μετά από ενάμιση μήνα που επέστρεψα στον χώρο του Falcon. Λοιπόν σαν γκάβακας σας ρωτάω:

1. Υπάρχει κομβίον που να πηγαίνει το lock του radar σε A-G Auto στον επόμενο στόχο που βλέπει???

2. Ποιά είναι η ενδεικνυόμενη τακτική (ή και tut) για να αποφύγεις AIM120? Μήπως κατευθείαν hit the silk?

3. Έχω win7 και NVIDIA οπότε παώ ψιλοκαλά αλλά τώρα τελευταία μόλις κάνω μια αποστολή και μετά (χωρις να έχω βγει από το Falcon) επιλέξω μια άλλη τότε δεν βγαίνει το "loading" και στο τέλος φαίνεται ότι έχει ξεκινήσει η πτήση αλλά η οθόνη είναι βλακ! Καμμιά ιδέα, πρόταση;;;



Ευχαριστώ!!!
coursaros
BANNED
BANNED
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 11 Μαρ 2010, 14:22

Δημοσίευση από coursaros »

Καλός τον..

Βασικά δεν ισχύει ουτε στην πραγματικότητα αλλά ούτε στο Open κατι τέτοιο(auto lock)..αυτό ηταν κατι που το έβρισκες σε παλαιότερa παιχνίδια τύπου arcade-εξωμιωτές.
Το SOI το κατευθείνει ο χειριστής κατα βούληση εκμεταλευόμενος και τα διαφορα submodes του RDR και του Pod, για να κάνει capture ένα στόχο..

Υπάρχει ένας βασικός ελιγμός avoid του ΑΙΜ-120 ο οποίος παλι προσαρμόζεται απο πολλά στοιχεία την στιγμή του πότε θα τον πάρεις χαμπάρι η απο πού και πώς..οπότε...ακόμα ναι έχεις την
δυνατότητα να τον αποφύγεις με την ασ το πουμε τακτική΄τρεχω ...τρεχω...κ.τ.λ αλλά αυτο δεν ειναι τακτικό γιατι σε μια αρενα εναέριας μαχης εμπρόσθιου ημισφαιρίου δεν πετάς μόνος
σου οπότε προσπαθείς να αποφύγεις το επερχόμενο βλήμα και παράλληλα να μεινεις σε καταληλο υψος-ταχυτητα και απόσταση ωστε κατα το μεγιστο δυνατό να ξαναμπέις στην μάχη και να υποστηρίξεις το συνολο των αφών του πακέτου σου...κτλ

Θα σου προτεινα να μπεις ts και αν εχεις εγκαταστησει το επισιμο setup μπορεις να κανεις και πτησεις και να τα δεις στην πράξη όλα αυτά και πολλά αλλα...και μην ξεχάσω...αν φας AIM120 απο
ΑΙ(computer) ειναι τελέιως διαφορετικό απο το να το φάς απο human + Head on αποφυγές ξεφτιλίζουν την ρεαλιστικότητα..το θεμα και η μαγκιά ειναι να ξερεις να κινηθείς και να βγεις εκτός πριν το φάς και δεις το Μ να υπογράφει ψηφιακά στο RWR(το οποίο και αυτό ειναι υπο αμφισβήτηση αν συμβαίνει κ.τ.λ)!!
Άβαταρ μέλους
igp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 18 Δεκ 2010, 21:51
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από igp »

Κατ'αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου. Έχεις δίκιο το auto lock ειναι στοιχείο των arcade, ρώτησα γιατί έχω lag οταν μετακινώ τους κέρσορες για να πιασουν στόχο και πολλές φορές είναι από δίπλα το σταυρόνημα και δεν λέει να κάτσει πάνω στην τελίτσα.

Για το δεύτερο ερώτημα συμφωνώ ότι δεν θα πρέπει να υπάρχει μια τακτική πανάκεια. Λέγοντας hit the silk...εννοούσα φυσικά eject.... τουλάχιστον προς το παρόν εκεί καταλήγω πάντα!

Μια νέα ερώτηση τώρα είναι... πως έχετε βάλει ελληνικά skin στο A7,F-1 κτλ; Ακόμα και χάρτη για αποστολές με ανάγλυφο έχω δει :shock:

Όσο για το ts θα το κάνω κάποια στιγμή αλλά πρώτα θέλω να είμαι πιο σίγουρος ότι καταλαβαίνω τις τακτικές σας και γενικά δεν θα είμαι με το manual στο χέρι :wink:

p.s. Ναι το επίσημο setup σας έχω!
coursaros
BANNED
BANNED
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 11 Μαρ 2010, 14:22

Δημοσίευση από coursaros »

To F-1 λόγω οτι δεν υπάρχει μοντέλο κρασάρει αν το βάλεις.Το Α-7 τα F-4E AUP και διάφορα άλλα καλούδια όσον αφορά skin και opjects λόγω οτι ασχολούμαι με game/graphic editing
τα έχω σχεδιάσει εγώ και τα έχουμε προσθέσει στο επίσιμο σετάπ...γινονται όλα αυτά με τη συνεργασία 2-3 προγραμμάτων μαζι με κάποια plug-in που σου επιτρέπουν να ανοίγεις σε εικόνα τα αρχεία και να επεμβαίνεις καλιτεχνικά εάν γνωρίζεις.
Ο χάρτης το ίδιο..τον έφτιαξα απλά περνόντας με Perl...αντι για τον προηγούμενο εναν πιο ρεαλιστικό δορυφορικό.

Τέλος φιλε μου για το EJECT θα δεις στην πορεία οτι ειναι έσχατη λύση που για να φτάσεις εκέι σημαίνει πως έχεις κάνει 15 συνεχόμενα λάθη πάνω στο πως αντέδρασες για να αποφύγεις τον ΑΙΜ120.
Αν τηρήσεις 5 πραγματάκια πριν σου κάνει την βολή ο άλλος και αλλά 5 εάν τελικά στην κάνει ουτε EJECT θα κάνεις,θα τον αποφύγεις και θα γυρίσεις στη μάχη...και κατι που να θυμάσαι...
Μια αποφυγή σημαίνει 1 βλήμα (-)μείον απο τα εχθρικά αφη...

Αυτα και μπές μέσα να δεις τα πάντα και να τα δοκιμασεις μαζι μας...εκει θα ρωτήσεις ελέυθερα και θα μάθεις πολλά! :wink:
Άβαταρ μέλους
igp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 18 Δεκ 2010, 21:51
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από igp »

Θεός....

Οκ κατεβάζω τα skins... το απόγευμα θα έχω πτήση...

και από ότι βλέπω το ΣΚ θα είμαι online!!!! :twisted:

Ευχαριστώ και πάλι Corsair :wink:
Άβαταρ μέλους
captencris
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2007, 20:53
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από captencris »

igp έγραψε:Θεός....

Οκ κατεβάζω τα skins... το απόγευμα θα έχω πτήση...

και από ότι βλέπω το ΣΚ θα είμαι online!!!! :twisted:

Ευχαριστώ και πάλι Corsair :wink:
.....στο eject έχεις και άλλο θέμα.

ΔΕΝ ΜΑΖΕΎΟΥΜΕ ΑΙΧΜΑΛΩΤΟΥΣ :lol: :lol: :lol:

Θα δουλέψει πολυβόλο!!!

Άντε καλές πτήσεις :lol: :lol: :lol:
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχυνέμεν ...
Εικόνα
coursaros
BANNED
BANNED
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 11 Μαρ 2010, 14:22

Δημοσίευση από coursaros »

igp έγραψε:Θεός....

Οκ κατεβάζω τα skins... το απόγευμα θα έχω πτήση...

και από ότι βλέπω το ΣΚ θα είμαι online!!!! :twisted:

Ευχαριστώ και πάλι Corsair :wink:
Φίλε μου νασαι καλα αλλά διευκρίνηση..οχι Corsair, COURSAROS :wink:
Άβαταρ μέλους
igp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 18 Δεκ 2010, 21:51
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από igp »

Ok συγνώμη απλά φιλικά το είπα.. πίστευα ότι έβγαινε από το A-7! Το κατεβάζω τώρα, έστειλα και pm στον Anzac οπότε καλές μου πτήσεις!!!


Πολυβόλα ε? Γιατί δεν έχουν θέση μερικά κοτόπουλα στον ουρανό? :P
Προπέλας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: 07 Απρ 2009, 11:46
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Προπέλας »

Καλως ορισες στην ehaf και την 320 ΜΠΚ Ηνιοχος ! Σου στελνω ενα pm με οτι χρειαζεσαι ! Καλες πτησεις !
Corleone
Δημοσιεύσεις: 41
Εγγραφή: 12 Ιουν 2010, 14:29
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Corleone »

coursaros έγραψε:
igp έγραψε:Θεός....

Οκ κατεβάζω τα skins... το απόγευμα θα έχω πτήση...

και από ότι βλέπω το ΣΚ θα είμαι online!!!! :twisted:

Ευχαριστώ και πάλι Corsair :wink:
Φίλε μου νασαι καλα αλλά διευκρίνηση..οχι Corsair, COURSAROS :wink:
Χμμμ!!!Δεν θα ηταν και ασχημο nickname Μαικ! :D
Άβαταρ μέλους
captencris
Δημοσιεύσεις: 344
Εγγραφή: 29 Ιούλ 2007, 20:53
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από captencris »

igp έγραψε:Πολυβόλα ε? Γιατί δεν έχουν θέση μερικά κοτόπουλα στον ουρανό? :P
...ότι πετάει καταρίπτετε!! Άσε που υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει αναρόφηση στους κινητήρες!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Αλήθεια παιδιά, να δοκιμάσουμε άν μπορεί να τραβήξει το αλεξείπτωτο ο αεραγωγός??? :idea: :idea:

....θα το δοκιμάσω σήμερα !!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Τι λές !!! θα κάνεις το κοτόπουλο!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Αιέν αριστεύειν και υπείροχον έμμεναι άλλων, μηδέ γένος πατέρων αισχυνέμεν ...
Εικόνα
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

captencris έγραψε: Αλήθεια παιδιά, να δοκιμάσουμε άν μπορεί να τραβήξει το αλεξείπτωτο ο αεραγωγός??? :idea: :idea:
Το έχω κάνει και έχω παρατηρήσει 2 πράγματα:

1. Σβήνει ο κινητήρας, χαλάει το αεροπλάνο και πας καρφωτός για μπουμ...
2. Σε κάποιες περιπτώσεις ακούς την κραυγή αγωνίας του πιλότου στο αλεξίπτωτο (χωρίς πλάκα!)
coursaros
BANNED
BANNED
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: 11 Μαρ 2010, 14:22

Δημοσίευση από coursaros »

Είσται άρωστοι ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!! :lol: :lol: :lol:
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

captencris έγραψε: .....στο eject έχεις και άλλο θέμα.

ΔΕΝ ΜΑΖΕΎΟΥΜΕ ΑΙΧΜΑΛΩΤΟΥΣ :lol: :lol: :lol:

Θα δουλέψει πολυβόλο!!!
Έγκλημα πολέμου δεν είναι αυτό; :?:
Windows: A 32 bit extension and graphical shell,
for a 16 bit patch to an 8 bit operating system, originally
coded for a 4 bit microprocessor, written by a 2 bit
company, that can't stand 1 bit of competition. Good thing
there's not any.
Άβαταρ μέλους
igp
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 18 Δεκ 2010, 21:51
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από igp »

Sugarmate έγραψε:
captencris έγραψε: Αλήθεια παιδιά, να δοκιμάσουμε άν μπορεί να τραβήξει το αλεξείπτωτο ο αεραγωγός??? :idea: :idea:
Το έχω κάνει και έχω παρατηρήσει 2 πράγματα:

1. Σβήνει ο κινητήρας, χαλάει το αεροπλάνο και πας καρφωτός για μπουμ...
2. Σε κάποιες περιπτώσεις ακούς την κραυγή αγωνίας του πιλότου στο αλεξίπτωτο (χωρίς πλάκα!)

Επιβεβαιώνω... επίσης δείχνει να χάνει debris και μόλις και καλά γίνει destroyed το βλέπεις να πέφτει σαν ξεφούσκωτο! ΔΕΝ ΜΕΤΡΑΕΙ ΣΑΝ KILL!!! :twisted:
Απάντηση