Δεν έχω ήχο ...

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δεν έχω ήχο ...

Δημοσίευση από Doperman »

...στο Internet. Γενικά σε όποιο site και να μπω που θέλει streaming δεν έχω καθόλου ήχο... ενώ τα video απο τον σκληρό δίσκο μου τα παίζει κανονικά...

Σαν λειτουργικό έχω τα win 7 32b, και σαν κάρτα ήχου την On board της motherboard (realtek). Επίσης για κάποιον λόγο δεν μπορώ να εγκαταστήσω της κάρτα ήχου που έχω
( http://support.creative.com/Products/Pr ... tegoryID:1 )

όποιους drivers και να βάλω...

Καμία πρόταση?
Εικόνα
burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

στα win 7 δεν χρειαζεται να εγκαταστησεις καποιους Drivers τους βρισκουν μονα τους. εμενα παντως στα 7 στο ιντερνετ γενικα οταν παω να δω video απο το internet μου βγαζει τον ηχο απο την μπροστα κονσολα που εχω τα ακουστηκα. μηπως σου κανει κι εσενα κατι παρομοιο?
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Του εχω δηλώσει σαν primary να έχει τα speakers... αν του δηλώσω το headset θα έχω ήχο στα ακουστικά...

Την κάρτα όμως γιατί δεν μου την βρίσκει? ούτε καν τους drivers δεν με αφήνει να βάλω...
Εικόνα
burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

κι εγω ετσι το εχω δηλωμενο primary τα ηχεια αλλα οταν ειναι βιντεο απο ιντερνετ μου βγαζει ηχο απο ακουστηκα. δεν καθησα να ασχοληθω απλα οταν ειναι να δω κατι στο ιντερνετ απενεργοποιω μπροστινη κονσολα. για drivers δεν ειναι αναγκη να κανεις. ωστοσο προσπαθησες να κανεις ενημερωση υλικου απο τη διαχειρηση συσκευων? ισως να γινει απο κει.
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Το θέμα είναι οτι την κάρτα δεν την βρίσκει καν.... Αυτο είναι το περίεργο... η κάρτα δουλεύει κανονικά σε άλλο pc...
Εικόνα
the.hawk
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: 11 Ιουν 2010, 20:18

Δημοσίευση από the.hawk »

ακου με δεν μπορεις να εχει 2 καρτες ηχου την onboard την απενεγροποιεις την ιδια blaster εχω
διαλεγεις τι θελεις onboard h blaster πας βιος απενεργοπεις onboard και βαζεις drivers και βγαζεις της realtch οχι οτι θα χεις προβλημα αλλα βγαλτους
αλλα δυο καρτες απλα ξεχνα το
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Το έχω κάνει και αυτό... εχω απενεργοποιήσει την realtek αλλα και πάλι δεν μου βρίσκει την blaster σαν κάρτα...
Εικόνα
the.hawk
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: 11 Ιουν 2010, 20:18

Δημοσίευση από the.hawk »

ok

οταν ανοιγεις windows πρεπει να σου λεει new hardware found αν δεν στο πει
θα δεις αν εφαπτετε καλα στην pci υποδοχη με μερικα λεπτοτερα slot γινετε μη καλη επαφη και αν και παλι δεν στην αναγνωριζει πηγαινε απο control panel sytem και κανε reload συσκευη
Doperman
Δημοσιεύσεις: 650
Εγγραφή: 22 Ιαν 2007, 20:08

Δημοσίευση από Doperman »

Problem solved .....

Έβαλα την κάρτα σε άλλη θύρα και έπαιξε... :evil:

Thx boys για την βοήθεια
Εικόνα
sparta
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 520
Εγγραφή: 01 Φεβ 2008, 18:51
Τοποθεσία: Ιωάννινα

Δημοσίευση από sparta »

Ωραίος
Εικόνα
Εικόνα
Απάντηση