Προβλημα εκκινησης του BMS 4.32

Γενικά θέματα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
lapsanofwno
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2011, 21:37
Τοποθεσία: Χιος

Προβλημα εκκινησης του BMS 4.32

Δημοσίευση από lapsanofwno »

καλησπερα στην κοινοτητα, οπως θα διαβασατε και απο το ονομα του θεματος εχω προβλημα στην εκκινηση του bms 4.32
αλλα ας ξεκινησω καλυτερα την αναφορα...
Λοιπον αρχικα τρεχω windows 7 64bit και η καρτα γραφικων ειναι η εξης ATI radeon hd6470M στο 1 ghz
Κατεβασα προσεκτικα ολα τα απαιτουμενα αρχεια απο το επισημο setup και εγκατεστησα οπως λεει με κλειστο firewall και antivirus(κλειστο λεγοντας με απενεργοποιημενες τις ασπιδες (avast)) τρεχοντας παραλληλα το falcon 4 στο deamon tools ...
Με το περας της εγκαταστασης ενεργοποιω και παλι firewall kai antivirus και επισης kanw dismount το φαλκον 4 ...χτυπησα και μια επανεκκινηση και εδω δημιουργειται το εξης προβλημα...κανω launch το BMS 4.32 launcher και κλικαρω launch...μαυριζει η μιση οθονη ως ενδειξη οτι ξεκιναει το game και μετα απο λιγο κρασαρει με το εξης μυνημα "FLACON BMS" has stopped working ...
καθε βοηθεια δεκτη,
με εκτιμηση Lapsanofwno
ChrisTheo
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 12:31

Δημοσίευση από ChrisTheo »

Τo ιδιο προβλημα ειχα και εγω.Δες στην εγκατασταση (π.χ. στο c:Falcon_BMS_4.32_)ποσα mb ειναι εγκατεστημενα ,σε μενα ηταν μονο 86 ΜΒ αρα δεν εχει γινη σωστη εγκατασταση του Falcon.
Τρέξε την εγκατάσταση από έναν φάκελο που δεν έχει πουθενά ελληνικά. Πχ όχι επιφάνεια εργασίας, κτλ
Κάνε unzip στο C:\BMS για παράδειγμα και τρέξ'το από εκεί.
Άβαταρ μέλους
lapsanofwno
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2011, 21:37
Τοποθεσία: Χιος

Δημοσίευση από lapsanofwno »

ChrisTheo έγραψε:Τo ιδιο προβλημα ειχα και εγω.Δες στην εγκατασταση (π.χ. στο c:Falcon_BMS_4.32_)ποσα mb ειναι εγκατεστημενα ,σε μενα ηταν μονο 86 ΜΒ αρα δεν εχει γινη σωστη εγκατασταση του Falcon.
Τρέξε την εγκατάσταση από έναν φάκελο που δεν έχει πουθενά ελληνικά. Πχ όχι επιφάνεια εργασίας, κτλ
Κάνε unzip στο C:\BMS για παράδειγμα και τρέξ'το από εκεί.
Φιλε μου δεν ξερεις ποσο πολυ με βοηθησες σε ευχαριστω πολυ ενα ενα τα προβληματα φευγουν...τωρα μενει να στησω teamspeak το οποιο αν και ακολουθω τα βηματα [πιστα μου λεει ερρορ και τελος να παρω αυτο το joystick επιτελεους


Ευχαριστω και παλι,
Lapsanofwno
Άβαταρ μέλους
saf
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 30 Νοέμ 2007, 00:03
Τοποθεσία: ΣΕΡΡΕΣ

Δημοσίευση από saf »

ChrisTheo έγραψε:Τo ιδιο προβλημα ειχα και εγω.Δες στην εγκατασταση (π.χ. στο c:Falcon_BMS_4.32_)ποσα mb ειναι εγκατεστημενα ,σε μενα ηταν μονο 86 ΜΒ αρα δεν εχει γινη σωστη εγκατασταση του Falcon.
Τρέξε την εγκατάσταση από έναν φάκελο που δεν έχει πουθενά ελληνικά. Πχ όχι επιφάνεια εργασίας, κτλ
Κάνε unzip στο C:\BMS για παράδειγμα και τρέξ'το από εκεί.

Εισαι ωραίος. Τοσο καιρό νόμιζα οτι απλά δεν τα κατάφερνε η κάρτα μου...! Thanks man!
once PHANTOM Phorever PHANTOM....
ChrisTheo
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: 09 Οκτ 2011, 12:31

Δημοσίευση από ChrisTheo »

Παρακαλω παιδια,να ευχαριστειτε τον φιλο d71p που μου το ειπε και μας βοηθησε....
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Καλησπερα σας,ειμαι καινουριος στο φορουμ.Αντιιμετωπιζω το ιδιο προβλημα,ελεγξα το μεγεθος του ΒΜS που εγκατασταθηκε,ειναι στα 130MB,και μου βγαζει το ιδιο μηνυμα που αναφερθηκε παραπανω.Θα δοκιμασω κι εγω να το εγκαταστησω απο φακελο κατευθειαν στα ξένα.Εχω νεους drivers, στον υπολογιστη...ελπιω να δουλεψει...Θα δοκιμασω να απενεργοποιησω κι εγω προσωρινα αντιβαιρους.

Φιλικα
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Το εκανα ετσι,,και δουλεψε κανονικα.Παρατηρησα ομως καποιες αλλαγες σε σχεση με το παλαιοτερο f4.0,πχ δοκιμασα στην εκπαιδευση το take off,ειδα οτι,οταν ανοιγω τη λιστα επικοινωνιας με τον πυργο,δεν ακουγεται καμμια φωνη,ουτε πιλοτου ουτε υπευθυνου απο τον πυργο,και ενω στο πρωτο κατηυθυνα το αεροπλανο στο εδαφος με τον ιδιο τροπο που στρεφεται το ουραιο πτερυγιο δεξια αριτερα(με το joystick μου αυτο γινεται στρεφοντας το δεξια-αριστερα),τωρα αυτο δεν το ελεγχει καί στο εδαφος...πηγαινει μόνο ευθεια...Μπορειτε να βοηθησετε;;;Να με παραπεμψετε καπου ισως...;;;

Φιλικα
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

σε αυτη την εκδοση πρεπει να περασεις χειροκινιτα τις συχνοτιτες του πυργου για να τον ακουσεις.. και για να στριβεις το αεροσκαφος στο εδαφος πρεπει να ενεργοποιησεις το NWS πατοντας SHIFT και /
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Εσεις τις εχετε περασει;;;Θα μπορουσατε να με καθοδηγησετε πώς να το κανω;;;Συγγνωμη αν εχω βγει εκτος κυριως θεματος,αν το κρινετε απαραιτητο,πειτε μου να ξεκινησω καινουριο θεμα.

Ευχαριστω
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Για παραδειγμα,στο takeoff απο τα tactical engagement,ξεκιναω απο το αεροδρομιο Seosun,το οποιο εχει συχνοτητα UHF 353,10,αλλα αυτο δε μπορω να το βαλω χειροκινητα,αφου τα knobs που αλλαζουν τους αριθμους των καναλιων δε μπορουν να γυρισουν στο παιχνιδι...Πώς θα πρεπει να το κανω σ αυτην την περιπτωση;;;

Ευχαριστω
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Με το mouse κλικάρεις στο COM1 (το αριστερο κουμπι της πάνω σειράς του ICP) και στην συνέχεια από το ICP επιλέγεις 3531 και στην συνέχεια ENTER Πλέον στην οθόνη του DED (δεξιά από το ICP) εμφανίζεται η 353,10

Γενικότερα, έχεις δει αυτό που ο sparta έγραψε εδώ:
http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=14838
Έχεις κατεβάσει το συγκεκριμένο αρχείο στο οποίο περιγράφονται τα πάντα του BMS;
FLY LOW - HIT HARD
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Οχι,δεν τα ειδα δει καθολου.Η αληθεια ειναι οτι,απ τη στιγμη που το εγκατεστησα,διαβαζω κατι docs απο το φακελο του ΒΜΣ με οδηγιες κ τετοια,αλλα μου ειναι λιγο δυσνόητα...Πού θα παει,θα το προσπαθησουμε,κ με τη βοηθεια σας,ολα οκ.Κ παλι σας ευχαριστω!
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Ενταξει,εκανα απογειωση κ προσγειωση κανονικα,με τις οδηγιες ου πυργου ελεγχου,κατι που το ειχα απορρια ομως καί στο παλιο f4.0 και στο allied force...Πώς τελειωνει καθε αποστολη,εκπαιδευτικη κ μη;;;Θελω να πω,κανω το γυρο κανονικα,προσγειωνεται...κ μετα;;;Για να θεωρηθει επιτυχης η αποστολη λεω.Πηγαινω στο χωρο σταθμευσης;;;Τα σβηνω ολα,οπως πριν τα ανοιξα ολα,για να λειτουργει το αεροπλανο;;;Ανοιγω το κοκπιτ απλως;;;Τί...;;;
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

οταν πετυχεις αυτα που λεει η αποστολη σου οτι πρεπει να κανεις πατας esc -> end mission και βλεπεις στο debriefing αν ειναι επιτυχημένη ή οχι..
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
panos1104
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: 31 Μάιος 2012, 18:06

Δημοσίευση από panos1104 »

Εκανα κανονικα την αποστολη take-off,αλλα μετα δε μου εβγαλε debriefing...
Απάντηση