3d cockpit

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
dimos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Δεκ 2012, 23:32

3d cockpit

Δημοσίευση από dimos »

Καλησπερα και χρονια πολλα σε ολους.Ειμαι καινουριο μελος και περασα προσφατα το bms 4.32.
Αντιμετοπιζω ενα προβλημα με το view του cockpit,το οποιο δεν μου το εμφανιζει οσο 3d θα επρεπε και οσο το βλεπω σε καποια βιντεο του you tube.
Μηπως θελει καποιες ρυθμησεις?
----Σημειωση στο advanced options του setup στο view control δεν μπορω να κλικαρω τα κουτακια 3d cockpit track ir, track ir vector-----

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Για να τα επιλέξεις θα πρέπει να έχεις το trackir, το έχεις ; αν δεν το έχεις μπορείς να έχεις κάτι παρόμοιο με μια webcam και κάποιο πρόγραμμα όπως το facetrack.
Arty out...

Εικόνα
dimos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Δεκ 2012, 23:32

Δημοσίευση από dimos »

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ!!!
Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.Δεν εχω το trackir,οσο για την web cam aki to face track δεν γνωριζω πως πρεπει να το κανω.Θα σε παρακαλουσα αν μπορεις να μου πεις αν το trackir ειναι καποιο προγραμμα που θα μπορουσα να το κατεβασω και να το κανω εγκατασταση (και πως γινεται) η ειναι καποιο gajet που πρεπει να το αγορασω extra.Συγνωμη αλλα οπως ειπα και στην αρχη του θεματος ειμαι καινουριος και χρειαζομαι μια μικρη βοηθεια σε καποια παραγματα.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Το trackir είναι κάμερα υπερύθρων και ο σκοπός του σε συνδυασμό με έναν ανακλαστήρα που φοράς σε καπελάκι σου επιτρέπει αυτό το εφε που βλέπεις στα βίντεο. Δλδ όπου γυρνάς το κεφάλι σου γυρνάει και το view στο 3d pit.

Το κόστος του παίζει από 120€ ανάλογα με την έκδοση που θες.

Για την λύση με την webcam αν έχεις κάμερα υπάρχουν προγράμματα όπως το facetrack με το οποίο έχεις παρόμοια λειτουργία όπως το trackir.

Αν ψάξεις λίγο στο forum θα βρεις αυτό που θες. Έχω γράψει και εγώ κάτι σχετικά.
Arty out...

Εικόνα
dimos
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: 24 Δεκ 2012, 23:32

Δημοσίευση από dimos »

Καλησπερα το εψαξα λιγο και εγω στο internet και ειδα περιπου περι τινος προκειται.Θα κοιταξω βεβαια και αυτα που εγραψες στο forum σχετικα με το θεμα.

Σ΄ευχαριστω παρα πολυ για την βοηθεια.

Καλη χρονια!!!!!!
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Δημοσίευση από Arty »

Καλή Χρονιά dimos ότι άλλο θες ρώτα... ελεύθερα.
Arty out...

Εικόνα
Απάντηση