Aces-High

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Aces-High

Δημοσίευση από Anzac »

Τί είναι το Aces High

Το Aces-High.gr είναι μια διαδυκτιακή πύλη που δημιουργήθηκε για τους Έλληνες εικονικούς πιλότους και είναι ένα κανάλι επικοινωνίας και ενημέρωσης για όλους όσους ασχολούνται με αυτού του είδους οικιακής ψυχαγωγίας.

Τα θέματα του είναι γενικού ενδιαφέροντος και αναφέρεται στους εξομοιωτές πτήσης – μάχης τα γνωστά Combat Flight Simulators (PC Games).
Τα τελευταία χρόνια με την άνοδο της τεχνολογίας έχουν ανεβεί σε μεγάλο βαθμό τα επίπεδα εξομοίωσης και οι εταιρείες κατασκευής των συγκεκριμένων PC Games αναπαριστούν τον χειρισμό των αεροσκαφών και το εικονικό περιβάλλον γενικότερα σύμφωνα με τα ιστορικά δεδομένα της κάθε εποχής. Υπάρχουν εξομοιωτές με σύγχρονα μαχητικά αεροσκάφη καθώς επίσης εξομοιωτές που έχουν ως θέμα τον Δεύτερο Παγκόσμιο Πόλεμο με εμβολοφόρα μαχητικά και βομβαρδιστικά μέχρι τα πρώτα Jet Fighters.

Στα περιεχόμενα της ιστοσελίδας υπάρχουν νέα στον χώρο των εξομοιωτών, download’s, παραλλαγές αεροσκαφών, οδηγίες, παρουσιάσεις, ψηφοφορίες, δημόσιες συζητήσεις και για όλα υπάρχει συνεχής και καθημερινή ενημέρωση, γίνεται επίσης εκτενής παρουσίαση στις Ελληνικές Εικονικές Μοίρες που βρίσκονται καθημερινά Online και αντιπροσωπεύουν την χώρα μας σε Διεθνείς διοργανώσεις.

Όλα τα μέλη του Aces-High.gr έχουν την δυνατότητα να συμμετέχουν, να ενημερώνουν τα θέματα τις ιστοσελίδας και να υπογράφουν με το όνομα τους την κάθε δημοσίευση, με την προϋπόθεση ότι τηρούνται οι όροι χρήσης.
Πρόσβαση στα περιεχόμενα έχουν μόνο τα μέλη του Aces-High και αυτό γίνεται για λόγους ασφαλείας, τα στοιχεία που απαιτούνται για να γίνει κάποιος μέλος είναι Όνομα, Nickname (ψευδώνυμο) και ένα πραγματικό E-mail για να μπορέσει να ολοκληρωθεί η διαδικασία εγγραφής. Τα στοιχεία αυτά συλλέγονται μόνο για την ομαλή λειτουργία της ιστοσελίδας και για κανέναν άλλο σκοπό, όπως η αποστολή ενοχλητικής αλληλογραφίας (SPAM), την οποία και καταδικάζουμε. Τα μέλη του Aces High.gr δεν έχουν καμία οικονομική επιβάρυνση για την εγγραφή και παραμονή τους.

Το Aces-High.gr δεν είναι πολιτικοποιημένο και δεν προβάλει απόψεις, σύμβολα, και πράξεις που έγιναν κατά την διάρκεια του Δευτέρου Παγκόσμιου Πόλεμου. Η οποιαδήποτε αναφορά σε καταστάσεις που σημάδεψαν την ανθρωπότητα κατά την περίοδο αυτή γίνεται μόνο για ιστορικούς σκοπούς και όλα τα ιστορικά θέματα είναι τεκμηριωμένα.

Ιστοσελιδα:
http://www.aces-high.gr/index.php
e-HAF Admin
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

πολύ ωραίο site! θέλουμε κιεμειιιιςςςς!!! :lol: :lol:
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

winder έγραψε:πολύ ωραίο site! θέλουμε κιεμειιιιςςςς!!! :lol: :lol:
τι ακριβως θελεις δηλαδη ? δεν καταλαβα :?:
e-HAF Admin
Scorpion
Δημοσιεύσεις: 890
Εγγραφή: 16 Ιούλ 2004, 12:09
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από Scorpion »

den nomizw na theloume kai emeis giati theloun kai kapoioi alloi an deite tha katalabete swstooooss?? :lol:
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Το εξήγησα στον Τίμο όταν του το πρότεινα, επειδή είναι και οι άλλοι εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Να κρυβόμαστε και να μην συμμετέχουμε όπου τυχαίνει να συμμετέχουν και αυτοί? Άλλωστε ίσοι είναι με εμάς στο χώρο των εξομοιωτών?

@ winder: Επειδή μάλλον μιλάς για το site, για πανε στο http://aiolos.e-haf.org/ehaf/ και πες μου αν σου αρέσει για να το κάνω όλο αν είναι
STARSERIF
Δημοσιεύσεις: 3340
Εγγραφή: 05 Δεκ 2004, 13:27
Τοποθεσία: ATHENS
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από STARSERIF »

ΧεεεεεΧεεεεε....Γατονι Scorpion.Αλλα ρε φιλε ποιος ασχολειται μαζι τους???Αστα τα παιδια ησυχα...να σταματησουν να ασχολουνται και αυτοι μαζι μας :D :D
Εικόνα


Ο Τσοπανομοντελογδυτης
http://starserif.spaces.live.com/default.aspx
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Το εξήγησα στον Τίμο όταν του το πρότεινα, επειδή είναι και οι άλλοι εμείς τι πρέπει να κάνουμε? Να κρυβόμαστε και να μην συμμετέχουμε όπου τυχαίνει να συμμετέχουν και αυτοί? Άλλωστε ίσοι είναι με εμάς στο χώρο των εξομοιωτών?

@ winder: Επειδή μάλλον μιλάς για το site, για πανε στο http://aiolos.e-haf.org/ehaf/ και πες μου αν σου αρέσει για να το κάνω όλο αν είναι
αποριας αξιον ειναι γιατι αυτοι θεωρουν αδελφες αυτους που ασχολουνται με τους flight sim και ειδικοτερα το Falcon 4 που ειχαν την τιμη να μας αναφερουν στο ιστορικο τους
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Anzac έγραψε: αποριας αξιον ειναι γιατι αυτοι θεωρουν αδελφες αυτους που ασχολουνται με τους flight sim και ειδικοτερα το Falcon 4 που ειχαν την τιμη να μας αναφερουν στο ιστορικο τους
Δεν γίνεται να μην μιλάμε για αυτούς γιατί καλά είχα ηρεμήσει!? Μην νευριάσω πάλι!!! :evil:

Κάνε εσύ τις επαφές με την Aces-High για ανταλλαγή σε link και άστους αυτούς
TIM
Δημοσιεύσεις: 1232
Εγγραφή: 09 Ιουν 2004, 14:32

Δημοσίευση από TIM »

GRaecuS έγραψε:Δεν γίνεται να μην μιλάμε για αυτούς;
Συμφωνώ απόλυτα...

8)
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

ρε παιδιά εγώ για την εμφάνιση του site μιλάω!! τι θεωρίες αναπτύξατε;; δεν καταλαβα... :lol: :lol: :lol:

GRaecuS mamaeiiii to site!!!! Τώρα μάλιστα!! Συνέχεισε έτσι!!
Μιά μικρή παρατήρηση. Θα προτιμούσα τιν εικόνα του f-16 απο διαφορετική γωνία και με τον αετό της 330 πάνω! Το site αυτό μαρέσει πολύ!!
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

GRaecuS έγραψε:Κάνε εσύ τις επαφές με την Aces-High για ανταλλαγή σε link και άστους αυτούς
ειμαι σε επικοινωνια με τον φιλο μας απο την στιγμη που μου εδωσες το λινκ τους

εχει ηδη περαστει στο σαιτ τους η περιγραφη μας, το ονομα μας και τα λινξς μας στο "Ελληνικές Εικ. Μοίρες" ..... και επεται συνεχεια
e-HAF Admin
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

winder έγραψε: Μιά μικρή παρατήρηση. Θα προτιμούσα τιν εικόνα του f-16 απο διαφορετική γωνία και με τον αετό της 330 πάνω!
Πιστεύω οτι η γωνία του είναι καλή. Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο, στείλε μου screenshot. Και επειδή έχω μια μανία και έναν αδερφό στην 347 προτιμάω αυτή την μοίρα αν και η 330 έχει καλύτερο tailart. Άλλωστε σκοπεύω να το κάνω με rotating image οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. παράδειγμα το F-4 στις "εικονικές Μοίρες"
Anzac έγραψε: ειμαι σε επικοινωνια με τον φιλο μας απο την στιγμη που μου εδωσες το λινκ τους

εχει ηδη περαστει στο σαιτ τους η περιγραφη μας, το ονομα μας και τα λινξς μας στο "Ελληνικές Εικ. Μοίρες" ..... και επεται συνεχεια
Σωστός, αν και δεν έχουμε μπει στις "Ελληνικές Εικ. Μοίρες" παρά μόνο ως link. Πιστεύω οτι φταίει το οτι δεν έχουμε λογοτυπο σαν e-HAF!!
Icarus
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 16:16
Τοποθεσία: Athens-Greece
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Icarus »

GRaecuS para polu kalo to site opws einai kai to site tou aiolou.
keep working......... :wink:
Εικόνα
winder
Δημοσιεύσεις: 1065
Εγγραφή: 11 Αύγ 2004, 19:26

Δημοσίευση από winder »

GRaecuS έγραψε:
winder έγραψε: Μιά μικρή παρατήρηση. Θα προτιμούσα τιν εικόνα του f-16 απο διαφορετική γωνία και με τον αετό της 330 πάνω!
Πιστεύω οτι η γωνία του είναι καλή. Αν έχεις να προτείνεις κάτι άλλο, στείλε μου screenshot. Και επειδή έχω μια μανία και έναν αδερφό στην 347 προτιμάω αυτή την μοίρα αν και η 330 έχει καλύτερο tailart. Άλλωστε σκοπεύω να το κάνω με rotating image οπότε δεν θα υπάρχει πρόβλημα. παράδειγμα το F-4 στις "εικονικές Μοίρες"
Anzac έγραψε: ειμαι σε επικοινωνια με τον φιλο μας απο την στιγμη που μου εδωσες το λινκ τους

εχει ηδη περαστει στο σαιτ τους η περιγραφη μας, το ονομα μας και τα λινξς μας στο "Ελληνικές Εικ. Μοίρες" ..... και επεται συνεχεια
Σωστός, αν και δεν έχουμε μπει στις "Ελληνικές Εικ. Μοίρες" παρά μόνο ως link. Πιστεύω οτι φταίει το οτι δεν έχουμε λογοτυπο σαν e-HAF!!
o aderfos sou ine stin 347?? :)
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

τελικα ειχατε δεν ειχατε το σκισατε το θεμα παλι

ΑΝ ΔΕΙΤΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΟΥ ΠΟΣΤ ΛΕΕΙ

Aces-High

τι δουλεια εχει το αιολος και το e-haf και η 347 εδω μεσα??????????
e-HAF Admin
Απάντηση