Συνδέσεις-Dedicated Server

Κεντρικό σημείο επικοινωνίας μελών

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Pterinx
Δημοσιεύσεις: 114
Εγγραφή: 07 Ιαν 2005, 02:45

Συνδέσεις-Dedicated Server

Δημοσίευση από Pterinx »

Επειδη δεν το εχω ξεκαθαρισει καλα θελω να ρωτησω τα εξης -και συγνωμη για τις αφελεις ερωτησεις-:

1)Οι online πτησεις σε ολες τις μοιρες γινονται με Host - client και οποιος εχει το μεγαλυτερο bandwidth ειναι ο server μετα απο συννενοηση των μελων?

2)Ο dedicated server της e-haf τι ειναι ακριβως?Ειναι 24Η διαθεσιμος για ολα τα μελη η ειναι μονο για την 391 και τι setup εχει?Και πως συνδεομαστε στον server?

Αντε ριξτε καμια εξηγα γιατι σκοπευω να μπω σε δραση οπου να'ναι και εχω ψιλομεσανυχτα σ'αυτα τα θεματα.
Arty
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 1795
Εγγραφή: 01 Απρ 2004, 10:34

Re: Συνδεσεις-Dedicated Server

Δημοσίευση από Arty »

Pterinx έγραψε:Επειδη δεν το εχω ξεκαθαρισει καλα θελω να ρωτησω τα εξης -και συγνωμη για τις αφελεις ερωτησεις-:

1)Οι online πτησεις σε ολες τις μοιρες γινονται με Host - client και οποιος εχει το μεγαλυτερο bandwidth ειναι ο server μετα απο συννενοηση των μελων?

2)Ο dedicated server της e-haf τι ειναι ακριβως?Ειναι 24Η διαθεσιμος για ολα τα μελη η ειναι μονο για την 391 και τι setup εχει?Και πως συνδεομαστε στον server?

Αντε ριξτε καμια εξηγα γιατι σκοπευω να μπω σε δραση οπου να'ναι και εχω ψιλομεσανυχτα σ'αυτα τα θεματα.
1) Ναι. Και ο Host λαμβάνει υπ'όψιν του το bandwidth των client και ρυθμίζει την σύνδεσή του.
2) Είναι ένα σταθερό IP σε έναν Η/Υ ο οποίος έχει δηλωμένες κάποιες ρυθμίσεις και δεν μπαίνει στο Cockpit να πετάξει απλά ξεκινάει την αποστολή και στέλνει τα data της στους clients.

Ξέρω ότι είναι πολύ γενική η απάντηση αλλά τέτοια ήταν και η ερώτηση. Ότι άλλο θες ρώτα.


Arty out...
Arty out...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

ριξε μια ματια και εδω :

http://www.e-haf.org/forum/viewtopic.php?t=1543

Βασικα τα setup που διαθετει ο Server ειναι τα 2 Επισημα Setup + FF3 χωρις Cobra αν θυμαμαι καλα!

εαν μαζευτουν πολλοι συναδελφοι και επιθυμουν να πεταξουν μια αποστολη, αν στην παρεα υπαρχει καποιος απο τους υπευθυνους, του δινετε την αποστολη, την φορτωνει στον σερβερ και συνδεεστε εκει

Σαφως, πρεπει να εχετε καποιο απο τα σεταπ του σερβερ :!:

Τελος ολες οι επισημες πτησεις οπως εβδομαδιαιες και εκπαιδευτικες της μοιρας/ων γινονται μεσω σερβερ :!:
e-HAF Admin
Απάντηση