DED

Πιλοτήρια για Οικιακή Χρήση<br>
Batteries Not Included !

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
MAC
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 21:50
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτη

Δημοσίευση από MAC »

Νίκο τι θα κάνουμε τελικά ?? Έχουμε προμηθευτή και τιμή για το display τις osram??
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

Ας συνεχίσουμε με την πρώτη λύση, βλέπω αρκετό προβληματισμό για τις δυσκολίες της OLED. Δώσε μου ένα mail να σου στείλω ότι έχω για την lcd daughterboard.
MAC
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 21:50
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτη

Δημοσίευση από MAC »

ΟΚ παραγγέλνω display ….

To mail μου elaa@otenet.gr...
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

MAC, ασχολείσαι ακόμα; Αν ναί, ενδιαφέρομαι για USB standalone έκδοση, μιας και αποφάσισα να εγκαταλείψω το PHCC και να στραφώ στα προϊόντα της Beta Innovation.

Νικόλας
MAC
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 21:50
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτη

Δημοσίευση από MAC »

Πριν τρεις μήνες έβγαλα πιστωτική για να παραγγείλω τα display και τα USB TO RS232 ICs και μετά με πλάκωσε η δουλειά και δεν έχω κάνει τίποτα από τότε…
Αφού και στο φόρουμ έχω μπει μόνο κανα δυο φορές από τότε…
Εκτιμώ ότι θα λασκάρω μέχρι τις γιορτές οπότε θα το πιάσω ξανά …

Για να είμαι απόλυτα ειλικρινής, το DED/PFL θα το φτιάξω σε μια προσπάθεια να σας δωροδοκήσω…από ότι έχω καταλάβει έχετε σχέδια τις κάσας , για τα οποία θα πληρώσω όσο όσο σε hardware
MAC
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 21:50
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτη

Δημοσίευση από MAC »

Νίκο έριξα μια ματιά στην Beta Innovation . Φαίνεται να έχουν κάνει καλή δουλειά, και από ότι είδα το ElectronFlux υποστηρίζει DED και PFL . Δεν μπόρεσα να βρω κάπου πόσο το πουλάει αλλά αν πας σε αυτή τη λύση δεν βλέπω το λόγω να χρειάζεσαι stand alone DED και PFL.
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

Ναι, το είδα. Δες και εδώ.
MAC
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 21:50
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτη

Δημοσίευση από MAC »

Πάει , μου την φάγανε τη δουλειά , απάνω που παράγγειλα τα USB TO RS232 ICs και έναν USB παλμογράφο (για να με διευκολύνει στην ανάπτυξη και καλά) …τελικά μου φαίνεται ότι το μόνο που θα κάνω για το cockpit project είναι οι καφέδες και τα σάντουιτς …..
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

MAC έγραψε:Πάει , μου την φάγανε τη δουλειά , απάνω που παράγγειλα τα USB TO RS232 ICs και έναν USB παλμογράφο (για να με διευκολύνει στην ανάπτυξη και καλά) …τελικά μου φαίνεται ότι το μόνο που θα κάνω για το cockpit project είναι οι καφέδες και τα σάντουιτς …..
Χμμμμ, δεν πίνω καφέ :lol:
MAC
Δημοσιεύσεις: 99
Εγγραφή: 27 Μάιος 2005, 21:50
Τοποθεσία: Ηράκλειο Κρήτη

Δημοσίευση από MAC »

Ρε Νικόλα πρέπει να τα πούμε στο TS κανα βράδι , να απεραντολογήσουμε …..
Απάντηση