F-16 για FSX

Microsoft Flight Simulator Area

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
condor
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2178
Εγγραφή: 18 Ιαν 2006, 03:06
Τοποθεσία: athens

Δημοσίευση από condor »

squid έγραψε:μηπως ειναι online? εχει και τριτο
ναι αλλα δεν βλεπω στο menu bar να εχει το tab "add-on" που υποδιλονει FS inn ή SquawkBox οποτε υποθετω οτι κατι εχει..(ενα προγραμα για να δημιουργει traffic η κατι τελωσπαντων..)
Εικόνα
[marq=left] :C130: 322VTTS :arrow: HAF525[/marq]
skend
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: 25 Νοέμ 2008, 12:03
Τοποθεσία: 6.4 Nm final RWY36 ELEFSIS AB

Δημοσίευση από skend »

condor έγραψε:
squid έγραψε:μηπως ειναι online? εχει και τριτο
ναι αλλα δεν βλεπω στο menu bar να εχει το tab "add-on" που υποδιλονει FS inn ή SquawkBox οποτε υποθετω οτι κατι εχει..(ενα προγραμα για να δημιουργει traffic η κατι τελωσπαντων..)
Το FSinn ή SquawkBox ειναι για να μπορέσεις να συνδεθείς στην VATSIM
σίγουρα εάν ειχες συνδεθει θα το είχες καταλάβει ! θα σου μιλούσαν εστω και με text ! αλλιώς δεν θα υπήρχε αυτός ο συγχρονισμός !
το traffic που έχεις πρέπει να το εχεις επιλέξει πιθανόν απο κάποιο recorder ? ! :)
Εικόνα
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

condor έγραψε: ναι ενω σε σχεση με κατι αλλους εξομιοτες εχεις δει πολυ καλυτερα???(για εμφανιση μιλαω) το μονο μειον ειναι τα avionics (και το οτι δεν κανει βολες αλλα αυτο ειναι θεμα εξομιοτη)
όταν λες άλλους εξομοιωτές ποιούς εννοείς ,γιατί δεν ξέρω κανέναν άλλον εκτός απο falcon και fs (μη μου πεις Lock-On), oσο για την εμφάνιση το καλύτερο που έχω δεί είναι σε φωτογραφία και το μονο μείον είναι οτι δεν μπορούσες να κάνεις τίποτα εκτος απο το να την κοιτάζεις.. :D (ούτε αυτό έκανε βολές αλλά ήταν θέμα φωτογραφίας ) :D :D :D :D

αυτό που θέλω να πω (με απόλυτο σεβασμό στον fs που είναι ένας απο τους αγαπημένους μου τίτλους) είναι οτι δεν αρκεί μόνο να φαίνεται real, πρέπει και είναι όσο πιο real γίνεται :wink:
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
THANASIS PAPADOPOULOS
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Μάιος 2007, 19:05

Δημοσίευση από THANASIS PAPADOPOULOS »

Ξεχασα οτι δεν επιτρεπονται τα greeklish...Καλημερα και συγνωμη για την καθηστερηση αλλα λογο εκσεταστικης αργησα να δω τα μηνυματα..
λοιπον πωσ εχει το πραμα..επειδη ειμαι κ τελειομανης σε καποια πραματα,ετσι και στον εξομοιωτη θελω να πεταω πανω απο την Ελλαδα και να ξερω οτι θα βλεπω σωστα το τερραιν..ετσι και στο Φ16 επειδη ειμαι κολλημενοσ με την μπαλα θελω να βλεπω και την παραμικρη λεπτομερια..αυτο το εχει το πακετο τησ αεροσοφτ..το συγκεκριμενο τησ φοτο ειναι με την εκδοση 1.20 αναβαθμισμενο..για την ωρα καποια ατομα εχουν βγαλει μια ΒΕΤΑ εκδοση για το ρανταρ να ναι πληρωσ λειτουργικο και σε εκδοση air to ground προσεχωσ..αλλα και οι MFD's να ναι πληρωσ λειτουργικεσ..τωρα οσον αφορα την traffic λογο του οτι σπιτι δεν εχω συνδεση στο ιντερνετ εχς βαλει μια military AI traffic για το FS9 και εχς αλλαξει τα αεροσκαφη με αυτα τησ αεροσοφτ η' αλλα αναλογησ λεπτομερειασ οπωσ και τα C-130 me ths captain's sim...αλλα συγκεκριμενα για τα 16αρια λογο οτι εχοθν μεγε8οσ 25,256 περιπου kb(ενα συνη8ισμενο α/φοσ του fs καταλαμβανει περιπου 5,000kb) kai οταν ειναι πανω απο 3-4 μαζι πεφτει πολυ το frame rate..απο 28 εμενα στα 10-12..το μονο μειονεκτημα..τεσπα,η πτηση εντοσ κοκπιτ ειναι στον Αλμυρο Βολου στην 111ΠΜ..
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

φίλε θανάση επειδή το έγραψες μόνος σου "επειδη ειμαι κ τελειομανης σε καποια πραματα" , γιατί μου σκότωσες όλα τα τελικά σίγμα στο κείμενο σου ;
e-HAF Admin
Άβαταρ μέλους
Σταυροφόρος
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 167
Εγγραφή: 30 Σεπ 2008, 15:22

Δημοσίευση από Σταυροφόρος »

Θα χρησιμοποιούσε πολύ τα greeklish.
Ένα συνήθειο είναι όλα. :D
Εικόνα Εικόνα
Εικόνα
raptor
Δημοσιεύσεις: 4943
Εγγραφή: 31 Μαρ 2004, 09:00
Τοποθεσία: Athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από raptor »

THANASIS PAPADOPOULOS έγραψε: αυτο το εχει το πακετο τησ αεροσοφτ..το συγκεκριμενο τησ φοτο ειναι με την εκδοση 1.20 αναβαθμισμενο..για την ωρα καποια ατομα εχουν βγαλει μια ΒΕΤΑ εκδοση για το ρανταρ να ναι πληρωσ λειτουργικο και σε εκδοση air to ground προσεχωσ..αλλα και οι MFD's να ναι πληρωσ λειτουργικεσ

Το πακέτο που αναφέρεις δεν είναι καθόλου ρεαλιστικό στα ηλεκτρονικά του, πολύ περισσότερο στις MFDs που πέρα απο την κύρια σελίδα μετά γίνεται tetris.. Η δουλειά που κάνει ο τύπος με τις MFDs είναι πολύ καλή αλλά και πάλι δεν μπορεί να προχωρήσει σε πλήρως ρεαλιστικό μοντέλο αφού δεν το υποστηρίζει το FS.. Τέλος, για το πιλοτήριο, έχει αρκετές ατέλειες και το περίμενα πολύ καλύτερο και λεπτομερές, για τα δικά μου standards τουλάχιστον.. 8)
Εικόνα
THANASIS PAPADOPOULOS
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Μάιος 2007, 19:05

Δημοσίευση από THANASIS PAPADOPOULOS »

Sorry Anzac η δυναμη της συνη8ειας..περα απο επισημα εγγραφα ακομη και στο κινητο greeklish γραφω..Raptor οντωσ το αρχικο πακετο ειναι για τα μπαζα..αλλα πλεον οι τυποι το εξελισουν και 8α το φερουν αρκετα κοντα στο 90% ισως σαν το F4..βεβαια μην κσεχναμε οτι ειναι στο flight sim. που ειναι ενασ γενικευμενοσ εξομοιωτησ και οχι αποκλειστικα για το 16αρι..οποτε μην ειμαστε και ζητουλες..χεχε!εχουν υποσχεθει πολλα ομωσ για το πουλι αυτο και ελπιζω να ανταποκρινεται σε αρκετους..οοοοοοοοοοοοοκκκ Anzac με τα 'ς';;χεχεχε..
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

αν το βλέπεις αστείο, εγώ δεν το βλέπω !!!
e-HAF Admin
Nikolas_A
Δημοσιεύσεις: 1113
Εγγραφή: 27 Φεβ 2007, 17:46

Δημοσίευση από Nikolas_A »

THANASIS PAPADOPOULOS έγραψε:..για την ώρα κάποια άτομα έχουν βγάλει μια ΒΕΤΑ έκδοση για το ραντάρ να 'ναι πλήρως λειτουργικό και σε έκδοση air to ground προσεχώς..αλλά και οι MFD's να 'ναι πλήρως λειτουργικές...
Link?
THANASIS PAPADOPOULOS
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Μάιος 2007, 19:05

Δημοσίευση από THANASIS PAPADOPOULOS »

πωωω,ουτε ενα αστειο δεν σηκωνεις...
http://www.forum.aerosoft.com/index.php?showtopic=21922
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

THANASIS PAPADOPOULOS έγραψε:πωωω,ουτε ενα αστειο δεν σηκωνεις...
http://www.forum.aerosoft.com/index.php?showtopic=21922
Μου ήθελαν και τρισδιάστατους διακόπτες, τρομάρα τους... (κοιτάξτε αριστερά). Κακάσχημο το αποτέλεσμα. Να μη μιλήσω για... θολούρα στα κουμπιά!

[OFF TOPIC]
Καλά ρε Τίμο, κούλαρε.
[/OFF TOPIC]
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

το στρογγυλό πολύγωνο εννοείς Άγγελε ;
e-HAF Admin
gerodinis
Δημοσιεύσεις: 2063
Εγγραφή: 11 Αύγ 2007, 17:28

Δημοσίευση από gerodinis »

Anzac έγραψε:το στρογγυλό πολύγωνο εννοείς Άγγελε ;
Yep.
THANASIS PAPADOPOULOS
Δημοσιεύσεις: 42
Εγγραφή: 21 Μάιος 2007, 19:05

Δημοσίευση από THANASIS PAPADOPOULOS »

τησ κοντης ψ.. τησ φταινε οι τριχες..ρε παιδια..σκεφτηκατε οτι στην φωτο εχει να κανει η αναλυση καθως και ποσο καλα τρεχουν τα γραφικα σε καθε υπολογιστη?λεω εγω τωρα..γιατι αν το παμε ετσι το terrain στο F4 σε σχεση με το fs δεν χωραει θεμα συζητησης..η πχ. η εξωτερικη σχεδιαση του α/φους..
Απάντηση