Avionics sounds

Γενικά θέματα για το Falcon 4.0

Συντονιστές: the_ripper, Διαχείριση

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Keraunos303
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2004, 02:01
Τοποθεσία: Aθήνα-Θεσσαλονίκη

Avionics sounds

Δημοσίευση από Keraunos303 »

Αγαπητοι φιλοι μια μικρη βοηθεια... Εβαλα τα real avionics sounds απο το patch. Toυ RWR o ηχος ειναι τελειος αλλα στο cage uncage toy fox2 δεν ακουω σχεδον τιποτα και θελω να βαλω τον παλιο ηχο. Επειδη δεν εκανα buckup :x μπορει καποιος συναδελφος να μου στειλει το sound file (μονο για τον ηχο του fox 2) καθως και να με κατατοπισει σε ποιο folder θα μπει? Ευχαριστω πολυ!!
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

Απ ότι είδα, ο ήχος υπάρχει αλλά ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά σε ένταση. Απ ότι κοίταξα, το συγκεκριμένο αρχείο είναι σε samplerate 44,1ΚΗz ενώ θα έπρεπε να είναι σε 32. Ίσως αυτό φταίει για τη χαμηλή ένταση.
seyba.s
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: 07 Ιαν 2008, 22:41

Δημοσίευση από seyba.s »

Sugarmate έγραψε:Απ ότι είδα, ο ήχος υπάρχει αλλά ακούγεται πάρα πολύ χαμηλά σε ένταση. Απ ότι κοίταξα, το συγκεκριμένο αρχείο είναι σε samplerate 44,1ΚΗz ενώ θα έπρεπε να είναι σε 32. Ίσως αυτό φταίει για τη χαμηλή ένταση.
Ξανατρεξε το F-16 avionics sounds και θα φτιαξει. Αυτο που εβαλες εσυ ειναι για τα mirage.
Casper
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 01 Ιουν 2008, 11:04
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευση από Casper »

Tα εχω τα αρχεια που θελεις αλλα το θεμα ειναι πως θα στα δωσω.

Αν ομως εχεις το Red Viper οι ηχοι ειναι ιδιοι.Εγω απο κει τα
ξαναλαξα.

Τα αρχεια ειναι τα Αim9envg και Αim9envs.Ενα απο τα δυο ειναι
αλλα για σιγουρια τα αλαζεις και τα δυο.(τον ιδιο ηχο εχουν)
Για το uncage ειναι το Growl.

Τα βρισκεις στο Falcon 4 φακελος Sounds.Σου βγαζει ενα κατεβατο,
εκει θα τα βρεις.

Ειτε στα δωσει καποιος ειτε τα παρεις απο Red Viper copypaste τα
τρια αρχεια <ναι σε ολα> και εισαι ok.
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Casper έγραψε:Tα εχω τα αρχεια που θελεις αλλα το θεμα ειναι πως θα στα δωσω.
Εσείς εκεί στην 320 ftp δεν έχετε?
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
Casper
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 01 Ιουν 2008, 11:04
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευση από Casper »

Εγω να τα βαλω, ο φιλος μας θα μπορει να τα παρει;
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

Θα το ανεβάσεις στο σύνηθες μέρος, θα στείλεις ενα ωραίο pm με το link στον φίλο μας, και μετα απο κάνα δυό μέρες θα το σβήσω να μην μας πιάνει και χώρο.Αν χρειαστείτε βοήθεια pm σε μένα.
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

seyba.s έγραψε:Ξανατρεξε το F-16 avionics sounds και θα φτιαξει. Αυτο που εβαλες εσυ ειναι για τα mirage.
??

Εγώ δεν έβαλα τίποτα μόνος μου πουθενά. Έτρεξα τα F-16 Avionics Sounds.exe και Mirage Avionics Sounds.exe

Εννοείς δηλαδή ότι δεν έπρεπε να έχω τρέξει το Mirage Avionics Sounds.exe; Αυτό το τρέχουν μόνο οι μιραζάκηδες δηλαδή, που δεν πρόκειται να χρησιμοποιήσουν ποτέ F-16 γιατί θα έχουν πρόβλημα στους ήχους;

Συγγνώμη αλλά δεν το καταλαβαίνω απόλυτα... ας κάνει τον κόπο κάποιος να μας εξηγήσει ακριβώς τί συμβαίνει...
Άβαταρ μέλους
Keraunos303
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2004, 02:01
Τοποθεσία: Aθήνα-Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Keraunos303 »

Και γω δε το καταλαβα καλα. Φορτωσα και τα 2 αρχεια f16 και mirage. Μπορεις να κανεις uninstall αν θελεις αλλα μου αρεσει ο ηχος του RWR .θελω να αλλαξω ΜΟΝΟ τον ηχο του uncage και αυτο διοτι μολις που με τα βιας τον ακους. Θα ηθελα λοιπον μονο τον συγκεκριμενο ηχο απο ενα of setup. Aν και θα προσπαθησω να κανω uninstall το πακετο να κανω μετα ενα copy to growl να ξαναπερασω το πακετο και να κανω replace και θα σας πω
Mystic_J
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 4095
Εγγραφή: 29 Μαρ 2004, 22:44
Τοποθεσία: Bόλος

Δημοσίευση από Mystic_J »

Mε το Μirage 2000 sounds, έχεις μερικά sounds που απαντώνται μόνο στο Mirage. Επομένως, είτε πετάς Mirage, είτε F-16, είτε γάϊδαρο, θα ακούς ήχους από Mirage.

Αν τρέξεις το F-16 sounds θα έχεις τους original OF ήχους, με οποιοδήποτε αφος και αν πετάς.
Εικόνα

HAF ACTION - FULL ACTION
FRISKY RADIO
Άβαταρ μέλους
Keraunos303
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2004, 02:01
Τοποθεσία: Aθήνα-Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Keraunos303 »

Ok περασα ξανα το of avionics sounds και ολα δουλευουν μια χαρα. Αρα βαζεις η το ενα πακετο η το αλλο οχι και τα 2 ανολογα με το αεροπλανο που πετας.Εγω νομιζα τα βαζεις και τα δυο και με οποιο πετας σου παιζει και τους αντιστοιχους ηχους. Ευχαριστω πολυ παιδια! :D
Casper
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 01 Ιουν 2008, 11:04
Τοποθεσία: ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΚΡΗΤΗΣ

Δημοσίευση από Casper »

Αυτο ειχα καταλαβει κι εγω.

Καλητερα ετσι bravo
Απάντηση