Γεια χαρά σε όλους

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Δημήτριος Δρέσιος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάιος 2010, 18:53

Γεια χαρά σε όλους

Δημοσίευση από Δημήτριος Δρέσιος »

Καλησπέρα σε όλους. Τρελάθηκα όταν ανακάλυψα ενα τόσο οργανωμένο ελληνικό site, πραγματικά και δεν έχασα καθόλου χρόνο ωστε να γίνω και εγω μέλος σας.
Δεν έχω πείρα απο εξομοιωτές πτήσης αλλα το είχα πάντα σαν απωθημένο και τώρα στα στην ωριμη ηλικία των 33 είμαι στη διαδικασία της μάθησης ( εξασκούμαι σε βασικούς ελιγμούς, απογείωση και προσγείωση και θα ξεκινήσω ανάλυση οργάνων πτήσεως , πάντα με βάση το εγχειρίδιο του Allied Force) οπότε πιστεύω καποια στιγμη κοντινή ή πιο μακρινή να συμμετάσχω και εγώ στα ωραία προγράμματά σας. Μαθαίνω στο Allied Force, αλλα περιμένω να μου έρθει το 4.0 ωστε να είμαι έτοιμος να ενταχθώ για τα καλά στην παρέα σας. Ευχαριστώ που με δεχτήκατε και ελπίζω κάποια στιγμή να πετάξουμε παρέα.

Μετά τιμής
Δημήτριος Δρέσιος
burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

Φιλε Δημητρη καλως ορισες. Αφου εχεις διαβασει το FAQ εχεις κανει τα setup που χρησιμοποιει η e-haf ερχεσαι Team speak τσεκαρουμε τα setup σου και πετας μαζι μας!!!
Τοσο απλο!! Εννοειται πως το Manual του Allied Force συνεχιζεις να το διαβαζεις ειναι πολυ καλο εργαλειο! Σε περιμενουμε!
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Καλώς όρισες Δημήτρη!
Σου στέλνω κωδικούς σε προσωπικό μήνυμα για το setup και το Teamspeak για να τα πούμε :wink:
Raphael
Δημοσιεύσεις: 134
Εγγραφή: 17 Ιαν 2009, 12:47
Τοποθεσία: Χανιά
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Raphael »

Φίλε αναλυτικά τι πρέπει να κάνεις, διότι δεν βλέπω λόγο να περιμένεις το Open Falcon 4.0 διότι το έχουμε εδώ..!!

Αρχικά διάβασε το FAQ για να σου λυθούν όλες οι απορίες...

Έπειτα εγκατέστησε τα Επίσημα Setup

Επίσης βάλε το Teamspeak

Κάνε Εγγραφή στην Περιοχή Πτήσεων

Για ότι κωδικούς χρειάζεσαι PM στον Anzac

Υ.Γ. Βοηθάει πολύ να έχεις Download Manager...!! Άν όχι εδώ όλα τα αρχεία απαραίτητα μαζί με crack. Και εδώ βίντεο πως να το βάλεις...!!
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

Φίλε Δημήτρη, καλώς όρισες.

Στην ομάδα έχουμε ότι θα χρειαστείς, απο υλικό για να διαβάσεις μέχρι ότι άλλο φανταστείς που μπορεί να σου διευκολύνει την ζωή σου στις εικονικές πτήσεις.

Δεν χρειάζεται να πετάς off-line για να μάθεις και μετά να μπείς. Μπες να σε βοηθήσουν οι συνάδελφοι και παράλληλα διαβάζεις και λύνεις απορίες.
e-HAF Admin
Δημήτριος Δρέσιος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάιος 2010, 18:53

Δημοσίευση από Δημήτριος Δρέσιος »

Παιδια έβαλα το team speak αλλα δεν μου βγαζει ηχο εχει ενα σύμβολο μικροφωνου με Χ
Άβαταρ μέλους
kodi
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 251
Εγγραφή: 30 Ιαν 2009, 14:47

Δημοσίευση από kodi »

Δημήτριος Δρέσιος έγραψε:Παιδια έβαλα το team speak αλλα δεν μου βγαζει ηχο εχει ενα σύμβολο μικροφωνου με Χ
Πήγαινε στην επιλογή settings στο ts έπειτα options και μετά διάλεξε τα sound input/output.

πχ:

Εικόνα
ΕικόναΕικόνα
Δημήτριος Δρέσιος
Δημοσιεύσεις: 104
Εγγραφή: 08 Μάιος 2010, 18:53

Δημοσίευση από Δημήτριος Δρέσιος »

Παιδια εχω κανει πατάτα χοντρη, εκανα setup και μιλαγα στην οθονη :)) ολα ξεκαθαρισαν απο βδομαδα mic και ολα οκ
burgerstain
Δημοσιεύσεις: 147
Εγγραφή: 10 Ιαν 2010, 23:35
Τοποθεσία: ΚΑΤΕΡΙΝΗ

Δημοσίευση από burgerstain »

Φιλε αν μπηκες ΤΣ να ξερεις ειχες κλειστο MIC. Tσεκαρε το λιγο
CHECK YOUR SIX FOR THE GREEKS
Απάντηση