Καλωσήρθα

Καλωσόρισμα απο νέα μέλη και ευχές γενικά

Συντονιστής: Διαχείριση

Απάντηση
Viktor Zizmo
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 20:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Καλωσήρθα

Δημοσίευση από Viktor Zizmo »

Καλωσήρ8α και γώ με την σειρά μου στην καλύτερη ομάδα...!!! Viktor is ready for departure :P
Greg
Δημοσιεύσεις: 973
Εγγραφή: 25 Σεπ 2006, 11:26
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Greg »

Kαλως όρισες Victor.Πες μας αν θες κάτι για τον εαυτό σου και την εμπειρία σου στους εξομοιωτές πτήσης.Άν θελήσεις να πετάξεις online σε περιμένουμε στο teamspeak της ομάδας 8)
Viktor Zizmo
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 20:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Viktor Zizmo »

Λοιπόν από μικρό παιδί το όνειρό μου ήταν να πετάξω. Στην αρχή δεν με ενδιέφερε η Πολεμική Αεροπορία, αλλά κυρίως η Πολιτική. Όταν πήγαινα Έκτη Δημοτικού αν θυμάμαι καλά μετά από ένα ταξίδι στα Γιάννενα με αεροπλάνο (συγκεκριμένα ένα ελικοφόρο ATR-72 της Aegean), κατάλαβα ότι ήμουν γεννημένος πιλότος. Φτάνοντας Αθήνα τρέχω γρήγορα και αγοράζω το Fs 2000 που μόλις είχε πρωτο κυκλοφορήσει εκείνη την εποχή. Είχα ήδη το FS98. Το κακό παραέγινε!!! χαχα...Οι γονείς μ να φωνάζουν άσε τις πτήσεις και κάτσε διάβασε, εγώ τπτ!!! Με ρωτούσαν τί θα γίνεις όταν μεγαλώσεις! Εγώ απαντούσα πιλότος φυσικά!...Κάποια περίοδο, μια πωρωμένη γειτόνισσα άρχισε και μου έφερνε να διαβάσω περιοδικά όπως ΠΤΗΣΗ, ΑΜΥΝΑ ΚΑΙ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΑ κλπ. Έτσι άρχιζα και ερχόμουν σε επάφη με F-16 Mirage κλπ...Άρχισε να μου αρέσει, περισσότερο απ'ότι η πολιτική μιας και καταντούσε βαρετή! Όταν πήγαινα 2α Λυκείου έρχεται ο μεγάλος Αρχάγγελος...Η μεγαλύτερη ευχαρίστησή μου.Το καλύτερο δώρο!...Δεν είχα τπτ άλλο στο νού μου παραμόνο το αεροπλάνο...Διάβαζα σαν μανιακός να περάσω Ικάρων και πουθενά αλλού...Δεν με ενδιέφερε καμιά άλλη σχολή!...Φτάνουμε όμως 3ή Λυκείου...Μια παρασκευή πηγαίνω στον οφθαλμίατρο...Μου λέει πρέπει να ξεχάσεις την Ικάρων...Εκεί έχασα τα πόδια μου πραγματικά...Μυωπία 0.75 στο ένα μάτι και 1.00 ακριβώς στο άλλο...Αυτή τη στιγμή σπουδάζω Πληροφορική στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς έχοντας πάντα στην πίσω πλευρά του μυαλού μου τί άλλο, μια φαντασία που είχα από μικρός, Βόρειο Αιγαίο με ένα 2λιτρο να κυνηγάω τον εχθρό...Τπτ περισσότερο!...Το είχα δει πολύ καιρό το forum, αλλά σήμερα ένιωσα την έλειψη και εγκατέστησα το falcon 4.0(με λίγα προβληματα, δεν μπορώ να βάλω την 4.3,μου βγάζει ένα error καθώς κάνει εγκατάσταση και μετά όταν ολοκληρωθεί και πάω πατάω fly με πετάει έξω).Έχω και vista και δεν ξέρω κατα πόσο τρέχει μιας και ο πυρήνας του παιχνιδιού είναι παλιός. Θα ήθελα όμως πάρα πολύ να μάθω να πιλοτάρω κανονικά! Καλως σας βρήκα λοιπόν καλή χρονιά και καλές απογειώσεις!!! :P
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Viktor Zizmo την 15 Ιαν 2009, 00:17, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
keadas
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 416
Εγγραφή: 12 Μάιος 2007, 22:06
Τοποθεσία: ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

Δημοσίευση από keadas »

Welcome ! :D
Happy landings 8)
Εικόνα
_ΑΛΕΕΣ ΔΕ ΑΡΙΣΤΟΙ ΑΝΔΡΩΝ ΑΠΑΝΤΩΝ

"Λακεδαιμόνιοι κατά μεν ένα μαχόμενοι ουδαμών εισί κακίονες ανδρών, αλέες δε άριστοι ανδρών άπαντων"
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

vicror, λυπάμαι πάρα πολύ για αυτή την κακοτυχία που σε χτύπησε

η πολιτική αεροπορία δεν σε ενθουσιάζει καθόλου πια για να προχωρήσεις σε αυτή ;

ας μην λύσουμε εδώ το πρόβλημα του setup σου. κάνε ένα πόστ στην κατάλληλη ενότητα , οκ ;

αλήθεια απο που είναι η καταγωγή σου ;
e-HAF Admin
Viktor Zizmo
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 20:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Viktor Zizmo »

Αθηναίος είμαι! Ναι οκ όσο για το setup ακολουθώ τώρα τα βήματα που προτίνετε στο Επίσημο Setup και μετά αν εξακολουθώ και έχω πρόβλημα θα κάνω post στο κατάλληλο section! :D

Tώρα συγκρίνεται η Πολιτική με την Πολεμική?... :(

Σχετικά με αυτό πιστεύω ότι στην Πολιτική βαριέσαι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μιας και εκτελείς κάθε μέρα τα ίδια δρομολόγια.Είσαι σαν οδηγός τρένου, λεωφορείου ένα πράγμα. Ενώ στην Πολεμική δεν ξέρεις τι σε περιμένει εκεί έξω...
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Viktor Zizmo την 15 Ιαν 2009, 00:29, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Anzac
Administrator
Administrator
Δημοσιεύσεις: 36880
Εγγραφή: 27 Μαρ 2004, 15:38
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Anzac »

πραγματικά δεν γνωρίζω να σου απαντήσω αν είναι βαρετό ή όχι

υπάρχουν όμως μερικά διλήματα

ο πολεμική θέλει μάτια χωρίς προβλήματα, την πολιτική δεν την πειράζει

στην πολεμική φοιτάς δωρεάν , στην πολιτική πρέπει να τα σκάσεις χοντρά

μπρός γκρεμός και πίσω ρέμα


υγ. ελπίζω να μην γράφεις όλα σου τα πόστ με bold ε :P :D
e-HAF Admin
Viktor Zizmo
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 20:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Viktor Zizmo »

Έχεις απόλυτο δίκιο.Όχι απλά δοκιμάζω το BBCode του forum. Aπ'ότι βλέπω είναι σε phpBB.

Κάτι σαν νέο μέλος, πώς μπορώ να μπώ και εγώ στο team και να κάνω και εγώ μαθήματα?Είδα το Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα 321Μ απλά δεν ξέρω πού μπορείς να δηλώσεις συμμετοχή!Aν μπορείς βέβαια...
ΦΥΛΑΚΗΣ ΜΝΗΣΑΣΘΕ

Εικόνα

HAF Mirage vs TUAF F-16 Dogfight
Eίναι Kill από ώρα...
ScarFace
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 22 Απρ 2008, 00:07
Τοποθεσία: Italia/Grecia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ScarFace »

Viktor Zizmo έγραψε: Tώρα συγκρίνεται η Πολιτική με την Πολεμική?
Δυο διαφορετικα αντικειμενα...
Viktor Zizmo έγραψε:Σχετικά με αυτό πιστεύω ότι στην Πολιτική βαριέσαι μετά από κάποιο χρονικό διάστημα μιας και εκτελείς κάθε μέρα τα ίδια δρομολόγια.Είσαι σαν οδηγός τρένου, λεωφορείου ένα πράγμα. Ενώ στην Πολεμική δεν ξέρεις τι σε περιμένει εκεί έξω...
Ποιος σου εχει πει αυτες τις μπουρδες...???
"Dio, ha creato l'uomo...
...e l'uomo, per ringraziarlo, ha creato SuperScooper"


Bombardieri d'acqua Italiani
Εικόνα
Viktor Zizmo
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 20:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Viktor Zizmo »

Viktor Zizmo έγραψε:Σχετικά με αυτό πιστεύω ότι ...
Άποψή μου, δεν είναι αναγκαία σωστή! Απλά έτσι νομίζω... Συνεπώς, δεν μου είπε κανείς αυτές τις μπούρδες! :) ... Φαίνεσαι πιλότος Πολιτικής αεροπορίας εσύ!!!! :D :D :D
ΦΥΛΑΚΗΣ ΜΝΗΣΑΣΘΕ

Εικόνα

HAF Mirage vs TUAF F-16 Dogfight
Eίναι Kill από ώρα...
ScarFace
Δημοσιεύσεις: 1060
Εγγραφή: 22 Απρ 2008, 00:07
Τοποθεσία: Italia/Grecia
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ScarFace »

Δεν εχει σημασια τι ειναι ο καθενας...εδω ειμαστε ολοι ενα παρεακι :wink:
Απλα Civil Aviation, δεν ειναι μονο επιβατικα !

Anyway, καλως ορισες.
"Dio, ha creato l'uomo...
...e l'uomo, per ringraziarlo, ha creato SuperScooper"


Bombardieri d'acqua Italiani
Εικόνα
Sugarmate
Δημοσιεύσεις: 2039
Εγγραφή: 14 Σεπ 2007, 23:29
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Sugarmate »

Καλως ήρθες Viktor! Καλές πτήσεις!

(Τόλη, μας πήρανε χαμπάρι! ;) )
Viktor Zizmo
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: 14 Ιαν 2009, 20:22
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Viktor Zizmo »

ScarFace έγραψε:Δεν εχει σημασια τι ειναι ο καθενας...εδω ειμαστε ολοι ενα παρεακι :wink:
Απλα Civil Aviation, δεν ειναι μονο επιβατικα !

Anyway, καλως ορισες.
Έχεις δίκιο... :D :D :D :D :D
Sugarmate έγραψε:Καλως ήρθες Viktor! Καλές πτήσεις!

(Τόλη, μας πήρανε χαμπάρι! ;) )
Σε ευχαριστώ να σαι καλά...

Αχα...Βάζω στοίχημα ότι είναι λάτρης των Canadair!!! :P :P :P :P
ΦΥΛΑΚΗΣ ΜΝΗΣΑΣΘΕ

Εικόνα

HAF Mirage vs TUAF F-16 Dogfight
Eίναι Kill από ώρα...
cosa
Δημοσιεύσεις: 988
Εγγραφή: 26 Δεκ 2007, 04:48

Δημοσίευση από cosa »

καλώς ήρθες στην παρέα , σε περιμένουμε teamspeak για online αλητείες :wink:
αν χρειαστείς βοήθεια μην διστάσεις , εδώ είμαστε όλοι για να βοηθάμε
Viktor Zizmo έγραψε: Tώρα συγκρίνεται η Πολιτική με την Πολεμική?... :(

Είσαι σαν οδηγός τρένου, λεωφορείου ένα πράγμα.
κάπου τα έχω ξανακούσει αυτά τα λόγια σωστά Τόλη?

μια συμβουλή απο κάποιον που σκεφτόταν με τον ίδιο ακριβώς τρόπο και άλλαξε άποψη σε μια νύχτα: επανεξέτασε σε βάθος την συγκεκριμένη άποψη...ίσως καταλήξεις σε άλλο συμπέρασμα :D :wink:
ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ ΠΕΡΙ PARTY
Εικόνα
anka
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
320 ΠΜ Ίκαρος/ 320FW Pilot
Δημοσιεύσεις: 2006
Εγγραφή: 15 Δεκ 2006, 12:01
Τοποθεσία: 37°57'1.29"N - 23°44'41.98"E

Δημοσίευση από anka »

Viktor καλώς ήρθες στην ομάδα Καλές πτήσεις
FLY LOW - HIT HARD
Απάντηση